Auto brisanje odredjenog site-a iz history-a

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

The

Aktivan Član
30.10.2009
82
19
8
33
www.flow.co.rs
Pozz ljudi , stavicu ovo ovde pa vi premestite, il brisite ako vec ima...

Radi se o FireFox add on-u koji sam instalirao ,da ne bi pamtio u history-u moje posete Vutra.org-u , jel necu vise da se razmisljam dal sam il nisam obrisao , kad mi seda neko za komp da se ne cimam... a korisno je i za neke druge sajtove:costumed-smiley-027

evo link:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/102189/

Posto ne pise kako se tacno koristi ,ja cu da pojasnim.
Kad instalirate add-on , udjete na njega preko tools,pa add-ons, pa nadjete No History add-on , kliknete na options , i u prvu karticu samo dodate https://forums.vutra.org/*


dakle, ako ne stavite /* na kraju linka , on nece pamtiti samo tacno tu stranu , tj glavnu stranu Vutra.org-a , tj. ako stavite /* nece se pamtiti sve pod stranice (tj subfolders) odredjenog sajta.
to e to! sad mozete da svracate na Vutra.org bez razmisljanja.
Pozdrav
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N and Krejzy

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
Dobra opcija. Slicno se moze i u pregledniku koji koristite onesposobit history ( znaci da ne pamti posjecene stranice ) i uz dodatnu upotrebu cCleanera redovito uklanjati vecina tragova stranica koje ste posjecivali ... to je bas za one paranoicne, a i one koji zele da njihov PC bude spotless i radi punom snagom :sun2:

The - Rep+ imas od mene :pat:
 

The

Aktivan Član
30.10.2009
82
19
8
33
www.flow.co.rs
Hvala Krejzy
To je za redovno uklanjanje history-a je ono standard, mislim da svi furamo CCleaner :D
Nego fora ovoga je da se ne brise ceo history, da ne bi bilo toliko izvaljeno, kao sto bi briso history stalno ko zna sta posecuje :icon_lol: , a ujedno da ne moras da razmisljas o tome dal si izbriso ili nisi, nego mozes neopterecen da surfujes...

@Sulundar
ja imam 3.6.3, a poslednja verzija je 3.6.8
taj 4.0 je ona test verzija tek... tu dosta stvari ne radi :pat:
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
@the

cCleaner je ko bogom dan... vecina ljudi ne pridodaje puno vaznosti takvim "sitnicama" tipa praznjenje registry-a, uklanjanje privremenih datoteka i defragmatacija diska, a s vremenom se komp pocne gusiti u tim glupostima i radi dosta sporije.
A history je zapravo prilicno bespotreban ( vise je tu zapravo za one koji nemaju uredjen preglednik ), pa se tim nekim zdravim navikama komp odrzava u cim boljem stanju, cim duze moguce.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
14.08.2010
46
4
8
35
Evo i za one koji preferiraju google chrome kao ja: Ctrl + Shift + N na google chromu i otvara se tzv. Incognito window u kojem posjećene stranice uopšte ne ostaju u History-u. Nije baš automatski ali može poslužiti... :icon_smile:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N