Auto Critical Mass x Speed Devil LED45W PC Grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
to zavisi od stabljike, ja odavde ne mogu da procenim, mozes probati polako, pa dotezi dan po dan. obavezno dole pri zemlji kontru da ti ne istrci sa sve korenom, i nemoj konac il tanju zicu, nadji nesto sto se nece useci u stabljiku. ako nisi 100% siguran sta radis ostavi tako za ovaj put, bocnih grana ni nema tako da jedino moze vrh polako da se vuce u horizontalu dok ide, pa mic po mic ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hazer

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
Hvala na savjetima mentore :)
Naravno, povlači ovo sa sobom i bušenje saksije da imam di tu žicu privezati (gledao sam po forumu jako dobrih primjera ima).
Bit će da ću ostaviti kako je ovaj puta jer kao što možeš izčitati iz dnevnika smotan sam ko sajla kod botanike, do sada nisam ni tratinčicu uzgojio :lol:
Idući grow, lst (vjerovatno scrog to mi je najjednostavnije koliko sam pročitao a imam i mrežicu) i topping na fotoperiodičnoj sorti.
Ovu malu ću pokušati da odnjegujem do kraja kako je.

Ljudi puno vam hvala na dobrim vibrama, ovaj hobi mi stvarno prirasta srcu!
 

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
UPDATE
64. dan
života - 23. dan cvjetanja (33 dana u boxu)

Tehnički podaci:
Relativna vlažnost: noć 60-72% dan 54-62%
Temperatura: noć 17-20 dan 20-25 stupnjeva
Režim svjetla: 18/6
Gnojenje: Plantela cvet (1/3 prije 8 dana)
Zalijevanje: svakih 4-5 dana po potrebi (pH 6,5 reguliran alkoholnim octom)

Stanje:
Ništa se posebno novo ne događa, biljka lijepo cvjeta i čini mi se da je sretna:
DSC_0084.JPG
Debljaju se i sporedni vrhići i ne vidim da joj škodi Plantela cvet pa ću pooštriti dozu na 2/3 za tjedan dana kad bude tražila vode:
DSC_0086.JPG
Vlažnost u boxu se povećala i dnevna i noćna, zadnjih dana imamo kišno vrijeme pa je i relativna vlažnost u kući veća što je tome uzrok, isto tako se i temperatura spustila za stupanj dva ali još ne mislim grijati jer nije kritično.
Evo jedne ogledne sa upaljačem, vidi se da ne ide previše u visinu ali svakako puno bolje napreduje nego kao prozoruša:
DSC_0087.JPG

@PowerSeed žao mi je što si se izmorio lijenim pitanjima noobova na mentorstvu, nemoj odustati od foruma ako imaš još barem malo volje. Evo pogledaj samo kako si od propalog slučaja mene dogurao do ovoga, širiš dobre vibe a lijene članove počni zanemarivati (ili banirati, šta ti lakše).

I evo još koja fotka da uokvirimo ovaj update:
DSC_0090.JPG DSC_0089.JPG
 

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
UPDATE
71. dan
života - 30. dan cvjetanja (40 dana u boxu)

Tehnički podaci:
Vlažnost: dan 35-50% noć 45-60%
Temperatura: dan 21-25 noć 19-22 stupnja
Svjetlo: 18/6
Gnojenje: 2/3 propisane doze Plantela cvet
Zalijevanje: 5-6 dana po potrebi (pH 6,5)

Stanje:
U biti ništa novo, malena lijepo cvjeta. Pokazuje male znakove pregnojavanja na listovima (vrhovi žute) pa sam odlučio na idućem zalijevanju napraviti flush pa nastaviti sa 2/3 propisane doze (ne povećavati) kad bude vrijeme:
DSC_0084.jpg
Cvjetovi se lijepo pune pa već osjećam da će biti tu za koji dim i to me veseli :D
DSC_0085.jpg DSC_0086.jpg

Pitanje, jel se mijenjao ovaj filtar kod uploada slika? Naime nije mi htio prepoznati u "Dodati datoteku" ako je napisano velikim slovom što nije predstavljalo problem prije (nije razlikovao velika i mala slova *.jpg *.JPG sad razlikuje)?

Budite mi zdravi, sretni, veseli i rumeni do idućeg javljanja :)
DSC_0087.jpg DSC_0088.jpg
 

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
Hvala Tarzane

Idući grow planiram nešto s puno više svjetla, ambicioznije po pitanju LST-a i toppinga u istom boxu :) Ali do toga još minimum 3-4 tjedna dok mala napravi svoje ;)

Sve u svemu jako sam zadovoljan jer mi je prva misao biti bataliti posao komplet ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
UPDATE
78. dan
života - 37. dan cvjetanja (47 dana u boxu)

Tehnički podaci:
Vlažnost: dan 45-60% noć 60-75%
Temperatura: dan 22-26 noć 20-23 stupnja
Svjetlo: 18/6
Gnojenje: 1/2 propisane doze Plantela cvet (smanjeno sa 2/3)
Zalijevanje: 4-5 dana po potrebi (pH 6,5)

Stanje:
Skoro da tehničke podatke niti ne moram unositi kad nema bitnih promjena. Sad sam ušao u standardnu fazu motrenja i javljanja, naravno, sa redovitim održavanjem.
Napravio sam flush sa 25 litara vode nakon 2/3 propisane doze plantele cvet prošlu subotu, zadnjih par litara regulirao pH. Onda sam prekjučer zalio sa 1/2 propisane doze i čini mi se da je sada mnogo bolje stanje na tim vrhićima (oni što su požutili takvi su i ostali, a drugi ne žute), nastavljam sa 1/2 doze još jedno zalijevanje nakon tjedan dana pa onda obična voda do kraja:
DSC_0101.jpg
Usudio bi se zaključiti da tu sad nema više toliko do kraja, jedno 3 tjedna bi ja odokativno rekao:
DSC_0090.jpg DSC_0092.jpg DSC_0094.jpg DSC_0095.jpg
Malena ravnomjerno sazrijeva, narančaste dlačice se stvaraju skoro podjednako na vrhu i na bočnim cvjetovima, što mi govori da je prosječna udaljenost svjetla dobra.

Eh, nekidan sam se tukao po prstima jer sam bio u iskušenju jedan omanji vrh izvaditi sa dna i osušiti da probam. Bilo bi to prerano i vjerovatno bi bio razočaran :)

Eto toliko od mene za ovaj puta, lijepo vas sve pozdravljam i uživajte u vikendu!
DSC_0099.jpg DSC_0102.jpg
 

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
He, to će biti malo teže izmjeriti. Imam multimer, pH metar, higro/termometar ali precizne vage baš i ne.
Ona ženina prastara kuhinjska ima skalu 5g i bogtepita odstupanja, a valjda će poslužiti za makar odokativno odvagnuti ;)
 

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Izvažeš svježe, tada ga ima više. Sušenjem gubi valjda 70-80% mase pa se iz toga da procijeniti. Točno koliko se gubi će reći netko ko zna.
:popcorn::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hazer

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Kako "kalibrirati" kuhinjsku vagu?

Uzmeš tu ženinu vagu, na nju staviš neku veću zdjelu i podesiš vagu na nulu. U zdjelu uliješ točno 50ml vode, vaga mora pokazati 50g. Zapiši rezultat.
Napravi tako još nekoliko puta, dok ne dođeš do 200-300ml i zapisuj svakih 50g.
Sad imaš tablicu s kojom možeš korigirati grešku vage, jer je voda približno 1g/1ml (0.99997 g/ml) na sobnoj temperaturi.

Ako je to mehanička vaga onda moraš paziti da ju ne pomjeraš nakon "kalibracije". Vaganjem veće mase (svježe obrano) greška vaganja manje utječe na krajnji rezultat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hazer