Auto Jack, Il Diavolo, Cheese Candy CBD

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
Auto sorte
Auto Jack, Paradise Seeds
Il Diavolo, Delicious Seeds
Cheese Candy CBD, Delicious Seeds

Zemlja, Tera Bril

Auto Jack nikao 25.4.2015
Il Diavolo i Cheese 3.5.2015

Rupe na sajtu su od 20-30 litara.
Prihrana Plantela list, plantela cvet.

Sve su bile u posudama 15-20 dana od 1,5 litre sa 20 % perlita, pa na sajt.
U planu mi je napraviti ulje za spazme prvo od svake posebno pa možda i kombinaciju sviju tri, vidiću kako se bude odrazilo na tegobe, depra, bolovi, spazme, nesanica...:)

IMG_20150510_183825.jpg IMG_20150522_115852.jpg

Jacka mi je neposredno posle presađivanja počelo nešto grickati, napraškovao sam ga sa Neopetritod ( prešak protiv buva ) i odmah je prestalo, fino se oporavio i nastavio rasti.
 

Prilozi

  • IMG_20150522_115819.jpg
    IMG_20150522_115819.jpg
    467,4 KB · Pregleda: 53
  • images (5).jpg
    images (5).jpg
    5,3 KB · Pregleda: 62
Poslednja izmena od urednika:

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
Sada trenutno me brine malo kada bi bilo dobro početi prihranjivati, Jack je star mesec dana, kontam da je presađen u mnogo zemlje i kvalitetna je ( barem tako navode ) pa da ga držim još petnajstak dana dok je ne iscrpi pa da počnem prihranu.
 
04.05.2012
178
169
43
39
Sada trenutno me brine malo kada bi bilo dobro početi prihranjivati, Jack je star mesec dana, kontam da je presađen u mnogo zemlje i kvalitetna je ( barem tako navode ) pa da ga držim još petnajstak dana dok je ne iscrpi pa da počnem prihranu.

Nek me iskusniji isprave ali s obzirom da je Jack automatik, možeš prehranjivat kad god hoćeš.
Ako te strah da ju ne spržiš probaj sa pola preporučene doze za početak, čisto sigurnosti neke radi i da vidiš kako reagira, iako su podosta iskusniji ode stavljali i po puno veće doze od preporučenih u outu pa su biljke reagirale savršeno.

Ne vidi se jel počela lagano cvjetat, meni djeluje kao da dlačica još nema, tako da joj daj gnojivo sa većim udijelom dušika i to je to :)

Sretno sa pravljenjem ulja, growom i svim ostalim :spliff:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Nemoj prehranjivati ako je presađen u rupe sa još zemlje. Kod auto sorti nemaš potrebe davati išta za vege pogotovo ako se presađuje još jednom. Ta nova ture zemlje će je nahraniti svime potrebnim a kad počne intezivniji cvat možeš lagano početi sa po pola doze pa pojačavati svako drugo-treće zalivanje.
 

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
Imam Plantelu list i Plantela EKSTRA PLUS i Plantela cvet.
Dlačice još nije pustila, kontam možda bolje malo okasnit sa gnojidbom i dati im minimalnu dozu nego da im dam više nego treba pa da si zakomplikujem.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Batali sve za sada, nema potrebe, biljka je lijepa i zdrava, da joj nešta fali vidio bi po njoj. Čekaj cvat i onda samo crvena plantela. Ima ona hrane u toj zemlji dovoljno. Glupo mi se ponavljat :cool:.
 

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
Da, presadio sam je u novu zemlju, dobro mi izgleda, ne pokazuje da joj nešto fali barem koliko ja mogu proceniti.
Tako sam i sam kontao da vege izguram maksimalno sa tim a kasnije cvet pomalo dozirati.


* * *
ne treba citat kada odgovaras odmah nakon posta
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:
04.05.2012
178
169
43
39
"For the feed/nutes even with 50% perlite a good soil will more then support a auto for 3-4 weeks. I have finished many nice plants with this mix only using water
best results were from using nutes 1/4 strenght at first then build up slowly.
I introduce veg nutes at show of preflower roughly 3-4 weeks. If your going to feed every watering then leave nutes at 1/4 strenght. There is not much veg after this 2-3 weeks so these feeds need to be under max dose otherwise a burn will greatly reduce yields at this point.
Preflower is not the sign to switch to bloom nutes unless you want a fast low yielding auto. If this is so then there is no need for veg nutes you want the N to diminish. "

Ja sam pronašao ovakvu informaciju na stranom forumu u temi o automaticima i definitivno mi ima logike. Po meni da stavi 1/4 doze gnojiva za vegetaciju nema što izgubit, a ako ne dobije ništa, opet dobro jer biljka dobro izgleda, a ako ne da gnojivo, neće znati jel moglo bit bolje.
 
Poslednja izmena od urednika:

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
Danas čitav dan nešto računam vezano za gnojidbu.
Na Plantelli piše 15ml na dva litra vode, ja mislim napraviti jednu mericu ali u deset litara jer svaka zemlja oko biljka mi popije min. 10 litara svaki treći dan. Po nekoj logici ako stavim tih petnaest u desetku dobijam istu količinu koncetrata po biljci ? ili da da napravim 1/4 koncetrata plantele u deset litara dali bi to bilo isto ( dobro za biljku ) kao da je jedna četvrtina u dve litre ili da prvo sipam kantu obične vode pa zalijem sa dve litre napravljene Plantelle sa 1/4, ako me neko shvata šta je umetnik hteo reći :bocni:: ( finese / filozofija :ajnstajn:)
 

Crta_Belog

Banned
Banovan
01.03.2015
116
177
43
38
Poz... Eto, ako je umjetnik htio reci da zeli promjesat 1/4 sadrzaja plantele u 10l vode mislio bih da je umjetnik otisao u sirče, ako me shvacas :ajnstajn:. Ja sam nakon treceg tjedna poceo gnojiti automatika s pola doze Slavola(10ml/1L i pola plantele(7.5ml/1L) koji je u obicnoj zemlji u pitaru od 30L, a na sajtu sam stavio Teru u rupe i biljke presadio tamo i samo jednom ih pognojio i mogu ti reci da je ova sama duplo veca od onih na sajtu a u fazi cvata su od jucer danas sutra. E sada, dali je do gnojenja, ili stresa tokom presađivanja( jos su mi i pale) da su one ostale tako male, neznam, mogu ti samo reci, da ce ti svatko dati poneki savjet, a na tebi je kako ces i sta ces :ajnstajn: . Ja cu od sutra svoje sa litrom mješavine Slavola i litrom Plantele svaku ( dvije litre tekućine s gnojivima po biljci jednom tjedno pa cu vidjet kako ce napredovat) ... No Joke ti moze jako puno pomoci oko automatika ( tnx bro :D). Naravno tu su finese i godine iskustva, tj na tebi je koliko ces brzo shvatit, vidjeti pogreske, nauciti iz njih, te ih eliminirati u sljedecem growu.

Pozz i nadam se da si shvatio sta je pisac hteo reci :vozdra:
 

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
Danas je jedan Jack dobio 15 ml Plantelle list sa 5 litara vode druga dva su dobili 7 ml Plantelle sa 2,5 litre vode. 100_4992.JPG

Onaj Diavolo što je dobio punu dozu ćuti ko zaliven:sadbanana:, ništa ne pokazuje, pretpostavljam da mu nije smetala puna doza.

I sve što biljke više rastu ubeđeniji sam da je razmak između njih mogao biti veći.

Osim toga danas prvi put provalim miris i mogu vam reći da je sam uzgoj po sebi opuštajući, dobar za smirivanje :)
 

Prilozi

  • 100_4998.JPG
    100_4998.JPG
    574,4 KB · Pregleda: 102
  • 100_4996.JPG
    100_4996.JPG
    562,4 KB · Pregleda: 97

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Kad su ti direkt u zemlji posađene možeš pičiti pune doze bez bojazni. Ja sam znao šibati 50 mililitara plantele na 2 litre vode biljkama koje su direkt u zemlji i jednostavno ih je nemoguće predozirati, tako da se nebrigaš ako daš punu dozu ;)
Bit će to lijep vrt.