Auto mazar under cfl

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
:clap:sve je za 5,samo zanima me kolke su tegle?djeluju dosta plitke...i sto se tice korijena ako mi netko moze dat potvrdni odgovor,korijenu je vaznije da se siri u dubinu?
AF je u igri dal je kod njih druga stvar sto se tice tegli(posto rastu prakticki ograniceno vremenski)dal sa npr.teglom od 3L moguce izvuc njen maximum? Hvala,ispricavam se na spemanju al zanimljiv dnevnik,pretpostavljam puno ljudi prati pa cu i dobit kvalitet odgovor.
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
he,he pre dva meseca jeo sam urme pa pomislih, aj da probam,i eto.Bice nesto i od njih.Svake sedmice po centimetar:cow_yellow:
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Pozdrav Deratur.U grow shopu su mi rekli da ako zelim da biljke odrzim malim a grmastim rastom,uzmem te saksije.Inace imaju raznih zapremina.Mislim da su od 3L. A nemam pojma za koren,osim sto su pisali ljudi da kolika je biljka gore manje vise joj je i toliki koren.Eto i mene zanima ?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
preporuka za automatike je min. oko 5L a kazu da nema efekta max. preko 15L (meni licno je procvetao i u 0.5L, ali je minijatura:), a koren svakako nije toliki kolika je biljka (trenutno mi je thai/haze 4x visi nego sto je visina saksije, a topiran je).
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
moji blueberryii su u 3l i veci su nego sama tegla samo mi se nekak cini da ih je tegla dosta ogranicila...al za prvi puta sam vise nego zadovoljan s obzirom da jos 4 tjedna do kraja.
znaci iduce idu u najmanje 5l,fala jos jednom
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Pozdrav dobri ljudi:bis:

Evo ga nedeljni raport iz mog malog veselog stroja.
Sad je vec treca nedelja mazarkama i dve vece su usle u fazu cvetanja.Bele pistile polako osvajaju bebi hedice i uradio sam prvi lst na obe.Treca koja je bila najmanja je lagano buknula i osvojila saksiju za nedelju dana odjednom ali jos nije u cvetanju.Najveca je imala problem jer se ofrljila na nekoliko listova i po jednom hedicu.Mislim da sam je zeznuo jer sam zalio sa hesi za vege iako je usla u cvet.Malo sam je flushao i ne dajem joj prehranu jer cekam da i treca procveta pa da predjem na hesi blumen..Sta znam,poceo sam da experimentisem malo_Od pre neki dan im svako zalivanje obogacujem sa hesi super vit.Pazim da voda uvek bude oko 6,5 ph .Malo sam ih i prskao vodom sa super vit,cisto da se malo umiju.
Novost u fabrici je da sam obogatio prostor sa jos oko 15 - 20000 lm uz 200w cfl za vege i cvet.To znaci jedna od 125w + jedna od 200w cfl = oko 25000 lm ali bih bio bas zahvalan da me neko ispravi jer mozda gresim!Hvala.Temperatura se nije bitno promenila.Sa 26c se popela na 28c a vlaznost i dalje drzi oko 30%.Evo par fotki:

Da li ce mazarke izdrzati ovaj tretman? he,he....deluje mi da su spremne
101_2665.jpg


Postaje guzva:sun2:
101_2668.jpg


101_2669.jpg


To je prinova u boxu
101_2661.jpg


101_2667.jpg


Do sada je radio samo izduv kod cfl-ki ali sad polako palim i uduv na dnu boxa.Pocinju da mirisu lagano.Neki ostar schmek.
Do sledeceg javljanja sa nadam se pozitivnim novitetima,ostajte mi srecni !! :sun2::sun2: :sick: :sun2::sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Hvala Power Seed :sun2: Njima treba jako dugo pa mislim da ce one ostati jos neki grow u boxu,he he,postace zastitni znak mojih growsa.Mozda su mi talija.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Hahaha, koliko predmeta za reguliranje visine biljki... haha... svaka čast....

Samo goni.

I da, jesi razmišljao o HPS pošto imaš 325w štednih ako se ne varam i oko 25000 lumena kako sam kazes, a za 75w više (400) imaš 50,000 lumena....

Philips 400W ALTO USA C400S51 Hg S51 HPS Light Bulb | 368811 - Light Bulb Surplus


Znam, opet je tu temperatura, al mislim da se zajebavanje sa temp isplati za tolki lumenski šok... hihihi


Ili HPS 250w, 28,000 lumena.... Philips 250W ALTO USA C250S50 Hg S50 HPS Light Bulb | 368795 - Light Bulb Surplus


Mislim da bi podivljale pod tim...


pozdrav i sretno
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Znam Bigl.Posmatram biljke u grow shopu svaki put,i sve su im pod hps u cool tube i ventilacija max u fulu .Biljke bujaju i stoje na 70cm od lampe ali isto tako znam da ja ne bih mogao da resim problem toplote i sve bi otislo u pm. Mislim da mi je ovako jak cfl odlicna zamena jer u otvoreni box ne mozes da gledas koliko je sjajno a temperatura,hm..opustencija.Mogao bih da otputujem na 7 dana i bila bi mi mirna glava (zalivanje kap po kap preko infuzije) a to sto cu imati manji prinos....moja sreca ce biti kad budem pusio ove mazarke pa makar imale i samo jedan hed he,he.Pozdrav i hvala!
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Da, imas pravo, CFL zadaju mnogo manje glavobolja (ako uopce i zadaju) dok je HPS sasvim druga galaksija (što se tiče glavobolja, a bome i prinosa hehe)....

Ma uglavnom, kako god, želim ti svu sreću svijeta i da to odradiš maximalno i da uživaš u SVOJOJ vutri u toplini svog doma bez jebanja sa ulicom.....

Keep growing...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
zalij to malo, nemoj da tako tužno izgledaju!
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Mislis?! Sinoc sam ih zalio.Mozda sada treba cesce , veci koren,cvetanje i tako to..?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
kolike su ti tegle?

i daj mi molim te reci čime si slikao one CFL-ke gore! normalnim aparatom se nikako ne može napraviti takva fotografija, u lampu je nemoguće gledati a kamo tek napraviti neku kvalitetnu (ili bilo kakvu fotografiju) sa normalnim kompakt digitalcem..
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Ma nemam pojma.Neki Kodakov digitalac ,oko 2 god. star ima nekih pun k... opcija,cak ga i ne koristim cesto,mislim do sada,he,he.
Saksije su od 3l, mislim.
Pozz. Metalmaniache
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
napuni one tegle sto imas ispod za zemljom i preseci one sto vec ima zemlje mislim dno saseces i dobijes na dubini.. i onda opet ne moras gnojiti nekoliko nedelja...

3l je dosta malo al mozese u njima raditi smo sto je fora da se ph lako poremeti zato sto treba cesto da se hrane....

razmisli o tome nemas sta da izgubis lisce ne izgleda bas sretno....
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Moram se složit sa Bozgom i Biglom...

Automatice bi i ja koristio jedino u outdooru jer se tu ustvari vidi njihova jedina prednost...ovako, bilo koja bolja indica odma na 12/12 i dobiješ isti ako ne i veci urod, uz manju potrošnju struje...

Za te tvoje CFL-ke neznam, ali ja sam evitolite 200w isprobavao nešto i prodao sam ju za 2 dana...nakon sto radi dva tri sata, prevruca je, pogotovo ona elektronika kod nje...tako da bi za tvoj box 250w HPS bio bolje i jeftinije rješenje, u sto ces se uvjerit kad krene cvjetanje u punom zamahu

Ali samo naprijed tako, super je grow...za iduci grow, nabavi još jedan box, a ovaj ostavi za vege, bit ce bomba...

i batali automatice...uzmi neku dobru indicu..bolja je matematika jednostavno
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Moram se složit sa Bozgom i Biglom...

Automatice bi i ja koristio jedino u outdooru jer se tu ustvari vidi njihova jedina prednost...ovako, bilo koja bolja indica odma na 12/12 i dobiješ isti ako ne i veci urod, uz manju potrošnju struje...

Za te tvoje CFL-ke neznam, ali ja sam evitolite 200w isprobavao nešto i prodao sam ju za 2 dana...nakon sto radi dva tri sata, prevruca je, pogotovo ona elektronika kod nje...tako da bi za tvoj box 250w HPS bio bolje i jeftinije rješenje, u sto ces se uvjerit kad krene cvjetanje u punom zamahu, nemoraš držat lampu tik do biljke...staklo i HPS ce uvijek biti manja temp nego sa hrpom CFL-a

Ali samo naprijed tako, super je grow...za iduci grow, nabavi još jedan box, a ovaj ostavi za vege, bit ce bomba...

i batali automatice...uzmi neku dobru indicu..bolja je matematika jednostavno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.