Auto mazar under cfl

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Automatik sam izabrao jer mu treba oko 70 dana ukupnog growa,ali definitivno je neka indica regular bolja kako zbog prinosa tako i zbog ekonomicnosti jer nije isto 20h x 350w(sa ventovima) i 12h x isto! Cak mislim da je automatik dosta osetljiviji,reaguje na svaku promenu.Ali sad je tako kako je i kad isteram do kraja grow,videcemo za sledeci.Moje cfl-ke su ok za sada.Temp.je oko 28-9c i od skoro sam poceo da drzim razmak strogo 10cm od vrhova.Cfl moze biti opasna,meni se na primer desilo da su biljke brzo izrasle i jedna je zagrlila sijalicu(za 9h koliko sam bio odsutan) i cela biljka je postala satirana,cak je jos uvek na nekim mestima.To je stres.Onda mi se desi ,dok sam drzao na 3-5cm od vrhova,da su se odjednom neki spalili.Tek to je streschina za biljke.Mada sam zadovoljan za sada a hps definitvno ne moze u moj box ovih dimenzija ,i jos je od iverice.Jednostavno,ne zelim da zapalim nesto,jer pre svega,bezbednost je najbitnija.Kad budem imao uslove za box iz grow shopa,bice i hps pa i od 1000w ako treba! U svakom slucaju,hvala na sugestijama i savetima.Cenim to!
Pozdrav!!
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Malopre sam morao da uradim flushing na dve biljke.Ono,bas sam se smorio prizorom koji sam zatekao_Od pre podne kada sam zalio biljke,nisam otvorio box,i onda ocekujuci da vidim nesto gotivno,vidim kako dve biljke koje su u cvetanju venu i u trenututku skontam da su nadjubrene jutros sa hesi za cvet vec drugi put za redom ili cak i treci mozda.Ne znam,ali sam ih odmah isprao sa vodom 6,5 ph i to sa po 4l i sada ne smem da otvorim box jer ne znam sta cu videti kroz sat vremena.Kao da su zalivene vrucom vodom .Verujem u flushing,ozivece ih jer sam primetio kao da su malo digle lisce ,ili sam ja to istripovao.:flamed:
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
hehe ti si i mene zajebao sto se djubrenja tice :)) ma oporavice se,volis ih ti i moraju da te ispostuju...Srecno druze
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Ovih dana sam napravio problem na dve biljke pa sam se bas iscimao da ih spasim.Predjubrio sam ih sa hesi blum i skoro da su izgledale kao skuvane a u boxu je bio neki jak opor miris.
Ovako je to izgledalo:
101_2744.jpg
Onda sam uradio flushing na obe, prva se povratila vec sutra a druga je tek sada pocela da ozivljava.Treca je tek ovih dana pocela da izbacuje pistile tako da je ona sada favorit.Sve tri biljke sam presadio u vece saksije,18x16cm okrugle i mislim da su oko 4,5-5 l a ove crne prethodne su bile 13x13 cm .Pomesao sam zemlju Compo Kaktea i Plagron.Sad imaju bar nedelju dana sve iz zemlje.Dobijaju samo super vit u zalivanju i folijarno.
101_2761.jpg
Prva se oporavila i napredovala,druga je bila ona najmanja u growu pod slabim sijalicama u senci a sada bez lst i previse tretmana postala favorit,a treca je jos u soku mada je krenula,i sitan list ima kao da je druga vrsta ali je bila naprednija bar sedam dana od starta.
101_2780.jpg

Temperatura i vlaga se ne menjaju 28 c do 30% vlage danju i 20-22 c do 40% vlage nocu rezim svetla 20/4
101_2781.jpg


101_2763.jpg


Skinuo sam lst zice i trenutno imaju jos 20cm prostora za rast u visinu ni sirina nije bas zavidna jos po oko 5-6cm.Ne znam sta bi bilo ako bih sada stavio mrezu odozgo ili je vec kasno?To mi je sada palo na pamet inace nisam citao skoro nista o tome cak sam zaboravio i kako se zove.Miris jos malo pa necu moci da savladam.I sada me zena cima svaki cas.Mozda jedan mali vent da duva po vrhovima pravo u izduv s druge strane jer uduv mi je dole namesten da duva od ispod biljaka prema gore i onda hladi cfl-ke sto sve izvlaci iduvni vent s druge strane gore?
Sad je tek polovina growa.Bice tu jos svasta i ovo mi je prvi put da sam dogurao dovde,zato i ne znam sta me ceka.
Veliki pozdrav i s obzirom da je nedelja posle podne teska blejacina verujem da svi blejimo na istim talasima:spliff:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nemoj sa nicim da preterujes i bude sve ok, sad si bar video kako izgleda overfert, pa ubuduce...
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Mali foto update.
Ponovo dobile hesi blumen nakon overdosa od prosle nedelje.


:sun2: Happy family :sun2:
101_2887_1.jpg
 

friška figa

Aktivan Član
19.06.2011
54
11
0
57
Sviđaju mi se tvoje škrte sijalice, razmišljo samo o njima, ali mislim da manje spojene u seriju primaknute vrhovim daju više lumena, možda grješim neka me netko ispravi.A i biljčice izgledaju fantastično! pratim i ne vjerujem šta vidim:flamed:
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Pa druze,ove dve (1x125w +1x200w) daju cca. 25000-30000 lm. Temperatura je takva da iako mi cesto neki list zagrli telo sijalice,ne bude nista ako reagujem u roku od 2-3h .Nemam pojma,ja sam zadovoljan.Imam problem jer biljke jako brzo osvajaju box.Vise ne mogu ni da ih savijam a ima jos 4 sedmice do kraja.
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Evo ga nedeljni raport iz moje male vesele fabrike radosti. 39 dan od semena. Nista se nije bitno promenilo.Prostor je postao dragocenost ali jos se borim i nadam se svaki dan da ce malo usporiti rast a poceti malo vise da pumpaju cvetove.Svaki dan zalivanje sa vodom obogacenom super vit i ph podesen na 6,5 a svaki drugi dan hesi blum puna doza.Uradjen lst nasilno na dve biljke.Lepo su prihvatile.Odsekao sam neke zdrave listove radi senke koju prave nad cvetovima.Cesto ih prskam vodom iz prskalice po liscu,simulacija kise i to bas vole primetio sam.Rezim 20/4 temp.- 26c i svi smo srecni i zadovoljni :sun2:
101_2924.jpg


101_2919.jpg


101_2931.jpg


101_2938.jpg


101_2945.jpg
Svaki dan ima novih pistila
101_2948.jpg
Cvetovi postaju budovi

Pozdrav kolege :sick: sa istim plemenitim hobijem !!
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Brale ispravi me ako grješim...
Imam neki dojam da tvoje bilje nije zadovoljno....
Pistile sve Ok ali listovi koji izlaze iz Hedova i oko Pistila pa i FAN listovi su čudni malo.. Kao da je prevlažno...
Ljevo na sliki gdje se vide sve biljke izgleda lagano spaljena...
To prskanje po listovima zajebi nema potrebe to radit ili nešto mjenjaj...
Zalivanje svaki dan isto tako po meni sumnjivo i nepotrebno...
Sijalica neznam koliko je odmaknuta od vrhova ali trebalo bi bit gušće hedovine jer biljke nisu mrcine baš mada su extra ljepe...
Volio bi da ide do kraja sve super kidanje listova isto nemoj više...
Nakenja te ja hehehe...
nećeš zamjerit sa dobrom namjerom idem svaki Grow gledam kao svoj...


Koliko dana brojiš još po nekom svom ???

Sretno.. !!!!!!!
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Opusteno Upitnik he,he.Slikane su bas posle zalivanja,tako da nisu ni stigle da upumpaju tecnost koju su dobile.Ali slazem se sa tobom da bi trebale malo vise da ide u hedove.Gledao sam growere koji kazu da je biljkama u vestacim uslovima neophodna simulacija kise,maglovito prskanje.Ma nemam pojma,ja svaki dan vidim napredak.Inace, biljke imaju jos dobrih 30 dana do kraja growa po fabrickoj preporuci he,he.
Pozdrav i hvala na savetima.Znaci da ne rezem lisce ? Neki kazu na forumu da redovno seku lisce oko hedova,i da je to ok.
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
a možeš im nekak vlagu malo podignut pošto mislim da se bune da im je mala.....i bune se jer ih prskaš svaki dan i ne vole to uopće....i svaki drugi im daješ bloom što im je previše....
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Mislim da imas pravo Dolar.Vlaga jeste mala.Svega 30%.Ali ne znam za ono drugo. Kakve bi tek bile ako im je sada lose?I ovako vec imam problem sa prostorom.Mislim da im sledece nedelje ubacim i P+ u tretman jer tako i stoji u Hesijevoj tablici.Mislim da je jedna malo usporila u rastu i sirenju,ona mrsava,ali se sada pune hedovi svaki dan vise....i mirisu.Eto , necu im dati ni sutra bloom,znaci tek u cetvrtak.Posmatracu ih da vidim razlike.Hvala na savetu :bis:
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Mali raport iz mog boxa. Nista se bitno ne desava.U sestoj ned.growa biljke su definitivno usporile sa rastom.Sada se se lagano pumpaju hedovi.Posto je velika guzva u boxu,a pri tom pazim i visinu,morao sam dosta da krotim grane.Zica je radila svaki dan.Od sutra ubacujem i hesi fosfor + jer je vreme po tablici vec proslo. Toliko,evo par fotki pa novi raport pravim nakon praznika.Pozdrav svima!

101_3016.jpg


101_3000.jpg


101_3003.jpg


101_3015.jpg


PS. Svaki dan sve vise kristala!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: herb-o-logist

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Ma jok.Batalio sam to.I zalivam ih svaki drugi dan.He,he :bong7bp:
Primetio sam nedostatke N i K .
 
27.12.2011
11
3
0
33
:clap:

Uskoro planiram da pocnem i ja sa gajenjem ove plemenite biljke i mislim da ce mi ovaj tvoj grow mnogo pomoci. Mislim napraviti ovako nesto, samo sto cu dodati uspravno 4 neonke da bi mi davale svetlost sa strane. Ne mogu da nadjem u mom gradu nigde ovu veliku cfl pa ce mi posluziti i od 75w a od neonki imam 3 osram 765 za koje sam vec procitao na forumu da nisu odgovarajuce ali sta da se radi, i cetvrta ce mi biti philips 830 ukoliko nadjem 600mm dugacku. Zanima me da li ti se biljka mnogo osecala u stanu i da li si nesto uradio povodom toga.

:respect:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
camelonus9 je napisao(la):
Ma jok.Batalio sam to.I zalivam ih svaki drugi dan.He,he :bong7bp:
Primetio sam nedostatke N i K .

Mogu ti reci da ti biljke izgledaju super! :thumb:
Nadovezujem se na pitanje iz "Pitajte sve sto vas interesuje" - samo polako, uvijek ce bit list-dva-tri koji su defektni... Ja se drzim toga, da ako se ne siri dalje nije problem. Imao samo list koji je izgledao kao nedostatak mislim kalija, ali samo taj jedan jedini i jos uvijek je jedini.
A pognojiti mozes, vidim da si vec nekoliko puta napisao da ces poceti :icon_lol:
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
-Iskreno Green,od kako sam jednom sprzio biljke djubrivom,jako sam oprezan i bas mi je frka svaki put kad ih gnojim,a jos sada treba da dodam i nesto novo...sutra kada dobiju dozu,posmatracu ih sa tremom :watchplant:

-A sto se tice osecanja biljke u stanu Predatore,zezanje tek pocinje...do sada je bila sala.To osecam svaki dan jasnije mada je izduvni vent. povezan u centralni dimnjak.Za sada mi obican osvezivac koji stoji na boxu, resava problem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.