Auto Night Queen

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.05.2018
8
5
3
42
Ime vašeg dnevnika: Auto Night Queen

Datum nicanja sjemenke:

Početak vegetacije:

Breeder: Dutch Passion

Strain: Night Queen Afghan Mazar-i-Sharif

Vrsta uzgoja:

Tehnika uzgoja: Bez Treninga

Rasvjeta u vegetaciji: LED

Snaga svijetla u vegetaciji (W):

Rasvjeta u cvjetanju: LED

Snaga svijetla u cvjetanju (W):

Nutrijenti:

Ostala oprema:

Dodatne informacije:

Slike boxa:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar
28.05.2018
8
5
3
42
Bok svima,trebala bih malu pomoc pa ako je netko voljan dati neki savjet,super.Jucer je posadjena sjemenka u vaz od cca 20L.Inace prvi mi je grow pa me zanima koliko joj vode treba u pocetku dok ne nikne i za koliko bi otprilike trebala niknuti?Zarulja je led 40w,470lm,zemlja neka univerzalna kupljena u pevecu.
 
28.05.2018
8
5
3
42
Planirala sam ju drzati na 20/4 u prostoriji od nekih 15 kvadrata koja ima prozore sirine oko 3m,pa sad ne znam tocno koliko joj zaruljica i koje jacine treba na taj prostor s obzirom da dolazi zima
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Eh kolegice, ne može to tek tako kako si zamislila.:D
Inače nema nekog pravila koliko treba vode. Zalijevaš sa osjećajem, ako te baš strah da ćeš na početku pretjerati, možeš sa prskalicom špricati po površini zemlje...špricaš dok se malo ne natopi.:)
470 lm je premalo, to ti nije dosta ni za salatu :)
...na forumu je sve detaljno objašnjeno, malo treba zagrijat stolicu ;)

...zemlja ti je također upitne kvalitete bolje je uzeti neku provjerenu kvalitetnu zemlju, evo imaš ih tu koliko hoćeš...potraži malo :)
 
Poslednja izmena:

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.024
163
Uh bit ce ovo ludo al pomoći ćemo koliko je u našoj moći ;)
Mozda biš i mogla izvest tu sadnju u 15m2 odnosno bez boxa al raćunaj da će ti se svjetlo raspršit po prostoru i izgubit ćeš puno svjetla a uz to neznam di živiš tako da bi ti toliko svjetla moglo privuć ovu gospodu u plavom itd dalje znas kako bi to išlo
Ako biš išla na led trebalo bi ti minimum 50w leda po biljci za donekle neki uzgoj i to na prostor max 60x60
Badi ti je dao literaturu pa malo proući pa polako ;)
 
25.10.2019
13
65
13
40
Dobro jutro... posto imam nesto iskustva sa automaticima, i budget grow-om, dozvoli par savjeta :)

Vaza, 20l, ok.
Zemlja - univerzalna... hm, tu si mogla malo vise potrosit - tera magma, composana, potground h, izbora u bauhausu imas k’o u prici :)

Lampica od niti 500lm - ce biti dovoljna (ako ju ostavis ovako zakacenu za vazu) za prvih tjedan dana zivota, dakle samo da pomogne maloj biljčici da izadje iz zemlje.

Ako nisi u mogucnosti kupiti sator za uzgoj ili odvojiti neki ormar u kojem ces growat - predlazem ti da nabavis nekakvu kartonsku kutiju (npr od bojlera) i oblozis ju bijelim najlonom ili pofarbas unutrasnjost bijelim sprejem. Tako ces rijesiti problem disipacije svjetla i malo bolje regulirati temperaturu (Winter is comming ;) ).

Dalje, u bauhausu imas LED zarulje (tople i hladne) od po 15W, koje svaka daju 1080lm za 30kn. Zaleti se i kupi barem 6 komada 3 tople, 3 hladne, i isto toliko grla za zarulje i na vrhu te kartonske kutije napravi rupe kroz koje mogu uci grla i zasarafi zarulje u njih (nakon sto si sa njih skinula onaj okrugli plasticni dio - difuzor svjetla nozem ili pilom).

Podlozi vazu starim knjigama, ciglama, cime god tako da vrh vaze bude na cca 10-15cm od zarulja... i kako biljcica bude rasla, skidaj podloske i odrzavaj otprilike tu udaljenost.

Pazi na temperaturu boxa, nemoj da (ako bas ne treba) ide preko 30C... a posto je automatic u pitanju, ja bih na tvom mjestu odstavio svjetlo upaljeno 24/7 kako ne bi bilo vecih varijacija izmedju nocne i dnevne temperature.

U pocetku zalijevaj blago (ili samo spricaj sredinu vaze gdje si zasijala) dok biljcica ne nikne i dok ne izraste 2 par listova, kasnije joj dajes 1dcl vode... u pocetku, i kako biljka bude rasla i pila vodu, polako povecavas dozu.

Automatici nisu toliko gladni sto se gnojiva tice, tako da u pocetku davaj samo odstajalu pipnjacu, ali posto radis sa univerzalnom zemljom o kojoj nisi napisala nista, kupi si plantelu organic (svjetlo smedja boca - mozda se zove i plantela vrt, ne sjecam se vise) i razrijedi DUPLO vise nego sto pise na bocici, te nakon 20ak dana pocni sa prihranom svako trece zalijevanje.

Kada vidis da se formiraju cvijetovi, sa plantelom mozes i cesce - samo nemoj pretjerivati sa doziranjem.

Sretno :)
Urban
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Šteta bačenog sjemena,pikiram tu night queen već duže vrijeme,čuo da je jedan od jačih auto verzija po pitanju yielda i količine thc-a.. nabavi pravu opremu za grow i uzmi mentora jer bez toga ne buš daleko dogurala!! ::umirem:: :cool23:
 
28.05.2018
8
5
3
42
Uh bit ce ovo ludo al pomoći ćemo koliko je u našoj moći ;)
Mozda biš i mogla izvest tu sadnju u 15m2 odnosno bez boxa al raćunaj da će ti se svjetlo raspršit po prostoru i izgubit ćeš puno svjetla a uz to neznam di živiš tako da bi ti toliko svjetla moglo privuć ovu gospodu u plavom itd dalje znas kako bi to išlo
Ako biš išla na led trebalo bi ti minimum 50w leda po biljci za donekle neki uzgoj i to na prostor max 60x60
Badi ti je dao literaturu pa malo proući pa polako ;)

Samo je jedna biljka,planiramo neki box,to ide kroz par dana.Zagreb je u pitanju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar
28.05.2018
8
5
3
42
Dobro jutro... posto imam nesto iskustva sa automaticima, i budget grow-om, dozvoli par savjeta :)

Vaza, 20l, ok.
Zemlja - univerzalna... hm, tu si mogla malo vise potrosit - tera magma, composana, potground h, izbora u bauhausu imas k’o u prici :)

Lampica od niti 500lm - ce biti dovoljna (ako ju ostavis ovako zakacenu za vazu) za prvih tjedan dana zivota, dakle samo da pomogne maloj biljčici da izadje iz zemlje.

Ako nisi u mogucnosti kupiti sator za uzgoj ili odvojiti neki ormar u kojem ces growat - predlazem ti da nabavis nekakvu kartonsku kutiju (npr od bojlera) i oblozis ju bijelim najlonom ili pofarbas unutrasnjost bijelim sprejem. Tako ces rijesiti problem disipacije svjetla i malo bolje regulirati temperaturu (Winter is comming ;) ).

Dalje, u bauhausu imas LED zarulje (tople i hladne) od po 15W, koje svaka daju 1080lm za 30kn. Zaleti se i kupi barem 6 komada 3 tople, 3 hladne, i isto toliko grla za zarulje i na vrhu te kartonske kutije napravi rupe kroz koje mogu uci grla i zasarafi zarulje u njih (nakon sto si sa njih skinula onaj okrugli plasticni dio - difuzor svjetla nozem ili pilom).

Podlozi vazu starim knjigama, ciglama, cime god tako da vrh vaze bude na cca 10-15cm od zarulja... i kako biljcica bude rasla, skidaj podloske i odrzavaj otprilike tu udaljenost.

Pazi na temperaturu boxa, nemoj da (ako bas ne treba) ide preko 30C... a posto je automatic u pitanju, ja bih na tvom mjestu odstavio svjetlo upaljeno 24/7 kako ne bi bilo vecih varijacija izmedju nocne i dnevne temperature.

U pocetku zalijevaj blago (ili samo spricaj sredinu vaze gdje si zasijala) dok biljcica ne nikne i dok ne izraste 2 par listova, kasnije joj dajes 1dcl vode... u pocetku, i kako biljka bude rasla i pila vodu, polako povecavas dozu.

Automatici nisu toliko gladni sto se gnojiva tice, tako da u pocetku davaj samo odstajalu pipnjacu, ali posto radis sa univerzalnom zemljom o kojoj nisi napisala nista, kupi si plantelu organic (svjetlo smedja boca - mozda se zove i plantela vrt, ne sjecam se vise) i razrijedi DUPLO vise nego sto pise na bocici, te nakon 20ak dana pocni sa prihranom svako trece zalijevanje.

Kada vidis da se formiraju cvijetovi, sa plantelom mozes i cesce - samo nemoj pretjerivati sa doziranjem.

Sretno :)
Urban
Zadnji put je bila plantella balkonia i nista nije niknulo,ne znam u cemu je bio problem u zemlji i ili sjemenki
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.024
163
Bar u zg imas grow shopova vidi malo na netu odi kod njih i uzmi zemlju kako imaju i folije i sve sto ti treba treba a za box mozes vidit malo tu na vutri prodaja i podražnja opreme pa vidi malo s ekipom na forumu :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar and Badi
28.05.2018
8
5
3
42
Dobro jutro... posto imam nesto iskustva sa automaticima, i budget grow-om, dozvoli par savjeta :)

Vaza, 20l, ok.
Zemlja - univerzalna... hm, tu si mogla malo vise potrosit - tera magma, composana, potground h, izbora u bauhausu imas k’o u prici :)

Lampica od niti 500lm - ce biti dovoljna (ako ju ostavis ovako zakacenu za vazu) za prvih tjedan dana zivota, dakle samo da pomogne maloj biljčici da izadje iz zemlje.

Ako nisi u mogucnosti kupiti sator za uzgoj ili odvojiti neki ormar u kojem ces growat - predlazem ti da nabavis nekakvu kartonsku kutiju (npr od bojlera) i oblozis ju bijelim najlonom ili pofarbas unutrasnjost bijelim sprejem. Tako ces rijesiti problem disipacije svjetla i malo bolje regulirati temperaturu (Winter is comming ;) ).

Dalje, u bauhausu imas LED zarulje (tople i hladne) od po 15W, koje svaka daju 1080lm za 30kn. Zaleti se i kupi barem 6 komada 3 tople, 3 hladne, i isto toliko grla za zarulje i na vrhu te kartonske kutije napravi rupe kroz koje mogu uci grla i zasarafi zarulje u njih (nakon sto si sa njih skinula onaj okrugli plasticni dio - difuzor svjetla nozem ili pilom).

Podlozi vazu starim knjigama, ciglama, cime god tako da vrh vaze bude na cca 10-15cm od zarulja... i kako biljcica bude rasla, skidaj podloske i odrzavaj otprilike tu udaljenost.

Pazi na temperaturu boxa, nemoj da (ako bas ne treba) ide preko 30C... a posto je automatic u pitanju, ja bih na tvom mjestu odstavio svjetlo upaljeno 24/7 kako ne bi bilo vecih varijacija izmedju nocne i dnevne temperature.

U pocetku zalijevaj blago (ili samo spricaj sredinu vaze gdje si zasijala) dok biljcica ne nikne i dok ne izraste 2 par listova, kasnije joj dajes 1dcl vode... u pocetku, i kako biljka bude rasla i pila vodu, polako povecavas dozu.

Automatici nisu toliko gladni sto se gnojiva tice, tako da u pocetku davaj samo odstajalu pipnjacu, ali posto radis sa univerzalnom zemljom o kojoj nisi napisala nista, kupi si plantelu organic (svjetlo smedja boca - mozda se zove i plantela vrt, ne sjecam se vise) i razrijedi DUPLO vise nego sto pise na bocici, te nakon 20ak dana pocni sa prihranom svako trece zalijevanje.

Kada vidis da se formiraju cvijetovi, sa plantelom mozes i cesce - samo nemoj pretjerivati sa doziranjem.

Sretno :)
Urban
Zemlja je florafin.Iz Dutch Passion-a su napisali da biljka ne voli zemlju prepunu nutrijenata i da je dovoljan neki light mix,ovo je valjda tog tipa,osim ako se nisam zaje ... :D
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Nažalost zeznula si se, ta tvoja je među ovima...
 
28.05.2018
8
5
3
42
Nesto ne izbilo iz zemlje smedje boje,korijen je pustila ali je jako jako spora,pa sad razmisljam o presadjivanju dali je to pametno?
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Ako je biljčica tek izbila iz zemlje, prerano je još za presađivanje.
Pričekaj da se malo razvije, nekih 10 - 15 dana ili dok listovi narastu do ruba posude.:) Nadam se da si ovaj put nabavila kvalitetniju zemlju.;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar and tiki