Auto Northern Light *2 @ HPS 250 by gbyte

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
Pozdrav braćo po hobiju!! :vb_wave:

Krenuo sam s novim growom..nakon masu iskustva skupljenog u prvom s domajama, uzeo sam sjeme i krenuo s brandiranim tj, Royal Queen Seedsovim Northern Light Automaticom.

northern-light-automatic.jpg
northern-light-automatic.jpg



  • Type Indica: 80% Ruderalis: 20%
  • Yield 100-200 grams
  • Harvest month 9-10 weeks after planting
  • Height of the plant 90-120 cm
  • Genetic background Northern Light x Ruderalis
  • Effect Cerebral and uplifting
  • Cannabinoid content Medium-high
  • Flowering time Autoflowering

Setup je isti , box 42*47*100, obložen mylarom. Grije ga :icon_lol: HPS-ica 250w s cool tubeom Prima Klima 125mm. Ventilacija je riješena sa 2*125 mm cijevnim (jedan na ispuhu CT-a , drugi ispuhuje zrak iz boxa).

U boxu imam jedan 30cm stolni vent i jedan 80mm za upuh. Vlaga se s prestankom grijanja polako diže, ali svejedno unutar boxa imam ovlaživać prostora koji trenutno vlaži do cca 60%.

Sjemenke su 23.03. stavljene preko noći u čašu vode, a zatim prebačene u tanjurić s vatom prekriven plastičnom folijom. Nakon 48 h, klica je bila oko 1cm, te su položene u Compo Universal iz koje suizbile dan kasnije..

Posude su 6 i 6,5 litara.

Što se tiče gnojenja, mislim da im u vege fazi neću ništa davati..možda koju kap SuperVita , osim ako baš ne budu gladne..

Napreduju sjajno..što se mene tiče..prepustit ću iskusnijem oku da vidi iz priloženog.

Imena su dobile po boji posude, da ne bi bilo kako to da među nordijkama nema plavuše..

Brineta:

33elutc.jpg


Crnka:

jrustg.jpg


Po meni neloše za kraj prvog tjedna.

Na Brineti je planiran topping pa kasnije LST, a crnku cu vezati ovisno o visini. Za Crnu imam cca 95 cm iskoristivog, a brinetu planiram do max 70 puštat, pošto je iznad nje CT.

Što mislite o topiranju auto sorti? Izbija već peti par listova gore pa mislim da je idealno vrijeme za isti, ako ću ga radit.

Poz svima :sun2:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
neloše, neloše :) ajd sretno, odlican strain, pitanje je da li ce uopste trebati topiranje ili lst, automatici obicno ne idu u indooru max. od napisane visine, to se odnosi na outdoor
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......odlicno izgleda, mirise na uredan grow, sretno........
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
brate mnogo velike za tjedan dana i još automatici :) ...bravo i sretno...pratimo naravno ;)
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
Da, bolesno rastu..zao mi je sto nisam fotkao svaki dan..zato sam i mislio toping na ovoj koja bi trebala imati manje prostora u visinu, ali budući da nema nekog jasnog savjeta osim powerovog, nista od HST-a..krenut cu odmah s vezicama..
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Po meni topiraj ih obadvije pa razvuci lst jer kako je krenilo imat ćeš ti tu uroda dobrano...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
domaja, pise ti gore auto, ko je jos stigao da topira i radi lst sa automatikom... zapravo, da li je iko radio topping na auto, ne secam se nesto
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Onda nek radi šta misli da je najbolje thx Power za ispravke na mojim greeškama imam ja iskustva ali ne dovoljno...Samo sam dao savjet...
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
Hvala svima na komentarima..

od sinoc sam krenuo s LST-om da me ne bi iznenadile..

Zaboravih napomenuti da su na 20/4 režimu..kad krene preflowering mislim da ću smanjiti na 18/6 kako bih bar malo optimizirao ulozeno/dobiveno..

Ph vode je reguliran (cca 6,5) limunom nakon 12h mirovanja u boci, a rezultati su vise nego očiti kad ih uspoređujem sa prvim growom koji je zalijevan direktno iz vodovoda (Ph vrlo blizu 8,0)..

koristim kapi za akvaristiku, a nakon nekoliko mjerenja sam primijetio da mi na litru odstajale vode ide 1ml limunovog soka, tako da za sad nije bilo potrebno ulaganje u relativno skup Ph metar..
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Osim 'pravljenja' vode sa kapima za akvaristiku,zalijevati možeš i sa mineralnom vodom.Obzirom da su samo 2,nije prevelika investicija.A isto tako kasnije možeš dodavat i H2O2 sa vodom,kasnije kad porastu.Biljke to dobro podnose,a korijenu prija.
Sretno i zdrave biljke ti želim.Da napomenim samo,hehe...pušio sam Norhern Light ova prazna 'kesa':)
Rad je fantastičan,nemoš prelijepu konobaricu pogledati u oči,jer je toliko lijepa...da to ljudski um ne može poimit.
Kasnije sam shvatio da je to bila NLica,dobrim dijelom.ali i konobarica,što jes', jes'...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
da znate da mineralna voda ima mali ph npr. 4 pa nije preporucljivo stalno koristiti ,, ja sad prvi put koristim peroksid mada i nisam video neke rezultate zalivao sam sa mineralnom al to jednom do dva puta u growu kada sam vec pomislio da mi je ph zemlje prvelik inace uvek radim bez ph metra tj. po mo misljenju..
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
N.Light je kod mene na mojoj top listi daleko prvi bjezi od svih ostalih bar za 16 bodova:) savrsen dim.sto se tice topiranja slusaj starije.pozdrav i jedva cekam smoke report
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.