Auto=[NYcity, WWidow, Brooklyn Sunrise, Cream Caramel], Foto=[Lost Coast x OG] -[2016]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Congrats No ;)
bravo.gif
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

rastafarijan

sto nam malo smrti moze
16.04.2011
225
657
93
32
razvalio si,super to izgleda :clap:::clap:: ...Kad bi bar ja imao mogucnost tako susit to bi bilo idealno, moje se suse 10 dana i jos nisu potpuno suhe :confused::confused:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Namaste narode
5735.gif
.
Ostah dužan kratki rezime ovogodišnje out avanture sa naglaskom na smoke report svega viđenog u ovom dnevniku ;) .
Kad se osvrnem iza sebe, sagledam sve ugodne i neugodne faktore, zbrojim dva i dva, ne preostaje mi ništa drugo nego biti prezadovoljan ovogodišnjom sezonom :thumb:.


-Prvo pokoja riječ o svakoj sorti pojedinačno, gledajući iz mog ugla, pa onda kratki smoke...;

auto New York City:
Ničim posebnim ne mogu izdvojiti ovu sortu. Rekao bih tek prosječni automat, prilično lak za uzgoj, ne zahtjeva nikakvu posebnu pažnju, niti je neki ekstra potrošač prihrane. Na vanjsku klimu reagira tako što uopće ne reagira, vječito je zelen, ni ne pokazuje nikakve nedostatke ni po kišnim ni po suhim danima. Što se tiče visine, ovisi u outu o mnogo faktora, što više sunca u startu i prilično kratkoj vege fazi (max 20 dana vege), to će i on biti veći i rodniji. Kao što rekoh, izrazito laka sorta za uzgoj, niže do prosječne visine za autosa, manjeg do srednjeg uroda sa ugodnim dimom za svako doba dana. Cca 70-tak dana od sijanja do branja.

auto White Widow:
Sorta koja opravdava u potpunosti svoj naziv. Vrlo zahvalan automat, srednje visine, dok poneki primjerci znaju i biti prilično visoki i robusni. Jednostavan za uzgoj, ne voli baš previše kišna razdoblja, i raduje se svakoj klopi, dok mu u cvatu apetiti za prihranom porastu, što nije čudno s obzirom da je prilično robusan automat. Kratko rečeno za nekog tko ide na sigurno, želi automat koji će mu dati solidan urod bez pretjeranog truda, onda je to aWW. Kvalitetan dim, impresivni izgleda hedovine, naglašen okusa i mirisa, prava delikatesa. Iz ove sorte se da izvuć i pozamašan urod, iznadprosječan za auto sortu, ali joj se za to treba posvetiti mnogo pažnje ;) . Cca. 90-tak dana od sijanja do branja.

Brooklyn Sunrise (only auto):
Kad je riječ o DP i njihovim automatima za mene su oni i dalje sami vrh vrhova i baš po mom ćeifu. Svaki njihov automat je dobar yielder, i svaki vam se ureže u sjećanje nekim posebnim detaljom. Jednostavno banka koja ima auto strainove izuzetno naglašenih terpena. Brooklyn je isto tako, nešta posebno. Za njega bih rekao da je i dosta zahtjevan, voli da ima zraka, nevoli mnogo vlage i kiše, i nikad mu dosta sunca. Sa njim je i čista lutrija što se tiče fenotipa, uglavnom vuče na sativu, iako se zna često zadesiti da bude više indika feno. Biljke budu srednjeg rasta, intezivno voćnog-vutra mirisa koji je sve naglašeniji pred kraj cvijetanja. Također ovo je automat sa najljepšom koloracijom lista pred samu berbu. Izuzetno jesenski look baca u outu pred svršetak sa narandžasto-smeđe-žuto-crvenim nijansama lišća. Voli mnogo pojesti ukad uđe u cvat, i često traži još. Cca. 80-tak dana od sijanja do branja.

auto Cream Caramel:
Nisam neki ljubitelj sweetsovih autosa, vjerovatno iz razloga što radim samo vanka, a njihovi autosi su omaleni, pa samim time i nisu prikladni za out uzgoj jer mogu fasovat u zalogaju :confused:.
Općenito lagan autos za uzgoj, ne prezahtjevan, 3-4 tjedna i već cvijeta, prilično nizak, manjeg yielda, sapucavajućeg dima slatkog okusa. U cvatu ima malo naglašeniji miris pa i nije baš diskretan za dvorišni uzgoj ili u blizini nekih puteljaka ili prolaza. Cca. 70-tak dana od sijanja do branja.

LoSt CoASt x OG:
Kad nešt nosi OG naziv u sebi za očekivati je neki betonažžž high. Po mome savim opravdao zadobiveno povjerenje s moje strane. Ludio sam za ovim Humboldt "Američanskim" križancem zvučnog obiteljskog stabla, iz pokrajine za stoljetnom tradicijom u marihuana growingu:). Ovo je sorta koja je srednje zahtjevna u uzgoju. Voli biti redovito nahranjena i napojena, u slučaju da nije, brzo to manifestira žutilom po lišću. Biljke imaju potencijala za dosegnuti žešće visine u outu i dati golem urod, to opet ovisi o vama, dužini vegetacije i prvenstveno o veličini rupa i količini zemlje koju joj priredite na sajtu. Kod ove sorte je vegetacija nešta što će vas najviše zaokupljati jer je faza cvijetanja prilično kratka, cca. 50-tak dana cvijetanja. Bilo bi dobro omogućiti ovoj sorti minimalno 200l. zemlje u rupi i startati je početkom četvrtog mjeseca, po mogućnosti i ranije u boxu pa onda izbaciti van da uhvati što više vege i da se što više razgrana. Vidi da sorta uistinu ima potencijala, a uz dobar trenig se lako dobije željen oblik, a protiv treninga nema ništa, naprotiv dozvoljava da se dosta s njom igramo, sjeckamo, savijamo bez ikakvih posljedica po nju samu. Biljka pred sam kraj života, na kraju cvata, dobije neki srebno sivkast odsjaj po hedovima i lišću, hedovi budu izuzetno tvrdi i dijeluje baš jebozovno :joint2:. Svakako moja preporuka za nekog tko ima mogućnosti, volje i želje omogućiti ovoj sorti gore navedeno, sigurno vas neće iznevjeriti (normalno uz to da volite indike koje vam svojom potencijom pomute pamet i onesposobe motoriku ;) )

.....Idemo na Smoke Report :banana_rasta::joint2::razvaljen::;

- auto New York City
Izgled: Suha tvar je tamno zeleno - smeđe nijanse. Hedovi su tipično sativasti, poluprazni i nedorečeni. Kaliksi pomalo naglašeni sa tu i tamo kojom smeđom ili narandžastom nijansom pistila. Ništa impresivno niti upečatljivo što se tiče strukture, izgleda i ljepote hedova.
NYCa.JPG

Miris: Također ništa posebno ili upečatljivo, tek prosječni blagi miris vutre sa još blažom dozom citrusa, nedorečen.
Okus: Pomalo zemljan i dosta uobičajen, dosta blag i nenaglašen, ništa što će vam ostati u sjećanju.
Rad: Pretežno sativa high sa tek mrvom indike. U klasi jačih sativa, na početku konzumacije blago udara na oči, potiče govor, fino laganini pacifico rad, dosta društvena i za svako doba dana.
Ocjena: (Na osnovu svog dojma za sveukupan smoke dojam ocjenjujem od 1 do 10)
Nimalo impresioniran, čak pomalo razočaran tako da moja ocjena je siromašnih 2.


-auto White Widow

Izgled: Izgledom već ukazuje da je riječ o nečem vrhunskom. Trenutno odkjurano oko 5 mjeseci. Hedovi fini, tvrdi, veliki, kompaktni, a opet lagani. Mnogo osuti trihomima, svijetlo zelene boje sa bjelkastom notom i naglašeno žuto, narandžasto i smeđim nijansama pistila.
WWa.JPG

Miris: Voćni, svjež miris sa notom citrusa i onak paprenkasto ugodan nosu. Također i pri pušenju dosta intezivan i kad pušite u nekom parku po skrivećki obično ćete čuti kako netko na drugom kraju kaže "netko puši pravu skaniju", šta god to značilo.
Okus: Upečatljiv okus s nekom citrusno-tropsko voćnom notom i dodatkom papra. Dim ugodan grlu i plućima, ne isušuje usta i ostavlja prijazan slatkasto voćni šmek. Pravo ukusna sorta.
Rad: To je to, potentan automat sa pristojnom razinom THCa i podosta jakim i dugotrajnim highom. Ispremješanog dijelovanja, dosta zakucava prvih pol sata nakon duvke, a onda vozi baš taman i dosta dugo. Vjerujem da bi svatko tko preferira jače sorte poželio je za svaki dan.
Ocjena: Za mene čisto savršenstvo u svakom smislu, sigurno ide na moju listu nezaobilaznih strainova, stoga čista 10-tka za udovicu.


Brooklyn Sunrise:

Izgled: Mnogo dobro izgledaju hedovi bez obzira koji vam feno povuče, osim ak vam ne baci ribizlu ko meni, hehe. Budu fino popunjeni hedovi, ne previše tvrdi ali dosta kompaktni. Vuče na svijetliju nijansu zelene sa narandžasto i tamnocrvenim nijansama pistila koje su intezivnijih boja. Kaliksi budu veliki, napupali i na nekim dijelovima hedova dosta naglašeni, osuti trihomima, dok pred kraj se i foxy znaju formirati.
BSa.JPG

Miris: Baš je poseban, dosta naglašen i sam miris vutre prevladava neka voćna nota i preuzima ga. Dosta mi je nepoznat, jednostavno neznam s čim ga usporediti. Svjež, voćni nešta najsličnije mirisu svježeg voća, tipa jabuka krušaka, totalno neš tuti-fruti.
Okus: To ja volim, nešt posebno, kao i miris i okus je uzbudljiv, val voćne svježine i totalno fino sjeda pljugica, osvježenje i nešta što ostaje u sjećanju.
Rad: Osjeti se baš ona sredina između sative i indike, sapuca onako, malo dezorijentira, ali i dalje se može sve i ne ubija volju za ničim. S vremenom kad se učestalije puši postane bolja od jutarnjeg umivanja, baš fina, iako dosta jača sorta, za one koji mogu povuć jednostavno odlična za svako doba dana i svaki dan ako treba.
Ocijena: Sigurno je budem opet radio, zbilja finjak i ocjena 8.

-LoSt CoASt x OG:

Izgled: Dosta neuobičajeno, prilično tamna boja hedova koji kao da su pocinčani pa bacaju neki metalik odsjaj i imaju smeđe fleke od nakupina pistila. Izuzetno tvrdi hedovi, teški i zbijeni. Tipična indičetina po svim vizualnim točkama.
DSC_0565.JPG
Okus: Još nemogu detaljno opisati jer se kjura svega 15-tak dana, ali upućuje na tipični indika okus sa zemljanom hash notom koja dehidrira.
Miris: Također za sada tipični indika miris, po mirisu se osjeti da je jaka, onak na trenove zamiriši u prostoriji kao da se puši hašiš.
Rad: Maže nenormalno, treba dozirati s oprezom, pogotovo netko tko nema jaku toleranciju. Stvara pritisak u glavi, udara val topline kroz tijelo, trnci prolaze, motorika na nuli, ubija volju i spremni ste za spavanje. Jako teško i nabit toleranciju kad svaka maže ko da je prva.
Ocjena: Za sada 8, al je još u procesu .

-auto Cream Caramel

Izgled: Tipični izgled autosa od sweet seedsa, prilično mala biljkica izuzetno lijepih hedova sa naglašenijim bojama. Prevladava neka oker do smeđa nijansa na hedu uz prilično naglašene kalikse koji znaju biti izuizetno veliki. Hed caramela nema potrebe drobiti, sjeckati il slično, lako se razmontira u hrpu kaliksa i odmah je ukusnija za pušit. Inače jako lijep izgled heda, vraški obasuti trihomima, ne potpuno tvrdi, pomalo prozračni ali odišu ekstravagancijom.
CCa.JPG
Okus: Znači ko bombon doslovno. Podsjeća me okusom na one lizalice šarene što smo cuclali kao klinci po sajmovima, čak je još i sličnije okusom onoj rozoj šećernoj vati. Čak i ostavlja slatkast okus ustima koji zbilja podsjeća na karamelu, tj. zaprženi šećer.
Miris: Sami hedovi imaju tu citrus notu prisutnu u mirisu. Dosta se osjete i prilično su intezivnog mirisa. Čim pomirišim hed slina mi se počne skupljat u ustima. Miris prostorije, bude uhuhu, njami njami, baš citrusno-vutrasto da najrađe nebi nikad ni zračio.
Rad: Iskreno nisam očekivao niš posebno, kad ono šussss, prvo u glavu a onda me odsjeklo. Čudo, čudo. Definitivno jedna od jačih auto sorti, sa nekim zaebanim trippy efektom. Prvi put me "izula" totalno. Oblio me znoj, dahćo sam ko pas, čas mi vruće, pa mi zima, odsjeklo noge, praznina u glavi a pogled van fokusa i tilta, ko "slam tilt", baš me fino resetirala. I nisam bio jedini, bilo je još njih koje je baš oprala pljuga karamele, pa je bilo "umij me hladnom vodom". Preporučen oprez "baždarenima" svakako.
Ocijena: Da ocjenjujem izgled ovog autosa i njegov potencijal u outu, vjerovatno bi dobio jako nisku ocjenu. S obzirom da ocjenjujem isključivo sve segmente navedene u smoku, onda nemam šta reći osim da caramela jest nešta slatko, profinjeno i mnogo moćno. Znači sam vrh, tako da ide...9-tka.


Hvala još jednom svima koji su pratili dnevnik, hvala i onima koji nisu :D. Pozdrav svima, posebno ekipi u studiju i režiji, i šta reći osim da je "zelje ukiseljeno" i spremno se čeka zima :p.

To je to, nadam se da će ovo nekom pomoći, još jednom napominjem da je to sa mojeg stajališta. Odoh sad na posao, ova sezona gotova, dnevnik može u završene ;) .



Ljubi vas NO!
 
30.07.2014
38
162
33
No, legenda si, smoke nemoze biti bolji nego sto je, dnevnik od pocetka do kraja bas profi.. Uzivaj u plodovima svog truda i znanja, nadam se da ce i sljedece godine biti dnevnik za out da malo pasemo oci u dobrim sortama i tvome znanju.. :clap:::respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Mr No, kakav svršetak dnevnika :clap::, koja rjecitost, osjetio sam sve okuse, omirisao mirise, nadimio se vjerovao ili ne a pučkam lišće starog grova :D. Svaka čast !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: h0nda and No Joke

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
Dojam si utisnuo do srzi. Gledajuci tvoj S.R. u usporedbi s mojim, imam sta naucit. Nije mi jasan taj okus i miris, al to valjda dodje sa stazom. Citam al ne pronalazim info koji je tvoj nacin pusenja? Rizla, bong, blant, mjesavina s duhanom ili cistak ili ...?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
@east uglavnom pušim i ponekad vejpam. Vejp posebno naglasi okuse, pod uvjetom da je vutra fino iskjurana. Inače kad pušim onda mješam sa bezaditivskim duhanom u nekom omjeru 70-30 u korist vutre normalno. Miris i okusi postanu naglašeni tek nakon nekih 3-4 mjeseca, zato uvjek i napominjem da je netom osušen i tegliran materijal tek poluproizvod. Za grande finale okusa i mirisa treba vremena i strpljenja ;)