Auto Pink Grapefruit- Defolijacija, Lst, lollipopping on my way

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Pozdrav drugari! Iako će biti još nekih biljoza uskoro, odlučio sam da otvorim poseban dnevnik za Auto Pink grape fruit jer ću se potruditi da u koracima tokom growa na njoj primenim kontroverzni trening: Defolijaciju, te sa drugima podeliti kako sam ja to shvatio i pokušati da što slikovitije i jednostavnije predstavim ovu vrstu treninga. Ovo će biti svojevrsni experiment za mene, koji sam inače skeptičan po pitanju svih vrsta treninga koji uključuju odstranjivanje bilo kojih delova biljke ili fizička oštećenja. Nadam se da će ovo biti lepo iskustvo koje će prijatno iznenaditi i mene i sve ostale skeptike. Već sam u growu koji uspešno završavam u kasnoj fazi cvetanja primenio deo ovoga i ubeđen sam da je dobro ispalo, zato ću se sada malo ozbiljnije pozabaviti ovim.

prvo vreme biljčica će biti pod 250w Cfl u posudi od 1L a kasnije prelazi u box pod 400w Hps, u smart pot od 15L
Zemlja- florabella
Seme- Auto pink grapefruit-Shorts Stuff Seeds

Sledeći update biće prilikom presađivanja. Biljčica sada ima 4 dana. Pozdrav svima!:wave:

20151124_122044_Fotor.jpg 20151124_122119_Fotor.jpg 20151124_122149_Fotor.jpg 20151124_122152_Fotor.jpg 20151124_122206_Fotor.jpg
VELIKI POZDRAV ZA :vutra:
 
Poslednja izmena od urednika:

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
Sretno s eksperimentiranjem! ;) Uf, napikirao sam ove Short Stuff Seeds, bas me zanima kako ce to izgledat. Ajde razvali ovo pa da i ja narucim... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Barbarossa

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Koji sistem defolijacije si odabrao, jel startas odmah u vegi ili ces pocet u cvijetanju?
 

Imbra Presvetli

Prijatelj Foruma
19.06.2012
1.291
14.568
358
Za ovaj trening baš moraš znat kaj radiš, uz jasnu viziju forme koju želiš dobiti.... inače bilja stagnira i muči se sama sa sobom
probao sam to pod vedrim nebom sezone 2013. ali ne kroz cjelu vegtaciju nego tek pred početak cvjetanja......navodno, daje bolje rezultate nego klasičan lilipop....a sad....živi bili pa vidjeli
Želim svu sreču u nastavku avanture i sa zanimanjem pratim razvoj situacije
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
@mario Pustiću da se lepo razgrana i ostaviću lišće u tom prvom preiodu, jer smatram da je uloga lišća u tom periodu veoma važna. Verovatno ću krenuti pred cvetanje lagano. Pre toga samo Lst. A onda početkom cvetanja ću odraditi kombinovanu varijantu lollipoppinga i defolijacije, to jest, ukloniću 30% , da oslobodim srednji deo biljke, a onda ću pustiti da vidim kako reaguje i čekati da opet malo "uraste", a potom ću osloboditi sva preostala cvetna mesta koja su pokrivena. Otprilike i ukratko. Ostalo ću u hodu i u skladu sa razvojem situacije. Svaki predlog je dobrodošao. :)

@Imbra Presvetli , osnovni vodič biće mi prosta logika , zdrav razum i usputno učenje od onoga što mogu naći na netu, a opet napraviti neki svoj sistem koji će ili upalitii ili propasti u ovom growu. :) Inače , mislim da je defolijacija mnogo učinkovitija i pre svega namenjena biljkama u Indoor-u. U prirodi mislim da nema potrebe za ovakvom metodom, eventualno neko lagano trimanje. :)
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Podržavam experimentisanje, i treba probati uvek nešto novo ali defolijacija mi je uvek bila tabu tema jer gledano sa logičke a i naučne osnove otkidanjem lista (posebno velikog fan lista) biljci se oduzima organ pomoću kojeg svetlost pretvara u šećere i hranu koju odmah iskoristi ili je uskladišti u sam list za kasnije korišćenje kada nestane hrane u zemlji.
Primer za to je žutenje donjih listova dok gornji deo biljke ostaje zdravo zelen.
Ni u outdoor-u ni u indoor-u mi skidanje listova nema logike jer ne razumem šta se planira postići time...ako je zamisao bila bolja izloženost heda svetlosti onda je po meni mnogo bolja opcija lst-anje samih listova ili ih nekako skloniti u stranu npr. kačenjem štipaljki za veš o peteljku lista nego njegovim uklanjanjem.
Naravno to za lolipop ne važi jer se tu kompletno uklanja donja trećina biljke da bi se sva energija i hrana fokusirala u gornje veće hedove da donji manji,zakržljali i zaklonjeni od svetla ne bi crpeli energiju i hranu.
I ja više ponavljam kao papagaj,u dosta dnevnika i tema sam kačio ovaj snimak ali vredi pogledati :)
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Ljudi su verovali da je zemlja kockasta, pe eto, nije. ;) Znam ovaj snimak, niko ne osporava ulogu lišća i niko ne otkine sve listove i počne trtljati o defolijaciji dok biljka ostane ko štapić za uši. Nisam ni planirao da ovaj dnevnik bude diskusija ili rasprava na temu: "defolijacija- da ili ne?", već da podelim sa ljudima svoje iskustvo koje može biti uspešno ili manje uspešno; da se nekom dopadne ili ne. Verujem da su činjenice i lično iskustvo presudni u formiranju svačijeg mišljenja, pa tako i mog. Ovo je fotografija moje biljke na kojoj sam primenio ovaj princip i trenutno izgleda ovako: ...lično ne vidim da joj nešto fali...osim lišća. ;) 20151124_191939_Fotor.jpg 20151124_191959_Fotor.jpg 20151124_192044_Fotor.jpg
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Ja sam u zadnje vrijeme puno proveo gledajuci rezultate po stranim forumima i ono sto sam vidio kod uspijelih pokusaja se svodi na par stvari...biljka mora biti zdrava i jaka da napreduje dobro i onda joj nista nece smetat, odraditi kvalitetan lst i zadrzati izmedju 40-70 cm tako kad se obavi poslijednje skidanje da svi vrhici dobiju svijetlo, cak i oni koje skidamo lolipopom a koji se u defolijaciji obicno ne radi...oko tajminga skidanja ima velike polemike ali meni osobno najbolje zvuci pocet skidat kad stane sa rastom i krene pumpat cvijetove sto bi bilo u 3-4 tjednu ovisi o sorti i uvijetima i nakon tog se pusti 2 tjedna da se opet razvije ostatk lisne mase i slijedi finalno skidanje kao sto imas vec na slici i ako se ispune ovi uvijeti rezultat bi morao biti garantiran ;) ja nesto pomalo kemijam al imam namijeru jedan grow odraditi iskljucivo defolijaciju a mozda isprobam na jednoj i shemu kad se krece u vegetaciji cisto da se proba
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Znam da ide bez lollipoppinga, jer ono je i poenta sačuvati što više cveća i dati mu prostora dostigne svoj puni potencijal. Ali mislio sam da očistim taj donji deo, a sredini i vrhovima maximum prostora. Još razmišljam, videću...i onako se samo igramo. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grisnak and 1310

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Meni to izgleda super, i nemam nista protiv defolijacije ukoliko je biljka zdrava, dapace podrzavam je pogotovo u manjim boxevima :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Barbarossa

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.666
11.902
358
Socotra Island
eelslap.com
Ja lično ,isto volim lišće na biljci pa čak i kad lolipopam to radim minimalno . O defolijaciji slabo šta znam tako da ću vrlo rado propratiti ovo, a svakako podržavam eksperimente i želim ti i da ovaj naravno bude uspešno završen i u tom slučaju lepo i uredno dokumentovan :)
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ja nemam pojma :D ali sam poskidao one najvece fanove sto idu iz stabljike i po koji sa grana jedno 20 dana pre harvesta da cvetovi kao dobiju vise sunca i nisam primetio neku razliku, radi se o autu da ne bude zabune, takodje u to vreme je bio onaj hladni talas, tako da je stres bio relativno minimalan jer su biljke bile poluhibernizovane, valjda.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000