Auto Skunk (Strain hunters) i Auto Super Hash (pyramd seed) 400w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
04.04.2014
267
230
43
Ne znam dal sam pito al negdje sam cito da se ostavi onaj visak vode sto iscuri negdje da se prospe..ja sam ostavio pa cemo vidit temp je ko 28-29c..

Taj visak vode posle zalivanja obavezno prospes i trudi se da ti kolicina tog "viska" vode bude sto veca, recimo 30% od ukupne kolicine vode kojom si zalivao. Ako recimo zalivas sa 6 litara, trebalo bi da imas oko 2 litra runoff-a koji obavezno prospes, da biljka ne bi povlacila tu vodu nazad kako ovde neki rade i savetuju jer je to pogresno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: đokson
04.04.2014
267
230
43
Cilj je resiti se nagomilanih soli sa dna pota, odnosno izbeci njihovo nagomilavanje. Sa prekomernim nagomilavanjem soli dolazi do ph dropa, a onda krece cirkus. Kanabis nije spatifilum pa da povlaci vodu iz podmetaca koliko mu je potrebno. I jos nesto, a vrlo je korisno za one koji imaju vremena. Veoma je uputno biljku lagano zalivati do momenta dok voda ne procuri, a onda stati i napraviti sto duzu pauzu kako bi se dala prilika vodi da razgradi sto vise soli i onda nastaviti sa zalivanjem. Na taj nacin se vrlo efikasno oslobadjamo viska soli.
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Ja sam svoje potove čistio redovito u vrućoj vodi upravo zbog tih nakupljenih naslaga i fleka koje ostaju nakon što se osuši,tako da mi nije palo na pamet da im može škodit povlačenje vode...ako se pusti da se gomilaju nutrijenti na dnu sigurno da nije dobro da to biljka konzumira.

Nekako sam dojma logikom stvari da to svi rade?

Drugi dan bi bila sita i ako je viška izlio i bok.:sun2:

Ubit će me moderator al ne mogu editirat :) Meni to izgleda kao nutrient burn,Stipe je stručnjak bude on dao pravu dijagnozu:clap:: ali ne vidim big problem.

edit...zzz
 
Poslednja izmena od urednika:

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Spalio si brate momački. Koliko i kakvog gnojiva si davao do sada? Trci s njima u kadu i flushaj ;) Barem 4 puta više vode nego zemlje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Cilj je resiti se nagomilanih soli sa dna pota, odnosno izbeci njihovo nagomilavanje. Sa prekomernim nagomilavanjem soli dolazi do ph dropa, a onda krece cirkus. Kanabis nije spatifilum pa da povlaci vodu iz podmetaca koliko mu je potrebno. I jos nesto, a vrlo je korisno za one koji imaju vremena. Veoma je uputno biljku lagano zalivati do momenta dok voda ne procuri, a onda stati i napraviti sto duzu pauzu kako bi se dala prilika vodi da razgradi sto vise soli i onda nastaviti sa zalivanjem. Na taj nacin se vrlo efikasno oslobadjamo viska soli.
Poceli ste praviti SF od uzgoja marihuane
Znamo svi kako se rijesiti soli,ima jedan jedini nacin ovo ostalo su za mene samo teske filozofije NHF
Ja do ovoga growa cak nisam nikad ni radio flush i nisam imo nikad nikakvih problema oko toga.

toliko od mene i sry kobaja za spam
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells and mar1o

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Evo log u malom...

15.04- presadio i zalio dodo 1kap enzima,root complex i super vit
24.04zalio i root complex,enzima i tnt malo..
04.05 ZaLIO I dodo samo super vit..
06.05- zalio ih sve po hesi tablici full..

S tim da je samo zadnja 2 puta bio namjesten ph.. 6.2
Sve ovo ranije je bilo bez preciznog namjestanja ph (koristio sera kapi i tablicu)..

Flusahnje ne dolazi u obzir,jer nemam gdje i nisu na mjestu gdje ih je samo tako lako micat a da pol susjedstav ne vidi..

Pa ako ima ko kakvu pametnu ideju neka kaze...
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Pa onda dofuraj vodu u kantama do tog mijesta i sipaj 3 puta više od zapremnine saksije!
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Ovo kod tebe je nedostatak cinka.
Zink se loka zbog pre visokog ph, zbog pre malo dusika ili previse fosfora.
Lako moguce da se dosta soli nakupilo pa jedno veze drugo i dobijes ovo.
Nemas sto puno razmisljat. Flush ! Pusti da se dobro osusi zemlja pa full doza hesija. root, pz, sv, tnt !

Ne sjecam se koji ph metar koristis. Ako je kinez i ako nije kalibriran nemoj ga ni koristit ! Meni je opet nekalibriran i po njegovom bi ja trebo stavit 10ml octa na 2L vode, sto je nemoguce jer i 2ml mi spusta na 6.5.

Evo ti primjer nedostatka Zn.
picture.php
 
04.04.2014
267
230
43
Nisam hteo da komentarisem ranije, ali sam i ja na keca pomislio na manjak cinka. Jako se retko desava, ali se desava, a ti si ispunio sve uslove za ovu situaciju. Po meni je @Stipe 100% u pravu i trebalo bi da napravis onako kako ti je i predlozio.
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
@Stipe Hvala Doktore!!! Mislim da je do ph jer je ph bio namjesten samo zadnja 2 zaljevanja i to na 6.2 + ostavljo sam da popije visak vode.... Imam pitanje posto mi flush 98% nije opcija jel bi pomoglo da sad recimo sljedecih par tjedana zaljevam samo s reguliranim ph cistom vodom? Znam kad sam po serinom ph testeru namjesto da je trebalo dosta sireceta isipat (msilim vise od 10ml) da pokaze tu nijansu na testeru..

@komsijin mali Prijatelju i vidim da znas znanje i nemoj se nikad ustrucavat dat svoj komentar na ovog dnevniku, svako strucno misljenje je dobrodoslo..
 
04.04.2014
267
230
43
Ako ti flush nije opcija zbog bezbednosti i sigurnosti onda nemoj niti razmisljati o njemu jer veruj mi nema te biljke koja je vredna tvog unutarnjeg mira.
Jedini savet koji bih ti mogao dati u tvojoj situaci je da tu biljku neko vreme obilno zalivas vodom kojoj si podesio ph, a da gnojenje nastavis folijarno.
I toplo bih ti preporucio da umesto octa koristis pH minus korektor jer koliko sam uspeo da procitam ocat samo privremeno smanji pH vode. Nemojte me odmah napadati vezano za ocat jer nemam iskustva sa njim i ovo sam napisao samo na osnovu preporuka nekih svetski poznatih uzgajivaca.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: đokson

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
jebb me pas ako se ne objesim od muke , tolko truda zivaca i svega ulozim i onda ovakav gaff da mi se desi... Probat cu sutra svaku *isprat* 10lvode, stavit cu ph 6.0.. Pa bog mi pomogo.. Oce mi sta znacit ako izmjerim ph te flushane vode?? jel moze sta tu onaj ec metar pomoc?
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Izmjeri ph vode ako mozes. Nastimaj ju tamo gdje zelis. I zalij. Prvu vodu dole koja izlazi uhvati i izmjeri PH ;)
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Samo jos jedno pitanje,kad proteram tih 10l vode po potu da onda sljedeca dva zaljevanja odradim samo s vodom?? ili ?
 
04.04.2014
267
230
43
Prvo napravi kako ti je @Bizzzo rekao i probaj da za sledeci put napravis sto bolje fotografije zahvacenih listova pa ce ljudi moci sa vecom sigurnoscu da procene o cemu se radi i da ti daju konkretan savet. Slobodno mozes i odrezati jedan list pa ga lepo fotografisati na dnevnom svetlu. Vrlo je bitno da postoje kvalitetne fotografije biljke u stanju kakvom je danas i u stanju u kakvom ce biti kada budes sledeci put zalivao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DiskoKobaja
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.