Auto Anesthesia /Auto WW - 135W LED E27, LST @Lesi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Niste jedini.. ja nekad uzmem pisati post, i nešto me omete pa ne objavim taj isti, i ostane tab otvoren, vratim se tako nakon 1h i kontam se ko je ovo počeo pisati post umjesto mene i onda me paranoja zafaća hjahahahaha... a to me često hoće kada hasha se nakonzumiram ko stoka..
Inače lesi samo polako i nemoj previše utezati i zatezati, pružiš im koliko si u mogućnosti i vrijeme će odraditi svoje..
 

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
POzz društvo! Evo jedan mini update stanja kod mene ...
Napokon sam se presložio i posložio i rekoh sam sebi ovo je maltretiranje i mene i biljki sa ovim kanisterima..:upiii:
Ona najstarija biljoza Auto Super Hash je presađena u 6,5l pot u 20-om danu starosti i poklonjena,a Auto White Widow i Auto Anesthesia su obje prebačene u velike kanistre na kojima sam napravio još rupa nebili se brze sušilo i stavio ventove 120mm da pušu po stranicama pota i tjeraju zrak unutra i suše zemlju. P5220003.JPG P5220005.JPG .

Obje biljke su stare 6,7 dana.
Slike su od pred 4 dana.
P5220011.JPG P5230012.JPG
Držao sam iznad svake po 45W 6400K odnosno 3 žarulje na 50 cm par dana pa od prekjučer na 40cm. Možda je i to razlog zašto su tako male naspram ona dva prva Super Hasha (slike na početku dnevnika iznad kojih je bilo 90W na 30 cm),a vjerovatno i još uvijek dosta vlažna zemlja ne pomaže. Nisam zaljevao te dve kanturine još od 29.4 kad sam ih prvotno namočio za Hasheve i one su još uvijek mokre do pola.

Tko zna šta se desilo u toj zemlji nakon što je mjesec dana mokra!? Možda se Ph promijenio,a možda je i puno nutrijenata se otpustilo , a možda su u šumi. Malo se počelo bolje sušiti sa ovim rupama i ventovima , ali vidim samo ću se mučit sa njima a ima tu jahanja još ohoho :watch:

Tako da sam ja danas poslije šljake poslao kvragu to natezanje i lijepo kupio dva pota od 12l i vreču PremiVIT zemlje i planiram ih sutra presaditi.(sad spavaju 20/4 režim)
Tegle su imale već izbušenih 8 rupa na dnu, ali ja sam ih još mrvu prosirio i izbusio par dodatnih rupa sa borerom 13 ,a sa 8-icom napravio i dva reda od dna pota onako random rupe i mislim da je to dosta.
P5240017.JPG P5240018.JPG P5240019.JPG P5240020.JPG P5240021.JPG P5240025.JPG

Dakle plan je sutra presaditi obje u ova dva pota i u ovu PremiVIT zemlju. Pratio sam dnevnik od Mad Rabbita u ovoj zemlji mislim da je baš udovicu automata imao i čini mi se na oko OK,a i on je ima dobre rezultate u njoj. Nekako mi se čini da je zemlja dobra za automate jer kako je i Zekan rekao dosta je mekana i koliko sam ja skužio nije baš nešto prebogata nutrijentima. E sad ovu zadnju sliku sastava zemlje ako netko pametniji može prokomentirat jer me buni ovo 1,0 N, a P i K 0,1 i 0,3 %. Jel to 1000mg N, 100mg P i 300mg K? I vidim ima i goveđeg shita unutra. Neznam bit će dobra, morat će :thumb:
Ništa perlita neću stavljat unutra već samo zemlju i tih 25 l bi trebalo doći taman. Malecke cu zatrpati do kotiledona jer su malcice nestabilne zbog udaljenosti panela i nedostatka vjetra.
Nisam siguran da kad ih presadim dali da zalijem sa čistom vodom odstajalom pol sata ili bi mogao staviti full malu dozu Plantelle Vita dam im malo pomogne sa stresom ili je još rano za to pošto nisu pravo ni prvi trolist kao spada pustile. Jedan 120mm vent da lupa po dnu boxa i cirkulira zrak oko potova , a drugi između lampi i biljoza nek jača stabiljke . I to je to nadam se da će sljedećih mjesec dana proći puno bolje i opuštenije nego ovih prošlih:rofl: Sutra se javim sa slikama ! Ugodan vikend!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kakadu063

Vucic

Aktivan Član
09.09.2015
87
333
53
sadi, suši, motaj, puŝi
koliko dugo je stajo hesi da se pokvario. i jel se kuzi po mirisu ili. jer inace fino vocno mirise. ja imam boost i bloom star 2 godine i fino i dalje mirise pa pitam. jer cu ga pocet koristiti za 2 tjedan.
vidim snaso si se nekako :) pa sretno dalje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lesi

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Bok! Nije dugo stajao uopce uzeo sam ga prošle godine negdje u 6 mjesecu sam stavio par domačica ispod leda, TNT nisam koristio jer je dosao u cvijetanju i prvi put kad sam stavio Boost i Bloom pola doze cudo neviđeno drugi put kad sam box otvorio, nakostriješile se mole se suncu ma milina ih za vidit.E taj grow je propao nažalost u 4 tjednu cvijetanja sam morao sve razmontirat i pobacat,a biljke pucale od zdravlja..Koma.

Onda sam ja to lijepo sve pospremio i stavio torbu sa gnojivima na tavan i zaboravio na to . Negdje polovica 8 mjeseca kad sam stavio na tavan.
Gore temperature po ljeti kuhaju +30 , a po zimi je ledara. Zajeb moj što nisam doma u ormar ili negdje spremio na sobnoj temp... I onda još nisam znao da je to polu organski ja mislio to sintetika i nema roka trajanja nigdje na boci pa reko rokaj miki! Tako je to stajalo do pocetka ove godine i kad sam krenuo da pognojim prošlu neuspjelu turu automata imao sam šta vidjeti i osjetiti... Boost je bazdio onako ne na trulez vec kao neko organsko gnojivo, vitamini , slavol neam pojma uglavnom nije na voće davao uopče. Root i Bloom kad sam okrenuo da naspem prvo je poispadalo dosta komada kao neke sluzi neznam kako da opišem kao kad se stvori ona pljesan u boci nekog domačeg soka.Power Zyme je mislim bio samo oko čepa kristaliziran.

Sve je bilo super automati rasli unatoč nemoš vjerovat problemu sa sušenjem pota HAHAAHAHAHA,ali napredovali su super dok nisu počeli svakakvi simptomi na dve Anestezije koje su dan prije dobile trecinu doze za cvijetanje znaći sve preparate ali trecina doze.Nikad do prije nisu gnojenje i taman je krenuo preflower. Drugi dan krenule fleke po listovima svuda po biljci ... FLushao i pognojio plantellom crvenom i jedna se oporavila koliko toliko i iz nje sam nešto izvukao. A onda su došli na red Hashevi za papicu jer im je poceo flower i ista priča drugi dan. I tako ja gledao šta i kako po dnevniku tražio poveznicu jer sam bio riješavao masu problema, daljina panela itdd. nisam znao šta... nakon par dana što sam čitao denvnik koji sam vodio skužim da je sve počelo nakon gnojenja kod sve 4 biljoze..

Valjda će biti od mene neki grower jebemu miša . Još prije nego sam box uzeo uzgajao sa nekim frankeštajn panelom HPS 70 W , CFLke 32 W i par e27 ledica i imao prinose bolje sa domačicama nego sa evo trečom turom brandiranih. I još me žena jebe pa bolje su te divljakuše išle nego ove ! Ubija me !:objesen:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vucic

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Hellou!

Danas su curice poresađene uz minimalni stress u nove potove od 12l napunjene PremiVit zemljom(koja tako lijepo miriše i prva zemlja koju sam kupio sa nije vlažna!!!).
Malo mi je zafalilo jedno 5 cm zemlje do vrha za White Widow pa sam pomiješao PremiVit za mixom Florabelle žute i perlita u kojem su točale nožice do sada :D. Zemlja u kanister/teglama je bila dobro vlažna jedno 80% od cijelokupnog volumena, too much za mjesec dana :rofl:. Korijen sam uspio izvući bez ikakvog kidanja,i lagano sam odvojio one grumene koji su bili zaljepjeni na korijenu ništa se nije počupalo. Ali ni nije bilo uopce nekog grananja i onih korijenčića pošto je korijen cijelo vrijeme u vlažnoj zemlji.


Obje biljke su stare 8 dana .Lijevo je Auto Anesthesia i desno Auto White Widow. Evo pa bacite oko :)
P5250001.JPG P5250005.JPG P5250008.JPG P5250010.JPG
Panel je do sada bio na 40-42 cm i iznad svake 3x15W i nekako su mi se slabije razvijale nego inaće i dosta se izduživale i krivile prema svjetlu jer je ih je u onim kanisterima bilo teško centrirat ispod lampi kad su tako malene još.
Pošto su ove nove tegle višlje sad su na nekih 37 cm od panela i pojačao sam na 4x15W iznad svake i centrirao ih ispod da svaka upije svjetlo od ove dve kranje i dve srednje žarulje. Znači ima 6 žarulja od 15W, 4x6400K , 1x2700K i 1x 4500K. Vidim da ekipa drži i na 20-25 cm početku i ja sam tako prošli grow i brutalno se to razvija , ali sada ćemo polako i sigurno. Pratit ču situaciju i sutra možda spustim na 30cm.

E da i zalio sam svaku sa cca 2,5 dcl nekorigirane vode iz pipe koja je odstajala nekih pola sata dok sam obavio presađivanje. Mrvu sam prolio u rupu u koju je išao korijen a ostatak prvo po rubu pota , a onda i posredini da riješi ako je ostalo di zraka jer stvarno nisam tabao ništa zemlju pa mi nije ni jasno kako mi je uopce prifalilo.
Možda lažu na litraži potova , a možda i lažu ovi što zemlju proizvode :D.
Uglavnom ne mislim zaljevat dok se ne zemlja dobro ne osuši,a već se to počelo sušit okolo i po površini :thumb: i onda mislim zalit isto tako par deci ,ali samo po rubu pota pa kad krene treči set listova dat joj odozdola bar litru da povuče. Sve je to nagađanje znam , ali eto plan zaljevanja je tako nekakav da što više u narednih 20tak dana razvučem korijen.

Režim i dalje 20/4, temperature dan 24-27, noc 20-22. Vlaga se smanjila na 54% sa novim potovima sa 80% kad su bili kanisteri ,e da i gnatova sam vidio par prije , samo letači provjerio po zemlji. Danas sam med. alkoholom prošao sve ventove otvore i povrišine po boxu ... i promijenio najlonke na pasivnim ulazima.:rasta:


Update sljedi za desetak dana i nadam se da će sada sve krenuti kako treba i uz Vašu pomoč da ćemo ovaj grow uspješno privest happy endu!
Pozdrav ekipa i ugodan ostatak dana ! :respect:
 

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
UPDATE: 17 dan , temperature dan/noc : 26-29/25-26 vlaga oko 45-60%.

Panel na nekih 40cm i ok mi izgledaju nema nikakvih pizdarija po liscu i svida mi se sto su se malo protegle, a ne kao uvijek da su mi zaljepljene za pod pogotovo widowica mi se svida koja je odmah nakon prvog seta trolista dobila peterolist. Anestezija je drugi set pravih listova umjesto peterolista dobila te neke batrljke trolista, ali lijepo je i ona krenula u zadnjih par dana i krece treci set sa pet krakova i jos ako dodamo da je presadena dva puta nakraju jadnica...dobra je :)

Pred 9 dana dobile obicnu vodu da popiju iz tanjurica 2.5dcl svakoj. Prije pet dana dobile su 2.5dcl odozgora uz rub pota i jos 2.5dcl u tanjuric. Obicna pipusa odstjaala pol sata sa 2ml P. Bio Vrt i 1ml P. Bio Vita. Doze su mizerne ali nisam htjeo pretjerati :)
Nista procurilo nije i lijepo se susi danas sam gledao jedino na dnu je zemlja nekih par cm onako mokrog tamnog izgleda ali na dodir i nije tako vlazna (rupa je dovoljno velika za moj prst).
Mislio sam pustit jos danas i nocas pa sutra ujutro ili navecer zalit samo vodom.


Auto White Widow
P6050025.JPG P6050021.JPG P6050020.JPG P6050023.JPG P6050022.JPG

Auto Anesthesia
P6050026.JPG P6050019.JPG P6050018.JPG P6050017.JPG

i zajednicka
P6050027.JPG

Ovo u vezi trolista i peterolista sam negdje procitao da ima veze sa svijetloscu kao koliko dobivaju, e sad mene zanima dali moze postojati razlog zasto mi se vec u trecem growu pod ovim panelom i u ovom boxu vidno slabije razvija biljka koja se nalazi na lijevoj strani odnosno tu di je sada Anesthesia. Na toj strani panela imam na jednom mjestu razmak malo veci cca 25cm a na drugoj desnoj di je bolja biljka imam cak i manje od 20 na nekim ;)...

P5250010_LI.jpg

Dali da usarafim jos koje grlo iznad Anesthesie? Imam 5,6 ovih od 15W sve 2700K i dve 12W osram i vtac.
P5250010_LI (2).jpg
Neznam koliko je watta too much jer zadnji grow sam imao na svim ovim mjestima jos po 15W (dakle 195W,50W po m2) . Mozda da za cvijetanje pripremim grla..
P5250010_LI (3).jpg
 

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Pozdrav raja evo da pokazem kako to ide kod mene. Proslo je tri dana od zadnjeg updatea dakle curke su stare 20 dana.

Meni se cini da su fino napredovale za tri dana ima dosta undergrowtha i trenutno guraju 5 kat. Jos uvijek drzim istu wattazu iznad njih(90W) na razdiljini od jedno 40cm. Udovica bolje napreduje pa je danas bila na nekih 36 cm od panela te sam joj uradio LST i sad je opet na nekih 40cm udaljena i u ravnini ove knjakave Anesthesie na kojoj cu pocet LST kad se malo ispruzi i krene sisat Udovicu tako da ih obje drzim tu negdje na istoj visini. Temperature variraju lagano ali su u granicama normale. Dnevna se drzi oko 26-29 sa vlagom nekih 50-60%, a nocna je evo jucer prvi put pala na 23 u jednom trenutku (klima bila upaljena cijeli dan) dok se inace drzi na nekih stupanj manje od temperature prostorije u kojoj je inace 25-26.

Od zadnjeg zaljevanja sa Plantella Vitom proslo nekih 6 dana te se zemlja lijepo osusila a njima kao da su donji listovi krenuli padat pa sam ih pred dva dana zalio svaku sa malo vise od 0,5 l odstajale vode pol sata.Zalivao sam jaaako polako i sve okolo uz rub tegle ;) PH ne korigiram,ali ako zatreba imam spremno iako se toplo nadam da nece trebat :)
ghe.jpg ghe1.jpg

I naravno pikcrz :)

P6080018.JPG P6080007.JPG P6080015.JPG P6080010.JPG P6080014.JPG
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Lijepe.. :thumb: :idea:. Nego pojačaj ti wate slobodno samo prati razmak i bit će to vrh, pogotovo sad kad si lst-irao lijepo.. :lol::sun2::sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lesi

Kakadu063

Aktivan Član
09.04.2016
438
1.476
143
60
@Lesi pozdrav evo i mene sa nekim savetom. Prvo, površina boksa i wati u žaruljama je taman ništa više ni za cvetanje. Kod udaljenosti ima jedna fora koju stalno primenjujem i pokazala se vrlo učinkovita. U samom početku vegetacije panel držim na 15-20 cm, kad počne da raste treći par pravih listova tada odmičem panel na 40cm a kad krene cvetanje na 50 i tako do pred kraj tada zadnjih 10-15 dana primaknem panel 20-25 cm. Da objasnim zašto? Prvi listovi su mali i obično ne traju duže od 30 dana zaguše ih veći. Spalio ih ili ne tolko traju ali daju dobar efekat na brz rast i kratka biljka. Naj bitnije je da kad krene cvetanje ne spališ te listove koji tad porastu ti listovi treba da izdrže 60 dana. Zadnje primicanje panela ostavlja manji trag na trim listićima ali potencija ide u vrh. Mislim da si rano počeo sa hranjenjem prvih mesec dana ti ne treba ništa sem super vita. Zalivaj tek kad se dobro posuši. Nemoj da te brine što je interval dug kod leda je tako u početku, bude i 20 dana bez zalivanja. Biće to dobro i ovako kako si krenuo pa nastavi kako sam napisao. Pitaj slobodno ako nešto nije jasno. Panel je dobar isti kao moj i provereno pokriva 70×70 još ako možeš da nabaviš neku žarulju ful spektrum za cvetanje i onda je vrh.::listomahanje::
 

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Puno hvala @Kakadu063 znao sam da ces se javit :thumb::respect: Necu onda nista dodavat nego do kraja pustit ovako panel 9x15W.Sljedeci tjedan cu narucit sa ebaya jednu full spectrum grow zarulju najvise da se zastitim od nametnika pošto si na par mjesta pisao da su se pokazale na tom podrucju. Razmak je sada 40cm i kad se pocnu formirat vrhovi cu dignut na 50cm pa na kraju primaknut kako si rekao. Naravno javim se jos ako bude nedoumica kakvih jos,glavno da sam ja tebe ukljucio u ovaj moj growic ;):wave::D

@Mad Rabbit danas sam zasarafio jos zadnje 3 zarulje i sad je cijeli panel online :) a sto ste tice Lst-a moji vijci su malo drukciji od tvojih tako da nisam full kopirao smiley9934. dosad sam ko panj neki lijepio sa izolir trakom kraj zice za pot ::ludak:: Od tebe sam kako je krenulo i zemlju i nacin lst-a i strain kopirao :rofl:

POzdrav ekipa ugodan vikend i stvarno se zaista :thumb::thumb::)

:vutra:
 

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Ola! Kratki update i par blitz pitanja :razvaljen::

23.DAN - Anesteziju ne diram dok Udovicu rastezem
IMG_20180612_221459.jpg

25.DAN - Krenuo rastezat Anesteziju ali nisam do kraja morao sam na job.
IMG_20180613_122701.jpg
IMG_20180613_122719.jpg
IMG_20180613_125526.jpg

I "dan/noc" nakon :watch:
26.DAN - Udovica pocela baccat pistile svaka grancica ima dve tri. Anestezija se uspravila,sutra ujutro cu dotegnut obje temperature postojane(24-29) i panel na 40cm.

IMG_20180614_120554.jpg
IMG_20180614_120524.jpg
IMG_20180614_120541.jpg IMG_20180614_120546.jpg

Udovica IMG_20180614_120245.jpg IMG_20180614_120144.jpg IMG_20180614_120048.jpg

Anestezija IMG_20180614_120355.jpg

Proslo je 8 dana kako sam ih zalio i jos je vlazno skroz na dnu ali mozda jos dan dva uvrh glave pa ce trebat vode.
Pitanje je dali da hranim ili ne? i ako da sa cime i dali ce biti razlike ako ih odozdola napojim sa gnojivom npr. Vit i Vrt od plantelle?nebih im jos davao list i cvijet bar ja tako mislim?

Pozdrav svima!

Edit: Trebalo bi umjesto Auto Super Hasha u naslovu ubacit Auto Anesthesia,Auto WW. Hvala!:thumb:
 
Poslednja izmena:

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Dobro napreduje :)
Edit: Trebalo bi umjesto Auto Super Hasha u naslovu ubacit Auto Anesthesia,Auto WW. Hvala!:thumb:
:thumb:
Proslo je 8 dana kako sam ih zalio i jos je vlazno skroz na dnu ali mozda jos dan dva uvrh glave pa ce trebat vode.
Pitanje je dali da hranim ili ne?
samo ostavi da se skroz osusi i mozes im dati nesto za list pa nakon toga krenec na cvjet,velike su to cure a i koliko sam skuzio da si zutoj florabeli koja je laganija zemlja
 
Poslednja izmena:

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Ostavljam da se susi i pokusavam ih ne gledat sad dok se bude iz sna da me ne vuce na zaljevanje jer drugi dan u podne ih gledam i ne cine mi se zedne.a vidim i dole jos vlazno i korijencici idu sitno kroz par rupica trimaju se...tesko je.ne zalit. :rofl:

Zemlja je Premi Vit.
P5240021.JPG P5240025.JPG
Mekana je ugodna ma milina , samo mislim da je slabija i dobile su u 12-om danu svaka pola litre vode. A u tu litru sam stavio 1ml Vita i 2ml Vrta od PLantelle Bio.

Mislio sam im dati jos jednom Vrta i Vita laganu dozu po 5ml/L svakoj pa poslije krenut sa Cvijetom, nece u 12l umrijet od gladi dok cekam da se posusi zemlja za sljedece hranjenje?meni ne izgleda kao da joj fali dusika ili nesto.

Hvala @Đorđe Logić svaka pomoc dobrodosla :thumb:
 

Kakadu063

Aktivan Član
09.04.2016
438
1.476
143
60
Meni uopšte ne izgleda gladno. Zali kad se dobro prosuši, ne boj se neće umreti od žeđi, videćeš prve znake žeđi kad šljonu ( opuste se ) donji listovi, kad zaliješ oni se kroz nekolko sati podignu. Piće ona sad brže vodu lepo su porasle.:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lesi

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Necu necu im davat ni vode ni klope jos sad ih gledam stoje ko u erekciji i gornji i donji dolje na rupama crna zemlja pa to je show da se 10 dana susi ni litra vode.
Prosli grow sam definitvino imao owevater :rofl:.

Ovo sto su vrhovi novih izdanaka svijetliji nije zabrinjavajuce? da nije to sad tek ona hrana sto sam dao posto je organska ili je sa njima sve to u redu?

IMG_20180616_103026.jpg IMG_20180616_103041.jpg IMG_20180616_103143.jpg IMG_20180616_103536.jpg IMG_20180616_103819.jpg

Anestezija je milina za LST :D! Javim se ako prezivimo zaljevanje :cool::thumb:

Ugodan vikend svima i dobru zabavu!:vutra:
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
Dobre su ti biljoze nema frke s njima, novi izdanci su uvjek svjetliji malo tako da ne brini ni oko toga, ljepo rastu dobro ih rastezes! Sto se tice vode nisu one jos tolko velike da je trose puno a i sami led ti ne grije ko hps recimo tako da ti voda iz zemlje i puno sporije isparava, samo polako i zalij kad ti pokazu da su zedne bolje nego da ih utopis:thumb:
 

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Pozdrav najdrazi forume! :) Proslo je tjedan dana od zadnjeg javljanja i cure su sada stare 35 dana.

Udovica neznam jel usla u drugi tjedan ili je ovo prvi tjedan cvijetanja. Prosli tjedan negdje 14.6 su pocele pistile lagano,ali tek ovaj tjedan su se vrhovi poceli cickati. Neznam sta je preflower,a sta pravi flower kod automata.
Anestezija kasni sa cvijetanjem,ali malo se rasirila i istegla koliko je moguce za takvu kupusaru i danas sam spazio dve pistile kako vire na glavnom vrhu.
IMG_20180623_134054.jpg
IMG_20180623_162811.jpg
IMG_20180623_161904.jpg
IMG_20180623_131719.jpg
IMG_20180623_130012.jpg IMG_20180623_132230.jpg IMG_20180623_162147.jpg IMG_20180623_162856.jpg

Docekao sam i taj dan da se zemlja osusi :D
Nakon 13 dana samokontrole primjetio sam da je Udovici pot dosta olaksao, a i ona je bila mrvicu mlohava pa je dobila 18.6. 1,5l vode i vidi se da joj je pasalo.I danas nakon 5 dana pot mi se cini veoma lagan, a i prstenjak je dobila tegla kroz donje rupe i mogu reci suvo. Tako da izgleda da je pocela cugat kako spada i sljedece zaljevanje je za dan dva , ali cu povecat kolicinu na neke 2l vode i mislim dodat nesto hrane.

Anestezija je duze cekala na zaljevanje tocnije 15 dana nakon zadnjeg pa je 20.06 zalivena sa 1l vode u koju sam dodao i 5ml Plantella Vrta i Vita. Povrsina je bila jako suha i kamen tako da je dosta procurilo u tanjuric pa sam pustio da popije i za uru,dve popila je sve odozdo.

Zadnjih tjedan dana sam dotezao i usmjeravao Udovicu i cini mi se da sam se one bocne izdanke na svakom nodu uspio kolko tolko izvuci van na svijetlo i sad ih mislim pustit neka idu u visinu i pune se uz eventualno dotezanje nestasnih grana.
Za Anesteziju neznam sta reci ,a ni razvuci vidite i sami,lol. Sad ce se ona pomalo pocet strechat pa cemo i nju lakse razvuci.

To je to što se informacija tice, a sada na PITANJA ! :rasta:

Vec neko vrijeme gledam Udovicu i te neke njene donje listice i sve mi nesto smrdi,ali nista nemogu da pronadem sa kinezom 30x/60X da bi danas dok sam proucavao na jednom fan listu vidio golim okom nekakvu crticu tamne boje koja cim sam mrdnuo pocela bjezat i to brzo i pobjeze mi. I onda sam bio siguran da ima thripse. Koliko sam primjetio nije velika najezda koliko se ja razumijem ali tu su jer pocela su se ostecenja sve bolje primjetit nego prije tjedan dana kad sam poceo sumnjat. Zasad je doslovno samo par listova zahvaceno njihovom stetom i to vecinom donji listovi kao sto thripsi i rade.
IMG_20180623_130128.jpg IMG_20180623_130225.jpg IMG_20180623_130234.jpg IMG_20180623_161705.jpg IMG_20180623_161711.jpg
Imam Plantella Thymi sa kojom sam nakon jednog spricanja uspio pobiti veliki broj Two spotted spider mitesa na mini ruzi i nakon tog jednog tretmana jedino sto sam vidio pod mikricem je bila zenka zelena koja se jedva micala. Ali ta mini ruzica je letila u smece jer se nisam htjeo zajebavat sa time. Sada ako je Thymi uspio naskoditi spiderima valjda bi i ove thripse sjebao, samo nisam siguran koliko mi je pametno spricati po pistilama i neznam kakvi ce listovi poslije tretmana biti jer koliko sam vidio nakon spricanja ruze sa njime listovi su bili onako dosta uljani ,masni...

Da rezem ove donje listove sto su dali svoje to su oni prvi pravi sto su izasli i ova dva mala na kojima je najvece ostecenje od tripsa?

Mozda bolje da naprasim Neopitroidom ili da narucim SMC(neznam jeli on i za thripse),buhac nije skup,a imam i Neem prah sto sam pio za imunitet,znam nije ulje ali mozda da par zlicica otopim u malo vode pa sa vaticom mazem svaki list(jel netko to radio) i dali trebam i zemlju tretirat sa necime jer sam nasao na par mjesta da polazu jaju i u zemlju i u list i ispod lista ::ludak:: Tretirao bih obje biljke naravno iako mi Anestezija izgleda da nije napadnuta,ali sta ja znam :)

Na searchu sam jedino nasao dva rezulata pa ovim putem molim @jesam ako moze dati koji savjet jer sam citao jedan njen dnevnik i vidim koriscen je Thymi u indooru.

I za kraj da jos malo udavim.. Na udovici i dalje vidim "leaf tip burn" kao da sam je malo pecnuo , a ja je jos gnojio nisam.. nije to na svim listovima samo par nekih fanova. Za par dana je zaljevam pa nisam vise siguran dali da joj dam P. Cvijeta malo ili da tutnem samo Bio Vrt i Vit. Plantella List mislim da mogu zaboravit u ovom growu jer mi nekako nema smisla nakon 35 dana davat im vege gnojivo kad dusika ima i u Cvijetu. Neka me netko ispravi,komentira slobodno :)

evo i slikica tog mog famoznog paljenja biljke bez gnojiva ::sex::
IMG_20180623_132442.jpg IMG_20180623_132459.jpg IMG_20180623_132714.jpg

josh nije gotovo :crazyd:...
@Kakadu063 panel jos uvijek drzim na cca 40cm od obje biljoze(s time da sam anesteziju morao na knjige podignuti da bude u ravnini sa udovicom). Ono dizanje na 50cm da pustim za treci cetvrti tjedan cvijetanja ili vec sad da dizem zbog udovice.
Eto ekipa napokon gotov update,hvala na strpljenju i uzivajte u ovom mini godisnjem(ko ne radi) i naravno samo sibajte sa komentarima :rofl:

:vutra:
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.184
358
Thimy ti neće pomoći, to je više za preventivu, onak za šminku :)
odreži te najgore listove i ove donje pogotovo na kojima imaš žive prijmjjerke tripsa il u najmanju ruku jajca ili ličinke, posipaj ili našpricaj neopitroidom cijelu biljozu odmah i odmah naruči SMC (nisam koristila, ali namjeravam) ili se pobrini za neki akaricid
nije to zaebancia :), spajderi pogotovo, moguće je da ih imaš
:thumb: btw, dobro si ih nategnuo
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: .i. and Lesi