Auto Super Hash by Pipac1986 - hps 150

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

pipac1986

Aktivan Član
24.04.2015
240
407
63
37
Jebi ga malo sam krivo napiso nije 0,6 nego 6 ml.I uzeo sa taj klinac da probam izvuć situaciju a sad jebi ga kako bude. Ispada ko da vas zaj...
@L0oD dobro ti kazeš,samo se brukam. A a de mi reci kakva je situacija sa mjesanjem recimo plantele i blooma(Bio bizz)? Sta bi mi tu jos trebalo za cvijetanje da to izguram nekako do kraja.@Zelenko63
 

D&M

Aktivan Član
02.03.2016
346
404
63
73
Plantela bio ili obicna? Jer ako je obicna koliko ja znan je kemija i onda bezveze koristis bio kad mjesas sa kemijom, iako san to i ja radio jer nisam isao na bio uzgoj ali nakon razgovora sa kolegom @L0oD dosao sam do zakljucka da mi treba ostatak bio bizz palete, nije skupo nekih 400 kn dode komplet
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Ne brigaj glawa uvijek ima gorih pizdarija :)
Iskreno ja nebi mješao ta gnojiva iz više razloga. A sad daleko od toga da se nemože :)
Ukratko mixanjem istih gnojiva različith proizvođača možeš samo pizdariju napravit a inako ju imaš tako nebi ti preporučio kolega to :)
Sa ovime sta imas bi trebao izvuc do kraja ...samo jbga..trebaš prvo vidjet kako ce reagirati na sve ovo ;)
 
Poslednja izmena:
04.04.2014
267
230
43
@pipac1986 ne znam kako radis flush, ali po meni ti je definitivno greska sto dodajes hranu odmah nakon flusha. Ja ga retko radim, a i kada ga radim odradim to bar sa 5x vecom kolicinom vode u odnosu na zapreminu pota, ostavim biljku na miru dok se zemlja ne prosusi (u mom slucaju su to 3-4 dana) i tek onda krenem ponovo da hranim. Kada je rec o uzgoju u zemlji ne mozes ti napraviti takav flush da joj isperes bas sve nutrijente tako da par dana "gladovanja" iza flusha biljci moze samo da prija, taman dok se koren ponovo "ne opasulji" i ne uspostavi balans u zemlji.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Zašto se problem najprije ne počne tražiti od početka a to je sama kvaliteta vode, da se točno zna sa čim se miješa hrana, dovoljno je jednog minerala poput natrija ili klorida iznad 50ppm-a pa da počne radit probleme tj. zaključavat ostale bitne nutrijente, gomilat soli u zemlji i činit ju pretoksičnom za biljku.
 

pipac1986

Aktivan Član
24.04.2015
240
407
63
37
@Zelenko63 je stari u pravu si. Vidjet cemo kako ce sad reagirat. Ali i ako sad prezivi ovih 3-4-5 dana do ponovnog zaljevanja pitanje je šta dalje. Jasno je poazala sta joj fali.
@komsijin mali slazem se i s tobom ali pokazala je jasne znakove deficita, pa sam dao plantele pa je opet pogorsalo stanje. I onda sam ispro zemlju sa 4-5 puta vecom kolicinom vode. I znaci po nekoj logici sam jos smanjio kolicinu toga sto joj fali,i onda mi je logicno da to nekako nadomjestim.
@truare slazem se i stobom al niti ja imam s cim izmjerit nit sam ja neki prepametan da kemijam previse(sto se vidi po biljkama).;)
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
dok su beli pistli,ne bih se previse opterecivao. Zutilo lisca ti je verovatno od prvobitnog problema. Opusti se malo,presesce ti gajenje!
\Samo lagano nastavi,imace tu materijala :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pipac1986
05.05.2015
5
11
3
Procitao sam dnevnik od pocetka do kraja i vidim da zalijevas pot, 20 litara zemlje, sa samo 1 litrom vode. Ta kolicina vode sigurno nije dostatna da navlazi zemlju i korijen koji je ispunio posudu. Da zbog takvog zalijevanja nije nastao tvoj problem??? Sve najbolje :D
 

pipac1986

Aktivan Član
24.04.2015
240
407
63
37
@MIG29 Nije iskljuceno da nije to ali zadnjih par zaljevanja sam iso sa 1,5-2 L. A nisam htijeo sa vise zaljevat jer sam prosli grow imo problema sa previse vode, pa sam imo lock.A i biljka je mala.;)jbga de ga znaj! Manje vode češce zaljevanje i to bi trebalo bit ok. Valjda cu iduci put bit pametniji!:thumb:
@Degustator He he stari sad kad ispucam sve ove zimske probleme dolazi ljeto sa novim izazovima!:D
A sta god da bude dobro ce doć! Nek bude 5-ica ja zadovoljan!:):thumb:
Iduci put cu bit malo pamerniji(valjda) i to je to. Neplaniram se predat!:)
 
05.05.2015
5
11
3
Ja sam svoju u 8 litara potu zaljevao sa 2 litre svaka 3,4 dana pod cfl-om. S tim da od prve litre nije ni kap procurila, a od druge sam imao runoffa cca 2-3 deci :) mislim, siguran sam da je tvoja biljka dovoljno velika i da je razvijen korijen te ju mozes posteno zaliti s recimo 4-5 L vode.
Jer nemoguce je da sa 1 L imas runoffa 1,5-2 deci vode kao u tvom slucaju a da si natopio svih 20 L zemlje. Vjerujem da ti je voda samo kliznula niz stranice pota u tanjuric, posudu, sta vec imas ;) to je samo moja predpostavka jer je sve ostalo po P.S.-u
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
uglavnom sam u prolazu na forumu ovih dana,pa nisam ništa komentirao...al evo da i ja koju ˝pametnu˝ napišem. :)
uglavnom,litra vode je premalo za biljku u ovoj fazi,slobodno je zalij sa 2,5-3 litre vode...ako ti nakon prve litre procuri dolje na tanjurić,to je zato što je zemlja suha i voda brže procuri...ako se to desi,sačekaj 15-ak minuta pa ćeš vidjeti da je biljka povukla svu vodu...onda opet zalij,pa kad procuri stani i pričekaj...ja recimo svoju biljku sa 3 litre vode zaljevam na 3 puta,sveukupno sat vremena nekad treba da prođe da popije sve 3 litre...al bome povuče svu vodu koja iscuri.
što se tiče žutila i kako ga riješiti,tu nisam baš previše pametan šta da napraviš...definitivno ukloni ove žute listove jer ionako više nemaju funkciju nikakvu...za gnojivo ti ne mogu dati neki savjet jer sam ja vjeran Planteli Cvet od kad sam počeo growati...ovaj Bio bloom što si uzeo je ok,al netko je gore napisao da još tu ide komponenti da bi gnojivo bilo kompletno...ja evo ne bih miješao Plantelu i taj Bloom,ili jedno ili drugo..
što se tiče flushanja i hranjenja biljke odmah poslije tu griješiš,zamisli samo da ideš na operaciju i trebaš se očistit pa mrkneš laksativ i poslije pražnjenja navališ na masni burek,džabe si srao da izvineš. :D uvijek par dana pustit zemlju da se osuši,ALI,nikad ne gnoji na skroz suhu zemlju,uvijek je dobro da bar malo zemlja bude mokra prije nego pognojiš.

u globalu biljka ne izgleda loše,jbg žutilo po lišću možeš vidjeti u dosta dnevnika,a da ne pričam o temi Problemi tokom uzgoja...sve se da ispraviti i popraviti...stvar je u tome što ti je dosta toga još novo i nepoznato u uzgoju pa ponekad i panično odreagiraš u najboljoj želji da napraviš dobro,i onda ko za inat još pogoršaš...neće biljka propast u roku dva-tri dana ako se problem pojavi,kao ni pacijent što ne umre u roku par dana kad mu dijagnosticiraju neku bolest...ne kažem da sad treba nonšalantno pristupit growanju,ali ne treba ni paničariti na svaku flekicu po lišću i sl. radije pustit dva-tri dana da vidiš kako će se situacija razvijati pa onda reagirati...nekad početni problem ukazuje na jedno,a ispostavi se da je sasvim druga situacija i problem...sve to ćeš naučiti u hodu i sa svakim growom ćeš biti pametniji..a sad glavu gore i pazi na malu,ima da se dimi na kraju growa. ;)
 

pipac1986

Aktivan Član
24.04.2015
240
407
63
37
Vjerujem ste svi upravu,jos jedno polugodiste sam se izgleda provuko sa dvojkom.Jer je mala opet malo zivnila.:) Opet se pomalo pocela punit i na cjetovima ima dosta novih pistila. Hvala vam na pomoci i kritikama.Jer ocito u strahu da nepreteram sa vodom ja sam izgleda malu osusio prije reda. I da bude stvar gora krenio sam popravljat nabrzinu. I jel ima neko iskustva sa ovim bio bloomom? Jel bi se moglo s njim završit ovaj grow? Jer po npk(2,7,4)mi se cini da bi moglo,ili da nekemijam dalje i nastavim sa plantelom a za iduci grow nabavim jos sta mi fali?
 
04.04.2014
267
230
43
Evo sad sam se vratio na tvoj prvi post u kojem opisujes setup i ono sto tebi fali je PERLIT! Potgrond H je previse "zemljast" i ako ga ne pomesas sa perlitom, a ti nisi, svaki put kada zalivas biljku ti je zapravo "davis". Poslusaj me pa sledeci put pomesaj PTG H sa perlitom i to tako sto ces dodati minimum 30% perlita. Ja idem sa 40% perlita. Tako pomesan supstrat omogucava da biljka sa vodom kojom zalivas primi i kiseonik koji joj je neophodan, a da ne pominjem koliko bi ti znacilo skracivanje ciklusa izmedju zalivanja koji bi dobio dodavanjem perlita. Takodje bi biljku mogao da zalivas sa normalnim kolicinama vode. Normalna kolicina vode za zalivanje po mojim merilima je ona kolicina koja ce ti dati 20-30% runoff-a posmatrano u odnosu na ukupnu kolicinu vode kojom zalivas. Kada zalivas ozbiljnim kolicinama vode moras da smanjis kolicinu nutrijenata koju dodajes jer zemlja baferise hranu. Ja koristim isljucivo Hesi i nikada ne idem preko 50% propisane doze osim u slucaju kada biljka trazi vise, a to moras sam zakljuciti. Upravo imam jednog Blue Dream-a koji dobija 70% od propisane doze, ali i to svega 2 puta i to je po mojim merilima ekstremno prehranjivanje.
 

pipac1986

Aktivan Član
24.04.2015
240
407
63
37
Definitivno cu se morat drzat svega sto ste rekli!Jos jednom hvala na savjetima.:thumb:Bogami dosta toga sam ja fulo! Moji dnevnici ce ic pod obavezno stivo za pocetnike. Jer sva sranja i svi odgovori ce bit unutra! Procitas moj dnevnik i imas vodić i sta trebas radit i sta netrebas!;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Kul Pipac, dimit ćeš i od ovog growa više nego se čini! Sljedeći put rasturas, haha pa to je sad skoro. Pikirat ćeš koju vanka?
 

pipac1986

Aktivan Član
24.04.2015
240
407
63
37
Ma bice nesta stari,:)zamene do ljeta ce bit. A neznam dal će skoro,stagnirala je sigurno 8-9 dana tako da se nadam da ce za toliko i produžit. Nek bude bar još 20-25 dana i mislim da će bit ok. A za van će bit vjerovatno jedna balkonuša domaćica skupljio sam neki menki. A imam i jedan auto purple al bi njega u boxu odradio.:thumb: Možda bude i ljetni indoor+outdoor. Nesta će se radit samo vidjet ćemo šta:D! A ono da ću rasturit to baš nisam siguran jer od Hasha sam napravio purple sad,:D ko zna koje će boje bit Purple.:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310