Auto Super skunk (LED 40W) & neka afrička sativa (HPS 250W)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ne moras duplu dozu davati,probaj samo cesce ubaciti gnojivo.
I digni ph na 6,8
Izgleda da ipak imam problem sa PH, danas sam kalibrirao PH metar i varao me za 0.3 , npr. pokazivao 6.5 a u stvari bilo 6.2
Upravo sam testirao run off i PH pokazuje 5.8 :confused:
Pogledom na ovu tablicu dolazim do zaključka da je Phosphorus u blagom lockout-u, a isto tako kalcij i magnezij. Vi me ispravite da li je zaključak točan ili ne.
PH and nutrient uptake chart.jpeg
Također imam problem što nisam računao da će mi uopće trebati PH Up s obzirom na vodu koju koristim (izvorska 6.9, iz pipe 7.3), ali uz ovu količinu gnojiva PH mi padne za čak cijeli 1.0 tako da si to moram nabavit podhitno.
Još jedno pitanjce, naime imam neki Rapitest Soil test Kit (slika dole)
20151217_095549.jpg
Da li je netko imao iskustva sa ovim i zna li tko koliko je pouzdan. Taj mini lab kit između ostalog mjeri PH uzimajući uzorak zemlje jedno 5cm od površine koji se miješa sa demineraliziranom vodom. Taj test pokazuje cca 7.0 tako da sam sad blago rečeno zbunjen, da li su Ph run off-a i Ph zemlje dva različita pojma? Ili najbolje da ovaj Test Kit bacim u smeće jer je mjerenje run-off pouzdanije?
Još jedno pitanje, pošto je biljka već u fazi kojoj je, na koji način da joj sad dignem PH sa tih 5.8 na 6.8 , zalijevanjem vode PH 6.8 , ili mogu zalijevati sa recimo 7.3 da se prije digne, il to ne funkcionira tako?
Hvala unaprijed.
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.668
34.973
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Također imam problem što nisam računao da će mi uopće trebati PH Up s obzirom na vodu koju koristim (izvorska 6.9, iz pipe 7.3), ali uz ovu količinu gnojiva PH mi padne za čak cijeli 1.0 tako da si to moram nabavit podhitno.
Dok ne nabavis ph up ostavi vodu da stoji 24 sata prije zalijevanja i kad dodas gnojiva u tu vodu trebalo bi ti ispasti oko 6,8-6,9
Još jedno pitanje, pošto je biljka već u fazi kojoj je, na koji način da joj sad dignem PH sa tih 5.8 na 6.8 , zalijevanjem vode PH 6.8 , ili mogu zalijevati sa recimo 7.3 da se prije digne, il to ne funkcionira tako?
Kako je vec lauba napiso flush sa dobro korigiranom vodom bi trebo rjesiti problem zemlje
Ja bi to prvo direkt iz pipe(7,3) ali bi isto tako pripremio i nekih 15tak litara korigirane vode za kraj,nakon sto se zemlja osusi nekih 70tak% dao bi joj preporuceno dozu

Edit
jbg kasnim :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
nakon sto se zemlja osusi nekih 70tak% dao bi joj preporuceno dozu

Hvala na odgovoru, ko da si znao kaj bum pitao :) Evo jedno glupo pitanje, jel mogu ja to nekak sušenje zemlje ubrzat fenom za kosu?

Inače našao sam u kuhinji nešto sode bikarbone i kolko vidim funkcionira dosta dobro u dizanju PH
 

Secerko

Banned
Banovan
14.12.2014
46
44
18
35
Da izvines previse se ti zahebavas,imas ljepe biljke idi kupi novi ph metar i ak treba novu tekucinu pa radi.Nikakve sode za dizanje ocat za spustanje jer nema tu logike nikakve.Uvjek ce ti onda falsat ph i negjde ces grijesit.
To sa fenom necu ni komentirat...

Slusaj kak ja flusham
uzmem bure ili bilo sta u cem mogu drzat veliku kolicinu vode 24 sata
kad prode 24 sata i nestane klor uzimam 3 puta vecu kolicinu vode bego je posuda.Cjelu tekucinu korigiram sa ph i rokam i kraj price.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Evo misija obavljena, run off se prelama između 6.7 i 6.8
Da uspijem dignut sa 5.8 na 6.8 utrošeno je (nažalost šećerko bure nemam :) al veliko hvala na savjetu) 40 litara vode ph 7.4 , te nakon toga 20 litara ph 6.8 korigirano "Ph down Platinum" (dušična, fosforna i limunska kiselina).
Ph tester je kalibriran neposredno prije flusha sa dvije buffer solucije 4.01 i 6.86 , te sad pokazuje točne vrijednosti, a i star je svega 2 mjeseca, tako da šljaka, samo valjda treba češće provjerit kalibraciju, možda je bila greška što to nisam napravio čim sam ga kupio. I da , sutra u nabavku PH Up.
Hvala svima na brzim savjetima i pomoći. :thumb:
 

Secerko

Banned
Banovan
14.12.2014
46
44
18
35
Nije mi jasno sta ce ti ph UP?ako ti ej vec visok ph ne moras ga jos podizat,ja u 11 godina sadnje u zivotu nisam koristio tako sta.
I da zaboravio sam ti napomenit da kad flushas nemoras cekat da se zemlja susi da bi gnojio uopce nemas potreb za to
Vec sam ti napisao kako ja flusham po meni je to pravilno,ali ako si u cvijetanju gdje im je potrebno gnijvo,nesmijes ih ostavljatbez hrane ni slucajno!
Ja ti to rijsim ovako,
Nakon sto isflusham biljke onda priredim recimo 10l vode
u to sipam nutijente,tipa ako radim sa Hessiem ako su u floweru sipam full Bloom dozu,full PZ,supervit etc sta sve treba...
Korigiram ph,i odma nako flusha sa tom nutritivnom vodom jos isflusham
I onda si miran tjedan dana jer je opet sve u normali a ostne ti i nesto hrane na taj nacin i nece gladovat.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ph Up mi je potreban samo kada miješam vodu sa nutrinentima jer sa ovim jungle juice setom od advanced nutrientsa mi padne Ph sa 7.4 na 6.4 (voda iz pipe, 850ppm) ili ako koristim izvorsku čišću vodu (150ppm) kojoj Ph nakon dodavanja nutrienta padne na 5.5 .
Što se tiče ovoga da ne trebam čekat sušenje zemlje za hranjenje, sad mi malo panika jer sam poslušao savjete od par forumaša par postova iznad da je potrebno pričekat da se zemlja osuši. Ništa, onda prva stvar ujutro je hranidba, jer sad nisam u mogućnosti, nadam se da nije kasno. Inače nisam znao da mi može mix nutrienta stajat neko vrijeme, ja sam višak do sad uvijek bacao. Sad znam i to. thx šećerko
 

Secerko

Banned
Banovan
14.12.2014
46
44
18
35
Ma nista,a cuj neko preferira nekako flush,ja radim tako,to je moja metoda,ako se ne podudara sa necijom ne znaci da nije tocno XD,ali logicno kad gledas ako je biljka u cvatnji i ti je isflushas i ne nahranis,a tad joj je najpotrebnija hrana zar ne?Tjedan dana bez hrane moze dosta pogorsat stvari ako pumpaju hedove,jer nece onda nis pumpat ako nemaju hrane,pa ce ti brze odumirat lisce jer ce iz lista izvlacit hranu.Jer lisce ne sluzi samo za fotosintezu,to su kao mali spremnici hrane.A i jasno mi je sad za taj ph up jer nisam ni gledao sta sve koristis(my bad).
I nemoj da ti bude panika bezveze nisi ti nis lose napravio,jbga il ih ostavi da se malo prosuse pa nastavi sa gnojenjem jbga izgubit ces malo lisne mase,da si ne skenjas raspored hranjenja,Da su topliji dani,doslovno odes naberes malo koprive i zatrpas kad islushas u zemlju i to ti je to XD,samo onda riskiras pestove.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ma ja sam jutros nju nahranio pa kud puklo da puklo, full doza + vitamini za korijen. Ubacio odvlaživač zraka da drži vlagu ne više od 40%, brijem da će tako biljka brže posrkat ono što je u zemlji i korijen prije udahnut malo zraka. Inače moram reć da je ova korekcija Ph joj odlično sjela, naočigled se vidi podebljanje hedova u zadnja 24 sata.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Secerko

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Evo malo novih slija:
Afrika dan 97 od sijanja, dan 50 od 12/12 i dan 36(cca) od prvih pistila.
20151224_122942.jpg 20151224_123025.jpg

Hedovi se debljaju al mi se čine po formi da su još uvijek daleko finalnog proizvoda.
Btw.. kako se uopće pretvori ovo:
20151220_083633.jpg
u ovo :
Big_bud_weed_nugget.jpg ?
Ak neko može razjasnit :)
Prije 2 dana mi se desilo da mi jedan vrh ostao prislonjen na cfl-ku i dobro ga ispržio. Nakon skidanja skurenog materijala to izgleda sada ovako:
20151224_123243.jpg
Kaj da s njim radim? Bude li se on razvijao dalje ili sad samo smeta?

Evo i auto superskunka dan 34 od prvih pistila:
20151224_132852.jpg 20151224_132834.jpg 20151224_132911.jpg
Nažalost slikanje na dnevnom svijetlu je malo teža misija jer biljka više nejde van boxa bez rizika da ju potrgam. Ne očekujem nešto puno od nje zbog male wataže (85W) al se nadam kvalitetnom dimu jer su hedovi ultra masni i nabijeni.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Update
Evo auto super skunk napokon izvan boxa spreman za zadnji flush:
20160104_171633.jpg 20160104_171703.jpg
Harvest odrađen prekjučer nakon 91. dana rasta, otprilike 65 dana cvjetanja, 12 dana nakon zadnjeg flusha.
trihomes.jpg 20160117_100013.jpg 20160117_143025.jpg
Ovako mokro s tim granama ispada 180g , vidjet ćemo nakon desetak dana kaj bu od toga. S obzirom da se unutra nalazio samo 45W led panel (u 80% growa, pri kraju nadodane 4 led zarulje po 10 watta), mislim da sam zadovoljan. Uglavnom dovoljno mi je pokazalo da LED rasvjeta funkcionira i zato vec imam spremno za sljedeci grow 600W + 300W dimmable 20160118_090459.jpg + par bržih automatika za jedno ekspresno automatic grow experience :D al otom potom, čeka se adekvatan box.

Update Afrika Dan 116; Dan 74 12/12; Dan cca 60 cvjetanja
Biljkica se uredno hrani svakih 6 dana sa full dozom AN + big bud/overdrive i svaka 3 dana zalijevanje 4-5 lit. Temperature 21-25C , vlaga 35-40%.
20160118_082516.jpg
Inače, mislim da joj dajem još 2 tjedna pa će i ona pod nož.
20160118_082558.jpg 20160118_082620.jpg
znači ovo joj je bila zadnja hranidba Neću radit flush odjednom već naredna 2 tjedna samo zalijevanje običnom vodom + flawless finish od AN.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
haha, i meni se činilo da tih 180 nema veze sa stvarnoscu :D valjda bude nekih 15 na kraju :)
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Imam dvije dileme:
1) jel ovo moje održavanje vlage na 35-40% u redu ili bi je ipak trebao dignut? Znam da je potrebno što niže da nebi došlo do plijesni ali isto tako su mi listovi primjetno uvinuti prema gore (sidecurl) zbog pretpostavljam preniske vlage. Temp boxa ne prelazi 24.5 C.
2) Biljka je tjedan dana samo na vodi, bio je plan još jedan 1 tjedan pa harvest ali sam se mislim preračunao. Čini mi se po izgledu trihoma da za tjedan dana neće još bit spremna, još je velika večina trihoma prozirno. Dali da ju opet počnem hranit (barem u reduciranim dozama) dok ne ugledam prvi amber pa onda opet na gladovanje 2 tjedna? Hoće li se desit velika razlika u trihomima i proć onaj "peak" berbe 2 tjedna nakon prvih amber trihoma? Nažalost neznam strain pa nemam sa čim usporedit osim što mi se čini kao čista sativa i izrazito finog limunkastog mirisa. Negdje pak čitam da amber za sativu nije dobar? Danas dan 123 od klijanja, 81 dan 12-12, cca 67 cvjetanja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: funky weed

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Dan 125 života, 84 dana 12/12, i cca 70 dana cvjetanja ( oće li više... )
Ipak je došlo do promjene plana i biljka nastavlja sa rastom, a do kad... neznam.. nadam se da će te mi vi u tome pomoći. Nakon što je biljka prestala dobivati hranu prije točno 9 dana, tj. propuštena je samo jedna hranidba, danas je ipak dobila full dozu klope. Nadam se da joj to nije bio neki stres jer ipak nisam radio flush. Uglavnom trihomi su mi i dalje velika većina prozirna, ambera ni u tragovima.
U zadnja 3 dana sam dobio neke nove izrasline na gornjim vrhovima, neznam šta joj to znači? Taman sam se ponadao kako su pistile krenule mjenjat boju, kad evo novih bijelih. 20160127_114807.jpg 20160127_114753.jpg

Vidi se da se biljka za vrijeme ovog posta hranila sa svojim rezervama jer je dosta listova se sfrkalo i skoro gotovo.
20160127_114821.jpg 20160127_114832.jpg
Inače ludim i zbog ove zemlje (Composana za ljekovito bilje) jer nikako dignut Ph. Konstantno je run off 6.2 nakon ulijevanja 4-5 litara sa vodom 7.3 ph svaka 3 dana. Zadnji put sam radio flush da bi digao sa 5.8 na 6.8 ali nakon tjedan dana sušenja zemlje na već sljedećem zaljevanju Ph run offa je pao na 6.2 i tako stoji. Šta ću.. nek tak bude, neću je flushat svaki tjedan. Inače kroz ovaj grow nije bilo nekih problema sa tom zemljom osim što je full jaka i niste sigurni kad je vrijeme za gnojenje, a jedno mjesec i pol sigurno može bez gnojenja.
Vlaga mi trenutno ekstremno niska, po danu 25% , po noći 28%, (samo zadnja 2 dana) znam da to lišću baš i ne odgovara al bojim se dizat ubacivanjem ovlaživača jer su vrhovi ipak debeli i kod ovlaživača nemam kontrolu vlage kao kod odvlaživača. Temp boxa nejde ispod 21C a ponekad naraste do max 25.5C. Temperatura najbližeg mjesta od lampe ne prelazi 26.5C
20160127_114719.jpg

Inače sad sam malo izgubljen u rasporedu, neznam više ni kad hranit ni kad prestat, kad očekivat da sazrije, kad napravit zadnji flush i slične početničke nedoumice. Zato please grow support pomagajte u ovim kritičnim trenucima :D
Onaj superskunk je definitvno skinut prerano jer mu je rad jedva primjetan, moraš se mislit dal si napušen ili nisi a to mi bezveze, pa ne želim zeznut i sa ovim.
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Kakaw head lol XD:thumb:
E sad meni to zdagle ko da je lock neki posrijedi..niski ph,fluktuacije gore dole...i desi se lock..
Po slikama gore meni to izgleda ko da je već lockana bila neko vrijeme i nemože papati iz zemlje..od tuda masa popapanih listova tj žutih,flekavih,uvrnutih itd..
"danas je ipak dobila full dozu klope" mislim da si se tu zajebal,jer ako nemože papapati iz zemlje već postojeću hranu, cemu ta nova hrana onda?
Flush je bio nuzno zlo kako bi se isprala zemlja i povratila biljka (7-15 dana joj trea).
Znaci nakon flusha ,7-15 dana treba da se povrati tj unormaliziraju kem.procesi te da eventualno nekaj popapa iz sebe jer je krcata hranom,pa tek onda laganini krenuti s prehranom tj prihranom..jer sad si na hrpu hrane u zemlji dodao još a njoj nije ništa iskoristivo..
Te nove pistile bi mogle biti znak nečeg dobrog tj da se pokreču stvari u pravom smjeru.
.Znači cvjeta,a ove izrasline su predivni cvjetići ..Vjeovatno ju je lock zaustavio na neko vrijeme,pa je dosla k sebi no ...ova hrana zadnja,dal je bila potreba stvarno mislim da nije...a posto je vć tako stara,flush bi joj došao ko budali šamar u nadi da ce kroz 2-3 tj biti gotova.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare