Auto Super skunk (LED 40W) & neka afrička sativa (HPS 250W)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Definitivno joj fali barem P tj. ne dobiva ga u dovoljnim količinama, a i u samo cvjetanje je ušla sa nedostatkom N, dobro još i gura, a možda je samo proždrljiva pa traži repete :D . Neznam dal su sve zemlje ovako nezahvalne ili je riječ do nečeg drugog da mi Ph baca tako nisko.
Znači kažeš da već radim zadnji flush? Aj nek pričekam 2-3 dana da se malo posuši i da vidim kak odreagira na ovu današnju klopu pa napravim to ispiranje.
Inače sam mislio radit zadnji flush kad vidim pomak u trihomima, da što manje gladuje.. al ak misliš da sa 6.2 Ph gladuje tak i tak onda nemam kaj čekat.
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Pričekaj koji dan ,budeš vidio kako reagira na ovu klopu no..opet za punjenje hedova,trebaju listovi ako nema listova ...nema punjenja :)
Baci pogled na stabljiku listova,kako je ljubičasta nekad kod nekih strainova je to do geneteike no ovdje se radi o locku..čisto inf.
To je ono..Neznam zasto te muči ph,za cvjetanje trea biti oko cca 6,5-6,8 (6,8 idealno)
Promatraj i probaj ju držati dok ne uspiješ dobiti željene trihome..flush bi ti bio pozeljan osim ak neces da te grebe,nemoj hraniti više :)
Edit:I iskreno budi spreman na to,da ju capneš i prije želenih trihoma zbog prethodnog locka jbg well c :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Definitvno želim da je dim što lakši, ništa, radim onda flush za 2-3 dana, dotjeram zemlju opet na 6.8 pa će bez gnojiva se valjda lakse odrzat na tome do kraja. Neka joj dam do znanja da je vrijeme za fajrunt :D Hvala Zelenko! :thumb:
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Mali update, dan 135 života, 88. dan 12/12, cca 74. dan cvjetanja

Jučer je odrađen zadnji flush, jedno 50 litara vode. Ph zemlje ponovno dignut na 6.8 i to je sad to, nadam se da bude zdurala još bar 2 tjedna jer vidim da je i njoj već dosta. Nakon flusha vrhovi su joj postali posebno teški, bez vezivanja klonula bi do kraja. Već je skoro sva lisna masa nestala, listovi su trunuli na očigled pa joj je taj flush bio stvarno i više nego potreban. 24 sata nakon flusha se ipak vidi da se stanje stabiliziralo i da su listovi prestali otpadati.
Trihomi mi nisu u fazi u kakvoj sam htjeo da budu prilikom zadnjeg flusha, mislim da su tek unazad 2-3 dana počeli se lagano maglit.
1.jpg 2.jpg 3.jpg SAM_0267copy.jpg

I zato sam promjenio režim lampe na 11:30 ON i 12:30 OFF. Naišao sam na dosta izvora da se time gubi krajnja količina ali se ubrzava sazrijevanje, što je u biti meni u interesu, i da je čak kod nekih sativa to i potrebno jer inače stvarno cvjetaju unedogled. Pošto sam isto tako na puno izvora našao da su biljci dvije glavne funkcije u mraku rast i sazrijevanje trihoma, dok danju obavlja puno složenije funkcije i puni baterije za noć, onda mi se čini to i nekako logičnim.

Inače izrasline koje sam spomenuo u zadnjem postu još rastu, tj. dobile po koji kat i nalaze se na baš svakom vrhu, od najnižeg i najmanjeg do najvećeg. Ak nastave budu ko pletenice :)
Pozz do berbe...

E da, skinuo sam jedan mali i nije to još ni približno dovoljno potentno, jest da i nemogu puno sudit nakon 10-minutnog sušenja fenom smiley9934
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
Te izrasline su "foxtailovi", karakteristicni za sative...neki kazu genetika,neki stres, izguglaj ako te zanima. :)
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Nadao sam se da će ovo biti zadnji update ali očito ništa od toga. Idemo dalje...
Dan 151 života, Dan 104 na 12/12, Dan cca 91 cvjetanja (13.tjedan)

Inače u zadnjih 2 tjedna jedva da se vidi ikakva promjena na trihomima, isto tako i dalje izbacuje nove bijele pistile kako rastu novi foxtailovi. Skinut mali hedić prekjučer za probu i rad je nula bodova tj. ni približno prihvatljivo.
Režim rada svjetla sam prije 3 dana prebacio na 10/14
Ph zemlje sada puno lakše održavam dok ne gnojim sa AN i stoji na 6.8, vlaga nemre preko 45% a najčešće je na 35%, temperatura nejde ispod 20 preko noci, preko dana 22-24, ponekad skoci do 27.5 kad ga vani zaprži.
Iz priloženog se vidi da su skoro svi fan listovi popadali pa i oni najmanji unutar vrhova, biljka radi defolijaciju i trimming umjesto mene. Oni mali šećerni su još ok, nije mi previše bitno dali će počet žutit jer me ne zanima estetika već da me pošteno zvekne u glavu.
20160214_101446.jpg 20160214_101502.jpg 20160216_084130 (2).jpg
Trihomi kao što rekoh, jako sporo razvijanje.. ali valjda očekivano od sative, uspijem tu i tamo uhvatit kojeg amber
5.jpg
20160216_084130.jpg

Kao što spomenuh, ovi foxtailovi i dalje rastu od vrha do dna, na ama baš svakom vrhu tako da ne vjerujem da je povezano sa stresom od lampe kao što nailazim na neka objašnjenja, već vjerovatno čista genetika.
20160216_084211.jpg
E sad mene zanima koliko će ona gurat ovako samo na običnoj vodi.. najduže kaj ekipa radi zadnji flush, koliko sam uspio nać po netu, je 3 tjedna, kod mene je već 2 i pol tjedna na vodi. Možda dobije nešto malo fosfora i dušika iz Ph minusa koji koristim kod svakog zalijevanja ali i svako drugo ubacim flawless finish od AN koji se hvata na te nutriente i ispire ih . Ako ništa drugo bit će čista ko suza :)
Zao mi ju sasjeć jer me koštala i vremena a bome i struje i htjeo bi izvuć bar prihvatljiv high.
Koliko će to bit moguće.., neznam, tu smo da vidimo.. još imam 100-injak ovih sjemenki ali bome ni jedna više ne bude vidla zemlje, bar ne u mom grow boxu, previše je to vremena i novaca da uzgajaš 14+ tjedana (cvjetanje) strain pod umjetnim svjetlom i u uvjetima gdje potrebno noću grijat prostor, bar nekako iz moje perspektive.
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.377
2.598
Nije nikakav stres u pitanju.
Ja sam imao grow od 8 tjedana vegetacije i 130 dana cvijetanja...sve za te foxtailove ;) To se trazi kada uzgajas Haze sorte i one gdje je Sativa dominantna ;)
Kod Indica nema foxtailova.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ljudi, to je to, aparati isključeni 2.3. u 17h na dan života 166, 119 12/12, 105 cvjetanja.
Nakon toga nismo se vidli 48 sati al dočekala me spremnija nego ikad, ako ne sad onda nikad.
20160304_171626.jpg
20160304_171600.jpg 20160304_171616.jpg

Što se tiče foxtailova, u zadnja 2 tjedna i nije bilo nekog razvijanja, i počelo se dosta lišća sušit. Ali se ipak napokon desio pomak u trihomima, neznam sad u postocima ali je ambera već dosta i to sam htjeo.

Moram priznat da mi bilo nekako mrsko je onako hladnokrvno capnut al dao sam se na posao. Od silnog uzbuđenja sam uspio doživjet i nezgodu na radu pa sam većinu posla odradio sa flasterom na ruci :)
20160304_231005.jpg

Trimanje je bilo ubitačno i odustao sam na pola, najviše vremena sam proveo čupkajući van ovo osušeno lišće, ipak one najveće sam kolko tolko očistio a ostalo ću sutra prekosutra.. za koji dan.. sad mi jasno zašto ljudi koriste rukavice, trebalo 12 sati da mi se prsti prestanu ljepit a mogu ih prat do sutra.
20160305_111200.jpg
Inače neznam jeli čemu, al neka se to pošteno osuši i malo skjura pa se nadam nećem pozitivnom za uloženo vrijeme a ovaj dnevnik bi mogao napokon u završene. :)
 
27.02.2016
64
55
18
Svaka čast :clap::
Šteta kaj neznaš koji je strain.Za sad mi pada na pamet samo swazi gold ili malawi,jer one tak dugo cvijetaju od afrikanki :D :respect:
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Hvala ekipa. I meni žao što neznam strain, jedino što bi mi možda moglo suzit izbor je to što sam sve više uvjeren dok gledam te trihome da kod nje uopće nema mliječnih već samo bistrih i amber a znam da sam negdje jednom pročital da je kod nekih sorti to tako.