AutoEuphoria Dutch Passion 3x

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.09.2014
30
17
8
Pozdrav ljudi, nakon duzeg vremena nabavio semenke i krenuo u avanturu. Pocetnik sam prvi mi je grow, svaka vasa sugestija ce mi dobro doci. Malene su izasle 21.5.

Zemlja: Supstrat Maks (mislim da sam napravio gresku,kad budem presadjivao ide Potgrond H sa Vermikulitom)

Seme: AutoEuphoria Dutch Passion

Priprema: Stavio sam u saksijice i planiram vec za par dana da idu na sajt, jer po mom misljenju njihov zivot im nije bas ok u ovim trenutcima.

Gnjojivo: Plantela Cvet kad bude potrebna.

Nisam ni otvorio dnevnik vec imam par pitanja.. Zasto su se nakrivile? Zasto je ova jedna malena dobila zutu boju?
 

Prilozi

  • 20170530_124830.jpg
    20170530_124830.jpg
    290,4 KB · Pregleda: 85
  • 20170530_124850.jpg
    20170530_124850.jpg
    212,2 KB · Pregleda: 81
  • 20170530_124914.jpg
    20170530_124914.jpg
    243,1 KB · Pregleda: 80
01.08.2015
48
14
8
52
Nisam strucnjak, jesi li promjesao vrecu sa substratom, ili si samo sa vrha uzeo?
10 dana, sačekaj još malo,mpa ako ne gurne , presadi.
 
20.09.2014
30
17
8
Hvala, planiram za vikend da ih odnesem na sajt, idu u zemlju dosta im mucenja u ovoj plastici :sun2:
jos nesto... jel pametno cim ih presadim da roknem plantelu za vege, i posle 7 dana jos jednom, pa posle da predjem na cvet? :puuuh::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Nikakvo gnojivo za vegetaciju nemoj davati tako rano. U kupovnoj zemlji s kojom ces raditi kako kazes, imas hrane za 3-4 tjedna sad u ovoj fazi. Prvo ti njih presadi van, lako ces kasnije za gnojenje...
 

SpontaniK

Banned
Banovan
16.08.2016
54
44
18
Sjeme se sadi u male saksije poput ove ako ce se presadivati a indoor ili plastenik gdje imamo kontrolirane uvjete. Sve si odradio savrseno osim sto si stavio sjeme klijat u premale potove! treba ti barem od 3 litre za uspjesnu vegetaciju do presadivanja u gerila outdoor. Mozes naravno i u manje ali razlika je, vjeruj mi, osjetna. Sretno! :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Sretan grow.

Kume uzmi mrežicu za komarce i ogradi biljku, s prvom kišom puževi će je fino pojest, ako te je strah stavit mrežu uzmi pužomor, mrežicu skloniš biljka kad ojača, gledaj završene outdoor dnevnike,Sajt fino raščisti od rastinja i da joj ništa ne smeta dotok sunčave svjetlosti.
Zalijevaš po potrebi, pošto si kupio zemlju ne trebaš gnjoiti do cvjetanja, kada pokaže Pistile poprskaj plantella list, i posle toga kreni sa plantella cvijet do tad znači samo voda, al vidjet ćeš kada je biljka gladna. Uzmi i blizu biljke se popišaj, donesi od psa izmet ili dlaku i Stavi blizu biljke ili krpu i na moči je benzinom i Stavi kraj biljke ili zakači par kesa kraj biljke to će divljač otjerat.
Čekaj da ti se zemlja u saksiji osuši zbog lakšeg presađivanje.
Iskopaj rupe 30x30x30 na dno ako imaš od konja, ili krave ili ovce dubre stavi i onda zemlju.
Kada dolaziš na sajt dobro gledaj da te neko posmatra i da li se neko skirio pa tek onda na sajt uleti bez paranoje pa isto kad izlaziš sa sajta.
Bolje sve na vrijeme spriječiti nego liječiti.

Uživaj objavljuj slike često svaki obilazak i pitaj što ti nije jasno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

ExtremeGenetics

Banned
Banovan
24.05.2017
17
20
3
Dobre su ti biljke,u outdooru nemos pregnojit biljke tako lako,ja outoodr rokam minialno po 3 x 4 x vecu dozu nego in jer sve to gnojivo ode dolje di nema ni kroijena.Sto manje ih poljevaj i hrani u pocetku da ti ispuca korijen a onda hrani kak oces,a te fore 2 x gnojis sa zelenim pa odma ne cvjet odma otpisi,krenit ces gnojit za cvijet kad krene cvijetat.
Sto se tice saksija,ja kad radim outdoo kupim 50 100 casa onih od 2 deca bejli za 10 kuna pakovanje 100 komada i u to stavim biljke zavisi kolko radim,drzim ih u tom jedno desetak petnaestak dana dok stabljika ne odrveni odem na site iskopam dobre rupcage,zatrpam nazad sa zemljom stavim biljke u rupe i to je to.
Povremeno ih obides ne stalno,ove savjete za divljac i bube naravno poslusaj jer ako ne reaigras odma u startu protiv mapasnika iduci posjeta biljkama mogla bi ti bit samo gadan prizor,pogotovo ako ih imas premalo pa ti ih satru bube il divljac.
A za gnojenje kazem ti to se uopce ne tangiraj outdoor,i da ih ni jendom ne pognojis isterace,a i da ih pregnojis sto je doslovno vani nemoguce opet ce se oporavit.A kad odrastu posetno onda im bas nista ise nemoze.Jedino ako si bas baksuz pa ti led dode i sve ukenja ili popusis crvene pauek a oni su gadni jako.
Po meni su super starto malo vise se informiraj i izgurat ces ti to siguran sam.
Samo pazi da ti mjesto ne bude sjenovito jer imas automate pa ak ti udari sparina i vlaga na ovu sunjaru ljetnu mozes pljesan popusit a i to lako sredis sa sodom i drugim forama.
Sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Nadji brate neko mesto gde je siprazje jedno 5x5 metara, korov i trnje, i rascisti krug oko metar unutra. Onda si najsigurniji, a kad ocistis tlo biljka ima najbolje uslove. Naravno takav sajt ne mozes birati, moras naci...a ako ne, samo pazi na okolinu i nek priroda radi, nema mucenja oko uslova kao u indooru, ali imas sa zivotinjama i insektima. Puzomor obavezno od mrezice nadalje, a od mrezice do biljke neka ti bude 10 cm prostora, skroz rascicenog do lepe zemlje, i preko toga baci suvo lisce da hrani zemlju i prikrije trag. Pomaze i da iskopas 2-3 rupe i zakopas tegle, naspes pivo u njih, puzevi i jos neki insekti popadaju kao ludi!
 
20.09.2014
30
17
8
Pozdrav ljudi,

nisam bio u pripravnosti da presadim do danas, tako da su danas presadjene na sajt. Zemlja ipak nije Potgrond H vec Florabella i vermikulit i malo zemlje sa sajte. Rupe sam iskopao bas povece ne znam sad da procenim u l, ali bas onako fino. Sa pumpicom poprskao listove i zalio sa vodom i slavolom. Zemlja na sajtu mi se cini dobrom rastresita je...Na zalost jedna biljka manje ona sto je pocela da zuti nasao sam je u saksiji polomljenu, mislim da je ptica neka smakla i jednoj od dve preostale je grancica pojedena...Kako vam se cini?
 

Prilozi

  • 20170609_125941.jpg
    20170609_125941.jpg
    628,7 KB · Pregleda: 76
  • 20170609_125953.jpg
    20170609_125953.jpg
    659,9 KB · Pregleda: 61
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Ne znam kakva ti je zastita okolo sto se tice samog mesta, ali sto se tice mesta za biljku koliko vidim ubo si dobro, sunce je ceo dan, a? Vidim da okolo nema nista, pa verovatno nema ni sta da ga zakloni. Zao mi je za tu jednu manje!
 
20.09.2014
30
17
8
Nisam kupio mrezicu pa sam nasao tu negde oko sajta ovo pa sam stavio, ovo je gde prazno to je popunjeno slikao sam tako...Mesto savrseno. :sun2:
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Ipak mislim da je mrezica bolja zastita jer je sitna i zatvoris krug, jer tu verovatno nema divljaci nego sitna napast? U svakom slucaju, stavio mrezicu ili ne, puzomor obavezno pobacaj okolo, 100 grama kafe, i zakopaj tegle sa pivom(2-3). Pobrini se za puzeve dok je biljka jos mala, jer ta gamad uniste i mnogo vece i jace biljke. Kafu nemoj uz biljku, nego okolo, ona im pokupi sluz kad hodaju. Ja sam u glavnom posipao piljevinu ili kafu, ljuske od jaja samlevene, sta u tom trenutku najjeftinije mozes naci.

P.S. Ove 2 lepo izgledaju sad, koja ti je od one 3 sa prve slike otisla?
 
Poslednja izmena:

SpontaniK

Banned
Banovan
16.08.2016
54
44
18
Ja cu ti iskreno reci a ti kako hoces.

Napravio si 2, ajmo rec greske, makar nije greska vec si mogao bolje, a vidjet ces kasnije i sam zasto. Prvo, trebao si riskirati novac i kupiti profi zemlju poput potgronda. Ovi domaci ce ti reci da je i Florabella super al eto ja ti kazem da nije, to jest dobra je, ali profi zemlja se zove profi sa nekim razlogom :)
Dalje, ovo kaj si napravio folko nekakvu zastitu, nista od toga. Igras se u pjescaniku. Djetinjasto. Oprosti na direktnosti, ali malo da te drmnem da budes jos bolji grower nego sto vec jesi.

Other then that, sve super, sve pet :D samo mi nije jasno kak ste tak lijeni uzeti vlastiti pepeo iz pepaljare i time posuti oko biljaka da se zastite od puzeva. Oni ti idu kroz zemlju, penju se po stabiljkama, tvoja "zastita" ih nece zaplasti nimalo haha. Pepeo ili najbolje vapno posto daje puno ugljik dioksida tokom isparavanja. Plavu galicu koriste na nasim prostorima jer je dostupna, jeftina i ucinkovita. Ali je pesticid a ja osobno ne razumijem upotrebu kemijskih pesticida u prehrambenoj industriji. Pokraj svih kopriva, cesnjaka, lavande. vlasca...a tek dalmatinskog buhaca!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: crnisin11

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Pepeo ili najbolje vapno posto daje puno ugljik dioksida tokom isparavanja. Plavu galicu koriste na nasim prostorima jer je dostupna, jeftina i ucinkovita. Ali je pesticid
Zivo vapno je kalcijev oksid(CaO), a gaseno vapno je kalcijev hidroksid (CaOH2). Zivo vapno u doticaju sa vodom se pretvara u gaseno vapno i time posatje luzina koja stabilizira/podize ph zemlje/vode. Kalcij iz vapna takodjer obogacuje zemlju. Niti jedan niti drugi oblik nemaju ugljik u sebi pa ni ne mogu isparavati ugljicni dioksid.
Modra galica je fungicid prvenstveno i nema smisla to trosit protiv puzeva.

@limabeograd
Sve si dobro napravio. Sto se puzeva tice imas puzomor ili ako ces bio, onda plantella gel protiv puzeva. Najobicnija sol u obliku gela i ko pastu za zube iscjedis oko biljke i radi savrseno. Svakih par kisa iscijedis novi krug oko biljke.
Daj joj vremena malo da krene korijenje pa ce i ona krenut kako treba.
Ne trebaju ti modre galice, pepeli, pepeljare, ribe i ostale gluposti.