Autofem Tutankhamon, 250W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
evo me sa dobrim vjestima...uspjesno nabavljen HPS 250w sa cooltubom...nov novcat....smontirao sam ga u box ali bez alu cjevi,trenutno...kroz koji dan kad to sve slozim nabacit cu i koju sliku...bez brige kroz cooltubu mi puse vent tako da nema brige za pucanjem stakla...
jel mogu spojit to sve na ovaj nacin?? kupaonski vent 120mm ---> cooltube ---> alu cijev ---> filter(izvan boxa)
inace imam u planu filter napravit od filtera vojnicke gas maske... fi 100
nisam ih zalijevao vec 5 dana..nema ni potrebe.
evo usput dvije slike malih biljoza
se5dhj.jpg


24fiq1s.jpg
 

rastanaut

Aktivan Član
31.05.2014
165
203
43
Lijepe slike. Malo ti je to za filter, osim ako ga neces mjenjati svakih 5 dana, napravi si DIY filter sa bar kilo-dve aktivnog ugljena:
https://www.youtube.com/watch?v=9BaCwZus-BE

Ovaj njegov je oko 3kg aktivnog ugljena po mojoj gruboj procjeni. I ja sam si napravio takav - te velicine za skoro duplo manji box od tvog. Filter ima veliku povrsinu i zato je dobar je ima vecu mogucnost za usisavanjem zraka. Neko mi je rekao kad stavis papirnu maramicu na njega treba da se zadrzi na njemu, ako padne pravi ponovo.. e sad :) nije bas toliko jak jer ima dosta ugljena u njemu ali se moze osjetiti strujanje zraka oko njega.

Filter bi trebao da bude u boxu da je prvi u lancu od komponenti i da prvo kroz njega prolazi i usisava se sav zrak iz boxa (da se uvlaci kroz njega, prolazi kroz cooltube, izlazi van na ispuh).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rade

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
e to bi mi bilo tesko za slozit na taj nacin...jer nemam trenutno para za neku turbinu...jel bi ovaj moj izum izgubio svojstvo filtracije ili bi se zastopao nakon nekog vremena??? ili sta vec....
 

rastanaut

Aktivan Član
31.05.2014
165
203
43
Ne znam sta bi mu se desilo prvo ali mislim da je previse mali da vuces toliki zrak kroz njega, em nece biti efikasan u smislu da ce zrak samo jako brzo prolaziti kroz njega em ce imati jako malu moc apsorbcije zbog male povrsine...

Ne treba ti turbina, cijevasti vent od oko 100-150 kubika/h (5-6 eura), ili jos bolje takva 2, jedan poslje filtera drugi poslije sijalice da vuku.. i rijesis stvar..
Karbonski ugljen 1kg oko 7 eura, nesto zice i po koji reduktor i sveukuono te izadje oko 25-30e sto i nisu neke pare za super filter kad uporedis sa cijenom kupovnog.
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
28. dan vege

curke odlicno reagiraju na novu lampu
temperatura je max 31-32 C ,a vlaga 50-60 %
za filter sam poceo nabavljat djelove(na preporuku kolege rastanauta) i kad ga zavrsim ide u montazu sa alu cijevi..
pocele su mi lagano miriskat...bozanstven miris...
i ako se ne varam,poceo je preflowering...

5uftyf.jpg


2j51d1g.jpg


2wmid5k.jpg


2h5kv7m.jpg


ova mi je najzanimljivija...jedina malo drugacijim izgledom od ostalih..ima ogromne listove...zbog cega je to?

20ftezk.jpg


2ry5xsw.jpg


i jedna zajednicka

10morqq.jpg


jel mogu odradit rezim svjetla 18/6 do kraja?? ili ima bolja solucija? i kad bi trebao pocet gnojit? mislim da ne treba jos jer su tek prije 10 dana presadjene...od treninga sam odustao,jer mi je ovo tek prvi grow..jedino cu grane malo privezati ako bude potrebno
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Automatike teras na režimu 18/6 i 19/5 svjetlosti do kraja. Lst obavezno napravi jer ce još narasti.
Trebaš sto vise vrhova u jednakoj visini, drukčije si nahebal.
Možeš jedanput pognojit sa ne prejakim gnojivom za Vege.
Cure dobro izgledaju, samo nastavi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ivek6 and PowerSeed

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
znam samo da je jucer bio 28. dan otkad su nikle iz zemlje...jel moguce da procvjetaju nakon 2 tjedna??? malo mi je to prerano...
ovo je napisao dobavljac(***********)
30 % Ruderalis, 30 % Sativa, 40 % Indica, Genetika: Tutankhamon x Ruderalis, 10/13 %
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Kao što vidiš moguće je.
Iz iste F-generacije biljke znaju pokazivati različite morfološke karakteristike.
Ne da znaju, nego je najčešće tako.
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
evo me natrag..
mumije napreduju luđacki...sve je super i nemaju na nista prigovora...ne bi htio onda nista ni mjenjati...
filter je jos u izgradnji.nije pretjerano potreban jos...

znvlv8.jpg


2u8urzd.jpg


8wzll0.jpg


a ovom mislim da imam problem...cini mi se da je promjenila spol ili sta vec...pocela je ispadat pelud...vidit cete sve na slici

30jo2ma.jpg


na donjoj grani se vidi...ali ona ima i PISTILE...sta je to hermafrodit?

5malwk.jpg


i jedan slatki vrhic za kraj

j0du6b.jpg


ako je ta dvospolac,jel ju cupam ili sta?
bojim se da vec nije oprasila ostale...odstranio sam ta muda sa polenom i izbacio ih vanka..jel to dovoljno ili mora biljka cijela van?
imala je samo 3-4 te kesice sa polenom...a i nekako cudno izgleda cijela..sva je sfrkana
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Ljudi sta da radim sa ovim dvospolcem ? Cupam ga cijelog ili da ga ostavim, s obzirom da nema vise muda po sebi...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.994
34.358
2.598
Nema muda jer je rasuo po boxu sve iz njih...meni se cini da je sada svejedno ostavio ili bacio ;)
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
jbg..steta je,ali izgurat cu to do kraja pod svaku cijenu..ipak mi je to prvi grow...a i mislim da ce ispast ok na kraju...
:-(
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.994
34.358
2.598
Naravno da hoce a imas i jedno iskustvo vise ;)
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
no dobro,sta je tu je...nema predaje..nastavljam dalje...
jel mi vrijeme da pocnem gnojit???
planiram odradit sa plantelom...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pedala

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Vreme je, pocni sa manjom dozom, da je ne pregnojiš. Onda gledaš kako se odaziva na gnojivo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.