Autoflower / Automatik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Ja sam ipak rešio nekom logikom
a nije ti bas neka logika. ovisi o tlu gdje sadis
od zadnjih 500 dnevnika, samo jedan je bio uspjesan, a da ja znam, bez kopanja i pripreme rupe. specifina lokacija sa specificnim tlom i onda moze.
na ovim podrucjima zemlja i nije bas pogodna za kanabis jer ili je puna gline, ili je stjenovito/kamenito tlo. Ili pak pjeskovito. Niti jedna opcija nije dobra za cannabis ako oces izvuc puni potencijal moras pripremit rupu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
20.05.2018
12
1
3
28
a nije ti bas neka logika. ovisi o tlu gdje sadis
od zadnjih 500 dnevnika, samo jedan je bio uspjesan, a da ja znam, bez kopanja i pripreme rupe. specifina lokacija sa specificnim tlom i onda moze.
na ovim podrucjima zemlja i nije bas pogodna za kanabis jer ili je puna gline, ili je stjenovito/kamenito tlo. Ili pak pjeskovito. Niti jedna opcija nije dobra za cannabis ako oces izvuc puni potencijal moras pripremit rupu.
Nisam kod kuće šljakam preko, blizu alpa sam u šumi možda može da uspe jer sam danas čitao dosta o humusu i pročitao sam da je najbolji humus do 15cm i da je u šumama najbolji , meni je ovo prvi grow pa sam mislio da se uzdam u prirodu, jer sam ne iskusan sa kopanjem i mešanjem zemlj i svega ostalog ...
 
17.05.2016
80
68
18
37
@ partizan beograd,blizu alpa si u sumi,puno si citao o humusu,kako ces znati kakvo ti je tlo kada iskopas rupe i sami sastav tla?
Ne znam zasto skrtaris na zemlji,vec kad na zemlji skrtaris mislim da ni nema potrebe da te pitam dali si kupio neko brendirano sjeme,ili mozda jesi?
Ovim nacinom kojim bi zelio ici saditi marihuanu samo bi izgubio vrijeme i odustao opcenito od bilo kakvog daljnjeg uzgoja,jer bi mislio da je tesko a i nije bas tesko sve ovisi koliko si truda das,ja isto guram nekako,borim se sa grovom,ali mi nije tesko i svaki put nesto naucim na svojim greskama a i ovdje je ekipa koja je uvijek tu i uvijek pomaze.
Ali prika gledaj s ulogom od nekih 50-70 e mozes si fino odradit outdoor,znaci odi na stranicu seedsman imas milijon fenotipova brate biraj koji hoces,do 20 eura kupis 3-4 sjemenke a ostatak novaca ulozis u zemlju i gnojiva.
Ali koliko vidim a vidim da pojma nemas i to je ok,jer dok ne probas neces znati kako ide prika moj,zato ti predlazem da citas zavrsene dnevnike i hrpu drugih tema imas e to proucavaj malo dva-tri mjeseca pa ce ti jasnije biti a dok to citas zasadi si dva tri komada povrca i prakticiraj to sto si procitao i naucio stavi u teoriju,peace brother ::roor::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Zemlja u alpama je puno kamenita, i pH je visok, pogotovo gdje ima borova, moras se prvo toga pazit, ja upravo imam 5 biljoza gore kod dede i bake, i najbitnije ti je da ne uzimas tamo neke fotoperiodne sativcuge koje izrastu preko 2 metra, jer ima puno ljudi koji idu planinarit i shetati pa se to lahko otkrije, zato uzmi sebi jedno 5-10 automata, i zasadi njih, to te ne izadje 20 eura, i ulozis 40 eura u 100L zemlje dobre.. i uzivas..

catch me if you can :p
urlaubsguru.de_kurzurlaub-in-den-kitzbueheler-alpen-tirol-family-hotel-schloss-rosenegg-halbpe...jpg

P.S
Čak ni 40 eura za zemlju ti nije potrebno ako ne misliš tu sad nešto ozbiljnije uzgajat, nađi neku zemlju, imaš ove za cvijeće 12 eura 50 litara, za ostatak para zbavi si kakvo đubrivo za vegi i đubrivo za cvijet, i to je to, kako god okreneš, na kraju ćeš imat nešto za pušit, a gore sunce udara, ja budem jednu nedelju u brdima, vratim se kući crn ko noć, jer nadmorska visina je negdje oko 3000 do 4000 metara, ubilo se za automate, inače za uzgajanje, pogotovo švicarci gore rokaju sativčuge, pogledaj seed banku "alpine seeds"..
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: .i. and Budfield
20.05.2018
12
1
3
28
@ partizan beograd,blizu alpa si u sumi,puno si citao o humusu,kako ces znati kakvo ti je tlo kada iskopas rupe i sami sastav tla?
Ne znam zasto skrtaris na zemlji,vec kad na zemlji skrtaris mislim da ni nema potrebe da te pitam dali si kupio neko brendirano sjeme,ili mozda jesi?
Ovim nacinom kojim bi zelio ici saditi marihuanu samo bi izgubio vrijeme i odustao opcenito od bilo kakvog daljnjeg uzgoja,jer bi mislio da je tesko a i nije bas tesko sve ovisi koliko si truda das,ja isto guram nekako,borim se sa grovom,ali mi nije tesko i svaki put nesto naucim na svojim greskama a i ovdje je ekipa koja je uvijek tu i uvijek pomaze.
Ali prika gledaj s ulogom od nekih 50-70 e mozes si fino odradit outdoor,znaci odi na stranicu seedsman imas milijon fenotipova brate biraj koji hoces,do 20 eura kupis 3-4 sjemenke a ostatak novaca ulozis u zemlju i gnojiva.
Ali koliko vidim a vidim da pojma nemas i to je ok,jer dok ne probas neces znati kako ide prika moj,zato ti predlazem da citas zavrsene dnevnike i hrpu drugih tema imas e to proucavaj malo dva-tri mjeseca pa ce ti jasnije biti a dok to citas zasadi si dva tri komada povrca i prakticiraj to sto si procitao i naucio stavi u teoriju,peace brother ::roor::
Pa to dok proučavam ništa me ne košta da bacim nekoliko automata i da vidim šta će se desiti ...

V
Zemlja u alpama je puno kamenita, i pH je visok, pogotovo gdje ima borova, moras se prvo toga pazit, ja upravo imam 5 biljoza gore kod dede i bake, i najbitnije ti je da ne uzimas tamo neke fotoperiodne sativcuge koje izrastu preko 2 metra, jer ima puno ljudi koji idu planinarit i shetati pa se to lahko otkrije, zato uzmi sebi jedno 5-10 automata, i zasadi njih, to te ne izadje 20 eura, i ulozis 40 eura u 100L zemlje dobre.. i uzivas..

catch me if you can :p
Pogledajte prilog 213352

P.S
Čak ni 40 eura za zemlju ti nije potrebno ako ne misliš tu sad nešto ozbiljnije uzgajat, nađi neku zemlju, imaš ove za cvijeće 12 eura 50 litara, za ostatak para zbavi si kakvo đubrivo za vegi i đubrivo za cvijet, i to je to, kako god okreneš, na kraju ćeš imat nešto za pušit, a gore sunce udara, ja budem jednu nedelju u brdima, vratim se kući crn ko noć, jer nadmorska visina je negdje oko 3000 do 4000 metara, ubilo se za automate, inače za uzgajanje, pogotovo švicarci gore rokaju sativčuge, pogledaj seed banku "alpine seeds"..
Važi , hvala

V

Važi , hvala
Zemlju u rupu nije potrebna kanta ?
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Nije ti potrebna kanta, sto ce ti kanta u rupi, ako ju vec kopas, dje tu logika..
I zbavi sebi granulat protiv puzeva, ince ti nece opstati, a ako ne mozes stalno nadzirati biljke, kise to isperu za 4 dana, a gore u alpama je vrijeme za sad nikako, ja sam u subotu gore bio, i opet morao posipati tog granulata protiv puzeva..
 

Vetrenjaca123

Degustator kanabisa
31.05.2018
269
1.240
143
Jamrock
E ovako, posle citanja foruma duzi vremenski period odlucio sam se da posadim autoflower biljke, dva straina, jedan ce biti Big Devil Xl a drugi Original amnesia auto, vec imam neki plan u glavi kako sve zapoceti, pa me zanima misljenje iskusnih breedera da li sam ja to sve dobro ukapirao :) Sve u svemu, trebale bi da idu po 2 semenke od svake, planiram zemlju potground H i za pocetni rast u saksiji kao i za sajt, posle klijanja kontam da ih stavim u zatamljenje plasticne saksije od cca 6 litara sa po 7-8 rupa od 3mm, dok biljka ne izadje zemlju cu prskati vodom povrsinski da bude vlazna, kada (ako) izadje redovno zalivanje u odnosu na suvocu zemlje al otp.2 l na 3-4 dana, planiram presadjivanje na sajt posle neke 2-3 nedelje od nicanja, posle 2-3 dana od presadjivanja kontam da uradim topiranje na Amneziji a Big Devila da treniram LST, planirano je djubrivo yara ferticare 24-8-16 za vege, odnosno 15-30-15 za cvet, plus u vege kontam da koristim root juice od bio bizza i u cvetu P+, sad gnojenje cu prilagodjavati vremenskim uslovim,kolicini padavina, kolicini sunca i svega ostalog, ali pri nekim idealnim uslovima ( Koji se koliko shvatam ne mogu ocekivati u out-u) bi trebalo da bude puna doza na svaka 2-3 zalivanja, s tim da ce biti u rupi od zemlje koja se obradjuje i djubri poslednjih 30 godina u rupama od po 40l kupovne gore navedene zemlje mislim da ne trebam da se plasim pregnojavanja, donji deo kupovnje zemlje planiram da pomesam za tecnim golubijim izmetom koji kako kazu dosta doprinosi u cvetanju. Zastita od štetočina ce biti maskimalna, pocevsi od zastitne mrezice okola, puzomora i neopirotida koji je vec spreman, na sajt mogu da donosim oko 90 l vode u plasticnim buradima na 10-15 dana, koja bi trebala tu da ostanu uz odgovarajucu kamuflazu, sad me to najvise zanima, da li takva da kazem odstojala cesmusa moze da naskodi autosima u out-u, tj da li je potrebno regulisanje ph, vidim da slabo ko to radi, al kad bi se to radilo da li poboljsalo napredak biljke ili u suprotnom usporilo? Naravno u presadjivanju zakopavanje doo prvih listova uz ostavljen da kazem blagi levak oko biljke da hrana i voda ne odlaze gde ne treba, biljke ce biti na rastojanju od sigurno 2+ metara jedna od druge kao i od ostalog rastinja, sa celodnevnom svetloscu, dok ihu pocetku planiram iznositi ujutru na sunce a uvece ih stavljati u totalni mrak u kuci. OBilaenje ce imati na svaka 3 dana, redovno, nece biti gerila nikako :) U slucaju komplikacija imace sistem kap po kap od creva za infuziju sa kojim bi se moglo namestiti bukvalno vlazenje zemlje sa djubrivom u vodi al to sve otom potom. OVo je onako povrsno cisto neki da ga nazovem PreDnevnik, koji planiram otvoriti sledece nedelje, jer je za nedelju planiran licni odlazak u Bec po semen, pa dok ne stigne glavno da ne smaram, ali previse razmisljam pa da ne budem sam :) PRedlozi,komentari misljenja, samo udrite. Detalnije ce naravno biti u dnevniku,sad se samo nadam da nisam promasio temu, al prvi mi je grow pa me zanima sve o autosima kako sta funkcionise kod njih da bude sto manje sanse da sjebem. Nadam se da polovina 6*og meseca nije prekasna za jednu turu autosa za LICNE POTREBE :) Hvala vam unapred pa se gledamo od nedelje :) Naoruzan samo teorijom idem ja po bud :D
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
planirano je djubrivo yara ferticare 24-8-16 za vege, odnosno 15-30-15 za cvet, plus u vege kontam da koristim root juice od bio bizza i u cvetu P+
ja ne bih kombinovao djubriva, ili se odluci za yaru ili za bio bizz. sta ce ti p+ ako ces davati djubrivo sa p 30. sredina 6 meseca nije kasno al racunaj da ces sa cvetanjem uci u 10 mesec = potencijalna opasnost od budji
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skabum14

Vetrenjaca123

Degustator kanabisa
31.05.2018
269
1.240
143
Jamrock
Onda ce biti iskljucivo yara, realno da se ne komplikuje previse, to sam i kontao kao hocu necu, sad sam prelomio :) I plan je da se skida negde od 30.9-7.10 zbog berbe kukuruza, jer je grow u istim :D Molicu se suncacnom septembru, nista drugo mi ne preostaje. Hvala na neocekivano brzoj sugestiji,jos od najboljih :D Napisacu ovih dana par stvari o maskiranju biljaka primenom vojnih tehnika kamuflaze za snimanje iz vazduha,dronove itd.
 
Poslednja izmena od urednika:

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
a sajt mogu da donosim oko 90 l vode u plasticnim buradima na 10-15 dana, koja bi trebala tu da ostanu uz odgovarajucu kamuflazu, sad me to najvise zanima, da li takva da kazem odstojala cesmusa moze da naskodi autosima u out-u, tj da li je potrebno regulisanje ph, vidim da slabo ko to radi, al kad bi se to radilo da li poboljsalo napredak biljke ili u suprotnom usporilo?

za odstajalu česmovaču nisam 100% siguran ali ja svoje out avanture poljevam odstajalom kišnicom iz hrđavih bačava, nisam primjetio da se kroz 7-8 mjesec na +35 bune zbog toga
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vetrenjaca123
20.05.2018
12
1
3
28
E ovako , prišlo je par nedelja skontao sam se kupio sam zemlju iz šopa BIOBIZZ LIGHT-MIX 20 L jer nisam mogao više da spakujem u ranac kupiću još 50L za cveće imam tu u blizini , kupio sam u šopu BIOTABS ( djubrivo ) za vege i cvetanje kaže lik da se odlično pokazalo i na kraju kupio sam AutoFrisian Dew stavljam da proklija i za neki dan ide u zemlju.
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
kod automatika konkretno NL(rqs) dal da skidam one tzv popcorne ili ne? Nznm dal se kasnije popune(tek je 15 dana cvetanja)