Autoflower / Automatik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
24/0 je dobro za kontroliranje temp, recimo ja sam tako odvozio zadnje bez brige, ne znam dosta sam po Us forumima i jako puno ljudi sadi 24/0 ja vecinom idem na 20/4h.. Mislim da je stvar osobne preference..A zbog ruderalis gena mislim da ona prica s odmorom biljki kid autosa slabije drzi vodu.. just my 2c
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

svejedno

Samo da se kotrlja
10.12.2019
520
4.389
163
Na dnu vrha
svaka biljka je živa pa i auto, i ima svoje dnevne cikluse kako ste vjerojatno ptimjetili.. sokovi kolaju po mraku ih vraća u korjen a po danu pumpa primjeti se po vrhovima i lišću listovi se objese i dignu a cvjetovi budu tvrdi pa opet mekani, to je ave zbog cirkulacije sokova, zato i njima treba odmor makar 4 sata, ja osobno 18/6, i uvijek su mi zahvalne..
 

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
Znam ja to buraz nije to moje stariji ljudi zena ima karcinom pa joj on gaji za ulje. Zive u garsonjeri I ona nikad ne gasi svetlo ima muka fobiju da ce da umre I boji se mraka. I ja mu rekao da ih drzi non stop upaljenim jel box je ormar obican I ima dosta svetla da curi. Molim modove da me ne banuju ja jako dobro znam pravilnik naseg foruma, ali ovo nije zajednicki grow ni ista slicno. Ja samo pomazem savetima da pomognem da dodju do ulja sto pre njoj nije dobro stanje a ja sam u bekstvu nemam ni za sebe ulja za moju bolest. Da li bi ih ubrzalo da I'm se ubaci 6 sati mraka?
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Ne znam kud bi pa cu ovdje nekako mi pitanje najbolje odgovara u ovoj temi.
Zanima me ako netko mozda neke automatike koji mogu da podnesu nize temperature iz iskustva. Jer evo bas nesto razmisljam ovo globalno zatopljenje radi cudi i gledam van dnevne temp idu gotovo do 20°c, sunce svakim danom sve jaci i dovodi me u napast da krenem sa ranim outom.
Pitanje je sa kojom sortom da startam? KOji su se vama automati pokazali da mogu podnest temp oko 5-6°c jer to su nocne temp (trenutno je 8°c vani )
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0 and Jojoman

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Nije samo bitna temperatura, već i količina tj. položaj sunca...automati pogotovo zahtijevaju što više sunca :sun2:. Pričekaj rađe, prerano je.;)
Dovoljno je da se zaredaju oblačni i kišni dani odmah sporije rastu, te se do cvjetanja ne stignu dovoljno razviti.
Ne znači da temperatura još koji dan neće pasti, naročito noću.:)
Pogledaj samo dnevnike od prošle sezone...skoro svi su imali problem i to u 5. mj. ...previše kiše, a premalo sunca.:)
 
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Ma zapitao sam se jer mi grower tu iz mjesta pricao prije koji mjesec kako je on ovdje gdje trenutno zivim growao vec u prvom mjesecu ali im je radio "satorcice" djedica je bio po prilicno poznat u kraju po ovome hobiju :D Nazalost je preminuo pa nemogu od njega izvuc informacije sto je growao tocno itd :(
Sto je jos zanimljivo, growao je iskljucivo u zemlji sa polja, ali ne znam odakle tocno. to mi ne pada na pamet radit, ali sigurno cu sedugo sjecat njegovog tavana (nije ni priblizno izgledao ko nasi grow boxevi ili suvremeni grow roomevi, ipak je to bio covjek starog kova sa 70 gotovo i 80godina na leđima), a opet dok bi zarolali njegov headic to je stvarno bio gust za dimit.

Pa sam mislio ako je on prije mogao zasto nebi vrijedilo pokusat pogotovo sada dok se je i klima drasticno promjenila. Imam sajt na kojem je sunce dostupnto od svitanja pa do sumraka a sunce zalazi oko 18:10 a izlazi barem prema mobu u 5:2x (spavam u to vrijeme pa ne znam) sto je nekih 13h sunca a i svakim danom dan je sve duzi.
NIje mi zao jedne menke i nekih 100-tinjak kuna za ovaj experiment ^^ Samo me zanima ako neko ima iskustva sa nekim autosom koji moze i po ledu rast haha (Diste Rusi :D)
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Stvar je u tome sto nisam previse pricao s njima i ne znam sto je sadio tocno, mozda je isao sa regular semenom (siguran sam da nije narucivao nista, imao je neke svoje strainove to je sigurno. zao mi je sto nisam ni jednu menku od njega sacuvao da barem pokusam izgrowat to.) pa da mu pokazu odma pol da likvidira muske, ali opet kolika je to vege bila i kakva je to velicina bioze bila nakon tolike vege ako je poceo sa foto biozom u 1, mjesecu. Zbog toga sam zakljucio da je isao sa nekim ruderalisom.
Toliko pitanja bi postavio coviku ali nazalost ga nema vise. NIsta onda cu odgodit ovaj experiment.

Nije do par dimica nikako, nego cisto do iskustva sa ovako ranim growom. Imam sad kroz tjedan dana harvest tako da sam miran dosta dugo (nadam se hahah) :)
Modovi ispricavam se sto sam presao u off topic. ;)
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
mozda neke automatike koji mogu da podnesu nize temperature iz iskustva
Autobubblegum by 00seeds,nije bilo mjesta i izbacio je vani na balkon zadnjih mjesec i pol, sigurno cjeli treći mj i nešto veljače, zavrsila cvjetanje početkom četvrtog. Bilo je i kiša i ispod 10, ali ova se nije dala.. ali ne bi to namjerno nikad radio,pa ne preporučam..
Nije samo bitna temperatura
Nema se šta puno dodat tu
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
evo i ja malo da se nadovezem na ovu temu,cisto da podelim svama neko svoje vidjenje i iskustvo sta mi je pokazalo u sadnji autosa u zadnjih godina.
sobzirom da zivim na severu,pre samo 4-5 god u nazad sadio sam te autose jos pocetkom 5 mesaca,sto sad recimo vise ne mogu i to radim pocetkom 6 ili sredinom 6 meseca,sta se tu desava zapravo:autosima definitivno treba vise sunca i takav polozaj sajta da bude gde imaju makar 10h dnevno sunca,e sad-koji problem se meni licno tu desava,recimo prosle godine sam imao prvu turu pikovanje autosa na sajtu oko sredine 5 meseca gde je sve bilo dobro prvih 15 dana,gde bi onda pocetkom juna sastavila kisa 4-5 dana za redom,to je automacki usporilo razvijanje autosa,cak su mi neki i propali iz razloga sto kad padne tako vezano obilna kisa sav puzomor mi odgurne od bioza i razredi takoreci taj tampon zastite puzomora gde puzevi prodju i ostete mi autose i pojedu 1/3 listova a cak i vise pa i celu biljku,a i sami znamo da su listovi uopste preko potrebni biljkama da odrade tu fotosintezu,sobzirom da autos nema kad da se oporavi i da obnovi tu ostecenu lisnatu masu kao recimo foto bioza koja ima vremena da se opet obnovi i krene da raste sto kod autosa nije slucaj,naravno ne uspem da odem na sajt da pogledam bioze i opet lupim zastitu od puzeva ostao sam bez biljki,naravno to postaje jako frustrirajuce gde opet moram da palim lampe odradim rasad i odem da izbacim drugu turu autosa,hocu reci da sam se prosle godine tako jako napatio oko tih autosa da sam cak radio tri ture i imao mrsav harvest pocetkom avgusta a zadnju turu tek ubrao u novembru verovali ili ne,sto opet vuce i druge probleme,tu su i gusenice od kojih sam uspeo da se zastitim nekako jer sam na vreme tretirao sajt sa hemijom tacnije okolinu oko bioza,a same bioze zastitio sa bio-instekcidom iz homemade izrade ono biber,mlevena paprika i jos svasta nesto i nekako sam uspeo u tome ali opet pored svega i silnog mucenja i rizikovanja tako cesto odlazenja na sajt zavrsio sam sa jako malim urodom jer je bila kisna godina i napasnici razni su se samo kotili i napadali mi biljke,tako da ove godine nisam pametan sta cu raditi i ako opet planiram neke autose iz grupe fast verzije tipa od semena do harvesta 8-10 nedelja jer to jos nisam probao,a imam neki grubi plan da ih izbacim na sajt tek 15 juna pa da se potrudim da ta dva meseca koliko njima treba do harvesta ako je to istina po papirima sto kazu brederi da probam da pikujem vise komada pa da to zavrsim kako treba,ali opet se vracam na neke podstojece probleme,vise biljki veci rizik i cesce odlozenja na sajt,nosenje vode,zastita,prehrana i sve sto ide uz to,jbg nisam pametan iskreno vise osim sto mi nista drugo ne pada na pamet nego da probam te fast verzije autosa.
 
Poslednja izmena:

razman

Aktivan Član
Poznanik Foruma
10.07.2010
638
3.117
163
daj sve od sebe, posjeti ih sto cesce mozes, s hranom i zastitom.
tako se i ja malo osjecam, frustriranim s time da ja nisam imao problema s puzevima nego zecevima srnama lisicama.
tako da 7tutica auto cu ove godine u 2ture s nekom zelenom chickenwire zasebno pod obavezno
i da nas puno sunca obasja:sun2:5-6 mj, manje vise cu sve odnijeti vec sada, cekamda se snjeg otopi