Autoflower / Automatik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

čapo_

Aktivan Član
21.01.2021
271
1.224
143
Za takvu saksiju 10-12dana kad se drzi u indooru pod 24/0 rezimom popuni koren, ja sadim u case od jogurta one vece i presadim od 8-10dana u finalnu saksiju, isecem pre sadjenja casu uz duz na 3-4mesta i zalepim trakom posle samo odlepim izvadim sadnicu i to je to... nikad nisam ostetio koren cak i bolje napreduju nego kad sadim u finalni pot(probao jednom i vise nikad) nastave rast sasvim normalno... kupi dzak dobre zemlje i bice ti zahvalna to ti je 10eura. kupi plantelu list(prehrani je negde 20ti dan full dozom ) i cvet kad krene da cveta hrani normalno. Jednom voda jednom hrana. Ta tvoja zemlja mi ne izgleda ok, moze se desiti samo da usporeno raste, sto pre presadi.
 
08.12.2021
104
169
43
Imam auto Ak rqs 38. Dan
Vec je pocela da cveta , fino se pobelili vrhovi tako da racunam vec 3. Dan cvetanja. Da li je potrebno raditi lolipop?
 
08.12.2021
104
169
43
Pa da. Tako nekako. Sljedeci puta pratis sa gnojivom za vegu, onda se odrze zdrave i zelene.
Tocno primjetis pred kraj, ako im obastavis isto, pocimaju brzo da žute fan listovi.
Sta je to. Izgleda mi kao auto Dark Devil?
Znam da je od prosle godine post, al sad nesto citam, istrazujem jer ove godine se suocavam sa njima po prvi put.
i ja sad imam problem malo sa zutim liscem al biljke vec uveliko cvetaju, iskreno na svoju ruku sam sad pored blooma dodao grow djubrivo radi veceg postotka N . Znaci ipak je moguce pratiti biljku sa grow djubrivom iako je uveliko cvetanje?
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
S čime gnojiš i u kojim dozama? Slika bi dobro došla također :).
U fazi preflowera još uvijek ide gnojivo za vegetaciju, u cvjetanju gnojiš sa gnojivom za cvjetanje.
Ako je u pitanju Plagron, u cvjetanju ide samo Bloom.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Travan
08.12.2021
104
169
43
U pitanju je auto royal ak.
Dobila je par puta plantelu list i kad je usla u cvet terra flores canna, medjutim sad sam joj dao uz to i 50% plantela list jer mi pokazuje znake da joj fali N
Uz svw to uvek ide slavol
Da li mogu jos koji put da joj dam list u slucaju da lisce zuti?
 

Prilozi

  • 9AF47479-963E-4E1F-8922-50B725407762.jpeg
    9AF47479-963E-4E1F-8922-50B725407762.jpeg
    774,4 KB · Pregleda: 119
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Iskreno, nisam pametan :D. Ja se uvijek držim pravila...u vegetaciji gnojivo za vegu (Terra Vega), u cvjetanju gnojivo za cvjetanje (Terra Flores).
Da je biljka veća i posađena direktno u tlo rekao bih ti da poduplaš dozu, a ovako nisam siguran.
Ne mora značit da fali N, osim tih par listova ona meni ima lijepu zelenu boju.
Neki su tako u cvjetanju kombinirali obje Plantelle, pa možda uskoče i podijele svoje iskustvo :).
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity and Bizzzo

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.764
10.104
358
@drmare13 meni ovo više baca na manjak pk, kod manjka azota prvo cijeli list požuti pa se tek onda osuši. Sljedeće zaljevanje samo voda, pa onda pojačaj dozu terra floresa. Dobro @Badi kaže, out je, bez obzira što nije direkt u zemlji, sunce je prži, a to traži više hrane nego pod lampama. Možda ne dupla doza, al za 30-50% jača sigurno. Slavol se brine za azot, nema potrebe za plantelom list.
 

Čađara

Aktivan Član
28.01.2021
210
812
93
30
Kingdom City
Raja pitanje, ukoliko u istom boxu imamo automatik i fotoperiodnu biljku šta se dešava odnosno na koji način bi utjecala promjena režima svjetla na 12 12 na automatik? Da li bi krajnji prinos bio manji? Razvoj hedova sporiji odnosno duže cvjetanje? Nešto drugo? Ili je ipak i tu genetika najbitnija?
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Ne dešava se ništa. Radiš fotoperiodne na 12-12 a automatici to sa apetitom prate.
Baci oko na dnevnik. Foto VS Auto.
 

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
Pozdrav kolege vutrasi, miran dan zelim svima:rasta:!
Vec sam postavio pitanje u drugoj temi, ali ne vidim da je neko skoro tamo pisao pa cu pokusati i ovde jer mi je malo hotno. Imam 6 automatika (3xRQS NL i 3xWatermelon), juce posadjenih u casama i planiram ih za outdoor. Bojim se da im nije kasno za vegetaciju jer se dan brzo smanjuje i biljke krecu da cvetaju.
Da li ce uspeti da preguraju vege u avgustu i da od sept. krenu u cvetanje?
Pala mi je na pamet jos jedna ideja, dan je sada oko 14 sati, koliko je pametno da ih danju drzim na dnevnom svetlu a da ih uvece ubacim u box i dodam tih 4-5 sata svetla koliko im fali. Ili da ih drzim celu noc ispod lampe a ujutru izbacim na sunce (citao sam dnevnike gde su autosi bili na rezimu 24/0 i odlicna berba bila), dok ne krenu u cvetanje. Lampa je hps 250, ali sam takodje ovde negde citao da automatici teraju svoje bez obzira na spektar svetla, licno nikada nisam probao...
Ima li iceg razumnog u mojim idejama, molio bih da mi neko odgovori i prijatan dim svima:joint2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Možeš ako imaš mogucnost koristiti i sunce i lampu. Tj i vani i unutra.
Ja bih ti preporučio da ih držiš vani jer ima još ljeta i dana dobrog. A onda za 30-35 dana ih ubaciš unutra ispod lampe.
Dvosjekli mač je sto mogu s njima ući i kojekakva gamad u box. Spideri, gnatovi, mineri i sl. Pa bi bilo dobro imati : https://www.hempatia.hr/spidermite-control-100ml
Pa ih preventivno prskati.
Automatik sorte tek pocmu da rasth kao lude nakon 30-tog dana kad krene preflower i cvjetanje.
Ako imaš mogucnost za drzati ih vani, nije loša shema ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nikopanija1

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
Hvala na brzom odgovoru Vuk Samotnjak!
Probacu tako, da kombinujem sunce i lampu. Frka je sto mi je mali box, stanu 4 biljke a ja imam 6, oprema mi je stara, treba mi jaca sijalica, novi balast, dodatne cfl sijalice, itd...a ja nisam trenutno u situaciji da mogu uzeti bolju opremu, pa cu pokusati da izvedem najbolje sa tim sto imam.
U svakom slucaju hvala na odgovoru i pomoci! Sportski pozdrav:rasta:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak
14.04.2023
1
2
3
40
Bok ekipa. Full sam nova u ovome. Naime, upravo sam narucila sa weba neke ww automatike i xl skunk. Kako se ponasati sa automatik, a kako sa ovim drugima? Napominjem da ce biti u velikim teglama na terasi gdje ima punooo sunca, a nigdje ljudi. Da li je potrebna prehrana istih, s cime? Sto mogu ocekivati od jedne, sto od druge sorte i na sto najvise moram paziti? Do sad sam sadila neke ofrlje sjemenke i biljke su mi narasle do 2m al slabo je bilo ploda, mozda 25gr od 3 biljke. Eto, svaki savjet je dobrodosao, a ja nikad spremnija da naucim sto vise. Hvalaaaa ekipa
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric and DjedMraz

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
585
3.173
203
Bok, sa autosima ces morati malko bit opreznija iz razloga sto ne ''oprastaju'' greske,sto znaci sto manje stresa za njih to bolji urod.
Izbor tegle nije tezak, moj savjet bi bio oko 15L, izbor zemlje/supstrata je iznimno bitan, tu nemoj stedjeti, ako ti nije dostupno fizicki posjetit neki od ducana otvori net i naruci.,imas npr odlican izbor u iGrow koji je ujedno i nas sponzor. Preporucit ce ti odlicnu zemlju od guanokalonga do plagrona i sl. Prehrana je bitna kao i uravnotezeno zaljevanje, tu ti teorija moze samo pomoci, praksu ces sama stjecat sa vremenom, ugl ne zaljevaj dok nije suho,autosi obozavaju sunce. Izbor gnojiva/prehrane je danas jako sirok te tu neki savjet tesko je dati, zelis li organsko ili mineralno gnojivo, na tebi je.Moja neka preporuka za ovo sto si navela bi najvjerovatnije bio Biobizz trio pak za outdoor,to je organsko gnojivo,ukoliko pogrijesis manju stetu ces uciniti nego sa mineralnim gnojivom. Out sadnja zahtjeva i dodatnu brigu glede nametnika, sva sreca postoje sredstva koja pomazu. Uzmi si malo vremena procitaj vec postojece dnevnike uzgoja autosa te ujedno i teme glede gnojiva i sl.
Otvori dnevnik ukoliko zelis pomoc u hodu. Postoje i mentori koji su voljni pomoci u njihovom tkz ''kutku''.
Ukratko od mene, dobro dosla. Sretno u avanturi !! :thumb:
 
Poslednja izmena:

hibridnihed123

Aktivan Član
29.07.2023
90
346
53
Pozdrav ljudi, dobijam kroz 7 dana 3 menke Tropicana Cookie Autoflower od FB, da li je kasno oko 10 avgusta da ih stavim u potove od po 8l I drzim vani na suncu,po potrebi (kisa,vjetar,it'd .) Bi ih unosio unutra pored prozora ,sta mislite da li je kasno poceti s automatom ? Davao bi hessi gnojivo
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.659
13.851
358
Nikad nije kasno, samo pitanje ako ne zavrse a morat ces ih unjet ako vani bude lose vr nebude im to bas dosta svjetla ,ali ako ciljas cisto probni uzgoj probaj pa vidi budes pametniji za dr put ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hibridnihed123

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.764
10.104
358
Kolega počeo u septembru prošle godine.