Autoflower cannabis - moja impresija, ugao i put

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.09.2015
36
33
18
33
cekaj smells jel se ti šališ ? :D 5kg.. pa brate to je massa :D hahaha

evo ako cemo realno uz sve barbarosine savjete i sve meni bi bilo dovoljno da mi jedna da 200 grama.
 
04.09.2015
36
33
18
33
znaic ni to se ne pita na forumu... e jebiga onda..mene da nekto pita rekao bi i gotovo..misli nije da je tajna neka ili nešto na kraju krajeva onak slike ljudi postaju ako to nije inkriminrajuce neznam onda sta je. :) no dobro svako dobro i sve 5 bit ce koliko bude hehe :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Autose sam probao u balkon varijanti u posudama od 20l. C. Skunk, Cheese Berry i bubble gum. Pošto ih je zadesilo vrijeme u nedostatku sunca nisam baš imao neki prinos, ali sam kvalitetom dima bio zadovoljan. Imam još dvije menke, čokolada i sir. Njih namjeravam u out kako bi dobio nešto dima prije fotoperiodnih. Naravno nadam se da će baciti znatno veći prinos u odnosu na balkon. I da, vjerovotno naručim još kojeg autosa, samo da se odlučim.:)
 
08.10.2015
112
114
43
Manje više svaka biljka lipo daje ako se lipo uzgaja. Stoga koliko je grama neka biljka dala to ne ovisi toliko od proizvodjaću sjemena koliko od izvodjaću uzgoja. Zato na pitanje koliko je nekom dala grama ne ovisi da će i nekom drugom dati isto, zato to pitanje i neznaći puno i rijetko tko će odgovorit na to pitanje.
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
Pošto sam primetio iza da se spominje outdoor i količina, naglašavam da je tekst koji sam napisao pre svega posvećen indoor uzgajanju, jer radim out veoma retko i to u potovima. Ove godine sam tako + speed radio na terasi. Ja imam sledeće mišljenje: sunce je neprikosnoveni izvor svetlosti i života, ali uzgajanje napolju takođe zavisi i od drugih, sekundarnih i veoma nepredvidljivih pojava i prilika koje neposredno utiču na razvoj i konačni izgled biljke. Što znači da se u out-u mnogo manje pitamo i osim osnovne pažnje i ljubavi koju pružamo, ne možemo mnogo da promenimo "plan" prirode, kakav god on bio. Znam da mnogi preferiraju autose u otdoor-u i ima puno razloga zašto je to dobro i pre svega praktično. Medjutim, to ima i drugu stranu medalje. Znamo da autosi mogu da završe i za manje od 60 dana, što znači da biljka od semenke pa do berbe mora da odradi sve što bi odradila i jedna fotoperiodna biljka, samo za mnogo manje vremena. Zato je bukvalno svaki dan u životu autosa veoma bitan i za pun potencijal potrebno je da ima optimalne uslove i pre svega najveću moguću količinu svetlosti. Tu dolazimo do volje prirode i njene nepredvidljivosti. Dakle, najviše svetlih sati ćemo obezbediti ako biljka raste u periodu od sredine juna. Međutim, veoma lako se može desiti da jun bude ceo kišovit i hladan, kao pre dve tri godine, što će doprineti da se cvetovi znatno slabije razviju a sazrevanje prilično odloži. Takodje se može desiti da uslovi budu idealni i da rezultati budu neuporedivo bolji. Zato se u out-u, naročito za autose, ne mogu precizno praviti poređenja jer su vremenske prilike uvek drugačije. Fotoperiodne imaju jako puno vemena da rastu, pa im deset ili trideset loših dana neće toliko loše pasti, dok će na autosu takvo vreme ostaviti vidljive posledice, pa zato i prinosi variraju od neverovatno dobrih, do smešno malih. Zato ja više volim indoor jer biljka dobija maksimum konstantne svetlosti i uz dobar trening i prihranu, lako se može dobiti i više nego u out-u. Što u jednom slučaju zavisi od growera a u drugom od prirode. :)
 
08.10.2015
112
114
43
Ja sam sadia vanka i koliko je god lakše toliko je teže i gore, puno toga utječe ,vrime ,bube ,susidi ,toplo hladno, jak vitar ako si u dalmaciji zna i čupat, ne često ali živimo u vremenu kad nikad neznaš koja će vremenska nepogoda i kad. Indoor je indoor. Meni outdoor nikad nije rodija da sam reka vau. Čita sam da sunčeva svjetlost je oko 90000 lm cca 600w hps. Tako da dodje skoro na isto sa 600w.
 
Poslednja izmena:
08.10.2015
112
114
43
Naravno nisam to ni mislia, pa bilo šta, šta se posadi nije samo posadit i zalit ako želiš da bude ono šta triba bit. Mislim da vanka ne možeš utjecat na neke stvari na koje možeš u kući. Osim ako ti nestane struje na više dana :)
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
A nisam se direkt obracao tebi,Ferdinho (inace bi te tagovao) samo sam izneo svoje mišljenje o outdore.. jer vidim skrenu se sa teme... pa reko necu dobit repliku ;) u prirodi je priroda gospodar a u indore je onaj ko growa... svaka greska koja se desi u indore,sami grower je prouzrukuje ;) a outdore je borba sa prirodom a rezultati u uspesnoj borbi su nenadyebivi... eto da skrenem malo,mada moze se ovo prepisati mom uvidjenju automatica u Out-u... just chill and smoke weed
 
Poslednja izmena:

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
Da bi uspesan Outdore bio,treba veliko iskustvo :) nije to samo posadi,nahrani,zalij ;)
pretpostavljam LOODI da si meni replicirao. Nisam ni rekao da je out " posadi, nahrani, zalij", već da ako priroda odluči da ti sjebe grow neće ti pomoći nikakvo iskustvo, pre bih rekao velika sreća. Iskustvo je proces koji se stalno nadogradjuje, bez obzira što čovek postane rutiniran posle izvesnog vremena. I potpuno je pogrešno porediti indoor i out, favorizovati jedno ili drugo, po principu: čiji tata ima veća muda. Ni jedno ni drugo nije atomska fizika. pomenuo sam već gore da je fokus ove teme indoor autoflower i pomenuo sam out jer je bilo iza nekih pitanja. priča je usko vezana samo za autose u out-u i uticaj vremenskih uslova na njih. Nisam pominjao out generalno, niti sam jednog trenutka omalovažio outdoor, niti rekao da ne treba iskustvo i znanje i trud da se odradi uspešan grow. Sadio sam ranije u šumi, ko sa ratišta se vraćao mokar, pocepan, blatnjav; uplašen ko srna bezao od ljudi, nalazio ugaženo, pokidano, pojedeno...al kad uberem, taj dim sam znao da cenim. Zato kapa dole svima koji rade u out-u! Skrenusmo s teme... :razvaljen::
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Priroda ko priroda,ko nzna da se bori sa njom,na kraju gubitke mora prihvatit... meni iskustvo govori planinski predeli u blizini potoka,uspesi zagarantovani na 95% posto,jos ako imas primer 3 sajta na razlicite lokacije,uspeh opet zagarantovan... osobno ove godine sam imao 5 spotova... od 5 spotova ubrao sam 3 autosa i 4 fotosa... ja zadovoljan... pa i onda kad priroda dobije bitku na nekim frontovima,nece dobit sigurno u ratu... mada dovoljno je da poznajes podnozije gde sadis(onda imas uspeha u borbi protiv prirode ;) samo ne odustajati)... a iskustvo svugde vlada! normalno da nije atomska fizika,jer da je atomska fizika ovde na forumu bi bilo 80% mrtvih... hvala bogu sto nije,pa biljke mogu podnet lose negovanje od nas growera... al u sklopu tog loseg negovanja,gubi se kvalitet... a to puno ljudi ne moze da shvati... al postoji google pa se kuca BILJKA i onda svako moze videt sta znaci biljka,sta zahteva... i kako doci do kvalitetnog cveta,a mslm da nam je na forumu to cilj... doci do kvaliteta... bilo ulje,bio dim ili koji vec pravac konzumiranja... a da sam se nadovezao na tvoj citat,obelezio bi te kapetane,smanji malo dim ;) ja sam mislio da je generalno tema vezana za Autose,jer se nalazi u Sve i Svašta... a ne u unutrašnjem podforumu... pa izneso svoje mišljenje,sta je potrebno za out,nisam znao da ce moja izjava bilo kome smetati niti povlacit bilo sta za sobom... al eto ako si vec naglasio da je indore,javno ti se izvinjavam sto sam upao sa spikom o outdor-u autosa(nisam procitao pazljivo uvod).... svako ima pravo na svoje misljenje,tako da nista bed samo chil and rlx... peace out
 

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
mada dovoljno je da poznajes podnozije gde sadis(onda imas uspeha u borbi protiv prirode
Lijepa digresija od strane vas dva... konstruktivna, i prije svega vrlo vrlo korisna široj growerskoj zajednici @L0oD i @Barbarossa ;)
Citirao sam Ludog brata, jer je uboo u centar sa ovom izjavom ! Tamo gdje ja sadim je toliko trnovito, tj. kompletan teren je "obložen" trnjem,klekama i gloginjama, da nikada nijesam vidio NITI JEDNOG puža, neprijatelja nmb 1 ;) Tražite ovakve terene, i garantujem da nećete imati problema sa ovom pošašću, i jednim od najvećih iskušenja koje nam priroda priređuje. Ovdje takođe nema ni ljudi, niko ne želi da gaca kroz trnje i grančurine . Moj teren je izuzetno osunčan i PROZRAČAN, pa ni plijesan nije velika opasnost u mom vrtu, a ova je takođe jedna od rukavica koju nam priroda baca u lice ! Ostaje mi još da probam autose u outu, opet zahvalnost dugujem Riđobradom... ubijedio si me ;)

EDIT: I ako smijem da predložim... mislim da ovoj temi nije mjesto u "sve i svašta" , već u Obrazovanje, u najmanju ruku . Tamo ima svačega, a nije baš edukativnog karaktera, za razliku od ove teme. Samo predlog braćo, no zatezanje :) @opa cupa @PowerSeed @VenloNL
 
Poslednja izmena: