Autoflower cannabis - moja impresija, ugao i put

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Barbarossa je napisao, a evo mogu i ja da potvrdim koliko je režim svetla bitan u vegetativnoj fazi automatik biljke (do 3. ili 4. nedelje).
Moje automatike u zimskom indooru sam držao na režimu svetla 24/0 i rasli su kao iz vode (naročito Blueberry-ca, koja je bila 50 cm u horizontali i još 60cm u vertikalu), vege faza im je bila oko mesec dana i formirala se džungla.
Sad upravo završavam 2 kom. Jack Herrer (ima dnevnik) u OUT-u, koji nisu prešli 60cm, a u indooru sam morao da radim supercropping jer bi sigurno prerasle 150cm.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Moji su stari 3 nedelje, bili su prvo na 24/0, pa su na 20/4, i cini mi se da bolje rastu kad gasim svetlo, jer bas u toku mraka se najvise razviju(ne istegnu). Jos uvek vegetiraju, na 18/6 kontam kad pocne cvetanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
06.04.2013
21
7
8
Za Barbarossu:
Kako da raspodelim dodavanje bustera nirvanu organic,slavol i hesi super vit?
To mi je problem kad ,sta, da ne bi upropastila biljke ili mi mozda i ne treba sve ovo?
Saksije su od 20l.napolju.U pitanju su LSD 25 i northern lights.
Pozdrav za sve.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
06.04.2013
21
7
8
Super .Znaci smuckam svako djubrivo posebno i onda jedno po jedno zalijem.Da li je pametno nekad preskociti i zaliti samo vodom?Neko mi je rekao da je to o.k.zato sto su biljke male i ne mogu iskoristiti sve.Pa da pitam nekog strucnijeg sta misli o tome.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
11.08.2019
55
39
18
Braćo imam kratko i jasno pitanje, može li autoflower seme da nikne mužjak? Po logici ne bi trebalo, ali da mi neko potvrdi
Hvala i živi bili
 
11.08.2019
55
39
18
Da li je problem da autoflower bude malo duže od 3 meseca tipa desetak dana, deluju mi skroz zrele, na jednoj su sve pistile braon, dok na drugoj možda još dva tri heda imaju belih pistila, ali sam do juče djubrio i trebalo bi barem nedelju dana ispirati? Hvala, evo slike pa procenite 1593963626860260725209105556570.jpg 15939634235884414257285939563375.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xx_tani
11.08.2019
55
39
18
Onda mogu da ih vadim? Nego da pitam još nešto, sušenje i ostalo ide redovno? Nedelju dana na toplom i malo prozračnom mestu?
 
Poslednja izmena od urednika:

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Treba ti mrak, temperatura 20-25 C, vlaga oko 60% i dobra prozračnost. Koliko će trajati zavisi od toga koliko su debeli budovi, kako si otrimao, jesi skinuo budove sa grana ili nisi...
 
24.06.2019
21
12
8
60
Već duže vreme uzgajam uglavnom Autoflower sorte i više zaista ne mogu naći nijedan valjan argument koji bi me ubedio u bitnije prednosti fotoperiodnih biljaka u odnosu na autoflower cannabis. Znam, reći će mnogi: autosi su niski, manji; fotoperiodne su potentnije, možeš vegetirati koliko ti volja, štedimo struju...ali ja sam se zaljubio na prvi pogled i to je to. Mada, ono što mnoge growere opredeljuje za uzgajanje fotoperiodnih sorti, je upravo ta mogućnost da se više igraju, kontrolišu biljku, skidaju klonove i maltene drže je u životu dokle god im je volja. Dok sa autosima igra traje kratko ali slatko i mora se biti jako fokusiran da se za tako kratko vreme izvuče maksimum potencijala iz njih. I nema se vremena za popravni. U slučaju manjih grešaka i pogrešnog tretmana, autosi su veoma sposobni da se sami izbore i bez posledica nastave sa razvojem, ali kod većih propusta, ukoliko dođe do vidljivih problema, oni će prilično jasno to pokazati kroz urod i veličinu biljke na kraju. Ali ukoliko mu ugodite na pravi način, autos će vas nagraditi sa mnogo lepog, velikog i lepljivog cveća. Meni je priča o Autoflower cannabisu fenomenalna, jer je otkrivanjem Ruderalisa na neki način došlo do mogućnosti da se spoje najbolje osobine sve tri vrste (sativa, indika, ruderalis), pa smo tako od Indike i Sative dobili pre svega dobru potenciju, a od Ruderalisa imunitet i unutrašni sat koji besprekorno određuje dužinu života biljke, bez obzira na dužinu trajanja dana. Dakle, sve ove vrste u različitim kombinacijama, dale su Autoflower cannabis koji daje odlične rezultate u indooru i pravi je proždrljivac svetlosti, jer svoje nabolje osobine pokazuje ukoliko dobija preko 20 sati svetla, a šta više, mrak mu uopšte ne treba, pa iako ih držite 24 h na svetlu nećete pogrešiti. Za razliku od fotoperiodnih autosi uglavnom ne reaguju na manje ph fluktacije, pa se većina neće buniti i kad se zalivaju vodom sa česme bez korigovanja pH, ali mnogo je bolje i sigurnije korigovati pH izmedju pH 6.5 i pH 7, jer u kiselijoj zemlji autosi znaju da pokažu znake nedostatka mikroelemenata, pre svega Magnezijuma. Nekako mi se čini da su Auto sorte nepravedno u senci fotoperiodnih i mislim da je neophodno da shvatimo da su prosečni i loši rezultati koje često srećemo, posledica pogrešnog uzgajanja, a ne genetske predispozicije ovih biljaka. U suštini moramo shvatiti jednu stvar: autosu treba dobar zalet i širok put sa što manje krivina da nesmetano dođe do cilja. Ona kratka vegetativna vazaDakle, postoje tri osnovne stvari koje su od presudnog značaja za to, a to su dobra zemlja, voda i svetlost. Da bi ostvario taj dobar start koren mora da "lebdi" i s lakoćom se širi u zemlji, što znači da zemlja mora da bude rastresita i postoji više varijanti mixeva koji prijaju Autoflower sortama. Meni je lično najbolja kombinacija Florabelle (potgrond H), perlita, zeolita i coco chipsa (60%20% 10% 10%). Ovakva kombinacija biljci pruža mogućnost snažnijeg vegetativnog rasta i brže dostizanje punog potencijala. Zeolit u zemlji ima sposobnost da "štedi" hranljive stvari, tj. da ih dozira kako biljci bude potebno, tako da dodavanje N uopšte nije neophodno a može i da škodi zbog prekratke vegetacije i već prisutne hrane u zemlji. Prečesto obilno zalivanje usporiće biljku, ali i zbog dodataka u zemlji koji zadržavaju vlagu, bolje je praviti duže pauze izmedju zalivanja. Autoflower je gutač svetla i što ga više i duže ima to će vam na kraju biti zahvalniji. Lično ih uzgajam na neprekidnom svetlu, i što se priinosa tiče i brzine sazrevanja, to je način broj 1 za mene. Ali najzastupljeniji je režim svetlosti 20/4h, koji takođe daje vrhunske rezultate, dok su, činimi se, biljke za nijansu izduženije. Dakle, autos se može uzgajati na režimu 12/12 pa do 24/0 bez problema, s tim što će razlike u prinosu biti znatno primetne. Takodje mnogi prave grešku koristeći suviše male potove, s obzirom na činjenicu da autosi imaju potencijal za veliki i jak koren. I posude ispod 10L nisu adekvatne za uzgajanje Autoflower cannabisa ukoliko želimo da iskoristimo pun potencijal biljke, mada u skladu sa mogućnostima i veličinom prostora za uzgajanje normalno je da se koriste i manji potovi.
Ono što takodje podstiče pun potencijal biljke je Lst (low stress training), koji daje mogućnost i nižim granama da dobiju maksimum, koje u svom kratkom životu nemaju vremena da čekaju i da se kvalitetno razviju ako su u senci i daleko ispod glavnog vrha. Takođe je potvrđeno da se na autosima može primenjivati i Hst (high stress training) ali to nije moj način i ne bih znao da komentarišem. Ove biljke su prilično izdržljive i dobro podnose kako niže, tako i visoke temperature. Najbolje im paše temperatura izmedju 26-28c i vlažnost vazduha od oko 50% tokom celog growa.
Prihrana Autoflower-a je takođe bitan segment od koga mnogo što šta zavisi jer veoma je bitno da biljka dobije dobije prave količine djubriva kada su joj potrebe za to najveće. Lično ponekad preterujem sa djubrenjem, ali najbolji rezultati budu kada se biljci povećava učestalost djubrenja kako se približava kraju, a pre samog kraja potpuno obustavi. Sa pola doze početkom cvetanja, bez povećavanja količine do kraja i postepenim intenziviranjem djubrenja, rezultati su prilično dobri. Ukratko o svemu, i ako se na ovu temu može mnogo dodati...biće dana!
U autoflower cannabis sam se zaljubio na prvi pogled i uzgajam uglavnom samo njih. Ovde sam ukratko preneo svoju impresiju, pristup i lično iskustvo, ne da bih nekome sugerisao da je ovakav pristup jedini ispravan i najbolji, već da bih sa forumom podelio nešto što me ispunjava, o čemu razmišljam, što volim, a zapravo nemam s kim da podelim, osim sa vama ovde. Živeli. :)
Molim te za pomoc.glupost mi se desila kod klijanjanja semena....pomessali su mi se autosi i zenke. Sve zu za outdoor....jer sam mislila zenke u zemlju a autose.u pot.nisam pametna...moze li se nekako uociti razlika..hvala