Autoflower Tutankhamon među Royal Jack Automaticima & foto Lennonom - HPS 400W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.183
358
fala dragi ljudi na lijepim zeljama, srece ama bas nikad dosta :)

kod mene vrijeme leti amo tamo pa je tako ovo malo retro dnevnik :D

istim boxom se koristim pa gotovo od kad uzgajam, a bome i istom zaruljom :D kojoj je ovo nadam se, zadnji grow. inace za ispuh koristim Vents 220/h. za ovaj grow, box sam malo povecala, skinula sam pregradu cime sam dobila vise i prostora i zraka za biljke. mislila sam i vent preseliti, ali do sad sam ga samo skinula :D. Ovako mi je temperatura idealna i biljke su sto se toga tice sasvim zadovoljne. Nazalost, to tako sljaka samo za vrijeme najhladnijih mjeseci u godini.

eo slikica koje ce pokazivati napredak po danima tako da ne morate racunati.

22.dan
tutan nije bas velik, ali mislim da je jos uvijek usmjereen na razvoj korijena

IMAG1447.jpg

autosi u boxu, tutan desno gore, za sad ga razlikujem po plosnatom rubu tegle

IMAG1458.jpg
sva tri jacka su bacila neke cudne izdanke i listove i to ispod kotiledona, brzo se to posusilo
IMAG1452.jpg

a onda se desila greska, primijetila sam na listovima jajasca, a moguce i tripse, a mozda cak i embrio opakog crvenog pauka :eek:. mislim da ni jedan moj grow nije prosao bez neke gamadi. vrlo opusteno sam opet naspricala neopitroidom, ali sad sam dodala i kap dvije Fitosila koji kao stvara neku opnu na listu i na taj nacin isto odbija nametnike..., preventiva neka...uglavnom, dva dana nakon spricanja sok, a sta si opet napravila crna jesam, lisce pjegavo, smezurano, opci dojam, katastrofa. izvadila ih na par dana van pod prozor koji sam cesto otvarala da ih svjezi zrak oporavi, zalila rootom i uspjelo je.

Otkrila sam nov Plantellin organski proizvod BioPlantella Thymi na bazi timijana i kleka za jacanje biljke, a mirisom odbija gamad. Za sad se pokazalo super jer ne vidim nikakvu gamad.

31. dan
u medjuvremenu napravljen LST koji ne sluzi samo za snizavanje biljke i bolje prodiranje svjetlosti nego i ubrzava rast donjih grana. prvo svijam stabljiku koliko ide, grane ubrzano pocnu rasti, pa onda svijam i njih po potrebi. za taj postupak mi se najbolje pokazala vrtlarska zica. Jednim svinutim krajem zahaklam granu, a drugi kraj provucem kroz rupicu na rubu tegle. na taj nacin vrlo lako i brzo se moze snizavati ili otpustati granje i sama stabljika kod koje to treba ipak raditi s velikim oprezom da ne pukne.


IMAG1544.jpg

IMAG1530.jpg


jackovi IMAG1477.jpg
IMAG1475_1.jpg
:vozdra:
 
Poslednja izmena od urednika:

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.183
358
fala Cons :wave:

da vas upoznam s lennonom
pomalo diskriminiran, uvijek na najgorem mjestu, listovi zguzvani, topiran iznad 3. node i 2 x grane, jako tesko to podnosi, treba mu vise od tjedan dana za oporavak
sto se klope tice nezahtjevan, dobio klopu do sada u minimalnoj dozi, razrijedjeni ostatak od ostalih curki, kazu da ne voli N ni u vegetaciji, ali zato voli biti na pH 6.5, sto kod mene vjerojatno nije, pH metar ne vadim bez krajnje frke


34. dan
IMAG1488.jpg
IMAG1495.jpg IMAG1486.jpg IMAG1492.jpg

lennonu je presadjivanje sjelo samo tako i vec za tri dana je postao skoro pa manekenka
IMAG1518.jpg


eo i jednog jacka IMAG1498_1.jpg :wave:
 
Poslednja izmena:

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.183
358
cure sam pocela hraniti oko 3. tjedna vegetacije, biobizz grow i bloom po tablici za light zemlju,ful doza svako drugo zaljevanje, sto znaci svakih 6 dana, zaljevanje, dakle, svaka 3 dana s 3,5/4 l, ne toleriraju niti 1 dan zakasnjenja

proslo vise od mjesec dana od nicanja, a od cvjetanja ni preflowera, pitam se jesu li uopce autosi, cure su ubacile u turbo brzinu, rastu ko mahnite i onda

40. dan

prva se iskazala tutanica IMAG1531.jpg

svi jackovi spremni, ali od pistila jos nista IMAG1551.jpg

44. dan
tutanica IMAG1589.jpg IMAG1592_1_1.jpg
49. dan


dva jacka procvjetala s nekoliko dana razlike, treci na pomolu, sva tri jacka nakostrijesena

ovo je DARK IMAG1615.jpg ,

54. dan
a ovo je LIGHT IMAG1616.jpg

3. jackica koje tu nema je RETARD

I dok su jackice nakostrijesene, pretpostavljam od viska klope ili mozda prije cak manjka Mg, K ili Ca, tutanica je pokazala ekspresni nedostatak P. Listovi se pocinju sareniti, vrhovi lisca postaju tamni i mrvljivi, radi se o fan listovima na gornjem djelu biljke i nema sumnje da je u pitanju fosfor. Dodajem jos i TopMax osnovnoj klopi i situacija se isto tako brzo sanira kao sto je i nastala.

IMAG1621.jpg IMAG1620.jpg

57. dan
cure u boxu, guzva, situacija pod kontrolom

IMAG1632.jpg
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.183
358
63. dan
jackice cvjetaju kao velike, granulo je sunce pa sam ih malo izvela

Dark

IMAG1659.jpg
IMAG1661.jpg IMAG1672.jpg IMAG1673.jpg IMAG1677_1.jpg

Uspjela sam ih fino uravnoteziti i oblikovati po prostoru koji im je na raspolaganju. Guzva u boxu je svakim danom sve veca. Darkica je ovalnog oblika i najmanje problema s njom.

Usporena

Usporena je isto usla u caroliju, mozda cak i pedeseti dan od nicanja, prilicno se izduzila, nije pretjerano lisnata, dosta je neukrotiva pa je zato svako malo kropam i nema nista protiv. Sve mi se cini da je povukla najvise na sativa gen.
IMAG1683.jpg IMAG1682.jpg

Light
I dalje je svjetla. Dobila je extra klopu, ali nije pokazala da je se to ikako tice. Slozila se bas zgodno, u obliku trokuta.
IMAG1717.jpg


IMAG1705_1.jpg IMAG1711.jpg

eo ih zajedno
IMAG1721.jpg

:wave:
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.183
358
Tutan

Nemam ništa posebno za napisati osim da je najnaprednija biljka i da je prva ispunila svrhu. Ispalo je da je otisla dole točno 90. dan iako nisam bas tako planirala. Mogla je ona po vanjskom, a i po trihomima još malo, ali u boxu je takva gužva da je sasvim OK. A osim toga, čini mi se da je i zadnjih tjedan dana skroz stagnirala.
Zadnja dva gnojenja nije dobila ni minimalne doze BiobizzGrowa, nego samo bllom i topmax. Tjedan dana prije skidanja mini flaš. Preko noci su preostali fan listovi turbo pozutili. Trihomi su uglavnom bijeli, ima ponesto i tamnijih. Biljke prije branja ne stavljam dva dana u mrak, ali ih skidam odmah nakon mraka. Ono što se trudim je postići što nižu vlagu jer to, vele groweri, utice na THC. A to postižem jedino sušenjem zemlje.
Ispalo je oko 70 grama, zadovoljna sam. Otprilike tako dobijem i s foto, mada mislim da sam s foto tutanom ipak dobila nešto više. A s ostalima, nekad bome i manje. E da, nisam ih držala konstantno na 18/6, možda bi neki prosjek bio 15/9. Uglavnom, dok nisu usle u ful cvjetanje, imale su najmanje 18 sati svjetla. Vutrica je na kjuranju, sto ne znači da se vec obilato ne puši. Dim je lagan, miris fin, okus šitast. Ono što me iznenadilo je jačina. Iako je to najsubjektivniji dojam, izgleda da nista nije izgubila unatoc ruderalis genima. Zapravo, ne vidim nikakve razlike osim što je bez promjene na 12/12 počela cvjetati oko 40. dana i šta se troši više struje. Ali ja bi morala paliti grijalicu za vrijeme noci u najhladnijim mjesecima mjeseca, pa mi je gotovo pa svejedno.

63. dan
IMAG1691.jpg

IMAG1691.jpg IMAG1690.jpg IMAG1695.jpg

75. dan

IMAG1821.jpg
IMAG1828.jpg IMAG1835.jpg IMAG1838.jpg IMAG1914.jpg

78.dan


IMAG1914.jpg IMAG1915.jpg IMAG1920.jpg IMAG1930.jpg IMAG1928.jpg
 

Prilozi

  • IMAG1697.jpg
    IMAG1697.jpg
    233,4 KB · Pregleda: 37
  • IMAG1926.jpg
    IMAG1926.jpg
    175,1 KB · Pregleda: 34
  • IMAG1927.jpg
    IMAG1927.jpg
    166,3 KB · Pregleda: 31
Poslednja izmena:

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.183
358
Part II :)

Tutan je tjedan dana prije skidanja ostao bez jedne cijele grane. I u vegi je izgubio jednu veliku Guzva u boxu je bila takva da ih se tesko vadilo i pomicalo jer su se grane međusobno borile za prostor. Eo vrha s te grane nakon sušenja na radijatoru :). A i ostatak slika pred kraj.

IMAG1945.jpg
Dan 88
IMAG1989.jpg
IMAG1975.jpg IMAG1982.jpg IMAG1991.jpg IMAG1995.jpg IMAG2001.jpg
IMAG1990.jpg

:joint2:
 
Poslednja izmena:

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.183
358
eo malo slikica iz boxa :D dok su jos na okupu :) 73.dan
IMAG1776.jpg
ova fotka pod HPSom mi je baš fora. u donjem lijevom kutku je lennon, iznad je retardica, pored jackica, a pored nje 1 mali foto anubis:rolleyes:, pa opet iznad jackica, a u desnom gornjem uglu tutan. gužva, gužva, a opet neki red. prvi je izletio pod škare tutan, a ubrzo za njim i lennon, ali pod prozor :).

75. dan

IMAG1878.jpg

97. dan lajtica & darkica

IMAG2024.jpg

101. dan

u boxu su još samo 2 jackice: darkica desno, a retardica lijevo, baš se vidi razlika u sazrijevanju. lajtica je svoju svrhu ispunila. IMG_0694.JPG
 

Prilozi

  • IMG_0696.JPG
    IMG_0696.JPG
    100,8 KB · Pregleda: 5