Autoflowering / Automatik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.01.2014
48
7
8
eto hvala na informacijama ;) kupio sam sad malo prije terra gall, sam da jos nadem nest s cime da ju pomijesam pa kad sve bude gotovo napravim dnevnik


ako ima jos tko kakvih savjeta za davanje gnojiva automaticima ili bilo sto vezano uz njih neka se ne ustrucava:D
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
terra gall?
Jesamti.pa fino su ti ljudi napisali dvije vrste zemlje se mogu naci u vecini shoping centara..a koje su se pokazale najboljima ( omjer cijena-kvaliteta +dostupnost ) za uzgoj ove biljke..
sto se hesi starter paketa tice..ako mislis odraditi vise od jednog growa.tada si svakako uzmi neko prilagodjeno gnojivo..a hesijev starter paket ima sve sto trebas i cjenom je ok.
neko je vec napisao kako automatici vole malo vise gnojiva..a ozirom da si uzeo neku indijansku zemlju..nebi me cudilo ako bude potrebe za istima..
sreca u nesreci je ta sto su automatici ipak brze gotovi..pa mozda nedstatak kavlitete zemlje ( makro i mikro nut. itd..) ne dodje toliko do izrazaja..
btw. i bauhausu imaju i terra magmu i composanu u pakiranjima 40 i 60 ili 75 i 80 lit.

sretno..
( i..ako ti je ovo prvi grow..preporucam ti da ne budes od onih koji pitaju za savjet ..a onda ipak naprave po svom.. )
 
10.01.2014
48
7
8
pa dobro znam da nije najbolja zemlja koju sam mogao naci al nemam vremena za skitanje po zagrebu da trazim zemlju kad imam faks svaki dan. jebiga ovaj grow cu morat odrati s tom pa ce drugi put biti bolje.

dobro ajd sad kad imam tu losiju zemlju jel ju mogu kak poboljsat tokom growa da biljka ne bude zakinuta zbog toga?

jel sad tko kad s terra gallom, kakva su mu iskustva bila?
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
i...nastade muk..
znas ..zemlja je jedan od onih proizvoda kod koji je cjena -gotovo uvijek- u korelaciji sa kvalitetom..tako da..obzirom kako nitko ne javlja svoja osobna iskustva sa terra gall zemljom..mozda ce ti cjena biti nekakav pokazatelj o kakvoj je zemlji rijec...
izvjesno je da ces se malo vise pomuciti...i da ces mozda imati nesto slabije rezultate...ali eto..kako uvijek treba naci nekakvu pozitivu u svemu..recimo da ce ti sigurno grow sa kvalitetnijom zemljom biti puno laksi i uspjesnijič.sto znaci da ces vise i uzivati..
 
10.01.2014
48
7
8
jebote nikak na zelenu granu s tom zemljom, a hvala ajd. smislit cu nesto

e a kakva je stvar sa soil mixom? sta kad bi kupio terra magmu, jel bolje sam nju koristit il ju mogu pomijesat sa, ne znam 1/4 terra gallom i zrinko vrtom sto imam?
 
10.01.2014
48
7
8
okej, hvala jos jednom. ako se neceg sjetim jos pitam, nadam se da nije bed

ev ovak, sam jos jednom malo pitanjce i mislim da sam gotov do dnevnika. uzmem hesi bloom, fosfor+ i super vit. kad se oni koristi i kako?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ukucas u google: hesi bloom, fosfor+, super vit i eto ga sta je za sta, a kako ti sigurno pise na boci

Providing all necessary nutrients during the blooming phase of your soil-based garden, Hesi Bloom Complex also contains a pH corrector to create the slightly acidic value needed during this plant phase.

Combined with Bloom Complex, Hesi Phosphorus Plus insures maximum flowering results of plants potted in soil.

Hesi Super Vit is a concentrated mix of 15 vitamins and 10 amino acids that increase your plants metabolism and overall health.
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Čitaj što su ti ljudi napisali,i ne škrtari u 20kn... TM je zakon,pakiranje od 18l je super!! Po mojim iskustvima,jeftinija i odlična alternativa je Plantella Balkonia,s njom sam radio zadnji grow i nemam zamjerki. Čak mi se čini da je kvalitetnija od TM velikog pakiranja od 70l. Hesi bloom,supervit i Fosfor+ su ti sasvim dovoljni za početak. Kad izračunaš troškove i dobiveno vidjet ćeš da si u plusu i da se isplatila svaka lipa ;) Sve ostale neprovjerene kombinacije su rizične,i ne vrijedi riskirati jer samo bacaš novac bez veze.
http://www.hesi.nl/english/popups/8.htm
Kad sjeme proklija staviš u pola litarsku posudu,i vodiš računa da se što bolje i bez stresa razvija,nakon tjedan dana izvadiš biljku van, nježno prstima rastreseš korjen i presadiš u veliku posudu tako da biljku skoro da i ne trebaš hraniti ničim dok ne krene bacat cvijet malo žešće.Supervit neće škoditi od samog početka,ali samo jedna kap na 5l ! Nakon toga kreneš s Bloom+Fosfor+ kao što su ti napisali...dva put voda i jednom full gnojivo. To je cijela mudrost..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
mičurin je napisao(la):
...nakon tjedan dana izvadiš biljku van, nježno prstima rastreseš korjen i presadiš u veliku posudu...
ne bih savetovao bilo kakvo rastresanje zemlje ako su automatici u pitanju, nesto su osetljiviji na presadjivanje i najbolje je posle 10ak dana prebaciti biljku sa celim busenom u vecu posudu ili odmah saditi u posude sa kojima ce grow biti odradjen do kraja
 
10.01.2014
48
7
8
da da to znam, ide odma u posudu u kojoj ce bit cijelo vrijeme. e sad u billi ni konzumu nemaju terra magmu, a bauhaus mi je dalek nit imam auto ni nist nit vremena. jel se mogu zadovoljit za jedan grow s tom plantellom?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
PowerSeed je napisao(la):
ne bih savetovao bilo kakvo rastresanje zemlje ako su automatici u pitanju, nesto su osetljiviji na presadjivanje i najbolje je posle 10ak dana prebaciti biljku sa celim busenom u vecu posudu ili odmah saditi u posude sa kojima ce grow biti odradjen do kraja
Sorry nisam znao da su osjetljivi,mislio sam kao i inače kod neautomatika da lakše korijen krene dalje..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
nije frka mich, ja sam uspeo 2x da zeznem autos bas zbog presadjivanja jer se zemlja slucajno raspala dok mi se to nikada nije desilo sa fotoperiodnim biljkama (mislim kad bi mi se zemlja raspala), pa sam to spomenuo samo na osnovu licnog iskustva
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
i kod mene ista situacija...samo jednom sam presadjivala auto sortu i krajnji rezultat je bio dosta losiji od growa u kojem nisam presadjivala automat.

stvarno nikako sa tobom i zemljom na zelenu granu..
mozda ti ovo malo pojasni situaciju..malo cu karikirati..ali cisto za primjer..ovak...ako posadis biljku u losu zemlju +neces ju ni presadjivat u bolju..to ti je kao da stavis dijete na mars i ocekujes rezultate odrastanja kakvi bi bili da ono raste na zemlji...
vidis da su se ljudi strgali pokusavajuci ti objasniti i nagovoriti te da uzmes kvalitetniju zemlju..kajmislis da dobijamo proviziju od prodaje terra m.?
( iako bi neki i mogli ) ;)
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Nešto mi palo na pamet!?!? Ako su automatici osjetljivi na presađivanje,zbog čega ih ne staviti odmah u veliku posudu?
Kod neautomatika presađivanjeje poželjno isključivo zbog jačanja korjenskog sustava.Radio sam i direktno u veliku posudu,ali definitivno biljke bolje reagiaju kad ih se presađuje.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
uglavnom se ni ne savetuje da se autosi presadjuju, mada ja to obicno pazljivo odradim nakon nekih 10~15 dana plafon i nije bilo problema ako se prebacuju sa celim busenom
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jackjumping

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Autosorte možeš presadivat bez problema. Kad se ti substrat u posudi gdje je bilka osuši, /ja za start upotrebljavan
0.5 litara od jogurta, manje posude nikad-na valjaju, dole izbusim rupe/, ljepo izvadis van i staviš u veću posudu/moje su od 18 litara/. Uvijek napunis posude do vrha/ruba/.

U vecoj daš na dno substrat/ili svoj mix/, ceo busen i okolo dopunis sa substratom. Onda fino zalijes vodi.
Bilka ni nezna da si je presadio. Bilku presadis u veću posudu kad ima 3 kat, tamo negdje.

Zašto je nastala fama, da se auto sorte ne presaduju?

Zbog toga, sto puno growera starta u posudama od 0.2 litara/jogurt. Stave 2/3 substrata stavi sjemenku i zalije.
Substrat se polegne i imaš posudu na kraju punu pola. Gdje ce tamo korenine nešto napravit? U 1 decilitra.
To je stres za auto sorte.

To je najveća greška sto je prave.

Druga greška je, sto prvo zaliju vodom bilku a onda idu da je presade. Ako tako napraviš, bilka doživi stres.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
CilI je napisao(la):
Zašto je nastala fama, da se auto sorte ne presaduju?
na vise mesta sam naleteo na to da nije pozeljno presadjivati autose (da ne trazim sad pojedinacno kad je google tu) + licno sam se uverio, ali sam napomenuo da se tom prilikom busen raspao. evo samo jedan clanak na tu temu, tacka 10. kao i njihova sugestija.

http://growersguidetocannabis.com/10-top-tips-for-autoflowering-plants-a-better-yield/

ja ih inace presadjujem kada je zemlja skroz suva i u periodu 10~15 dana od klijanja, posle toga vise ne diram
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Znam koliko so pisali, da se ne presaduje. To je bilo kod prvih autosorti./ bile su male rasti, nestabilne,
obcutlive. Sada, kada je razvoj otišao daleko, to ne drži vise. Znaš sam, ako neznas ili si nespretan
može doći do problema. Puno je važno koji substrat imaš za start ili ako imaš iskustva koje seme
ide direktno u recimo teramagmu i da mu nije prejaka. I ja radim slično ko ti.
Jedino vise volim informacije iz prve ruke, pa da znam da je pouzdana i da drži vodu.

Ima puno foruma gdje piše svašta, to uzimam sa rezervom. Kod nas ima jedan forum gdje pišu samo o
auto sortama. Tehnika uzgoja jim je stara sa puno predrasuda. Moram si uzet vremena da jim
razsirim obzorja.