Autoflowering / Automatik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.01.2014
48
7
8
Nisam nasao nikakvu konkretnu temu za autoflowering nakon tjedan dana citanja pa sam odlucio otvorit temu.

1) Imam dvije loncanice, jedna je 23 cm u promjeru i 18 cm visine, druga je 21 cm u promjeru i 16 cm u visini. Da li je to dosta, uzmite u obzir da mi je prostor ogranicen.

2) Kakvo gnojivo trebam i kada ga trebam pocet davati. Nije mi bilo jasno, negdje pise da im treba fosfora za vegetacija al ona vegetira u prva 2,3 tjedna i tad je jos mala pa da ju to ne bi ostetilo pa ako mozete to razjasniti

3) Ukoliko budem morao recimo premjestit u drugu prostoriju zajedno sa boksom iz sigurnosnih razloga, hoce li ju to izloziti stresu i sto u tom slucaju. Dobio sam savjet da je Hesi super vit djeluje kao antistres.

Bio bih zahvalan na odgovoru:)
 

doc_doc

Aktivan Član
13.12.2013
91
103
0
treba joj fosfora ali nista dodatno. prva dva tjedna ja joj nebi niista dodavao, mozes ju gnojit kad malo poraste pa ces vidjet kako pase
a ako ju premjestis skupa sa boxom kako kazes onda si samo premjestio citav njezin svijet iz jednog djela svemira u drugi mislim da nebi ni znala da se nesto desilo :) radis to kad je mrak
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deutch.marley
10.01.2014
48
7
8
Pa da, sto ne valja s loncanicama :)

znaci trebam ga kombinirat s necim? jel moze to npr. biti hesi root complex. pisalo je da to dvoje funkcionira zajedno a i jos se prodaje zajedno (hesi starter box)

i ako bi mogli jos pomoci oko toga h. starter boxa. mislio sam ga uzet pa ako mi mozete reci koja gnojiva iz toga paketa mogu davat automaticima il se mogu sva?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fenix87

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
onda nabavi pod hitno, to ti je primarno, kao i svetlo koje nisi napisao sta imas

ono premestanje sto spominjes nema veze sa stresom, naravno ako ne remetis jako svetlosni ciklus biljaka, znaci nije problem
 
10.01.2014
48
7
8
ev ovak. ne znam jesi upoznat s tom markom pa ako imas jos minutu vremena. imam zemlju zrinku vrt. pise da je mjesavina na bazi komposta,kiselog treseta i kvarcnog pijeska.

sastav:
ph u h20 6.5-7.2
E.C. mS/cm 1.0-4.0
% soli 0.13-0.52
% organske tvari 40.0 - 70.0
mg/1 Nh1+ 3.0-40.0
mg/1 NO3+ 30.0-120.0
mg/1 p3- 2.0-10.0
mg/1 K+ 28.0-120.0
mg/1 mg2+ 25.0-100.0

i sad sam kuzio da pise da nije obogacena sa mineralnim kompononentama. imam hps lampu od 70W
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ne znam u kom prostoru radis sa tom lampom, nikad cuo za zemlju a mozda je i ok, ako hoces nesto ozbiljno pisati i kaciti fotke otvori dnevnik pa tamo pitaj sta te zanima, a o automaticima je dosta pisano na forumu i imas ih u dnevnicima
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ganj@
10.01.2014
48
7
8
40x40x120. da se jos koregirat, ako je velik prostor za 70W. nisam zasadio. jel znas za neku bolju zemlju al da ju mogu naci u zagrebu? budem power, otvorim dnevnik kad sve bude gotovo. sori za ovo bilo je hitno, nisam mogao naci nista bas konkretno pa sam morao ovako.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
od Hesi paketa ti treba Bloom i F+ ako radis sa auto sortama,moze i cijeli start paket ali nema potrebe iako ja mislim da treba ustvari "moze" ja sam neke svoje autose bombardirao sa hesijem i fino su to primili...... kao sirup protiv kaslja haha
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ganj@

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
Evo me nazad na forum nakon dulje hibernacije, pa olá svima!

...

Kaj se AF sorti tiče, ja sam svoj prvi grow napravila upravo s njima i ispalo je OK.

Ustvari sam ti htjela napisati neki info za zemlju u Zagrebu gradu (ako je već nisi kupio), jer imam nešto iskustva u potrazi i nabavci.

Uglavnom, koristila sam samo dvije (odlične) vrste zemlje - Terra Magmu i gore spomenutu Composanu - koje možeš kupiti u zagrebačkim šoping-centrima (Pevec, Bauhaus, Baumax). Moja ti je osobna preporuka zaobilaženje Peveca jer sva velika pakiranja drže vani na paletama (ts,ts,ts...), što pogoduje kontaminaciji same zemlje i degradaciji kvalitete, a to ti nije u interesu. btw, Terra Magmu koja tebi treba nedavno sam vidjela u Billi, no samo manja pakiranja od, mislim, osam litara (što bi ti, vjerujem, odgovaralo za tvoj grow?!), a cijena je oko 24 kune.

Kad sam već spomenula ove dvije vrste, obrati pažnju da kod svake opet imaš podizbor, pa gledaj uzeti Terra Magma Blumenerde ili Composana Univerzal. Da ne pametujem sad ovako i ponavljam što su drugi davno zapisali, što se tipa zemlje tiče na gornjem PowerSeedovom linku imaš sjajnih informacija i uputa.

...

Eto, još jednom pozdrav svima :)