Automatici 6x , 25 dana indoor pa prebacivanje u outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DalmatinoMediterano

Banned
Banovan
12.04.2015
143
997
93
Momcino znan ja sta ja radin i znan da je sigurnost na prvon mistu za najilon ss pocita na YT i postoje raznorazne metode , spominje ga se na rollituop i grass cityu , nesekiraj se ti
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Član Wizdom samo pokušava da ti kaže da ti tako deluje preupadljivo sa tim najlonom koji štrči van rupe i slažem se s njim,seci to :)
Biljke ti brutalno dobro i zdravo izgledaju,samo po meni to nije pravi outdoor, 'ebo ti to kad biljka nije direkt u zemlji :D
Mada biće i ovako super,samo teraj ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Wizdom

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
bit će ovo dobro,samo treba pratiti i zalijevati
lako za najlon,sakrit će ga,uklonit će višak,svašta nešta ,nabacati suhe trave uokolo biljki :)
guraj ti ti samo i neka budu prave mediteranske topčine ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DalmatinoMediterano

DalmatinoMediterano

Banned
Banovan
12.04.2015
143
997
93
naveo sam u 3,4 poruke iza da sicen danas ili sutra jucer san iza posla otisa samo u posjetu jer su puvali udarije vitra priko 100 na sat , pa san mislio da je sve propalo a misto van nisan slika okolo zbuksano odlicno , ja san za 40,50 dana zavrsio , sigurno cu odsitc u iducih par dana a razlog zasto bi "pa ko kruska" nevidin jer san bas pozorno bira lokaciju
Meni je lani taj najilon kao i sta san naveo , prominio misljenje jer san ima 6 autosa , iste sorte 3 sa i 3 bez najilona , ali bas duplo bolje su mi ispale ove u najilonu , ratlog je jer nemogu ponit vise od 30 l vode , to ispada ok cca 4l po biljci i meni je voda dragocijena , taj najilon mi daje sigurnos da mi je svaka kap vode osla u prostor korijena , i to stvarn nije pravi outdor nti se tako radi , ali je ovde sve krs u tako prozracnoj zemlji kad nebi stavio nailon ko zna di bi mi voda osla kad bi poceo zalivat jer zbog kamenovitog tla ona promini smijer u sekund , a ja ovako sa 4l vode mi stavrno mogu zivit 3,4 dana , lani su mi na dirktnom suncu zivile 4 dana na 3l vode i opett mij e ww auto npr izbacio oko 40 g , a to je bez prvih 20 dana ispod lampe i u gorem miksu i bez guanokalonga .
svacan ja sve cill ali past ko kurska mi je zasmetalo jer san bas bira lokaciju koja je sigurna za 50 dana..
 

funky weed

Aktivan Član
10.03.2015
443
685
93
kingston
Triba si uzet bar crne vrice inace i ja san u dalmaciji a u nas je zemlja sve nego prozracna pogotovo ova crvenica neobradena a sloj ispod nje je glina teska pa bjela glina.po meni te vrice nisu bas najbolje jer ti se korjen nemoze sirit dalje te kese pa ti je to ko da si u pitar posadija dobro za automatike ali ako budes sadija fotoperiodne radje samo iskopaj dobru rupetinu i pomisaj zemlje i perlita i rast ce ko zmaj .sta ce ti ove sve komplikacije kad moze to jednostavnije.biljke su odlicne i lipo izgledaju.jos jedan savjet od mene mici taj plavi najlon sta viri snimaju se google maps ovih dana helic nadlece cilo vrime pa sta prije skini to plavo ;) sretno ti do kraja .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DalmatinoMediterano

DalmatinoMediterano

Banned
Banovan
12.04.2015
143
997
93
Normala , automaticima je 30l sasvin dosta , fotoperiodne kad bi radio kopa bi rupu od 80l i zaliva je sa 20 l vode , ali ja tu kolicinu nemog prinit jer mi je put do sajta prezeznut , plavo skidan danas vec naravno i upravu si bolje bi bilo da je crni , plai san ima pri ruci , i tirba sanga vec ima 4 dana skinti ali nisan pojia skalper da uredno to odradin , mada ovaj sajt di san ih posadija je zmnlja toliko puna kamenja , naci ode nema g od gline sta dublje kopas veca su kamenja , negovoin ovo bezveze da san na nekoj koliko toliko obradivoj zemlji nebi sstavlja nailon , za mi se sta nisan slika iskopanu rupu da vidite sta je to unutra , tu canabis nebi moga ni pomislit rast , a 30 l medija za utomaika je vise nego dovljno .. fala :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: funky weed
04.04.2015
61
147
33
41
sretno do kraja...inace na geoportal-u mozes vidit topografsku i osnovnu kartu hrvatske sa ucrtanim bunarima(kojih je dosta napustenih) ono prije 60te ili tako nesto.jako korisno u svakom slucaju...dobro je za leđa :)

..@no joke ja neznam sa kojeg si ti planeta dosa al proslo lito je u dalmaciji bilo 50dana za redom priko 35 stupnjeva...ova godina se ocekuje i gora.naravno ni kapi kise nije palo priko 2 miseca...a misli da i lito malo duze traje...bar tu di sam ja!!!a u slavoniji sam bia bezbroj puta...vruce je al brate ima komaraca :)
i onda kad to znas i kad znas da biljka nema di zaronit i sama nac vodu(ka u zagorju i slavoniji) onda kese smaram itekako dobrodoslim...cisto da nehranis i ostatak biljaka u blizini.

@chillhead..outdoor je sve sta nije pod lampom...proslo lito prijatelj je ima u staroj kosnici(cca 50-60L uglavnom kozjeg gnjoja i malo zemlje) monstere od 2-3 metra ;)
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Onda je outdoor i onaj moj mučeni autos u 4l na terasi :D
Znam ja dobro šta je outdoor,biljci je najprirodnije okruženje pod direktnim suncem i da bude direkt u zemlji bilo da je u pitanju zemlja sa sajta ili rupa napunjena kupovnom zemljom gde koren može nesmetano da se širi u svim pravcima a ne u saksiji gde je ograničen a samim tim ograničava rast biljke i povećava potrebu za zalivanjem jer se saksija brzo isušuje a direkt u zemlji taproot (glavni koren) konstantno ide u dubinu u potrazi za vodom.
Dalmatino sry na off-u. :)
 
Poslednja izmena:
04.04.2015
61
147
33
41
Onda je outdoor i onaj moj mučeni autos u 4l na terasi :D
Znam ja dobro šta je outdoor,biljci je najprirodnije okruženje pod direktnim suncem i da bude direkt u zemlji bilo da je u pitanju zemlja sa sajta ili rupa napunjena kupovnom zemljom gde koren može nesmetano da se širi u svim pravcima a ne u saksiji gde je ograničen a samim tim ograničava rast biljke i povećava potrebu za zalivanjem jer se saksija brzo isušuje a direkt u zemlji taproot (glavni koren) konstantno ide u dubinu u potrazi za vodom.
Dalmatino sry na off-u. :)


pa kako onda objasnjavas kalifornijske divove(u cervantesovom filmicu) koji rastu u ogromnim vricama(tipa kubik ili tako nesto)
ma ubiti slazem se sa tobom da je biljci najbolje u zemlji pa nek se siri koliko oce...al ponekad triba uzet i druge stvari u obzir pa izvagat najbolje rjesenje za određenu situaciju...nisu svima isti uvjeti
sad neko se sa tim moze slagat ili neslagat bitno da se prica i raspravlja.bez toga forum nema smisla...ono sta se kaze tovar i covik su pametniji od covika...:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DalmatinoMediterano

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
sretno do kraja...inace na geoportal-u mozes vidit topografsku i osnovnu kartu hrvatske sa ucrtanim bunarima(kojih je dosta napustenih) ono prije 60te ili tako nesto.jako korisno u svakom slucaju...dobro je za leđa :)

..@no joke ja neznam sa kojeg si ti planeta dosa al proslo lito je u dalmaciji bilo 50dana za redom priko 35 stupnjeva...ova godina se ocekuje i gora.naravno ni kapi kise nije palo priko 2 miseca...a misli da i lito malo duze traje...bar tu di sam ja!!!a u slavoniji sam bia bezbroj puta...vruce je al brate ima komaraca :)
i onda kad to znas i kad znas da biljka nema di zaronit i sama nac vodu(ka u zagorju i slavoniji) onda kese smaram itekako dobrodoslim...cisto da nehranis i ostatak biljaka u blizini.

@chillhead..outdoor je sve sta nije pod lampom...proslo lito prijatelj je ima u staroj kosnici(cca 50-60L uglavnom kozjeg gnjoja i malo zemlje) monstere od 2-3 metra ;)

Svaka pohvala na dnevniku. A daj mi ti reci di si to bio u Slavoniji kad je bilo komaraca vječno, kakvi su to stereotipi? Bude ih eventualno prva dva tjedna nakon kiša. Kak dodju tako i nestanu.

Drugo, ovi najloni i kese mogu napravit samo negativno biljkama po mome. Korijenje probije kroz vrecicu i opet nisi ništ napravio. Ili počne visjeti to korijenje zahvaljujući vrecici, na kraju može trulit/sušit se jer ne dobiva kap vode, automatski manje prihrane i zdravlja. Da ne spominjem benefite koje uskracujes od okolne flore i faune za biljku koji reguliraju tonu stvari tamo dolje. I onda se dogodi nešto loše u dnevniku di 20 pametnih ne moze odgonetnut tvoju stvar.

Treća stvar, odgajan sam da volim i čuvam prirodu, ovo nije primjer drugima koji posjećuju forum. :bocni:::(

I za kraj, ajmo podijelit afričkim growerima ovu ideju s vrecama, mozda im uspije 5x bolje s plastičnim kesama. To je jednostavno tvoj način razmisljanja. Ponekad covik treba znat za šta mu treba tovar. NHF, peace. :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke
04.04.2015
61
147
33
41
Svaka pohvala na dnevniku. A daj mi ti reci di si to bio u Slavoniji kad je bilo komaraca vječno, kakvi su to stereotipi? Bude ih eventualno prva dva tjedna nakon kiša. Kak dodju tako i nestanu.

Drugo, ovi najloni i kese mogu napravit samo negativno biljkama po mome. Korijenje probije kroz vrecicu i opet nisi ništ napravio. Ili počne visjeti to korijenje zahvaljujući vrecici, na kraju može trulit/sušit se jer ne dobiva kap vode, automatski manje prihrane i zdravlja. Da ne spominjem benefite koje uskracujes od okolne flore i faune za biljku koji reguliraju tonu stvari tamo dolje. I onda se dogodi nešto loše u dnevniku di 20 pametnih ne moze odgonetnut tvoju stvar.

Treća stvar, odgajan sam da volim i čuvam prirodu, ovo nije primjer drugima koji posjećuju forum. :bocni:::(

I za kraj, ajmo podijelit afričkim growerima ovu ideju s vrecama, mozda im uspije 5x bolje s plastičnim kesama. To je jednostavno tvoj način razmisljanja. Ponekad covik treba znat za šta mu treba tovar. NHF, peace. :thumb:

hahaha ovo nije moj dnevnik...
hahaha komarci vjecno????
da africki groweri...da oni su poznati ka najbolji svjetski groweri
najbolje bacat na sake sjemena po livadama i cekad da priroda odradi svoje...samo priroda nekad da a nekad ...zamisli neda
kao sta sam reka nisu svima isti uvjeti i nema uniformiranih pravila...zivot je experiment i bez experimenta bi jos bili u kamenom dobu.
a ti se drz za ono sta ti znas i slobodno nemoj prominit misljenje

e i da to sta si odgajan da volis prirodu bi te samo natiralo da nakom grova izvućes te kese iz zemlje i zahvalis joj na suradnji

eto to je zadnji offtopic od mene...
 
04.03.2009
88
175
33
34
ovo s najlonom ti je dobra ideja :D radio sam nesto slicno sam sam na dnu najlona probusio par rupa da korjen moze jos putovat dole, imao sam prije dvije godine 4 biljoze u outu dve rupe sam oblozio najlon a dole sam najlon probusio na jednoj na drugoj nisam, druga (probusenim najlonom) biljka je bila veca i veci urod je bio. primjenjivo sam istu kolicinu vode i hranila! sad ovisi kakva ti je i zemlja koju kopas moja je bila dobra nije bila glinena na dubini tolko, a nije bila ni krcata pjeskom i korjenima raznim :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DalmatinoMediterano

DalmatinoMediterano

Banned
Banovan
12.04.2015
143
997
93
Dan 29. Zivota
Dan 10. Vanka

U pon je palo nesto kise te san in obisa 4 dana nakon kise i zmljr bi mogla izdrzat jos sigirno 1 dan ako ne i 2dana bez vode , iducu put idem za 4 dana mada san uvjrren da mogu i 5 dana bez obilazenja ali to cu dokucit iduci put .
Biljke napreduju odlicno , jos su dosta izrasle i sve ccitaju osim ww on tek pocinje .
Zasad sce dobivaju po 5l vode same sa 15ak 20 kapi limuna cisto onako neznam da spustim ph bar na oko 7 .
Danas san i napounio zemlje i odriza visak najilona .
Jos bar 2 tjdna cu zalivat samo s vodom.
Evo slike
Ovako izgleda nakon svih odradenih radova
20160527_200126~2.jpg
4x black creama i big devil
20160527_194426~2.jpg
Critical + auto
20160527_194408~2.jpg
Ww auto
20160527_194358~2~2.jpg
Ljubicaste se ljubicice
:)
20160527_194344~2.jpg
I par random
20160527_195408~2.jpg
20160527_194324~2.jpg
20160527_195336~2.jpg
Pozz ljudi ! Odo zapalitt :razvaljen::
 
04.04.2015
61
147
33
41
lipo...savjetujem lagani LST na ovim sporednim granam...cisto ih malo rasirit ....rastvorit biljku da sve dobiva jednako sunca.prijatelj je znatno poveca urod automatika prakticirajuci tu mettodu.e i nije bas dobro napamet spustat PH.kupi tekucinu ili testere da mos tocno izmirit...ode voda brzo u luzinu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DalmatinoMediterano

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Opušteno možeš i 10 dana bez obilaska neće im ništa biti. Koliko zdravije po okoliš izgleda bez tog najlona :thumb:.
 

DalmatinoMediterano

Banned
Banovan
12.04.2015
143
997
93
Dan zivota 35.
Dan vanka 16.

Danas samo otisa obic biljoze , nisan ih obisa 6 dana i mala je neka kisica i danas mi se pokazalo da mogu jos 2 dana bez vode sigurno .
Za 3 dana ako nebude kisilo cu ih zalit jos jednom vodom pa pocet malo dodavat kemije i tasteimprowera.
Biljke pokazuju ok napredak sve su viseoke od 65 do 80 cm odprilike.
20160602_191424~2~2.jpg
20160602_191431~2.jpg
20160602_191322~2~2~2~2~2.jpg
20160602_191324~2.jpg
20160602_191346~2~2.jpg
 

Prilozi

  • 20160602_191424~2~2.jpg
    20160602_191424~2~2.jpg
    521,4 KB · Pregleda: 29
  • 20160602_191431~2.jpg
    20160602_191431~2.jpg
    510,7 KB · Pregleda: 33