Vutra Društvo

Dobrodošli na skladno multietnički jedan jedini Vutra Forum! Učlanite se da pristupite i drugim djelovima foruma te da vršite PRETRAGU novih tema.

Učlani se

1. Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko forum plejera ili preko web plejera. Slušamo se!

Automatici outdor

Diskusija u 'Vanjsko Uzgajanje' započeta od Pljackas, 03.02.2013.

1. Pljackas

Učlanjen(a):
    03.02.2013
    Poruka:
    6
    Sviđa im se:
    4
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +4 / 0 / -0
    E ovako prvo ne znam gde treba da postavim pitanja pa cu da stavim ovde,a ako ne valja vi premestite.Posto kuci nema sanse da gajim ja cu napolju,nikad to nisam radio ali naucicu uz vas.Posto nemam vremena da obilazim mnogo i nemam zivaca da cekam jesen ja sam se odlucio za automatike.Pitanje broj 1: jel postoji razlika u kolicini koju automatik daje u slucaju da je posadim pocetkom proleca ili pocetkom leta??? Pitanje broj 2: video sam da pored svih vrsta pise koliko daju u outdoru,npr neki automatik pise da daje 50gr mene zanima jel se to odnosi na mokru ili osusenu kolicinu??? Pitanje broj 3:Vegetiranje automatika kuci pa sajt,ili direktno sajt? Hvala dje culi i ne culi :)

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 2
  2. PowerSeed

PowerSeed fuckin' mod
    Super Moderator

Učlanjen(a):
    15.10.2006
    Poruka:
    22.496
    Sviđa im se:
    31.506
    Trofej poeni:
    3.158
    Ratings:
    +34.739 / 1 / -0
    1. da
    2. na suvo
    3. manje vise svejedno

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 5
    • Slažem se Slažem se x 1
  3. loop

loop veteran spliffer

Učlanjen(a):
    10.08.2012
    Poruka:
    817
    Sviđa im se:
    551
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +555 / 0 / -0
    automatici generalno daju manje od 'obicnih' vrsta
    ali podjednako-ako ne i vise-zavisi od tvog iskustva,kao growera,i opreme/uslova
    jedino sto-u tvom slucaju-valja tu je skraceno vreme cekanja izmedju 2 berbe.

nemoj nista saditi,dok bar osnovno ne savladas,ionako ti je mnogo rano za outdoor
    sto se mene licno tice-bolje je sto manje stresa priredjivati biljci,i ja bih svakako isao na to da je odma' bupnem na sajt
    ali ti ionako kazes da nemas opremu za 'indoor' -pa ni ne kontam kako si mislio vege da uradis unutra
    no nmvz

ziv bio
    i sretno !

4. Pablo Escobar

Pablo Escobar Aktivan Član

Učlanjen(a):
    04.07.2012
    Poruka:
    150
    Sviđa im se:
    7
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +8 / 1 / -0
    Imas taman cirka 2 mjeseca lijepog citanja zapocni s osnovama pa kreni citat dnevnika ima dosta lijepih dnevnika za outdoor 2012 i ostali mislim da bi svladao to lijepo i onda zapocni sad je kao sto kaze loop prerano tamo negdje kad temperature budu 19-20+

5. Pljackas

Učlanjen(a):
    03.02.2013
    Poruka:
    6
    Sviđa im se:
    4
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +4 / 0 / -0
    Ok hvala vam na brzim odgovorima :) Nisam mislio sad druze da sadim nego kad otopli na prolece :) Vidim da daju dosta manje ali meni je najbitnije sto su niske rastom pa mogu da ih posadim bilo gde.Nista onda ce 2 probne na prolece a ostale cekaju toplije vreme,cisto da vidim razliku :) od mene zalivanje,djubrenje okopavanje a od vas pomoc u dnevniku kad bude :)

6. No Joke

No Joke Predvodnik Krda
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    10.09.2012
    Poruka:
    5.076
    Sviđa im se:
    14.233
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +17.042 / 30 / -1
    Oštri se ražanj...a di je zec? Onaj američki svizac što prognozira veli da će proljeće stići ranije i da će biti toplije, pa et da si informiran :icon_mrgreen: . Ja udaram sa automaticima redovno out, prva tura ide već 20.04-og, samo ih na početku poklapam prerezanim plastičnim bocama od 3 litre (prozirnim) da ih zaštitim od eventualnog mraza, a druga tura mi ide 01.06-og i sve se stigne laganini. I ne zaboravi da i u outdoru kupiš dobru zemlju ako želiš imati pravu stvar inače nećeš izvući ni približno onoliko koliko ti piše na pakiranju.

• Informativno Informativno x 1
  7. Pup

Pup

Učlanjen(a):
    15.08.2007
    Poruka:
    9
    Sviđa im se:
    3
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +3 / 0 / -0
    Ja ti jedino mogu reći da ih više necu saditi, daju jednostavno premalu količinu, nijedan nije dao preko 20gr suvih max. I nisu gotovi u 2 miseca nikad nego u 3.(outdoor)

8. Baky91

Učlanjen(a):
    21.12.2011
    Poruka:
    17
    Sviđa im se:
    10
    Trofej poeni:
    3
    Ratings:
    +11 / 0 / -0
    koje si tacno vrste auto-va isprobao? neke ciste lovrider-e (ruderalis), ili mesane sa indika-sativa biljkama?
    Pitam jer znam da cisti lovrider-i daju malo i nemaju preko 10-12% thc, dok ove mesane mogu da nabiju do 15 i da daju vise...
    Tacno je da nisu gotovi za 2 meseca iako pise kod proizvodjaca. Praksa je pokazala da uvek treba ostaviti 2-3 nedelje duze nego sto pise.
    Iz mnogih dnevnika ovde sam video da daju 30+grama ako se odgaje u prosecnim uslovima. KAzes ni jedna nije prebacila 20g. Zanima me da li se to desilo zbog genetike, uslova ili se inace stvarno dobija toliko?
    Pitanje postavljam jer planiram da se zezam ove godine sa automaticima pa da znam da li vredi ili ne...
    Dobro bi mi dosla iskustva jos nekih ljudi.

• Type Indica: 80% Ruderalis: 20%
    • Yield 100-200 grams
    • Harvest month 9-10 weeks after planting
    • Height of the plant 90-120 cm
    • Genetic background Northern Light x Ruderalis
    • Effect Cerebral and uplifting
    • Cannabinoid content Medium-high
    • Flowering time Autoflowering
    • Da kazes da nakraju ne dobijes ni ovih 100-200g jer je to u idealnim uslovima u spaniji. Neka bude 50g, opet je mnogo vise od 20, ako se razumemo....

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 1
  9. beštija

beštija #peti element
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    16.03.2012
    Poruka:
    1.041
    Sviđa im se:
    1.999
    Trofej poeni:
    188
    Ratings:
    +2.133 / 2 / -0

ja sam sa dvije northern light auto dobio 150gr suhoga,s tim da mi je bio prvi grow,dosta gresaka jos ih led skrsio takoda to moze puno bolje.
    da ih sad radim ponovno u outu garantiram da bi se priblizio toj brojci po stabljici!!

• Ne slažem se Ne slažem se x 1
  10. PowerSeed

PowerSeed fuckin' mod
    Super Moderator

Učlanjen(a):
    15.10.2006
    Poruka:
    22.496
    Sviđa im se:
    31.506
    Trofej poeni:
    3.158
    Ratings:
    +34.739 / 1 / -0
    za koji pise da je gotov za 60 dana, sta si sadio, koliko znam najvecem broju automatika je deklarirano 75+ dana od klijanja do harvesta

11. Blade

Blade Ne odgovaram na PM
    Grow Support

Učlanjen(a):
    11.07.2011
    Poruka:
    2.529
    Sviđa im se:
    2.466
    Trofej poeni:
    188
    Ratings:
    +2.528 / 1 / -0
    Sredinom 4 mj ja ti bacam 20-30 autosa outdoor pa cemo se pratit.... :)...dotad imaš finog vremena plovit informacije

....hebem ti sto nemam avatar...ubi me to

12. Pup

Pup

Učlanjen(a):
    15.08.2007
    Poruka:
    9
    Sviđa im se:
    3
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +3 / 0 / -0
    Imao sam lowlife automatic AK-47, i Automatic Bluebarry.

Necu reci da sam se max. potrudio , ali dosta jesam. Mislim ako izmješaš vrlo kvalitetnu zemlju ( a ne kupovnu jer je ona smeće), znači odeš u brdo i nađes 2 različite lokacije di je taložena zemlja( u potocima) i izmjesas jos sa običnom zemljom koju si takoder sa 2 razlicita mjesta uzeo , pospeš pepela po vrhu, zalivas sa kišnicom itd. Možeš dobiti do 35g suvog/kom (teoretski).
    Druga stvar obično su gotovi 20.8 do 1.9.
    Moj osobni savjet uzmi 5komada posadi da imas nekih max 100g dok cekas prave stabljike.
    I posadi ih u malo veći pitar bar od 10l.

Je asu 75+ u indooru sa idealnim uvjetima, ali outdoor je sasvim nešto drugo, npr u 75 dana, najmanje je 15 oblačno i onda se sve to razdulji do 3mjeseca.

13. PinkFrojd

PinkFrojd Aktivan Član

Učlanjen(a):
    16.01.2013
    Poruka:
    155
    Sviđa im se:
    50
    Trofej poeni:
    28
    Ratings:
    +50 / 0 / -0
    Ali nemas ni onaj bezlicni avatar koji je po default-u, ostavi bre tako, bas je originalno... kako ja to da napravim, daj neke instrukcije.

14. No Joke

No Joke Predvodnik Krda
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    10.09.2012
    Poruka:
    5.076
    Sviđa im se:
    14.233
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +17.042 / 30 / -1
    Taj tvoj trud što veliš je po meni promašaj, ja sam od Green-O-Matic sorte vani dobivao uvjek preko 30gr. suhoga po plantu u outdoru, a vele na pakiranju oko 30. Kak možeš reć da je kupovna zemlja sranje kad ima izbalansirano sve što je potrebno biljci? De mi molim te objasni tu tvoju metodu skupljanja zemlje uokolo, po čemu ti znaš da je ta zemlja kvalitetna? Druga stvar to posipanje pepela po površini zemlje, po meni nema smisla jel pepeo diže PH vode i voda u doticaju sa tim pepelom pri zalivanju gubi svoj PH, tj. PH vode skače. Treća stvar to zalivanje kišnicom, jel mjeriš ti PH kišnice, koliko znam PH kišnice zna dosta varirati, a i sam si možda čuo izraz kisele kiše, pa razmisli malo. U našem podneblju kiša je užasno onečišćena, nekad pogledam auto poslje kiše a on sav istočkan od prljavštine. Sve u svemu ne čudi me što tvrdiš da se dobije tak mala količina s obzirom kak radiš. I nebi ti to spominjao da nisam probao na sve načine i sa svakakvim zemljama i vodama, al dok nisam ubo pravu stvar nikad nisam dobio ni približnu količinu koliko piše na pakiranju.

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 5
  15. skank07

skank07 Aktivan Član

Učlanjen(a):
    19.05.2011
    Poruka:
    73
    Sviđa im se:
    0
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +1 / 0 / -0
    Bestijo, vidim da si iskusan sa automaticima, pa da te pitam, koje je tvoje optimalno vrijeme za sadnju? cim produ mrazovi ili cekas kad dani budu duzi jer sigurno i to utjece na prinos?

16. maverick

maverick Aktivan Član

Učlanjen(a):
    03.01.2011
    Poruka:
    376
    Sviđa im se:
    630
    Trofej poeni:
    93
    Ratings:
    +637 / 0 / -0
    Nisam Bestija :), al logika mi veli da bi najbolje vrijeme bilo oko solsticija jer bi tada biljka primila najviše sunca kroz tih X dana koliko joj treba da završi. Znači saditi (X+10)/2 dana prije 21.6, gdje ovih 10 dana uzimamo jer će tvoji uvjeti vjerojatno biti manje optimalni od onih u kojima je breeder testirao sortu i zaključio da joj treba X dana. Možeš ti staviti i da je više od 10 dana pogreška ako vjeruješ onome koji je napisao da automaticima outdoor treba i mjesec dana više od prikazanog na pakiranju...

17. skank07

skank07 Aktivan Član

Učlanjen(a):
    19.05.2011
    Poruka:
    73
    Sviđa im se:
    0
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +1 / 0 / -0
    to bi bilo onda oko 1.6, da vjerojatno bi to bilo najbolje jer bi dobile max sati sunca, al brate nekako mi je to predugo za cekati :)

EDIT

Zapravo i nije, to je nekih 50tak dana prije 21.6, znaci negdje pocetkom 5mjeseca, a tako sam negdje i mislio ;)

18. maverick

maverick Aktivan Član

Učlanjen(a):
    03.01.2011
    Poruka:
    376
    Sviđa im se:
    630
    Trofej poeni:
    93
    Ratings:
    +637 / 0 / -0
    Nebih rekao, negde si gadno fulao ili imaš magični automatik koji završava za 30 dana :)

edit: e, da 50 dana prije 21.6. već ima smisla, sretno [​IMG]

19. metalmaniac

metalmaniac Nisam GrowSupport! (čitajte priručnike)
    Prijatelj Foruma

Učlanjen(a):
    16.10.2009
    Poruka:
    2.919
    Sviđa im se:
    4.185
    Trofej poeni:
    188
    Ratings:
    +4.423 / 3 / -0
    auto blueberry je valjda najmanji automatik na svijetu, nije čudo što nisi dobio više od 20 grama...

uzmi od DP Think Different, ja ga toplo preporučam! kad ga jednom probaš, željeti ćeš ga pušiti cijeli život :) (a i ima ogroman potencijal, rekord je 365 grama iz jedne biljke pod LED i oko 250g pod suncem)

• Informativno Informativno x 1
  20. Petar Pan

Petar Pan Aktivan Član

Učlanjen(a):
    18.07.2006
    Poruka:
    231
    Sviđa im se:
    52
    Trofej poeni:
    28
    Ratings:
    +53 / 0 / -0
    Imaš link za tih 250g pod suncem? Led sam vidio, perverzija...

Preporučite stranicu