Automatik na kvadrat :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
13.02.2014
35
58
18
Počeo sam se pripremati za outdoor imam briljantnu ideju ;)
Uglavnom sadit cu autoflower,mislio sam northen light auto od RQS,treba mi jedna dobra,kratko cvijetajuca sorta.
Jer ovo neće biti uobičajen outdoor nego potpuno automatiziran set up blizu lokve.
Zato mi treba nešto brzo jer već oko 7/8mj lokva se presuši.

Sve sta ce mi trebati:
Baterija od auta 12v to već imam
Timer 12v,digitalni eBay 7$
Solarni panel 12v eBay 30$
Pumpa vode,još se nisam odlučio koju,tražim neku heavy duty,sa full dobrim filterom,ako ne obložiti je spužvom vise sloja.
Provući kablove za struju i 6-8mm za vodu,cak ga spojiti da izlazi sa 3 strana,to sve zakopati (kablove i cijevi)
To programirati da radi 2sata na dan.oko 4-6h ujutro najbolje.
Od gnojiva mislim koristiti konjsko gnojivo + hesi ostalo mi je 1/3 Svih mogućih gnojiva.
A možda baciti u lokvu 5l nekog tekućeg gnojiva xD
Lokva je Full zelena nadam se da ima prirodnih gnojiva,valjda osim žaba i punoglavca :)
Zemlju od indoora cu iskoristiti za out,naravno promiješati je sa novom.All-mix biobizz.

Pola toga ce mi stići za 2 tjedna pa cu lagano i u ta 2 tjedna isplanirati sve u detalje.
A place je pre dobar uzdignut 3/5m od lokve.i može se doc samo na okolo :)

Dali netko preporučuje neku sortu,da ima dobar doprinos i brzog cvijetanja,i ako mislim da ce NL bit odlican.
Neznam koliko biljka posaditi,ali razmisljao sam se 10cca jer imaju slab doprinos.
 
13.02.2014
35
58
18
Bit ce dnevnik,ovo sam htjeo napraviti i prošle godine,ali sam na kraju posadio 3 domaje u vrtu.
Pa meni se nigdje ne zuri,ali sam htjelo ideju podjeliti sa nekim.Da nebudem sam sa sobom...
Na sajt planiran ici svakih 10dana,provjeti opremu i pognojiti.
Na početku malo češće da provjerim opremu
 

Shlaym

Aktivan Član
10.08.2010
80
54
18
Ako već planiraš da ideš na sajt svakih 10 dana netreba ti ništa od gore navedenog osim jedne kantice za vodu,i nemoj mnogo da eksperimentišeš sa prihranom nego se drži proverenog recepta.
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Previse komplikacija.
Iskopas rupu,pripremis zemljiste,posadis,povremeno odes da ih zalijes,okopas i eventualno istreniras i to je to.
Ja nakon odlaska sa sajta NISTA ne ostavljam za sobom pa cak ni parcice konopca itd a ti hoces sva ta cuda.
Zapali joint,sedi lepo,iskuliraj se i razmisli...nema potrebe od tako jednostavne stvari praviti citavu nauku :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Počeo sam se pripremati za outdoor imam briljantnu ideju ;)
Izbaci ;
'' Baterija od auta 12v to već imam
Timer 12v,digitalni eBay 7$
Solarni panel 12v eBay 30$
Pumpa vode,još se nisam odlučio koju,tražim neku heavy duty,sa full dobrim filterom,ako ne obložiti je spužvom vise sloja.
Provući kablove za struju i 6-8mm za vodu,cak ga spojiti da izlazi sa 3 strana,to sve zakopati (kablove i cijevi) ''


Prati i zapisuj dana kad je padala kiša pa kad se sastavi 10 dana da ne pada kiša ... odeš i zaliješ.
Smijat će ti se murijaci,ako netko pronađe sajt :D
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Smijao bi se vjerovatno sam sebi kad bi skuzio sutradan da nema teorije da 12 v pumpa povuce kroz tu muljagu nista. :) U svakom slucaju kani se budalaština frende nisu vremena za takve stvari koliko god inovativne bile. ~ Keep Growing and Smile ~
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
a da ne pricamo da mu jos treba driver za punit akumulator. i da vecina ebay panela ne vrijedi nista. i da tu ima jos dosta matematike da to radi kako treba. mislim na punjenje akumulatora i trosenje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Koliki je "stupac" visinska razlika između tvoje bašte i lokve?
Ako nabavljaš pumpu onda probaj sa nekom iz marine programa kaljužnih pumpi i obavezno u lokvu ugradi neku kantu a pumpu montiraj u pol visine kante (improviziraj neki separator mulja)...
Na ebayu imaš i uređaje za kontrolu nivoa, montiraj jedan takav plovak u kantu da zaštitiš pumpu od eventualnog rada na suho... Sretno!
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
nemoj pravit dnevnik ako nisi vec poceo samo ces napisat ideju i onda nista dalje neces pisat jer ces odustat jer ti je prekomplikovano za napravit automatiku
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
Znaci ja sam apsolutno poginija na venlov komentar nemogu vjerovat kakav si bog ej hahahahaha :lol:

@thebigweed Sve u svemu, ja ti preporucam da slušaš savjete koje ti daju "starješine" :djede: (nemojte se uvridit :p ) i da pomno citas sajt i da ne silazis sa njega minimum dobrih 5 sati dnevno,jednostavno upijaj kao spužva. ne radi komplikaciju od necega sto je poprilicno jednostavno. Sunce,voda,zemlja prijatelju. Zelim ti sve najbolje :wave:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.