Automatsko navodnjavanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.07.2011
8
3
3
44
Pozdrav svima
Novi sam na forumu, uzgajam već par godina zahvaljujući vama sve što sam neučio je sa ovog foruma.
Moj prvi post nije sa pitanjem već je projekt koji može poslužiti ostalim članovima.
Stvar je u funkciji dvije godine.
Stavio sam nacrt jer iz slika se nebi ništa razumjelo.
Meni navodnjavanje funkcionira i do boxa odem svakih 5 dana naliti vodu.
newcoreldrawx3graphic4.jpg
newcoreldrawx3graphic4.jpg

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Ako nisam dobro objasnio i ako ne razumjete slobodno pitajte.
newcoreldrawx3graphic4.jpg
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Dobro nam dosao u nasu malu zajednicu... =)

Odmah rep+ za inovativnost...nadam se da cemo to vidjeti i u akciji... ;)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
stvarno odlično rješenje za box, svaki dan jednom napumpa malo vode i to je to. ako si duže odsutan onda staviš minimalnu dozu gnojiva u vodu i umjesto 2 litre staviš onu bocu od 7 litara pa si miran...

rep+ za ideju od mene!
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
lepo odradjeno...

Ako nisam dobro objasnio i ako ne razumjete slobodno pitajte.
samo jedna nejasnoca:pumpa ti izbacuje 3dcl vode u minuti...pa koliko radi pumpa? 0,5min dnevno:eek:hno:

Edit: istripovao sam...protok regulises akvarel ventilom i u maloj boci stabilizujes dotok,ne? Koliko u minuti izbacuje vode u saksiju?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
ne radi to valjda cijeli dan? meni bi bilo logično da radi jednu minutu dnevno i da izbaci 3 dl vode pa da se to rasporedi po biljkama... to je sasvim dosta vode
 
18.07.2011
8
3
3
44
Sulundar je napisao(la):
lepo odradjeno...

samo jedna nejasnoca:pumpa ti izbacuje 3dcl vode u minuti...pa koliko radi pumpa? 0,5min dnevno:eek:hno:

Edit: istripovao sam...protok regulises akvarel ventilom i u maloj boci stabilizujes dotok,ne? Koliko u minuti izbacuje vode u saksiju?


Pumpa mi radi 1 min dnevno na 1.5 Volti i iscuri 3dcl vode.
 
18.07.2011
8
3
3
44
Evo slika boxa
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
I slika Biljaka
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Za ovaj sustav dok nije proradio kako treba trebalo mi je mjesec dana.
Prvobitno sustav je bio sa elektro ventilom od veš mašine, ali to nije funkcioniralo kako treba svaki put
je ispuštao drugačiju količinu vode. U početku dok je boca puna i dok ima najveći pritisak je ispuštao 3dcl
vode, a kad bi se razina vode smanjila za više od pola tada bi trebalo 5 min za istu količinu vode.
Sa elektro ventilom bilo je jeftinije i jednostavnije riješenje, ali nije funkcioniralo kako treba.

I usput jednom bocu napunim sa vodom+H2O2 4%, a drugi put napunim sa vodom+NPK


A ovo (mislim da ne pripada ovdije) je
Java Coca (Erythroxylum novogranatense)

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Od 20 kom dvije biljke su preživjele stare su 6mj
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Dobro iskoristavanje frizidera... :thumb:

Ali greska ti je sto si posadio 3 biljke u jednu posudu...moj savjet bi ti bio da ih presadis u zasebne posude kako bi se mogle bolje razvijati...

I takoder spusti zarulje nize do biljaka...moze to jos dolje...da sprijecis izduzivanje biljaka... =)
 
18.07.2011
8
3
3
44
Sekach je napisao(la):
Dobro iskoristavanje frizidera... :thumb:

Ali greska ti je sto si posadio 3 biljke u jednu posudu...moj savjet bi ti bio da ih presadis u zasebne posude kako bi se mogle bolje razvijati...

I takoder spusti zarulje nize do biljaka...moze to jos dolje...da sprijecis izduzivanje biljaka... =)

Tri biljke su jer neznam koje su muške inače dvije lete van.



Evo i Sheme elektro instalacija i timera. Ovako je kod mene spojeno
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Ovo je termostat
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Ovo je grijač
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Grijač je obična žarulja u aluminiskoj čaši. na dnu je izbušena a na vrhu je PC ventilator koji raspuhuje zrak.
Postoje i grijači elektro ormara, a cijena im je oko 250kn a imaju 10w tako da je ovo puno bolje riješenje.
Termostat pali i ventilator i žarulju.

Box je stari frižider. Nekad je termostat palio frižider koji je hladio biljke u ljetnim vrućinama. Ali zbog pre čestog paljenja i gašenja frižider je crko, tako da je sada hlađenje samo preko ventilatora.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: antonio80

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
cocan.jpg


Pumpa mi radi 1 min dnevno na 1.5 Volti i iscuri 3dcl vode.
mnogo je to vode vvvutro. U sustini marijana voli da se sasusuje zemlja,pa da dobije odgovarajucu kolicinu vode. Jer 5 dana 1,5l vode na tu saksiju mozda je i dobro,ali da se susi posle jos najmanje pet dana. Nema sanse da je to radilo neprekidno.

i tu fali jedan homemade reflektor,kakav god,samo da se ne rasipa svetlost, i bilo bi dosta prakticnije, urednije i estetski lepse.

sretno dalje,poz
 
18.07.2011
8
3
3
44
Sulundar je napisao(la):
cocan.jpg


mnogo je to vode vvvutro. U sustini marijana voli da se sasusuje zemlja,pa da dobije odgovarajucu kolicinu vode. Jer 5 dana 1,5l vode na tu saksiju mozda je i dobro,ali da se susi posle jos najmanje pet dana. Nema sanse da je to radilo neprekidno.

i tu fali jedan homemade reflektor,kakav god,samo da se ne rasipa svetlost, i bilo bi dosta prakticnije, urednije i estetski lepse.

sretno dalje,poz

Što se vode tiče mislim da je čak pre malo jer nakon 24h zemlja bude suha 4 cm u dubinu.

A što se boxa tiče moram riješiti rasvjetu i sav onaj kupus žica.

Do sada nisam imao problema sa rasvjetom sad dok su u fazi rasta imaju žarulje 9kom svaka 23W 1380 Lumena 6400 kelvina
a kad idu u cvijetanje tada stavim 9 kom 23W 1380 lumena 2400 kelvina