Autopotovi + Biotabs (organske tablete)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Cuj...ja isto ne hebem nista osim kokosa,te kombinacije..ali redovito proucavam sve vezano za taj dio price..Jer meni je to,to...A probao sam preko 12,13 razlicitih trava iz razlicitih uzgoja..Svaka cast svima,svako ima svoj nacin i gust:respect::thumb:
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Jeste li znali?
Indike vole biotabs PK bananu, sative i ne baš. Koristiti minimalno, a sigurno može i bez, kao i nekad, orgatrex shema.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Evo jedan savijet za buduce autopotase..Gledajte nakon svakog growa promijeniti gumu kojom tece voda.Nije neophodno ali sa time izbjegavas probleme koji mogu nastati sa navodnjavanjem..Bilo da preko tanka hranite ili samo navodnjavate..Potrositi cete 2 eura,a imati cistu gumenu cijev kroz koju bez problema sa Bio tabsom mozete hraniti i preko tanka:thumb:
Evo ovako ja to radim...sve rastavim,stavim preko noci u deterdentu,ujutro sve isperem i sve fino slozim za box..
20180311_134654.jpg ovo je sve sto vam treba...2 eura tri metra..
20180311_134647.jpg
20180311_141803.jpg
Provijera vode...ako ne potegne odmah slobodno povucite sa svojim ustima zrakom....
20180311_141816.jpg
20180311_141809.jpg
Ovu trecu aquavalve sam zatvorio sa ventilom jer ide u pot od Y griege cbd kojoj je 4 dan...na 10,12 danu ide na autonavodnjavanje:thumb:
Eto..u nadi da cu nekome pomoci..voli vas haz:respect::thumb:
Dobro je za svaku aquavalve imazi poseban ventil da svaku biljku kad harvestiras mozes slobodno zatvoriti,a ne sve zajedno...
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Ja kad čistim između growova, ubacim u tank sode bikarbone i jabučnog octa, dogodi se reakcija pjenovita, kad se smiri nadolijem vode i ispraznim lagano kroz sustav cijevi, baš se vidi da očisti i njih iznutra. Same plovke operem u perilici suđa, naravno skinem one male silikone prije toga. Radi ko sat!
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ja ubacim u alkoholni ocat aquavalve. I podloske od potova isperem sa octom. Poslije isprem vodom i ko novo, nigdje kamenca. Samo onu gumu od aquavalvea do glavne cijevi promjenim. Onu glavnu cijev ne diram, samo pustim na kraju growa da kroz nju oko 30 sekundi (na kraju cijevi je ventilic) prodje cista voda.
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Koliko sam na brzinu pročitao ide u tank i to stoji tako, to ne smeta biljkama? One to piju?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Nisam primjetio nikakve znakove da im smeta, zalijevam sve biljke kad stavim to u tank i ove male u vegi, čak radim i čajeve s vodom iz tanka...navodno je sigurno i za organic i otapa i čisti samo soli
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and deda

ilz

Banned
Banovan
04.09.2017
129
358
63
Meni nije jasno zasto ekipa stavlja vodenu ili zracnu pumpu u spremnik s vodom. Mislim da je bilo koja opcija radi vise stete nego koristi.

Edit: ako se radi o vodi koja se toči iz pipe, dakle iskljucivo voda u spremniku, nista drugo
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ma ne bi ja ni ovu od 6 mm mjenjao da je glavna. Mjenjam ove sto idu od aquawalvea do glavne cijevi samo zbog toga sto se syebu kod skidanja zbog ciscenja aquawalvea.
To je cista voda unutra u cijevima, nema nikakvog taloga. Al tko hoce neka si mjenja.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Nakon svakog growa na kraju cijevi odvrnem ventil i pustim vodu da tece oko pola minute. Tako pise u uputstvim da se napravi da se ocisti sistem (cijevi) ako ima cega. Nije mi nikad nikakav talog izasao na kraju cijevi. A to napravim kad skinem sve aquawalve na ciscenje. Ne znam od cega bi se zastopalo ako sipas samo vodu.
 

ilz

Banned
Banovan
04.09.2017
129
358
63
Sad cu vam odat neke tajne, stvar je vrlo jednostavna, samo treba razmisljati:

Spremnik - ako je u spremniku voda s gnojivom, mora biti kvalitetna vodena pumpa dolje koja se ne grije jer ce zgrijati vodu, a to nije dobro. Dakle gnojivo uvijek mora biti u pokretu, cim manje kontakt sa zrakom i svjetlošću jer to mijenja PH. Jbg, PH se mijenja oces neces jer se voda oksidira tako da treba pratiti. Ako se radi hidro uzgoj na mineralnom gnojivu, EC i ph se mora štelati.
Ako je u spremniku voda iz pipe, takva voda mora biti na manjoj temperaturi jer se na vecoj stvaraju bakterije. Voda uvijek mora biti hladna i ne smije propuštat svjetlost / zrak jer to kvari vodu. Takva voda nema potrebu da se miče niti ima potrebu da se oksidira. Jer ako se oksidira, pH se mijenja jer se ugljikov dioksid otapa u vodi. Vi koji oksidirate vodu, otvorite spremnik i naglo i duboko pomiriste. Osjetit cete smrad sto nije dobro. Ako ne vjerujete, uzmite pH metar.

Ako se radi na kokosu / zemlji i bilo cemo drugom, uvijek je pozeljno davat zrak korjenu. I to svježi topli zrak 22-25C koliko je otpilike u potovima. Zrak se daje kad cvatnja pocinje, moze cak i prije, ali nikako dok nije autopot ukljucen.

Htio bih cuti nekog ko ce me poraziti argumentima, a ne "ja tako radim i dobro je" - s takvim stavom bi ostali u pecini. :)