Autopotovi + Biotabs (organske tablete)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Znam da je zahladilo ali vidim ljubičasti list a taman sam dao pred koji dan bananu. Sad već lagano mislim da je taj proizvod nepotreban, odnosno za sad nemam dobra iskustva s njim. Haze jel koristiš ti to?
 

ilz

Banned
Banovan
04.09.2017
129
358
63
Meni se to isto dogodilo. U growshopu su mi prvo rekli da uopce ne trebam tu bananu, a drugi puta dok sam dosao su rekli da bas treba. :)
Nemam nesto iskustva, ali rekao bih da ne treba, eto, meni je mozda napravilo medvjedu uslugu na proslom growu.
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Znači nisam sam. Nemam dobro iskustvo, prestajem to davat. Jer dao sam stvarno mrvicu, a možda i brijem, ali čim je biljka sativastija izgleda da napravi probleme.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Haze jel koristiš ti to?
Naravno..grunem 20 ml orgatrex,2 grama Bactrex na prebacaju 12/12 i tabletu...to je dosta dusika za cvijetanje...Bananu pocnem rokati kad se formiraju cvijetovi,a uzeo sam i Green sensation od Plagrona pa cu njega preko tanka..da pomalo dolazi do biljaka(4-6 tjedan)...nebi se slozio da PK nije potreban.Mozes ti bez njega zavrsiti bez beda sa odlicnim rezultatima ali PK daje taj zalet,punocu...samo treba 5-7 dana za rezultate.Deda jel ti smrdi ispod pota?Ako da..ima jos gnojiva...trpaj kad je dolje cista voda..:thumb:
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Ne smrdi, i kako koristim silicium skoro pa uopće ne dajem orgatrex, tako kažu, a banana me već par puta pecnula, i to nikad indike uvijek ove što povuku sativa gen
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Zanimljivo @deda
Ja kada sumnjam na visak gnojiva samo pomirisem ispod..ako smrdi,ima...ako ne rokam..PK..cuj,meni je oporavio biljke po ljeti odlicno,vrati boju,napumpao hedove,a bile su spaljene,pod hebenim stresom..Ja cu sam njime rokati zajedno sa Green sensation-om:):thumb:
Silicium nisam koristio...dok imam orgatrex smatram da mi ne treba:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Ja od kad koristim silicium nemam cal mag deff, a često sam ga imao. Ovaj put nisam imao onaj mycotrex i biljka sasvim ok raste i bez njega. Jedino što nije u kokosu nego u zemlji. Ma sve je to dobro.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

ilz

Banned
Banovan
04.09.2017
129
358
63
Mikoriza fakat nije potrebna, to je nesto novo sto su stavili na trziste i naravno da "od jednom" treba, ko i 500 drugih stvari. Recimo na dvije biljke sam zaboravio staviti mikorizu i nemres skuzit razliku na ovoj razini na kojoj mi growamo. Da je bolje, je, da se moze bez tog - da.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Shlaym

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Mikoriza ti nastaje kad se dobre gljivice sloze sa korijenom.Mi to dobivamo sa unosom Bio tabs gnojiva.Imas i za kupiti bas Mikorizu mada je moja preporuka gnojivo sa kojim ti sam stvaras Mikorizu iliti tu simbiozu korijena i gljivica u gnojivu.Ja koristim Bio tabs.
Pitaj ako nije jasno..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Brahmastra
01.10.2016
14
3
3
56
Mikoriza ti nastaje kad se dobre gljivice sloze sa korijenom.Mi to dobivamo sa unosom Bio tabs gnojiva.Imas i za kupiti bas Mikorizu mada je moja preporuka gnojivo sa kojim ti sam stvaras Mikorizu iliti tu simbiozu korijena i gljivica u gnojivu.Ja koristim Bio tabs.
Pitaj ako nije jasno..
Šjor Hazeri, ja se srdačno zahvaljujem na vašem odgovoru, upravo to i imam (Bio tabs) mama koristi za povrće saditi isto, pa ću i ja za ovo također, pitao sam zato što na neke biljke ne djeluje, na neke navodno kontra (neprovjereno, samo glasine), pa ću ja postupiti kako ste rekli, hvala :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

GPW

01.05.2017
95
40
18
43
ako mi moze neko objasniti zasto kod biotabsa nema potrebe za korekcijom ph i ec

i kakva im je ovo glupa politika startex 250g a 25 g na 5l zemlje
znaci kupis starter kit i ides sa 25 l posudom imas startexa za 2 biljke a svega ostalog ti jos ostane
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

GPW

01.05.2017
95
40
18
43
A sta je sa tvrdocom vode ? Biotabs se izjasnio samo za ph i ec da nije potrebno korigirat, nema nista o tvrdoci vode ?
Znam da nije tema o vodi ali kad smo vec kod biotabsa da pitam jos da li da pustim da odstoji i koliko ili moze odmah takva - tap water...
Takoder mi je voda mutna doma ako nije na najhladnijoj opciji pa neznam da li se smije tako hladna davat biljci...

hvala puno @hazeri i @Pantagan

::grupnjak::