Autopotovi + Biotabs (organske tablete)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Znaci...Silicium flash sa tabletom u fazi cvatnje ne prihvacam...
Da,treba manje dusika ali treba jer niti p niti k nebi radili,probavili svoje...
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Cek, ne kuzim te, malo si mi nejasan.:D

Ja sam napisao da ne treba stavljati dodatnu tabletu ako se koristi Silicum Flash, a ti kazes da ne prihvacas Silicium Flash i tabletu zajedno!?

PK "banana" ima u sebi dusika (NPK 2-5-8), pa onda trpati dodatnu tabletu koja ima dusik 15 nema smisla u fazi cvatnje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lu&k and hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Radim...inace bi "u siroko"..::grupnjak::.a i dosadilo mi sa tobom raspravljati..prijatelj si mi pa se ne mogu naljutiti:D:thumb:

Al drug...temelj organika je ukomponirati sve komponente i napraviti "svedski stol" za biljku,a ne masne,neprobavljive cevape sa brdo luka iz Bascarsije:Dsvako bi nakon toga zaspao:thumb:

Edit;i sta tebi tesko lajk stisnut..hi,hi::poguzi::::poguzi:::lol::rasta:::lulamira::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lu&k and Sensi Star

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Silicium Flash nema veze sa BioTabs tabletom, niti je "brzootpustajuci".
NPK 4-3-3100% Organic Plant Feedcontaining a quick acting dose of Silicon, Nitrogen, Phosphorus and Potassium that is rapidly absorbed by your plants.The benefits of Silicium Flash is available to the plants immediately - resulting in lush, green, healthy plants right from the start. The remaining nutrients are slowly released over a period of two months.Silicium Flash only needs to be added when preparing the growing medium or for treating nutrient deficiencies.Silicium increases the plants resistance to heat, drought, pests and pathogens. It boosts the absorption of nutrients producing stronger plants with higher yields.
Silicium Flash nema veze sa BioTabs tabletom,
Silicium Flash u potpunosti zamjenjuje Orgatrex, a u kombinaciji s drugim BioTabs proizvodima, postižu se bolji rezultati.

Odlicna je to stvar,probacu sigurno...evo iz Bio tabs ekipe..ako oni lazu e hebaji ga onda:D:thumb::thumb:

Isto jako zanimljivo...
Nedavna istraživanja ektomikorize u borealnimvernim šumama je pokazala da mikorizne gljive i biljke imaju odnos koji može biti složeniji nego jednostavni mutualizam. Taj odnos se zbiva kada se neočekivano nađu gljivice koje skladište dušik iz biljke u vrijeme njegove nestašice.

Fiksacija dušika putem bakterija značajno doprinosi značajnom ukupnoj količini dušika i omogučava biljkama da koloniziraju nutrijenatima siromašna staništa, kao npr. U hidroponskim sustavima, kokosovom supstratu i drugim supstratima koji sami po sebi nemaju ili imaju vrlo malo korisnih hranjivih sastojaka.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star and lu&k

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Da ne quotam cijeli tvoj post, a vezano za Silicium Flash - ono napisano na pocetku je marketinski burek. Normalno kada stavis neko gnojivo biljci da ce joj biti dostupno odmah. Nece valjda za mjesec dana!
Vazno je ovo - "The remaining nutrients are slowly released over a period of two months".
Znaci takodjer sporootpustajuce gnojivo kao i tablete.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ok:thumb:
Svako zna za sebe sto mu najbolje radi..ja jos uvijek stojim kod one..imao ti 150 gr ulja od po kile ili kile..svejedno..imas 150 gr ljeka:):thumb:

Edit;
We feel really honored by this award, because its voted on by the other businesses & traders here, our colleagues!... so it is really a prize given to us by the professionals"said Kees Schelfhout the managing director of BioTabs.
win-best-fertiliser-award+biotabs-lighter-w420x530h.jpg 2018-a..
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star and lu&k

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Nemam pojma koji je zayebao, sve sam skinuo i oprao i sad je ok ali očito je jedan zaštrajkao i eto ti nevolje!
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Već se par dana razmišljam kako da napravim sebi dobar mix soila za autopot uz kojeg ću vjerovatno koristiti sannies puffer tablete (isto je to kao i biotabovi, ista firma proizvodi PHC BV iz Holandije, u suštini je to sve jedno te isto s*anje, samo drugo pakovanje jel, osim što je omjer minimalno drugačiji, al rezultati budu isti)... Razmišljao sam koristiti Canna Pro Plus zemlju zajedno sa Perligran Classic perlitom vulkanskog podrijetla, uz to Guano Complete i po želji se može dodati kompostirano đubrivo od krava, kokošiju (o tome ću još pisati, i ostaviti par linkova..) i dodatno se mogu upotrijebiti "pojedinačno" minerali, huminokiseline, organski K boosteri i tkd..

Inače, alternativa za BioTabove, Sannies Puffer tablete isto možete pronaći kod firme PHC BV (postoje duže od već spomenutih, i sa velikom vjerovatnošću su to isti tabovi), njihovi produkti su inače:

Datasheet PHC BV tabova
Bacto zamjena od PHC BV ili ovo
Mikorhiza zamjena
Startrex zamjena (to nije ništa drugo već Wurm humus)

Prodaje se samo u USA i Holandiji, no sa ovog sajta se može naručiti internacionalno..

Znam da ovo sada na prvi pogled zvuči komplicirano, i moglo bi se to sve srediti sa dobrim kompostom, ali nisam u stanju isto nabaviti a da je kvalitetno, no ne mogu ni sam kompostirati, tako du ću vjerovatno svoj organic mix zemlje praviti, tako da mi je potrebno vaše mišljenje @Pantagan @Sensi Star

Šta mi sve stoji na raspolaganju:

Huminokiseline
Minerali
P Boosteri
K Boosteri
.. za preventivu se mogu koristiti i košpice od Neem-a
Koštano brašno
Kompostirano đubrivo životinjsko u granulatu/paletima od kokošiju, krava ili konja
Kosa, vuna
Organska biljna đubriva

Ovo gore se isto može riješiti sa Wum humusom i guano komplet puderom, bez previše kompliciranja, no dobro je i za ovo gore znati gdje nabaviti ako bude bilo potrebno nekome tko želi svoj organski substrat praviti gdje točno zna koji omjer čega ima u substratu, a i usput je to gore sve organsko..

Što se tiče Trichoderme/Mikorhize/Bakterija, ovo mi stoji na raspolaganju:
Great White
TNC Max
NoMercy Bacterial
Symbiosis mycorhiza fungi
Sannies bacto
Mammoth P
uz to Phosphorderma
Mykorrhiza Soluble

Što se tiče Wurm humusa, jedini kvalitetni produkt meni dostupan za koji znam da je 100% bio je ovo a guano mogu koristiti onaj kompletni puder, ili guano bez dodatnih stvari (jer u guano completu ima i ostalih stvari tipa pepela od palmi, wurm humusa, alge.. i tkd)..

Što se setupa tiče, želim koristiti Smart Pot od 18L sa Airdome dodatkom (već naručeno sve), no sada mi je potrebno znati, koji omjer da napravim, koju zemlju da uzmem (koju mi preporučujete), dal uopšte moram koristiti tabove pored ovih gore dodataka koje mogu kupiti, tj kako bi vi postupili i tkd..
Hvala unaprijed Panta i Sensi :thumb:
 
Poslednja izmena:

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ti si bas volis komplicirati zivot.:D Uzmes ovu zemlju koju si planirao, od Sennies sve sto zamjenjuje Biotabs i pici. Ja sam mixao 50:50 zemlja perlit, al mozes i 70:30.
Booster za cvjetanje si sam izaberi. Worm humus ti ne treba.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 420Florist

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Ok drug, jer ja sam inače ovako planirao uraditi mix substrata:
70% Canna Pro Plus zemlja
5% Wurm humus
5% Guano puder (obični bez dodataka) <- ići će manje, ovo bi bio overburn na 5% od 18l na toliko guana..
20% perlita
i uz to dodati iz Sannies packa te njegove bakterije i 2 tablete od 21g, ili da koristim tablete od 10g (foto je biljka), i onda tamo od 2-3. tjedna u cvatnji bacit dozu Phosphorderme i Mammoth P-a, booster za cvatnju možda onda u minimalnim dozama koristiti tipa Guano Bloom..

Edit..
Zašto worm humus i guano, iz razloga što ne želim davati novac na organski čaj od biotabova, zbog PK boosta..

Ti si bas volis komplicirati zivot.:D

Znam :D Ali ipak gore ta lista što sam postavio pojedinih huminokiselina, minerala i tkd, kupiš si presu za hašiš na ebayu, i presaš sam svoje biotabove, i to sve za VEOMA male pare, samo treba znati dozirati..
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Astral Projection

Aktivan Član
07.02.2017
164
872
93
Pozdrav ljudi
Gledajuci Vas kako radite sa autopotovima odlucio sam se probati.
Imam pitanja iako sam prelistao temupa da krenemo..radio bih sa jednim potom, jedna biljka; vidim da ima tank od 47L plasticni ali mi se cini dosta velik za moj setup i prostor u kojem growam; nasao sam onaj manji plavi flexitank 0d 25L ali mi ni on bas ne odgovara zbog toga sta je okrugao i nestane mi na policu pored boxa.

Sta vi mislite da li bi bilo pametno naci neku posudu zeljenog oblika ili kanister od 20 ak L umjesto ovih kupovnih tankova? Da li bi ta zapremina bila dovoljna za 1 biljku?

Da li se taj dihtung kroz koji ide crijevo i onaj mali filter sta ide u unutrasnjost tanka mogu posebno kupiti?

Koja jacine bi mi trebala zracna pumpa za prozracivanje samog tanka?
Hvala Vam unaprijed na odgovorima
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Sta vi mislite da li bi bilo pametno naci neku posudu zeljenog oblika ili kanister od 20 ak L umjesto ovih kupovnih tankova? Da li bi ta zapremina bila dovoljna za 1 biljku?
Dovoljna je,samo nek bude 20 cm iznad potova..
Da li se taj dihtung kroz koji ide crijevo i onaj mali filter sta ide u unutrasnjost tanka mogu posebno kupiti?
Naravno.
Koja jacine bi mi trebala zracna pumpa za prozracivanje samog tanka?
Snage za akvarij od 50 lit.
a jednim potom, jedna biljka; v

https://www.vutra.org/threads/ayahuasca-trip-under-led-by-d-ni.18272/
Sretno:thumb::thumb:
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Ovo ljeto sam se satrao sa zaljevanjem... neke sative izrasle i pile kao lude. Stalno muku mučio sa teškom žeđi, jer trebalo zalijevati svakih dan i pol, a to je zamorno (pogotovo kad su veće biljke i vrhovi padaju na sve strane), a nekad i fizički nemoguće zbog posla. Kroz glavu mi polako počeli prolazit Autopotovi, ali nakon što sam pročitao cijelu temu prepao sam se koliko toga ima... ;)

Do sada sam samo radio sa BioBizzom, a u zadnjih par growova koristim samo Fishmix i bloom, i svaki put odlični rezultati. Dok ovamo vidim da treba imati dosta i opreme i hranjivih supstanci...

Gledam da uzmem neki komplet od 4 pota i spremnik, pa ću nekad koristiti jedan, a nekad 4. A šta ću, kad cura oće sativu, ja indiku, i još jednu bez thc-a, i jednu sa malo.... luda kuća.

Ako sam dobro shvatio treba dodatno u pumpu uzeti i bio tabs starter pack. Taman sam našao neku akciju za komplet potova i biotabs pa se razmišljam...
Do sada sam se bojao zbog vlage u samom prostoriji, ali imam u planu to riješiti sa boljim ventom i probit ću rupu za vani...

Evo ljudi ako ko ima volje neka argumentira zašto da prijeđem na autopotove i biotabs :smoke:

edit: hmmm... ako voda dolazi do potova po manje, onda bi i peak-ovi vlage mogli biti niži. Hmmm....
 
Poslednja izmena: