Autopotovi + Biotabs (organske tablete)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Ja sam probao 90 10 zemlja perlit i perlit na dnu jer nisam imao kuglice i definitivno je perlit na dnu lošiji od kuglica jer iako je prozračan kad je stalno u vodi bude ko kaša, glib neki. I naravno kad od gore daješ onu kavu od orgatrexa, zemlja i perlit to sporo gutaju, dok u kokos kuglice 50 50 to ide turbo jer je toliko prozračan mix u potu. A orgatrex mi tako fino miriše, najrađe bi ja guc popio :)
Kako imaš 4 pota, testiraj razne omjere perlita, zemlje, kokosa kuglica, igraj se...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@hazeri
Kupio sam i glisnjak pa sam mislio sloziti mix 50 posto zemlja, 30 kuglice i 20 glisnjak.. plus kuglice cca 4-5 cm na dno pota. Ili da ipak izostavim glisnjak? Ti si pisao za tu kombinaciju, ali ako ti se pokazalo sa glisnjakom losije nego 60:40 ili 50:50 omjera zemlje kuglica mogu i tako sloziti. Glisnjak imam gdje upotrijebiti ako ga necu stavljati u pot.
@deda
Nemam ja nazlost prostora trenuto za eksperimentiranjem jer sve ide u ulje za zenu, pa moram ici sa provjerenim kombinacijama.

Inace super mi je kod autopotova sto je gnojenje sa samo litrom vode jednom tjedno.
Trenutna situacija u boxu mi je takva da svaka biljka pije razlicito, tako da moram zalijevati svaki drugi dan sto je zezancija samo takva, a da ne govorim da moram svoje vrijeme planirati prema tome. Sa autopotovima cu se rijesiti toga i imati vise slobodnog vremena.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Upravo to! Olakša ti posao maksimalno! Mene je preporodilo jer nije mi se jednom dogodilo da nemam vremena ili nije prilika za zalijevanje pa biljke venu! Piči @hazeri jev recept jer glistnjak je boost sam po sebi i sigurno je bolje od samo kokos kuglica ali ja vidim da i ovako radi ok pa nećeš fulat što god da odabereš! Moje pozitivne misli su uz vas brate, evo ježim se dok pišem, ovo ti radi i na daljinu...
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Citam sada manual od autopotova i pise da se preporucuje na dno pota staviti 2,5 kokos kuglica. Vidim da vecina ovdje ide sa 5-6 cm kuglica na dnu pota. Vise kuglica se pokazalo boljim ili ?

Takodjer pise da je dobro svakih par tjedana na kraju cijevi za navodnjavanje pustiti vodu da tece cca. 1 minutu da se sistem ocisti ako se nakupilo taloga ili sl. Jel treba to raditi ako se koristi samo cista voda u tanku?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Da..na kraju svakog growa pustis cijeli tank da procuri..to je dovoljno:)
A kuglice sluze ds ti zemlja nije u vodi.5,6 cm..dvije litre dovoljno na dno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Nabavio sam zracnu pumpu, kamen i crijevo - cca. 20 eura. Na pumpu je 2 godine garancije. Trazio sam sto tisu pumpu, pa mi je lik u akvarij shopu dao "ovu skroz besumnu". Probao je doma ipak se cuje, al sve u granicma normale. Pumpa je 150 L/h i ide u tank od 47 litara.

Kazem ja njemu da trebam i zracni kamen i ocekujem sad da ce mi dati kakav pravi kamen, ali sa rupama (nisam imao pojma kako izgleda zracni kamen) i donese on kamen - gledam ja u to (ko neki filter izgleda) - "To je to?"- pitam, "Da, da to vam je zracni kamen.". Okeeej.:D

Ja sam ocekivao da je taj kamen veci, pa mi sad nije jsano zasto mora biti zracni kamen u tanku kad bi moglo i samo zracno crijevo bez kamena. Ili je bas zracni kamen bitan iz nekog razloga?

Da li se pumpa mora drzati iznad tanka sa vodom ili je dovoljno da stoji na podu uz tank?
zracna pumpa.jpg

:respect:
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
To je to:thumb: Pumpu stavi di ti odgovara, meni je rezervar podignut 20-ak cm od poda i pumpa je ispod njega umotana u ručnik i jedva se čuje. Zračni kamen treba da razbije zrak na puno sitnih mjehurića jer je tako bolje prozračivanje vode, odnosno više kisika je u kontaktu s vodom.
IMG_0340.JPG
Pumpa se tako malo grije da je i ovako umotana mlaka na dodir. Ovako radi več jedno pet mjeseci bez prestanka.
 
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Panta sve reko..meni preostaje samo pokazati kako je kod mene:thumb:
20170425_143055.jpg
20170425_143017.jpg
20170425_143030.jpg

Samo ti druze pitaj i stavi slike sustava.Pa ako se primjeti nesto sto nije u redu reagirati cemo;):thumb:
Nema glupog pitanja..samo glupih ljudi:djede:
Meni se uopce ne cuje..jako,jako slabo..
20170425_144123.jpg
 
Poslednja izmena:

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Na mojoj se pak može štelovati snaga a samim time i zvuk. Pazite da vam je pumpa na višem od tanka jer ako pođe po zlu voda će krenuti obrnuto od smjera zraka i eto sranja. Meni je u uputama od pumpe to bilo jasno naznačeno i ja se toga držim. @hazeri imamo isti kamen, samo sam ja stavio uz ovakav i jedan oni duguljasti, veća površina baburka. Ali finije mjehuriće ima ovaj naš okrugli. Ali totalno nebitno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ovih dana sam isprobao zracnu pumpu da vidim kako radi kada je kamen u vodi, ali ispada da je bucna za poluditi. To je toliko iritantno da se ne da biti u sobi gdje je pumpa.
Uzeo danas istu kakvu ima @hazeri - Crawfish 3500 (njegova je model 4500 ali tu nisu imali, al nema veze jer su razlike minorne). Ova je jedno 20 puta tisa od one Schego za koju mi se prodavac kleo da je ultra tiha. Sto me mrzi kad mi takvi supci od prodavaca uvaljaju samo da prodaju.
:grrr:
Uglavnom, ova se jedva cuje da sam na prvu pomislio da ne radi.:thumb: Onu Schego izbjegavati u sirokom luku.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Talicni