Autopotovi + Biotabs (organske tablete)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Da li je netko koristio BioTabsov PK Booster Compost Tea?
Koliko sam procitao na netu radi se o "bloom"-u (fosfor i kalij). Po sastavu je vrlo, vrlo slican BioBizzovom Bloomu koji se koristi u cvjetanju.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Ja sam ga namjeravao koristiti ovaj grow koji zavrsavam ali sam dosao do saznanja kako nije potreban ako stavis svakih 30 dana tabletu.Znaci presadivanje po tablici i poslje svakih 30 dana samo jednu po potu.Pokazalo se kao dobitna kombinacija jer su biljke pred harvest bas zdrave,pune..
Info;taj caj jako smrdi kada se napravi pa je pozeljno voditi racuna o tome.Ali mislim da je ok;)
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Jedino je tlaka oko pripreme jer zahtjeva zracnu pumpu i 24-36 sati "bublanja" u kanti u kojoj se priprema mix (orgatrex i compost tea) pa ce vjerojatno takva priprema mnoge odvratiti od tog proizvoda.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Ma ja bi probao ali sa jednom biljkom..Pa vidis kako dise.Ali ako vidis da je potrebno.Hebiga..ako je bilje zdravo nema potrebe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deda

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Čemu? Vremenu! Bit kokosa je upravo u tome da je on sam za sebe nula hranjiv, ko i one kuglice, a biotabsi su tu da unutar ničega stvore život. Zamisli koliko je jednostavno samo počupati biljku, nadodati u rupu što ide, i malo po vrhu što ide i piči dalje... Mislim, ja još nisam nikad to učinio, ali hoću probati jer koliko čitam po netu, kokos re-koriste bez ikakvih problema bar 3, 4 puta. Štoviše kunu se da najbolji 3 grow. Meni nije do cijene nečega, već do minimaliziranja uloženog posla. Godine ovog sporta su iza mene i nemam potrebe, ni volje, ni želje raditi više nego li moram. Autopot mi je the thing, očito su i biotabsi the thing jer ja još nisam našao manu. Još ako bude da samo počupam biljku, nadodam što treba i nastavim dalje, juhuuuuu, niko sretniji od mene. Sve je to meni bilo zabavno, daleko od toga, ali obitelj, posao, raznorazne obaveze, nema se kad, ali se hobi ne zapušta... Samo se gleda trošiti što manje vremena i bogami AP+BT je idealno rješenje!
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Onaj "Root Control Disc" (RCD) koji dodje uz autopot (sa jedne strane je crni,a sa druge zlatni), da li stavljate taj disk na dno pota?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Tako kažu samo u tom videu, u svim ostalim kažu drukčije. A i meni nema logike, mislim da je to nešto na bazi bakra a on bi morao bit u kontaktu s dnom pota da bi obavio svoju funkciju zaustavljanja rasta korijena van posude.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Pise i u uputstvu za autopotove da taj disk moze ici na dno pota crna strana okrenuta prema gore ili ispod pota, ali onda sa bakrenom stranom okrenutom prema gore.
@hazeri mi je spomenuo da ga on ne koristi.
E sad, jel treba ili ne i na koji nacin ga je najbolje koristiti...zanimaju me iskustva sta je bolje od te tri varijante, ako uopce ima razlike.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
da ga on ne koristi.
Obavezno to koristite kao sto je Panta rekao,ima to svoju funkciju.Ja ih nisam stavio jer sam mislio da ih imam,a nisam imao,zemlja spremna,reko ko ga hebe.Ali..zato sam imao "skokune" na dnu pota koje sam ubio duhanom.To su nametnici koji ne skode biljci,a hrane se organskim otpadom.Misim da ih nebi imao da sam stavio tkanine.Kako god..narucio dvadeset kom jednih i drugih i masala.I da..bakrena strana prema gore.Iako i da stavis obrnuto nije neki bed.
sta je bolje od te tri varijante
Staviti na dno pota sa bakrenom stranom prema korijenu i tkaninu unutar pota.
@anthOst
Sve ok,nece se nista desiti..samo pici:thumb:
Drago mi je da si se ukljucio u razgovor jer imas sta reci i pokazati sa obzirom da radis sa autopotovima,Hansom,tabsima...:respect:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: leemon and Pantagan