Autopotovi + Biotabs (organske tablete)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Kod organskoj uzgoja što autopot+biotabsi jesu PH vode je kompletno nebitan, dovoljan je kvalitetan supstrat, korijene bakterije i gljivice u simbiozi sa korijenom probavljaju organsku materiju i "daju" je korijenu probavljenu i pod PH koji on već bude zahtijevao u kojem razdoblju...jaka kolonija mikorize je sposobna mijenjat ph i unos nutrijenata svakih sat vremena a biljke određuje da li želi više bakterija ili gljivica lučenjem šećera ili ugljikohidrata ovisno kako joj odgovara...ph nebitan
U autopot uzgoju sa samo vodom u tanku u gornjoj polovici tegle se korijen specijalizira za hranjenje organskom materijom dok drugu polovica tegle i korijena orijentira na navodnjavanje, u uzgoju sa wick-om gdje je jedan dio manje posude stalno uronjen u vodu postoji i treći dio korijena se isključivo orijentira na zrak
Također klor čega je naša voda puna je glavni neprijatelj organskog uzgoja, preporuke iz biotabsa i guanokalonga su aktivno prozračivati vodu bar 2 sata prije nego se počne raditi čaj da se osiguramo da je sav klor ispario
Pitanje je sad više za akvarista, ta voda zna stajat i po tjedan dana u tanku, @Kakadu063 , stajaća voda, anareobne bakterije, kako izbjeći?...želimo li zalijevati biljke s vodom iz žuborećeg potoka ili jezera...meni potok bolje zvuči i bolje miriši od vode iz jezera, iako možda griješim
 

pikadile984

Poznanik
Poznanik Foruma
25.04.2015
1.076
5.679
258
santos
Ja bih se htjeo ubacit nevezano za bio tabs sory.Dakle autopot potgroundH,perlit,kuglice i Hesi start paket soil kako bi to funkcioniralo.Zanima me sistem gnojenja
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Kod organskoj uzgoja što autopot+biotabsi jesu PH vode je kompletno nebitan
Upravo tako..u biti dokazano je da na 8,5 ph u tanku radi besprijekorno..voda u tanku mora imati zracno prozracivanje inace cete dobiti mulj,mocvaru u 10 dana...alge...Dakle zracna pumpa u tanku za navodnjavanje obavezna.
Ista stvar sa gnojenjem preko tanka...orgatrex,bactrex dobro izmutis u 2,3 litre vode i u tank..nikakvi problemi:):thumb:

U biti Wejn je sve napisao kako je i to je to...
autopot potgroundH,perlit,kuglice i Hesi start paket soil

Ovdje za Hesi nema mjesta:D:DSalim se..najnormalnije hranjenje kao i bez autopota..znaci jos jednom..Autopot navodnajavanje je sistem navodnjavanja,ne hranjenja...Mozes ti i hraniti...ali za pocetak deri normalno...preko pota..
 
Poslednja izmena:

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Ja uz Biotabs radim i Hesi na jednoj biljci, nije problem. U tanku držiš čistu vodu, a kad hraniš daješ direktno biljci u pot, standardno zalijevanje. Nema greške. Možeš čak u tanku imati mješavinu voda/gnojivo Stavljaš manje doze da ne stoji sad u tanku danima ista otopina. Preporučujem ipak vodu u tank, a Hesi ručno. A ako još nisi kupio Hesi, onda preporučujem Biotabs. A ako imaš Hesija u zalihama, kao ja na primjer, onda piči, troši.
Meni je originalni tank prevelik, dvije biljke to nikad ne bi popile, pa koristim kanister od 20litara, a napunim ga oko pola, kad padne pri dno, mijenjam. Mislim da klor u vodi tu ne igra preveliku ulogu, osim ako se podlošci skroz isprazne pa nova voda dođe isti tren. Ako u podlošku bude "stare" vode, dok dođe red na ovu iz tanka mislim da je klor long gone. I koliko za sad vidim, ovo ozračivanje direkt u potu sa airdomom biljke vole. Ovo je sad jako slično DWC uzgoju. Ili je ovaj White Rhino povukao sativa gen ili tako pak izgleda indika na airdomu :)
Toliko je fina i zelena bez ikakvih fleka ili ičega da me strah davat joj PK (bananu), a sad bi joj to kao trebalo dat malo. Slika je stara par dana.
Biljka je uz standardni borbeni komplet od biotabsa dobila i Hesijevog roota, i supervita, a jednom čak i TNT-a. To sam hranio drugu biljku pa kad bi mi ostalo poklonio bi ovoj i izgleda da joj nije teško palo.
20180313_120130.jpg
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
"Ne smeta deda...Pa sta nisi ti hranio isto preko tanka?:thumb:" by Hazeri
jesam s gnojivom, pitao sam Vejna za ovo čudo koje se dodaje u vodu za čišćenje vode i sustava, ali u međuvremenu sam isčitao dosta o tome i naučio što i Vejn kaže da može to tako. Edit. slažem se sa Ilz-om oko ozračivanja vode u tanku, ja sam to maknuo i ozračujem korjen biljaka u potu i to samo kad je svjetlo upaljeno = dobra temperatura. Kisik i svijetlo u vodi rađaju život samo tako.
 
Poslednja izmena:

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
@deda
Ja sam primjetio da mi se sve puno više stretcha s ovom metodom uzgoja nego inače, sad razmišljam o tome da im ograničim malo vodu ta prva dva tjedna dok se ne unormaliziraju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and deda

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Definitivno polude, ne sve, ali većina. Ma treba ih lomit ali nekad mi je žao. Ali ne lomit kad je prekasno, nego dok su još lako presalomljive.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Ja Hansa ispod 50 cm ne spustam ni u ludilu,sa time da ga gonim na pocetku prebacivanja spektra sa dvije trecine snage do zadnja dva tjedna...u boxu imam mjericu na satoru od 1.10 metara..toliko biljka moze u visinu i caosss..
A sad lomiti..shvacam te..ako su node razlika veca od 7,8 cm..ma lomi...nema se sta misliti..mislim da jos nije stala..5-10 cm..vrlo lako..
da im ograničim malo vodu ta prva dva tjedna dok se ne unormaliziraju
Nema potrebe za tim..Wejn..pusti nek sama odluci;):thumb:

Deda...:thumb:
20180313_120130.jpg

....vid ovih od ispod sto cekaju svijetlo....;):)
 

ilz

Banned
Banovan
04.09.2017
129
358
63
Hazeri, rekao si da dobijes mulj u 10 dana. Otkud? Ako je čista voda, a je. Ako je čisti tank, a je. Ako nema svjetlosti/kisika u tanku, a nema. Otkud onda mulj? Jedini parametar koji smo zaboravili je temperatura vode. Stavi vodu u plastičnu flašu na mjesec dana u hladnjak. Dobit ces identicnu vodu kad je ides piti. Stavi je u sobu gdje je temperatura cca 20C i dobit ces mulj. ?!

Edit: jel moguce da kad klor ispari da bakterije koje su sadrzane u vodu požive? Jer klor bi trebao sve ubiti i ta voda je čista kako god, jedino ako se neka bakterija ne nasere kroz onu rupu na poklopcu, a nju drzim zaplombiranu.
 

ilz

Banned
Banovan
04.09.2017
129
358
63
Upravo to radim. Dakle u spremniku je voda iz pipe. Za 10 dana nema mulja, ali se kamenac nataloži po svemu.
Edit: meni jedino pada na pamet da nisi rupu gore zatvorio pa ti nesto ude u vodu i mnozi se pa nastaje mulj.
Trebamo strucnjaka za drzanje vode ocito, znam jednog pa cu pitati.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
ali se kamenac nataloži po svemu.
Jesi vidio kako moj tank izgleda nakon odradenog growa?Cist ko suza...wejn je rekao,a ja potvrdujem..kombinacija organik gnojiva ide kroz dobro prozracnu zemlju i vodu.Znaci,ne zanima me odstajala voda vec dovoljno prozracna da zivi svoj svijet za koji je namjenjena.Imam pumpu u rezervoaru jer sam siguran da "ziva"voda radi posao bolje nego "mrtva"..pogotovo za mikrosvijet koji se stvara u potu...airpot iliti dofuravanje kisika u zonu korijena..ok je..al nekom je rusilo ph i samim time radilo komplikacije dok je @d@ni odradio odlican grow..Sve je do temp..naravno..zato sam i napisao da hps sa autopotom i led nije isto..niti malo...tu se temp treba prilagodavati dok hps..nista...
Druga stvar..dali alge koje nastaju u potu bet pumpe kroz koji ide zrak imaju smisla?Nemaju...Ne zaboravi..radio sam u tanku od 100 lit do ovog od 47 lit...voda mora biti ziva:thumb:
Ti probaj drugacije..nije problem..ako prezentiras bolji uzgoj rado cu prihvatiti..ali stvarno rado:):thumb:

Vid ovo..13 dana star Palestinac...tek ga jucer ukljucio na sistem navodnajvanja,a ova voda je od prije 10 dana 20180313_122413.jpg ...i nista se ne buni..
..organik bro...:thumb:
20180313_123508.jpg
 

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Ono što sam ja uspio skužit s airdomeom je da su se ph problemi javljali kad bi ih spajali na jače zračne pumpe...na 2-2.5 do 3L/h max nisam nikad vidio da je netko imao problema
Imao sam zračnu cijev 30cm u tacni 60x60 i easy to go unutra na povišenom cca 3.5cm tako da je dubina vode išla od 4-6cm cca...kad sam ga maknuo u roku od 4-5 dana sam imao močvaru unutra, a dotad su bile plitvice...dvaput sam svega zalijevao s vodom direkt iz pipe jer bisam inao vremena i dvaput su mi biljke loše reagirale, ph vode direkt iz pipe 8+ cijevi u zgradi starije od onih u keopsovoj piramidi, stavio sam dodatni T i ventil na tank da si mogu natočit u flašicu i zalijevam s takvom vodom koja se nekad brčka i 7+dana sve biljke od starta, ni ne znam kako izgleda ph flekica
S tim da koristim onu jeftinu homeogardenovu mikorizu od 25kn dok se ne skupi za ovu od tabsa ili myco terre
Ja ga ne mičem više iz tanka nikad, čak gledam malo veće kamenčiće da uzmem i bacim u tank :D
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Evo da javim da sam žrtvovao jednu granu za znanost. Kako? Cropanu granu sam izmaknuo ispod hansa 180 koji je na 45 centi i stavio je pod onog od 100w koji je niže jer je pod njim mlada Ice od rqs. Na listovima kreću promjene, na ostatku biljke sve ok. Dakle Hans na manje od 30 centi "prži". Iako je na vege i iako je smanjen!
Foto dokaz:
20180320_160850.jpg
Ice, real nice
20180320_161112.jpg