Autopotovi + Biotabs (organske tablete)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
ali nakon što sam pročitao cijelu temu prepao sam se koliko toga ima..
Jako jednostavno..tank sa cetri pota,airpumpa i Biotabs:)
Autopot sistem ne donosi vlagu..dapace
zašto da prijeđem na autopotove i biotabs
Ja sam presao jer mi je puno lakse za odrzavanje,biljke su zdrave i nemam brige oko zaljevanja.Jednom kad ga "skuzis"radis cuda od jednostavnosti:thumb:
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
A svidila mi se ta shema sa biotabsom, jer mjerenje EC i Ph mi je previše.

baš gledam uzeti taj modularni sa 4 pota, iako planiram stavit samo tri sad sljedeće. Vjerovatno se taj 4ti ventil može zatvoriti...

I pumpa mi je oko 50 eura... hmmm. Bio tabs starter, isto tako i potovi 100 eura. Znači 200 eura...

Kod mene ima masu kamenca, nadam se da je dovoljno očistiti jednom nakon growa.
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
A onda ću biti i ja zadovoljan... uff.... morat cu prespavati, pa odlučiti eyessss:... malo sam težak zadnjih dana... neki privatni birokracijski problemi iz ničeg realno stvoreni... hvala na savjetima :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and -BäR-

leemon

Aktivan Član
08.01.2015
417
2.818
143
ljudi sto mislite dali se moze kombinirati autopot+linija organskog gnojiva od canne? znam da ste svi pratili dnevnike od @d@ni ali je on radio sa gnojivom od canne za kokos. ja sam uzeo
3acf0e95-118b-4d3c-95ca-b9a6f991f9e3.jpg
i radio bi u zemlji..tocnije biobizz allmix
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Naravno da mozes..odlicno gnojivo:thumb:
Samo nemoj preko tanka hraniti vec zaljevaj preko vrha zemlje...ako ti je prvi put:thumb:
jer...treba prakse da se hrani preko tanka..znati kako voda ide,koliko cesto,u kakvim ciklusima...samo po tablici uz korekciju...nakon 3,4 growa ces skuziti sta pricam..ne piju biljke isto vode u vegi,predfloweru,floweru...treba da se zna koliko cesto ode tank pa kad izracunas 45 litara sa hranom koju guras treba da to bude za 4 biljke u odredenim intrvalima da ne ukiselis vodu,a biljksms pruzis svedski stol sa boosterima i aditivima..:):)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and leemon

leemon

Aktivan Član
08.01.2015
417
2.818
143
hvala Haz al nije mi jasna situacija, recimo spojen je pot na tank i natopi zemlju vodom a ja taman trebam nahranit taj tjedan i zalijem sa 3 litre vode sa gnojivom..zar se nece dogodit overwatering?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Nece ako zalijes sa litrom vode pomjesano sa gnojivom..Za koncetraciju gnojiva ne brini jer ce ionako biljka sama potezati vodu u skladu sa gnojivom..tako da ce imati sasvim dovoljno i vode i hrane...i racunaj da organska gnojiva pokazuju rezultate za 10-ak dana...stoga 2 puta mjesecno pognojiti sasvim ok..ako ne trazi vise:thumb:

Edit;
Za vodu i tank ne brini...ne natapa on zemlju vec biljka uzima koliko joj je potrebno..jedna ce ti uzeti 10 litara vode dok ce druga u istom periodu uzeti 4 litre vode...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: leemon

leemon

Aktivan Član
08.01.2015
417
2.818
143
samo 2 puta mjesecno?? znaci ne ravnam se po tablici od canne? molim te Haz baci primjer kolko bi ti tutnuo gnojiva u tu litru vode prvi put ako uzmes u obzir da imam biobizz allmix.
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Naravno da mozes..odlicno gnojivo:thumb:
Samo nemoj preko tanka hraniti vec zaljevaj preko vrha zemlje...ako ti je prvi put:thumb:
jer...treba prakse da se hrani preko tanka..znati kako voda ide,koliko cesto,u kakvim ciklusima...samo po tablici uz korekciju...nakon 3,4 growa ces skuziti sta pricam..ne piju biljke isto vode u vegi,predfloweru,floweru...treba da se zna koliko cesto ode tank pa kad izracunas 45 litara sa hranom koju guras treba da to bude za 4 biljke u odredenim intrvalima da ne ukiselis vodu,a biljksms pruzis svedski stol sa boosterima i aditivima..:):)

Ja već odavno kontam sebi praviti automatsko hranjenje biljaka pomoću Pimatic-a i raspberry pi, imam sada napokon full setup autopota od alien feeda, i uz to rdwc, pa ću uskoro započeti to sve na tome testirati i praviti, nije to toliko ni teško napraviti (barem meni, pošto mi je to tako reći hobi),
no nije svaki setup isti, pa ću trebat od samog početka napraviti konfigurator u kojeg ukucaš postavke za svoj setup:
npr setup sa senzorima za automatsko nadvodavanje znam napraviti, ujaku sam u hr za plantažu malina napravio to pomoću raspbeery pi, al to je ono skroz lahko napraviti, dok ovo drugo je malo teže tipa (pH korigiranje, mjerenje hrane u zemlji.. trebaju kvalitetni senszori), odoh ponovo u offtopic, trebala bi se tema na ovo otvoriti.. jer je isto interesantna tematika.. sa malo znanja i volje za 50 eura napravim to sve, a ovamo gotove sprave koje to rade koštaju 1500 dollara..
 

Astral Projection

Aktivan Član
07.02.2017
164
872
93
Pozdrav ekipa:)
Ako moze netko da mi iz iskustva kaze da li je sillicium flash bitna i neophodna komponenta jer vidim da se spominje a uzeo sam onaj starter kit biotabsa i tamo ga nema..rekao sam sam sebi necu vise trosit pare na dzidzamidze i sto bocica kesica ali sam pred tabsima i autopotom ipak pokleknuo..jos jedno pitanje..uzeo sam air dome jedan komad za probu a drugi pot ce biti bez pa da vidimo razliku..rezervoar mi je 20L koje jacie mi treba pumpa? Vidim gore linkove i brijem da mi je ova najslabija od 73 kn ok? molim Vas za savjet i pozdravljam puno;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Meni je silicium bio potreban i ja ga koristim. Imam i dva airdoma i mislim da ti to nije potrebno, a nije ni skupo pa ako i uzmeš nije neki problem. Pokušaj u startu bez silicijuma i ako vidiš da cal/mag rade problem, znaš za ubuduće. Nekomu nije potreban, možda ni tebi neće trebati.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Sumnjam da je potreban, pošto je aditiv. Meni je isto prvi put sa biotabsima i autopotovima i zasad je raj na zemlji. Osobno sam stavio samo 2 biotabsa na 15 l posude i biljke su ogromne i zdrave maksimalno (zasad). Čak i oni prvi listiće iznad kotiledona su bili potpuno funcionalni i zeleni oko 45. dana, dok ih nisam lolipopao. Biljke su zdrave i metabolizam je top forma...

Ne vjerujem da bi napravili paket, a da su aditivi potrebni. Prije sam koristio biobizz, i znao sam koristiti dosta aditiva razno raznih. Zadnje growove odradio samo na Fishmixu i Bloomu. Ne mogu osnovnije komponente biti, a urod je bio vrhunski svaki put, čak i po 35 stupnjeva temperaturama.

Imam dobra svijetla, to isto igra, što se tiće uroda.
 
15.09.2018
144
224
43
29
A sti bi se desilo npr da pri presadjivanju stavim svega duplo npr umjesto 2 tabsa 4,onda umjesto 2 kasike prahova stavljam po 4-5 koji bi bio tu ishod?