Autopotovi + Biotabs (organske tablete)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.04.2018
13
13
3
35
Vozdrav, pitanje je više općenito organske hrane i kokosa nego biotabs. Prvi put radim s kokosom i hoću nastavit u tom smijeru, odbijao me do sad jer mi se mjerenje pH činilo previše miješanja i zalijevanja dok nisam otkrio bio tabs. Da pređem na pitanje... Jel ima netko iskustva miksanja kokosa s mikorizom, algama, guano prahom, calmag i slično bez biotabsa? Auto pot u igri

Vozdrav, pitanje je više općenito organske hrane i kokosa nego biotabs. Prvi put radim s kokosom i hoću nastavit u tom smijeru, odbijao me do sad jer mi se mjerenje pH činilo previše miješanja i zalijevanja dok nisam otkrio bio tabs. Da pređem na pitanje... Jel ima netko iskustva miksanja kokosa s mikorizom, algama, guano prahom, calmag i slično bez biotabsa? Auto pot u igri

Trenutni gro u miksu 60:40 kokos/perlit + guano prah 100g/15l + biotabs starter pack
 

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Autopotove još nisam probao a mislim i da ću definitivno odustati od njih a nakon biotabsa završeno je i sa ostalim đubrivima
Biotabs je pun pogodak za nas lijene :)
Iako sam nekoliko puta zaboravio na njih pa su se skroz objesile od suhoće a temparatura i vlaga su bile daleko od idealnog uspjele su sve izdržati i dobio sam biljke sa nikad više trihoma
Možda je i do straina ...
Black domina
Svoju ljenost sam platio sa puno opalog žutog lišća a bilo je i navale spidera i onih dosadnih mušica što izlaze iz zemlje ali cure su sve izdržale
Pri mješanju sam se strogo držao tablice a osim osnovnog paketa dodao sam u startu još silicijum flash
Pošto nisam siguran da je žuto lišće nastalo samo zbog moje ljenosti sljedeći put ću poslušati hazerija i nakon mjesec dana staviti dodatnu tabletu
Od autopotova odustajem jer se sve može rješiti dubokim podloškama za saksije i redovnim doljevanjem vode a u džepu ostane puno para :)
 

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Odustao jer narednih nekoliko mjeseci ne mogu odvojiti 200 eura :)
Deda hvala na dosadašnjim savjetima a kad si već na temi da te pitam nešto o ovome što si gore napisao
I ja sam već par godina na kombinaciji kokosa i perlita i ne pada mi više na pamet koristiti zemlju ali sa biotabsima mi je ovo prvi uzgoj a ti si već maher :)
Ni ja ne bacam stari supstrat već ga samo dobro očistim , isperem , osvježim sa novim i nastavim
Pošto biotabs radi na drugom principu zanima me dodaješ li za sljedeću sadnju opet sve po tablici ili smanjivaš jer u supstratu ima već svega i život u njemu je još aktivan
 
Poslednja izmena od urednika:

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
koji omjer koristis za uzoj perlit/kokos?
mozda bi probo sledeci put jer zadnja 2 grow-a u biobizz all mix su mi bili katastrofalni.

edit: naso u drugoj temi. moze delete posta.
 

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
Ekipa trebam pomoc..dobio biotabs start kit na poklon ,koristim biobizz allmix +lightmix zemlju, biljke pocele zutit trebaju hranu, kako sta s bio tabsima?? Poomooc!!
Sajt im bas nije edukativan za glupane poput mene.Dosad AN koristio..
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Hmmm ako su stvarno gladne. Zalij sa 1 g baktrexa i 10 ml orgatrexa, a moraš stavit i tabse u zemlju ovisno o veličini posude i snazi rasvjete. BioTabs

Orgatrex
je tekuće hranjivo N-P-K 15-7-8 + ravnomjerna količina cinka, bakra, kalcija, mangana, magnezija, sumpora, silicija i željeza.

Vidiš, ima dosta nitrogena, valjda ti to treba koliko sam uspio shvatit iz ovo malo informacija. A tabse stavi jer su ti oni glavno sporootpuštajuce gnojivo...
 
Poslednja izmena:

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Ekipa trebam pomoc..dobio biotabs start kit na poklon ,koristim biobizz allmix +lightmix zemlju, biljke pocele zutit trebaju hranu, kako sta s bio tabsima?? Poomooc!!
Sajt im bas nije edukativan za glupane poput mene.Dosad AN koristio..

Ja imam samo 1 uzgoj sa BT ali sam imao isti problem pa sam ih obrao nekoliko dana ranije nego što sam planirao
Meni se desilo da sam par puta zaboravio na zalivanje pa su se dobro objesile i tad sam imao najviše žutila
Ne znam jeli zbog toga pa pričekaj nekoga sa više iskustva
Ja sam radio samo po video klipu proizvođača i nisam ništa kasnije dodavao pa je možda i do toga
Sada imam 3 posađena klona stara 50 dana i za sada im ništa ne fali
Kod mene je coco/perlit mix
 

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
Kit sam tek jucer dobio Na poklon..Za rodjendan..
Mislio sam ic sa AN i dosad nisam gnojio,biljke su bile zelene , ovo mi doslovno preko noci pozutilo..
Poslucaj cu @Blader a..
Ph mi je 8.6 da ga spustam ili?
 

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
Ne znam ipak sam ga spusto sa limunskom kiselinom.. Vodim se po tablici BioBizza tamo pise ako ti je tap ph veci od 7.5 da je preporucljivo spustat..
15l air potovi koji nisu do kraja napunjeni jer sam se sjebo s kolicinom kupljene zemlje.. Tako da u nekim imam i 3 vrste zemlje i radi mi probleme jer se gornji sloj osusi i bude ko kamen, 3 min treba da probije voda.. kemijo allmix plus light mix i jos neke madj zemlju ubacio .. Bio sam sjebb. s vremenom i totalno sam aljkavo odradio pripremu cjelu za ovaj grow.. Ja sto duze growam sve aljakaviji postajem.. Nisam htio stavljat slike da ti ne spammam temu tebra.. Biljoze su super reagirale na vodu i hranu.. Otvorim sutra ovdje dnevnik pa te taggam moze?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Ne koristim je, i nemam problema... stavim oko 25-30 posto perlita sa Klasmanom H...
 
D

Deleted member 63729

Guest
zracna pumpa i kamen ti trebaju u rezrervoaru sa vodom obavezno da prozracuje vodu i da se nestvaraju alge u tanku da nemoras mjenjat vodu cesto.
 
15.09.2018
144
224
43
29
Prethodno sam vidio da ljudi koriste airpumpe za ispod Pota da poveca dotok zraka do korijena .Jeli airpumpa za rezervoar i za ispod Pota ista ? I zasto je ona ispod pota manje vazna.Hvala