Autos 310 W CFL

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.01.2018
21
52
13
Planet Mars
Ime vašeg dnevnika: Autos 310 W CFL

Datum nicanja sjemenke:

Početak vegetacije:

Breeder: Unknown/Autoflowers

Strain: Iskreno nemam pojma/neki autos/Indica/Sativa, ako budem nekako mogao nabavicu kvalitetnije vrste semena, za sada ovo ce da radi posao.

Vrsta uzgoja: Zemlja

Tehnika uzgoja: Low Stress Training

Rasvjeta u vegetaciji: CFL

Snaga svijetla u vegetaciji (W): 175

Rasvjeta u cvjetanju: CFL

Snaga svijetla u cvjetanju (W): 310

Nutrijenti: Caj od kora banane, SC 806 ASEF, Substral gnojilo za cvetocine i zelene rastline. (Jos testiram sta odgovara a sta ne)

Ostala oprema: Veliki sobni ventilator koji lagano duva preko sijalica i oko biljaka.

Dodatne informacije: Pre nego sto krenu dobrodosle kritike: Znam da nije idealan grow, to definitivno, ali sam se snalazio kako sam znao i umeo :)

Ovo je moj prvi pravi grow, prvi put sam nekako nabavio White Widow i naravno nisam imao nikakvo osvetljenje i sve ostalo pa je ispalo smesno kada su rezultati u pitanju, ali ajde da ovaj put krenem bar donekle kako treba.

Koliko vidim, dve su indike a ova prva je sativa, bar po mom skromnom znanju i listovima.

Preterao sam sa tri ali sledeci put stavljam dve max, ali dobro, ucim se na greskama.

Za sada je sve ok osim nekih kao belih nepravilnih "opekotina" na par listova i malo su pocele da imaju kandze, prvo sam pomislio da je nute burn, ali iskreno bas sam malo i pazljivo prihranjivao, cak sam i flushovao sve biljke pa sada videcemo.

Sto se tice zalivanja tu pazljivo da izvinete gurnem prst u zemlju do pola a i pratim kako biljka generalno izgleda, ova prva sto je kao sativa, najvise trazi vode, ne znam zasto da budem iskren.

Sijalice su sve CFL, najveca u sredini je od realnih 1x 85w, a ostale su od po 25w (9kom), sto mu dodje na 310 w realne snage i lumena oko 20300.

Hteo sam drugacije da postavim CFL i da namontiram i reflektor ali to cu uskoro da ili napravim sam ili nekako da se snadjem. CFL drzim sto je blize moguce (par cm) a da biljkama ne bude previse vruce.

Za refleksiju sam kupio nekoliko onih reflektivnih folija za sofersajbnu, bile su na nekoj akciji skoro dzaba pa reko ajde da probam sa tim, tek posle sam video da ima i Mylar itd. ali dobro i ovo ce da radi posao za sada.

Eto, toliko za sada, datum kada su krenule iskreno ne znam, zaboravio sam tacno, ali se secam da je bio sam kraj ili polovina Februara tako da tu su negde.

Ako neko ima savet za ovo sto se desava sa listovima bio bih veoma zahvalan, iskreno nisam merio ph, moram da kupim one Lakmus papirice pa da vidim da nije u tome neki problem.

Radio sam LST i svaka ima po dosta onih glavnih stabala sa cvetovima, naravno mogao sam LST da uradim dosta bolje ali sada je koliko vidim gotovo, najvise me nervira to sto sam ih i pored LST-a pustio da odu malo previse u visinu, ali sam sa ovom novom krenuo sto kazu malo zesce od samog pocetka i savijam je u stranu, vec je pustila jedno 7-8 glavnih grana, mada moram da je presadim jer kada sam je sadio nisam imao dovoljno veliku saksiju ali ok ispravicu tu gresku.

Nadam se da ce biti ok rod, da budem iskren, dojadilo mi je vise da placam a plus ne znam ni kakvog je kvaliteta, pa ajde da probam sebi da uzgojim lek koji mi prilicno treba, jedino mi ovo pomaze kada je bol u pitanju, dajem sve od sebe da uspe pa drzim fige, zivo me interesuje koliko cu moci da dobijem od ove tri :D

Toliko za sada :)

Slike boxa: P_20180501_122152_1_p.jpg
P_20180501_122245_1_p.jpg
P_20180501_122258_p.jpg
P_20180501_122316_1_p.jpg
P_20180501_122343_1_p.jpg
P_20180501_122351_1_p.jpg
P_20180501_122400_1_p.jpg
P_20180501_122412_1_p.jpg
 
Poslednja izmena:
13.01.2018
21
52
13
Planet Mars
Da vas sve redom pitam, ova jedna prva se iz nekog razloga stalno kao krivi (ona prva na slici), i donji listovi se savijaju i po malo zute, napominjem da NE preterujem sa djubrenjem, cak stavise verovatno dajem dosta manje nego sto bi mozda i trebao tako da sumnjam da je nutrient burn, Google-ao sam i pronaao da je prakticno isti problem kod biljaka koje nema dovoljno prostora u saksiji, e sada, verujem da nije preporucljivo da se tolika biljka koja je inace polako krenula da cveta presadi u tom uzrastu, citao sam da mozda moze double potting, to jeste da se samo ovakva kakva jeste bukvalno stavi u vecu saksiju tako sto se donji deo njene saksije isece i samo se spusti u novu vecu saksiju sa zemljom, da li je to mozda neko potencijalno resenje?

Napominjem da su biljke u prethodnih nedelju dana pocele kao da se rastezu nenormalno pa se zato pitam da li su im postojece saksije male i sta bih mogao da radim, bilo bi mi krivo da se smanji drasticno rod ili ne daj boze da ova jedna skroz crkne...?

P.S. Postavicu fotke samo da ih uslikam izbliza.
 
13.01.2018
21
52
13
Planet Mars
Da razjasnim, ne krive se stabljike, vec se lisce uvija na gore i gore, sve buja odlicno osim ove jedne biljke, povecao sam svetlo na realne snage 400w, pokriveno je sa apsolutno svih strana, da li zaista moguce da im svetlo fali?
 
13.01.2018
21
52
13
Planet Mars
Zalivam iskljucivo kada vidim da je zemlja bas suva, problem je u tome sto se veoma brzo osusi, prakticno posle 24h, ne znam da li je zbog temperature ili ventilatora ali se bas brzo osusi, zato sam i poceo da razmisljam da mozda nisu saksije male, da li uopste da razmisljam sada o presadjivanju ili nesto drugo?
 
13.01.2018
21
52
13
Planet Mars
Flushovao sam je vec jednom pre dve tri nedelje, a djubrivo stavljam na svakih desetak dana i to pola doze, flushovacu je odmah pa da vidim da li ce se oporaviti, nadam se najboljem, hvala na savetu!
 

Immortal Bitch

Aktivan Član
15.04.2018
159
536
93
S kolko ti flushah?Jel flushas tocno 3 x 1 kolicina?Ako nije tako nije ni ispravno,moras minimalno 3 naprama 1 vode.I kad isflushah samo malo dzubriva daj i ostavi je nedjelju dana.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: McKenna101
15.04.2017
364
1.060
143
Nek je sretno i uspješno do kraja!

Vako kad se uvrcu prema dole listovi moze ukazivati na previse N (nitrogena) a vako skupljeni listovi, hmm, mozda joj je prevrucee + prejaka hrana? Mislim da jeste oboje, a i sam kazes da se zemlja brzo suši, to je ili saksija mala pa pije brzo vodu ili prevelika temparatura pa se brze suši... Uglavnom pazi da je ne hranis previse, zaljevaj redovno i rijesi temparaturu ako je veca nego obicno i bice to ok. ::volimj::::listomahanje::