AutoXtreme, AutoEuforia, Auto White Widow under Gavita by Triptank

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Imam od advanced nutrientsa ph perfect grow-micro-bloom, voodoo juice, tarantula, bud blood prah. I dva paketa biotabs. Šta od ovoga da im dam da jedu?
Na stranici od AN kažu da se grow-micro-bloom koriste svi skupa, za sve faze razvoja. Neznam dali da im stavim samo grow, ili grow i micro, ili grow i micro i bloom sve zajedno.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Pozdrav svima!
Evo jučer sam presadio 4 bilje, jednu sam sjebo dok sam presadjivao, 3 su još u malim teglicama.. Ali čini mi se da su se ful slabo razvile ispod 2x26 w t5, baš su male. Na slikama izgledaju još manje jer su klonule zbog presadjivanja.Na slici di su tri u malim teglicama jock horror je skroz lijevo, danas mu je peti dan i počeo je stizati ove dvije koje imaju 10 dana, koje su po mom mišljenju premale za 10 dana. image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg Naručio sam blt reflektor s 2x55w osram tcl , 9100 lumena, plagron light mix i nove sjemenke. Stavit ću ih odmah u vaze od 15 litara, nikakve male teglice pa presadjivanje. Pustit ću ove jadnice koje su trenutno u boxu još par dana da vidim ako će se trgnut i počet rast kako treba, a najradije bi ih odmah eutanazirao. eto javim se uskoro kad odlučim šta ću s njima, dajte neke sugestije. Stvar je u tome što mi se ne isplati tjerat ih još dva mjeseca i da dobijem 15g suhog po biljci. Kad bi živio negdje di je ovaj hobi legalan, vjerovatno bi ih tjerao do kraja, ovako mislim da mi je pametnije što prije počet novu turu. Šta vi mislite?
 
Poslednja izmena:

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Ok su one, ali su bonsai naspram ostalih automata. Sad kažeš da trebam svjetlo pojačati... Prije nego sam stavio sjemenke na klijanje pitao sam te u mentorskoj temi dali da nabavim neki mh komplet ili da rokam vegu ispod 2x26 w t5 ( jer mi se činilo da im to nece biti dovoljno svjetla za kvalitetan rast) i rekao si da može ispod t5. Znam da te ljudi gnjave non stop, i vjerovatno ti je pun k glupih početničkih pitanja, tako da ništa ne zamjeram. Sad ću naručit mh komplet 600w, pa će valjda biti bolje. Razumijem da je bit ovog foruma sa što manje uloženog novca i puno truda uzgajati biljke za osobne potrebe. Ja duvam minimum gram na dan, tu su se cijene digle u nebesa, gram sto kuna, petarda 400, uglavnom pun ***** love možeš ubit na lošu vutru i opet bit nezadovoljan kupljenim. Zato sam odlučio uložiti lovu i početi uzgajat svoje. Mogućnosti imam za 1-2 growa godišnje, znači u jednom growu se trebam opskrbit za otprilike 6 mjeseci, moram odradit grow do ljeta, sljedeći ću moći početi tek u 11-12 mjesecu, tako da ću ove biljke bacit jer su male ful za svoj uzrast, i počet novi grow. Nisam razočaran, nisam ni zadovoljan, ali bio bih itekako razočaran da izguram grow do kraja, i dobijem 150 suhog. Malo sam se raspisao, oprostite na tome, ali htio sam što bolje objasniti svoju situaciju i gledište. Što se mene tiče ovaj dnevnik može u nezavršene, hvala svima na podršci i savjetima, puno hvala.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Nemoj da brines previse za sada gledaj samo da ih ne udavis vodom i da im nije previse hladno jer hladno usporava rast, barem kod mene je takav slucaj.
Ja sam isto stavio pre kratko vreme nove na klijanje i par od njih isklijalo za 26-7 sata te sam ih bacio direkt u zemlju a ne u rapid rootere.
Dva dana posle stavio sam novu turu pasulja u rapid rootere i sve zajedno u propagator na toplo i one sto su 3 dana starije su presisale druge kao da su nedelju dana pre njih posadjene.
Iako mi je temperatura ista kao tvoja imam utisak da su i one malo usporene jer je ambientalna temperatura 25 a zemlja verovatno par stepena nize i to im ne prija bas.
Usporedjujem sa menkama koje sam stavio na klijanje dok je bilo jos toplo pocetkom Oktobra meseca i tada su izrasle prilicno brze.
Kako god sad ce one pustiti jos koji par listova i onda ide puno brze jer absorbiraju vise svetla.

Srecno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Hvala na info legendo, drago mi je da se netko javio mislio sam da je dnevnik već pao u zaborav. Ali ove biljke više nisu žive, zajebo sam se jer sam napravio krivu odluku i za prvi grow odabrao autose koji baš ne vole opraštat početničke greške, mogao sam ih ja gurat do kraja ali ne bi postigle dobre rezultate na kraju. Zato sam ih bacio i krenuo novu turu. Ovaj dnevnik bi trebao u nezavršene , kome da se obratim da prebaci dnevnik tamo?
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Nisi trebao ali ok..dobro nije tako strasno.
Jeste ali nije.
Ajde videcemo dali si naucio ili nisi..ja se nadam da jesi zato sto verujem da dosta pocetnika prolazi kod isto.
Ako nekad procitas moj prvi dnevnik koji je pri kraju videces da sam i ja isto na tren pomislio kao ti i hteo da iscupam bijlkice i stavim nove na klijanje.
Kasnije se ispostavilo da bi uradio veliku gresku jer ne bi se nista promenilo a biljke svakako moraju da prodju kroz sve svoje faze i vreme mora proci.
Skapiraj takodje da nema magicnog stapica i instant resenja..nemoj sad samo da pomislis kao evo kao ovaj nasao da me uci..znanje je pravo bogatstvo u zivotu.

Ja sam na pocetku postavio stvari tako da kao i za sve u zivotu tako i za grow treba biti strpljiv i da se sve uci pa i ovo takozvano growanje pa dosta od nas postane pasionirani uzgajac i uspostavi pravi odnos sa celim procesom i biljkom.
Pa cak nekima i promeni mnogo u zivotu i da im novu sansu ili im pomogne da preguraju veoma teske trenutke pa cak i izbavi iz tame.
E to je uspeh...bar po meni licno.

A da..takodje skapiraj da nam dobra oprema samo olaksava i pomaze u growu a drugo moramo sami..da skemijamo zalivanje da ocistimo da uzmemo mikroskop u ruke pa da izvadimo potove iz boxa i pregledamo biljke..
Nije bas jednostavno ali ako sledis iskusne i par zlatna pravila onda postaje.
Nemas pojma kakav je to prehebeno dobar osecaj kada sednes i napravis sebi jedan splif i zapalis a rad nadmasuje sve ono sto si dotle probao iz razloga sto je tvoje, licno tvoje i za tebe nema bolje iako mozda i nije tako.
Pokazi nam da nisi jedan od onih koji su u Barbarosinim crticama o svemu..da nisi jos jedan u moru sivila i da ne cekas jedva da prodje dan i pitas samog sebe kada ce proci i ovaj dan zato sto ti je uzasno dosadno a ne zato sto hoces da vidis biljke kako su porasle za par cm.

Izvinite za duzi post ali nekad ne moze drugacije.

Cuvajte se!
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Svaka čast, istina je to što si rekao. Još preostaje da vidimo da li spadam ili ne spadam u skupinu iz barbarossinih crtica. Ako krenu ove biljke što sam prije dva dana ubo u zemlju, otvorit ću novi dnevnik, za koji ću dat sve od sebe da ga završim, jer iskreno malo mi je bed, kad nešto počnem volim i završit. Nisam tip koji će se nadrkat i krivit druge za sve, ili odustat na prvoj prepreci. I volim kad ljudi iskreno kažu šta misle, uvažavam kritike. Sad mi je cilj do 15.6. izgurat jedan grow do kraja, sada su u zemlji 3 kom Freddy's best, 3 kom Orange hill special i 1 kom Euforia ( sve dutch passion) . Čitam puno svaki dan o growanju, proučavam dnevnike i forume, i tvoj dnevnik ću svakako pročitat ovih dana. jedna stvar me malo brine, bilo bi mi drago kad bi netko iz iskustva mogao reći je li to istina ili nije. Na stranim forumima sam naletio na dosta svjedočanstava u kojima se ljudi žale na hermiće i lošu genetiku dutch passion sorti. Nadam se da će moje sve bit cure, jer nisam gay haha. to sam sinoć čitao i stvarno masu growera tvrdi da DP genetika nije onakva kakvu ju predstavljaju. Zasad mogu reći da me njihovo pakiranje sjemena nije impresioniralo, ustvari pakiranje im je loše jer su sjemenke u onoj papirnatoj vrečici prilično nezaštićene, dok npr dinafem ima stvarno kvalitetno pakovanje što je po meni jako bitno jer svi naručuju sjeme uglavnom preko pošte. Vidjet ćemo, neću donositi zaključke unaprijed, možda se zaljubim u dutch passion, opisi njihovih sorti mi se jako sviđaju. Brkato stvarno si kralj, iskren čovjek spreman pomoći. Svaka čast!
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Uzeo si pasulj od jedne od naj starijih i naj respektabilnijih seed banki u moru banaka i sve sto procitas su tudja iskustva.
Nemoj dozvoliti tudjo misljenje da poljulja tvoj odnos i stav prema bilo cemu pa tako i prema ovome.
Proces hermija ne izbezan jer prilikom kemijanja female pasulja se vadi muski gen, ali to ne znaci da ce biti hermija.
Ipak mislim da najveci uticaj prilikom tog procesa ima stress koji je ustvari glavni krivac za takve anomalije.
Ali do tebe zavisi dali ce se te anomalije ispoljiti..najveci uzrok je stres ali i genetika.
Ja imam seme od DP i planiram sledeci grow takodje uzgojiti nesto pa videcemo moju pricu.

Ne bi rekao da bilo koja respektabilna seed banka pusta ne proverenu genetiku i zeli da sebi unisti reputaciju sa time sto izbacuje na trziste seme koje je ima veliki % hermija.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Sve mi je jasno što si rekao, stres je glavni uzročnik hermija, ali i oni za neke svoje fem vrste tvrde da imaju veću tendenciju da postanu hermi ako uvjeti nisu idealni, konkretno Blueberry, DP savjetuje da nije preporučeno neiskusnim growerima saditi Blueberry. Isto znam da je razlika ako biljka pohermi u početku ili sredini ili kraju cvjetanja, ali otom potom, nisu još ni iznikle :)