AVB - Already vaped bud

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PoluAmater

Funny one liner
05.01.2016
80
301
53
Earth
avb-feature.jpg


Definicija, sta je AVB?

AVB (Already Vaped Bud), ABV (Already Been Vaped) ili jednostavno vaporizovana trava nikako ne pripada u pepeljari.
Da, to znaci da ste svaki put pri bacanju ostataka posle vaporizacije bacili THC.

Svi znamo da je THC molekul koji uzivamo svakodnevno i da je potrebno "aktivirati" THCA koji se nalazi u kanabisu da bi taj molekul nastao.
Aktiviranje ili dekarboksilacija (otpustanje ugljen-dioksida) se moze postici zagrevanjem kanabisa na odredjenu temperaturu.
Jedan od razloga zasto je vaporizacija ukusnija od pusenja marihuane je taj da se sporijom dekarboksilacijom ili izlaganjem kanabisa manjoj temperaturi sacuva mnogo vise terpena, odgovornih za uskus vaseg cveta.

Svaki kanabinoid ima svojstvenu temperaturu "kljucanja" tj. isparavanja.
Pojedni vaporizeri imaju mogucnost zagrevanja na tacnu temperaturu, te time nude mogucnost koriscenja benefita kanabinoida koji na tacno toj temperaturi postizu zeljena dejstva.
Izlaganje kanabisa otvorenom plamenu sagoreva sve kanabinoide.
Sa druge strane, u zavisnosti na kojoj temperaturi vaporizirate kanabis, odredjene kolicine kanabinoida pa i THC-a ostaju u vasem AVB-u.
Naravno ovo vazi za temperature ispod 200ºC. Nikako ne dozvolite da vas AVB postane crn jer ste time postigli skoro istu stvar kao i pusenjem.

Ovde mozete videti tacne temperature kljucanja raznih terpena i kanabinoida.

U vaporizovanoj travi se nalazi oko 20% THC-a i mnostvo ostalih kanabinoida u odnosu na travu koju ste ubacili u vaporizer.
Ovo je dovoljan razlog da nabavite malu teglicu i obelezite je sa AVB. :)


Upotreba

AVB moze biti koriscen na razne nacine, a najbolji je za kuvanje tj. za edibles-e.
S' obzirom da je kanabis vec aktiviran, potrebne su jos samo masti da bi vas organizam mogao da odreaguje na nacin na koji vi zelite.
Bilo koji recept za kuvanje sa marihuanom moze da posluzi, samo vodite racuna da radite sa dosta slabijom travom, te je potrebno bar 4 puta vise trave nego sto recept nalaze.
Po mom iskustvu, oko 2-3g AVB-a po osobi je dovoljno za solidan buzz.

Naravno, posto je temperatura nepotrebna u ovom procesu, AVB mozete jednostavno posuti po vasem sendvicu sa puterom, mileramom, nutelom itd...
Mozete ga i popiti u jogurtu ili mleku, ali iz licnog iskustva ovo ne bih preporucio.
 
Poslednja izmena:
18.10.2016
135
240
43
Jel netko pravio maslac možda i ako može neki tip? Imam oko 5-6 g AVB-a jako dobre materije pa mi žao baciti, do sada sam uvijek bacao nakon vejpanja, ali sada se imam vremena igrati sa receptićima kojekakvim :)
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Jel netko pravio maslac
Evo ti recept pa isprobaj :thumb: ja sam pravio cookies od AVB-a i par grama marice, bili odlicni :)