Ayahuasca purple - 250W hps + 200W cob

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
UPDATE

52i dan vege
6i dan na 12/12

Pozdrav :vutra:



Ispricavam se na ovih 16 dana bez updatea.
Krenimo redom. Kao sto pise gore prebacio sam ju na 12/12 u subotu 23.3 i ujedno sam odustao od scroga jer, realno, kasno sam se sjetio slozit mrezu i grane su jednostavno preduge da bi ih sada isao provlacit kroz mrezu. Ali ne zalim za time jer je ona i ovako fino popunila box i gotovo sve grane su prilicno ujednacene. Stavio sam super spreader(poklon) ispod hpsa prije 4 dana i danas sam cobove prebacio na flower ali jacinu nisam dirao. Moram smislit nesto da ih dignem jer kad krene stretch bit ce frke. Uz malo cropanja i vezanja grana koje su se previse izduzile sam odradio jedan lollipop i to je to. Tocim vodu u tank i tu i tamo virnem da vidim kako se drzi i dal joj stogod fali. Meni se cini zdrava i sita. PK banana je spremna. Evo par slika pa procjenite sami

Sa hpsom

IMG_0670.JPG

IMG_0671.JPG

IMG_0672.JPG

Bez

IMG_0673.JPG
IMG_0675.JPG
spreader
IMG_0676.JPG
a s ovim se ne zamaram previse jer je to jedno jedino flekavo
IMG_0674.JPG

P.s sto se tice raja u kojem sam bio mogu rec samo ovo...zao mi je sto nisam pokidao osobnu tamo tako da ostanem tamo haha...Do sljedeceg javljanja cu sredit jedan video ,kojeg je prika snimio dok smo se vracali iz grada do smjestaja, koji ce vam prikazat iz prve ruke kakva priroda je tamo i kakvim cestama smo se vozili svakodnevno. Idealan smo i auto dobili, nova corsa gsi. Oni koji vole aute i voznju istih ce nakon videa vidit da je bio vise nego idealan za takvu cestu.
Sto se tice smjestaja. Bili smo smjesteni maltene u samoj sredini otoka(raj) i gdje god da isli bi se vozili po 50ak i vise km. Kuca koju sam vam slikao ima dvije velike klimatizirane spavace sobe, malu kuhinju i blagovaonu, 2 spremista, 3 TVa(koje naravno nismo koristili), kupaona na obje etaze, dvije terase a na jednoj od njih je jacuzzi, rostilj, peka, vocnjak(samo limun i narance smo nasli). I to za 70€ dan. Ako nekog zanimaju pojedinosti puta u € ili kn moze pm je mi se ne da pisat kolko sta kosta, ali cu rec da je litra benzina oko 1€ a limenka heinekena 0,33 je izmedu 0,4-0,55€(za razliku od konzuma u zg gdje je 8,20kn sto je cca 1,1€. Znaci vatafak.
I jos jedan vatafak je vatafak od applea sto su mi na kompu porazbacane slike po milijardu foldera i jedva sam i ove od aye naso (a slikao sam ih prije 10 minuta) tako da ce slike od smjestaja i prirode i zivotinja iz cocodrilo parka bit za koji dan.

To je to za ovaj update. Do sljedeceg tjedna se cujemo u medjuvremenu sa slikama i klipom sa kanara. Until then...Stay high :rasta:
 

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
UPDATE

65i dan ukupno
13i dan 12/12

Pozdrav :vutra:

Evo dosao je slobodan dan pa sam se uz wake&bake odlucio napravit update.
Dakle aya mi se za sad pokazuje kao idealna biljka posto je vec 13 dana na 12/12 i jos uvijek nema problema sa visinom. Znaci stretch za sad minimalan. Nabavio sam si lance za svjetlo dic tako da sto se mene tice sad se moze stretchat kolko hoce. 4 grane su krenule zestoko ali cropanjem sam ih zadrzao na istoj visini kao i ostale. Posto mi je prvi put sa tabsima ne znam kada bih trebao krenut sa gnojenjem i da li je potrebna dodatna tableta.Ono sto znam je da cu jos najmanje jednom pospricat boom boomom i to je to sto se tice ovog updatea..do sljedeceg ce vjerojatno past zadnji lolli i do kraja samo pratit.


Evo slika

IMG_0759.JPG
IMG_0760.JPG
IMG_0761.JPG
IMG_0762.JPG
IMG_0763.JPG

Do sljedeceg puta....stay high:rasta:

edit.
Do sljedeceg tjedna se cujemo u medjuvremenu sa slikama i klipom sa kanara

jbg...bit ce :razvaljen::
 

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
UPDATE

73i dan ukupno
21i na 12/12

Pozdrav :vutra:


Evo stigao ja napravit jedan kratki tjedni update. Nemam sta posebno za rec jedino da sam odradio lollipop i zalio sa PK i to u omjeru 7ml na litru vode. Na pakiranju pise da se gnoji svako zaljevanje sa 1-3ml/L ili jednom tjedno sa 10ml razmuceno u najmanje litri vode pa sam ja da ne pretjeram stavio cca7ml i zalio. To je to nema promjena osim da smo krenuli u cvjetanje. @Pantagan mentore da ne spamam mentorski evo tag pa kad ulovis vremena daj neku kritiku/sugestiju/pohvalu

Evo par(losijih) slika sa spavanja

IMG_0880.JPG

IMG_0881.JPG

IMG_0882.JPG

Until next time...Stay high :rasta:
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
bioza ti je odlicna,ja nisam samo shvatio sto si joj sad dao pk.
nebi skodilo ni malo nitrogena.
Nitrogen mu i netreba sad curka mu je 21 danu zivota ,prehrana za taj period ok,mozda je los ugao slike ja ne vidim nikakvu anomaliju bitniju.
Tu je i mentor koji bi sigurno alarmirao da je nesto biozi.Samo cepaj kolega prati upute mentora i sve ce bit ok.;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: crnicar
15.04.2017
364
1.060
143
Nitrogen mu i netreba
Pa da ne treba nebi ga biljka vukla iz listova. A ne mora znaciti da joj fali nitrogena mozda samo tako izgleda... ili joj fali nitrogena ili je przi svjetlo. Od to dvoje jeste nesto. Uz svo duzno postovanje i mentoru a i tebi :thumb: Ja samo ukazujem da bolje na vrijeme reagovati nego da lisce svo pozuti i poslije izumre. A znamo (oni koji su upuceni) da biljka bez zdravih listova ili nedostatka necega ne moze ni napraviti kvalitetne hedove! Nisam pisao u mentorskom kutku nego u dnevniku. A u dnevnicima svi mogu dati i sugestije i kritike i pohvale. Ako se nesto promjenilo neka brisu nadlezni. :thumb:

Da je moja biljka ja bi itekako reagovo i dao bi joj malo gnojiva za vegu gdje ima nitrogena ili bi svjetlo jos odigo, ili, ili... uglavnom reagovo bi. A sad svako ima svoje i kako bi uradio.
 

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
Istina je da je malo pozutila ali to nije tako strasno kako se cini na slici. Stvar je u tome da su mi slike ispale jako lose jer sam ju slikao na spavanju i onda je tu svjetlo iz sobe koje je zuto, blic na mobu je plav, kut slikanja je katastrofalan i stvarno ja sad kad gledam slike bi reko da je sprzena i glaaadna. Kad se upali svjetlo cu se malo vise potrudit oko slika pa cu stavit da se vidi stvarno stanje. Jos uvijek se upoznajem sa cobovima ali poucen prijasnjim iskustvom sam oba digo dosta visoko i trenutno su na nekih 40-50% snage. Zbog toga i je dobila malo po njonji jer se bila previse priblizila svjetlu. Trudim se okretat ju svaki dan tako da se ravnomjerno sunca.

Sto se tice PK. Stavio sam bananu cisto zato sto sam citajuci zakljucio da u ovom prelaznom razdoblju nakon flipa na 12/12 biljka trazi cal/mag a posto banana u sebi sadrzi i organsku melasu, a drugu nisam imao, sam ju ubacio u prehranu. Mada pise da se daje od treceg tjedna cvjetanja ja sam ubacio par dana prije jer mi se cinilo da joj treba.

Panta ako kazes da ubacim bactrex i orgatrex ja cu ga ubacit ali sto nije potrebnije u ovoj fazi fosfor i kalij. Biljka je krenula cvjetat i bacat lagano kristalice. Mislio sam mozda jos danas sutra zadnji put boom boomom spricnut ali sad ne znam.

Mozda najbolje da pricekamo da se upali svjetlo pa nabacim bolje slike.

Anyway hvala ekipa...tipkamo se kasnije ::lulamira::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
A čuj, ja godinama uzgajam na Biotabs a tu pk bananu nisam nikad koristio. Ne vidim tome svrhe, osim navlakuše za potrošit lovu, ako Orgatrex, koji je npk gnojivo,i Bactrex odrade grow kako treba. Ali opet, svatko ima svoju filozofiju growanja.
 

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
Ma shvacam ja tebe panta ali sta cu sad kad ju vec imam, novce mi nitko nece vratit a puna boca banane ce propast ako ju ne iskoristim. Ne iskljucujem opciju da ju izbacim. Ostavit sastrane pa za out iskoristit ili mami u vrt bacit pa da vidimo kako paradajz raste na banani :D
Nego, reci molim te koliko bactrexa i orgatrexa bi bilo dobro sad ubacit i kolko cesto i dal pojacavat doze ili bubat svaki put isto. Uzmi u obzir da sam na autopotu pa moram zatvarat ventil bar dan prije nego sto bi joj davao klopu. I boom boom...moze jos jednom ili je dosta?

Soko okolovo me natjeralo da malo bolje pogledam ayu...zakljucak je taj da je biljka pozutila malo vise nego sto mi se na prvu cinilo i to bi pripisao losoj odnosno slaboj prehrani jer je zutilo prisutnije na donjim listovima.. preventive radi sam jos malo stisao cobove te su sada na 40ak%.
Ventil autopota je zatvoren i pricekat cu dan dva da se malo posusi zemlja pa cu ju nahranit.
Da li je moguce da mi je ph vode previsok? Da li je moguce da je to zato sto mi zracna pumpa radi konstantno? (air dome iskljucen dok je mrak)Da li bi to trebao korigirat i na koji nacin? Mislim dal je bolje da pumpa radi krace i da ne pumpa tolko zrak u vodu? Mislio sam da sto vise pumpa da je bolje zbog vise kisika u vodi, ili sam u krivu?

Slike su katastrofa opet ali evo nekoliko sam izdvojio
86889DE8-EB35-455D-BA53-2474544E368B.jpeg
23BDAE2E-5A27-4A4B-AB7C-B5FD212CB132.jpeg
B37BBD6D-4B20-4C34-8EF3-CF8B5FEDE44D.jpeg
72136BEF-413A-482C-98AE-9EB81E3BBF64.jpeg
C2A47888-DA43-430D-898F-D52E9C1507EE.jpeg
 

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
UPDATE

84i dan ukupno
32i na 12/12

Pozdrav :vutra:


Evo stigao je i novi neredoviti update. Jednostavno ne stignem. Ali nema se ni sta pametno napisat osim da zahvalim svima koji prate i daju sugestije (dobro su dosle:respect:). Zadnjih 10 dana je u dva navrata dobila ukupno 20ml orgatrexa na ukupno 1L vode(1.put mislim 7ml, drugi cca13) i cini se kako joj je upravo to bilo i potrebno. Stali smo sa zucenjem lisca, secerimo se lagano i picimo dalje. Svjetlo je i dalje smanjeno ali planiram ga pocet postepeno pojacavat kroz koji dan. Vidit cemo kako ce aya to prihvatit pa cu nadam se na vrijeme i stat :razvaljen::. Klopa ide danas ili sutra i to ce biti kao zadnji put cca 13-15ml na pola litre vode.
Par slika sa spavanja

IMG_0976.JPG

IMG_0977.JPG

IMG_0978.JPG

IMG_0979.JPG

IMG_0980.JPG

IMG_0981.JPG

IMG_0982.JPG

Do sljedeceg puta...stay high :rasta:
 

Đorđe Logić

Don't panic, it's organic
21.06.2017
651
2.817
163
istina, dobro kaze, ne vidi se nijedna narancasta stigma, ja bi reko mozda i mrvicu duze od mjesec dana, ako je na slikama 32 dana na flipu onda cvjeta tek 20-25 dana?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: reaktor

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
:rofl: Ide jos ovo hranjenje orgatrex pa od sljedeceg idem sa bananom. Ja racunam jos nekih 40 dana do harvesta (ako ne bude nekakvih problema koji bi eventualno produzili ovu epizodu)
Nisam ni mislio ni rekao, da je blizu
Lakse s pljugom ekipa :rasta: i hvala sto pratite :respect:
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Tek se počinje debljat kak treba,ima tu još do kraja ohoho.. sretno dalje kakva zadnja klopa tek sad treba masa fosfora i kalija za pravi cvjet!! :joint: ::umirem::
 

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
UPDATE

104i dan ukupno

52i na 12/12

Pozdrav :vutra:

Vrijeme leti i doletio je jos jedan update. Nista posebno se nije desilo osim da sam krenuo s bananom u prehrani i morao sam prije par dana postavit mrezu jer se aya cijela objesila. Ne znam ne cini mi se da se nesto previse ubucila ali zato ima trihoma brdo. Nekako mi se cini da to debljanje ide suvise sporo a mozda sam i zabrijao malo. Kako god da bilo ima do kraja jos dosta pa se nadam da ce i masa doci. Evo par slika :wave:

Prije mreze


IMG_1120.JPG

IMG_1119.JPG

IMG_1117.JPG

IMG_1111.JPG

I onda malo poslje

IMG_1124.JPG

IMG_1126.JPG

IMG_1125.JPG

i vjerna cuvarica

IMG_1108.JPG

Do sljedeceg puta...stay high :rasta:
 
Poslednja izmena:

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
UPDATE

126i dan ukupno

74i na 12/12


Pozz :vutra:

Evo samo da vam javim da je aya jos uvijek ziva. Jednom tjedno dobije 15ak ml banane na litru vode i to je to ali mislim da je zadnje gnojenje ujedno bilo i posljednje. Trihomi su uglavnom prozirni, ima nesto mutnih i ja kolko sam uspio zamijetit 1%amber znaci ima jos malo da gura. Miris strava i vrhovi su se ljepo popunili i stvrdnuli. Guramo jos malo pa cemo vidit kako ce kraj izgledat.

Eo par slikica sa spavanja

785C425D-E26F-4E96-82A4-08FE2DAD2143.jpeg

89C77ED4-C1F1-49BE-8B5D-713E8BFBF443.jpeg

06FD7509-C822-47DF-A13E-E51E4BBB122E.jpeg

9D9ECE61-546E-4C78-96E3-91767DBBF33B.jpeg

74062EEB-7F14-4D5A-87A0-5751200D739A.jpeg

A ovime se bavim zadnjih par dana...outdoor ekipa

C39153BE-4FDA-457A-83B4-4CBE2D8255CF.jpeg

Do sljedeceg puta...stay high :rasta:
 
Poslednja izmena:

Netkotamo

Not now...
11.06.2016
284
1.117
143
Odlicno izgledaju ::listomahanje::pratio sam dnevnilk, koliko dugo cvjetaju po breaderu? I daj mi reci ta žica scrog, šta je to di tog ima za kupit hehe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: changadmt