B l u e s b l u e s

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Kelly Richey ( 30.novembar 1962.) američka blues-rock gitaristkinja
[FONT=&amp]
Samo ću ovo napisati za nju i jasno je, razumemo engleski, [FONT=&amp]copy - paste[/FONT][/FONT][FONT=&amp]

Kelly Richey has been described as “Stevie Ray Vaughan trapped in a woman’s body with Janis Joplin screaming to get out

[/FONT]
[video] The Kelly Richey Band Video - My Baby's gone Crazy - YouTube[/video][FONT=&amp]

Al ga Kelly plete, svaka joj čast ...
[/FONT]
[FONT=&amp]Umalo ne napisah svaka joj dala...[/FONT]
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Rhonda Smith ( nigde nisam mogao da pronadjem datum rodjenja, krije ga ko zmija noge ).

Harizmatična basistkinja poreklom iz Kanade. Svira bas u bendu sa legendarnim Jeff Back-om, što samo govori o njenom talentu i kvalitetu. Imala izuzetno nezahvalnu dužnost da zameni svoju prethodnicu i miljenicu publike basistkinju Tal Wilkenfeld, medjutim uspela je.
Poznata i po saradnji sa Princom i Beyonce.

Poslušajte pa prosudite sami, savršeno ....

[video=youtube;PMpgiTrY1Mk]http://www.youtube.com/watch?v=PMpgiTrY1Mk&feature=related[/video]

Uh,mogla bi ovako da me uspavljuje i budi .... Rhonda Smith will you marry me ?
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Muddy Waters, Buddy Guy, Junior Wells, Bill Wyman, Pinetop Perkins ... Kakav skup legendi na jednom mestu ...

[video=youtube;4H9I9ZFRZaA]http://www.youtube.com/watch?v=4H9I9ZFRZaA[/video]

Ovo jednostavno mora da se presluša i pogleda. Odoh prvo da se malo promuvam po gradu, trebalo bi mi nešto za "inhalaciju" ...
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Tal Wilkenfeld rodjena 2. decembra 1986.godine. Praslatka i pretalentovana Australijanka, svira bas, koja je sa svojih 20 godina bila gost na koncertu Allman Brothers Band-a, a sa 21 svirala u pratećem bendu Chick Corea na turneji po Australiji. U isto vreme je angazovao i Jeff Beck tako da je Tal odsvirala Back-ovu evropsku turneju.

Od tada je nastupala sa: Eric Clapton-om, Herbie Hancock-om, Joss Stone-om... Ja se sav rastopim kad je gledam i slušam ... Virtuoz...

[video=youtube;WQrP_0PQCDk]http://www.youtube.com/watch?v=WQrP_0PQCDk[/video]

Jeff Beck - Stratus & cause we've ende - YouTube
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Eric Burdon ( 11. maj 1941) vođa grupa The Animals i The War, jedan od najcenjenijih belih rock pevača blues usmerenja svih vremena .
Svoj status rock velikana stekao je najviše zahvaljujući izražajnim vokalnim interpretacijama ranih pesama matične postave The Animals od kojih su mnoge – poput The House of Rising Sun i Don't Let Me Be Misunderstood – uključene u rock antologiju kao neizostavni deo zvuka 60-ih godina XX veka.

Nakon raspada Animalsa Burdon se udružuje s crnačkom funky družinom War s kojom takođe postiže svetski hit Spill the Wine.

Često opisivan kao-beli pevač crnog glasa.

[video=youtube;Ig4jQrofnBI]http://www.youtube.com/watch?v=Ig4jQrofnBI[/video]


A evo još jedne od grupe War, antologijska, ako ste gledali, a jeste sigurno, film Up in smoke, sve će vam biti jasno

Low Rider - War (1975) - YouTube
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Evo Power, nešto više o Mayer-u, ima potencijala, malo prčkanja po Google-u, pa da sastavim nešto

John Clayton Mayer ( 16. oktobar 1977.), američki muzičar, pevač, tekstopisac i producent. Počeo je sa pop muzikom da bi od neke 2005-te godine "zaglavio" u bluesu pod uticajem BB King-a, Buddy Guy-a i Eric Clapton-a. Ima grupu pod nazivom John Mayer Trio.

Pred njim je definitivno budućnost, mada sam pročitao dosta loših komentara o njemu u smislu " odličan gitarista ali pesme loše". Kažu u komentarima da ponekad ne koristi ni 5% onoga što zna, a da to zvuči dobro.

Uglavnom, slika koju sam ja stekao o njemu za ovo malo vremena što sam obratio pažnju na njegovu svirku, a uputio me je Power Seed, dosta je mlad, karijera je pred njim, neverovatno talentovan gitarista i muzicar. Ono što sam do sada preslušao njegovih pesama, iskreno, većina vuče na komercijalu i pevljive hitiće ali kad ga čujem kako svira, kao ovde, savršeno.


[video=youtube;Y_VDoCKxwkY]http://www.youtube.com/watch?v=Y_VDoCKxwkY[/video]

Šteta bi bilo da ovakav talenat zaglavi u nekom proseku. Stvarno dobar gitaista.
 

ZelenaBanana

Aktivan Član
02.03.2010
51
8
0
33
meni nije bas neke special, al neka :D
uglavnom trazim neki blues u kojem ima harmonice
onak stari onaj blues ne znam kak da vam opisem al kad cujem da harmonica tak zna ponekad uletit pa onda gitara i bubanj i bas podignu pa neki solo pa onda opet harmonica uleti :D
eto ak imate kaj tak dobrog, postajte.
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
ZelenaBanana je napisao(la):
meni nije bas neke special, al neka :D
uglavnom trazim neki blues u kojem ima harmonice
onak stari onaj blues ne znam kak da vam opisem al kad cujem da harmonica tak zna ponekad uletit pa onda gitara i bubanj i bas podignu pa neki solo pa onda opet harmonica uleti :D
eto ak imate kaj tak dobrog, postajte.

Charlie Musselwhite ( 3. januar 1944), još jedan od belih bluzera, svira usnu harmoniku i peva. Preko 40 godina staža na sceni, uvršten u Blues kuću slavnih.


Dobitnik 24 Blues Music Awards i ima čak 6 nominacija za Grammy.

[video=youtube;856k-G13klY]http://www.youtube.com/watch?v=856k-G13klY[/video]

Evo Banana, za početak, i naravno Little Walter i Junior Wells, e te usne harmonike kad dobro preslušaš kreni dalje, pozdrav
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Mali podsetnik, da se ne desi da neko bude postavljen dva puta…

Bessie Smith, Big Bill Broonzy, Blind Lemon Jefferson, Leadbelly, Charley Patton, Alonzo Lonnie Johnson, Son House, Tampa Red, Tommy Johnson, Robert Leroy Johnson,Johnny Winter , JJ Cale , Muddy Waters , Willie Dixon , Little Walter , Howlin Wolf , Etta James , John Lee Hooker , Bo Diddley ,Buddy Guy , Junior Wells , Peter Green , BB King , Albert King , Freddie King , Earl King , Albert Collins , Stevie Ray Vaughan , Jeff Beck , Koko Taylor , Nina Simone , Janis Joplin , Duane Allman , Rory Gallagher , Joe Bonamassa , Derek Trucks, Chris Duarte, Ana Popović, Eric Clapton, Jeff Healey, Hubert Sumlin, Ry Cooder, Steve Seasick, Ike Turner, Alvin Lee, Billy Gibbons, John Mayall, Tom Waits, Bob Dylan, BLUES TRIO, Karlos Santana, Jimmie Vaughan, Jimi Hendrix, Gary Moore, Warren Haynes, Joe "Satch"Satriani, Doug MacLeod, Otis Spann,Mary Lou Williams,Oscar Peterson,Count Basie,Eric Bibb,Guy Davis, Kelly Richey, Rhonda Smith, Tal Wilkenfeld, Eric Burdon, John Clayton Mayer, Charlie Musselwhite.

Za sad 69 imena. Moze solidna knjiga da se napiše.Baš sam zadovoljan kako se tema razvila i kako napreduje.Zahvaljujem svima koji su postavljali muzičare ( loop,PowerSeed,opa cupa,ranjito,hardbluesman…)i onima koji su pratili temu.Naravno da nije kraj,tema je nepresušna.
Ih,ponekad sam sebe iznenadim kako sam uvidjavan i ljubazan :dada

Uglavnom,idemo dalje…

[video=youtube;ukPMo5EhauQ]http://www.youtube.com/watch?v=ukPMo5EhauQ[/video]

Slušalice na uši, pojačati maksimalno, zapaliti i poslušati ovo iznad ... bez ikakvih komentara...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ne,ne hook.......epic fail....
kako postati 'howlin' wolfa' BEZ komentara...pa ne ide to tako xD
mrzi me da listam unazad,mozda je vec spomenuto-mozda ne
al' ja cu dodati da je Howlin' (legenda kaze) dobio nadimak od mrtvaka koji je izasao iz rake da mu nastimuje gitaru,
'and he's been howlin' at the moon ever since'

ko nije gledao 'cadillac records' -pod OBAVEZNO

a evo i epic borbe izmedju Muddy Wattersa i Howlin' Wolfa




Cadillac Records - Howlin' Wolf Sings - YouTube








ali komentar -

Muddy - 'you can take her...but she comes with THIS(pokazuje na medjunozje)
Leonard Chess - 'I don't think he can hear you,Muddy...'
Muddy - 'oh...I GUARANTEE you he can hear me...'


kakav film jbt......


♩ Smokestack Lightning ♩ - YouTube













jedan jedini,nenad'ebivi Howlin' Wolf
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa