B l u e s b l u e s

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
John Campbell , pevač, gitarista i kompozitor. Moćna gitara i još moćniji glas. Nažalost umro mlad, na spavanju od srčanog udara u junu 1993. u 41. godini života.

http://www.youtube.com/watch?v=fJCq6DqFEQI
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Uauu He-Man, gde me nadje noćas ovako lepo naduvanog sa ovim. Zaslužan si što će se i na našem forumu naći nešto napisano o Magic- u.

Magic Slim -
Rodjen je 7.8.1937. u Grenadi,Misisipi.Pravo ime mu je Morris Holt.
1955. je došao u Čikago i pridružio se bendu svog prijatelja Magic Sam-a,od koga je i dobio nadimak.Svirao je bas gitaru i pošto se nije mnogo proslavio,ubrzo se vratio u Misisipi.Uspeo je da zaintresuje mladjeg brata Nick-a i on je uzeo da svira bas.
1965. se Slim vraća u Čikago i formira bend The Teardrops.1970. mu se priključuje i brat Nick.Sa snimanjem singlova je krenuo 1966. pesmom Scufflin i snimao ih je do 1977. kad je izdao prvi album Born Under a Bad Sign.Posle ovog albuma je usledilo još mnogo,mnogo dobrog bluza ( preuzeo sa www. muzički forum )

Pa da i ja postavim nešto od njega

 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man and šaran

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Lynn je želela da hoda bosa, skinula je cipele i stavila ih u tašnu. Šetali smo tako ispred te kuće… Onda je ulicom prošla neka dečurlija sa maskama na licu. Vraćali su se sa nekog karnevala. Jedan od njih je prišao Lynn i upitao je:
– Zbog čega vi hodate bosi?
Zaustavili su se i napravili krug oko nas. Svi zajedno su imali godina koliko i mi.
– Tako se brže hoda, odgovorila im je.
– Stvarno?, rekli su svi u glas.
– Da, rekla je Lynn, skineš cipele samo onda kad odlučiš kuda želiš da ideš. Kuda vi želite da idete?
– U Diznilend, rekli su
– Skinite onda cipele, rekla je Lynn. Bićete tamo za pet minuta.
Klinci su stvarno poskidali cipele i pojurili ka Diznilendu.
– Pogledaj ih, rekla mi je, žure da stignu svoj san.“

Milan Oklopdžić „CA Blues“


Taman fino napušen, seo za komp, slušam blues, pretražujem po netu nešto novije, nadjoh jedan bend, svideo mi se, ukucam na Google, kad treći rezultat pretrage - Vutra forum... Otvorim, pogledam, ja pisao ... Već sam slušao i pisao o tome i baš sam fino naduvan kad sam zaboravio ...

Nego, ima efekta ovo moje baljezganje o bluzu, može se naći neko kao ja da nešto pretražuje o muzici, a pretraga ga baci pravo kod nas ...

Moraću još malo da se aktiviram u ovoj temi, što više podataka to bolje.

Pa da ...