bakterije vs slavol

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
zdravo ljudi,evo da pokrenem ovu temu..nesto sam se zamislio bas danas..

koriso sma i jedna i drugi preparat..

bakterije cak sta vise pre slavola,al tad nista nisam znao..tako da nisam uvideo ni rezultate..

sto se tice slavola,picio sam ga ovaj out..otprilike 10ak ml po biljci svako zalivanje,nisam nesto mnogo stavljao..litar sam samo imao..mesec dana pred cvetanje sam batalio jer sam istrosio,i sve kao kupicu necu..i dodjosmo do cvetanja..

ono sto je cudno jeste da su biljke dok su tretirane slavolom slabo napredovale,al to prepisujem susama velikim i visokim temepraturama..kako je zahladnilo i evo sad cvetanje biljke su eksplodirale..ne mislim samo na strec,znaci bolje su rasle i poslednjih par nedelja pred cvatnju (kad nisam tretirao slavolom)

e sad bakterije se reklamiraju i kao neki oblik fungicida i tako blize i tako dalje,naravno ne zamenjuju sam fungicid..

nista,eto zanimaju me vasa misljenja..bakterije su po ceni duplo i nesto vise jace od slavola..slavol nalazim 10 l za oko 25e..a bakterije 5 l za oko 30ak e

takodje me interesuje da li tretirate svako zalivanje,da li samo zalivanje u koren ili i folijarno..

da li je dovoljno samo zaalivanje u koren..da li je ok folijarno takodje prskati bakterije npr uz nem ulje..
sta mislite da je bolje..
i eto tako,pisite ovako lepo kao ja :D:skot::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Vise hvalospeva dobijaju bakterije,neki forumasi su koristili oba preparata,nznm sto se ne ukljuce u temi :)
Nekad sam sibao Slavol,bio je odlican,al eto dosle izmene,marketing itd... mslm da je ChilHead pisao da su mu bakterije bolje... ja ih jos nisam probao :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and hazeri

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ja furam slavol i dalje, neki je prazan, neki crn od kolonija i smrdljiv strasno...
mozda vise po navici, nemam pojma, da pomognem curama.
samo sto sam se sad nesto natripovao, pa ne mesam vise sa djubrivom (bojim se da ce da pobije bakterije :D tako da slavol dajem izmedju prihrane.
folijarno nisam probao, ali jesam flosal, to je nesto slicno i od iste firme, samo jednom doduse tako da ne mogu dati svoj sud o tome, osim da je jedna biljka od tri koje sam flosirao, bila nesto manja i to ona koju sam bas okupao?
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
ja hocu ovim mojim sad ponovo u cvatu da dodam nesto od ta dva..mislim da cu slavol opet,jer vec sam im davao u vegi..aj kao da nastavim sa njim..nije skupo..5 l kanticu uzmem..oko 30-40 ml po biljozi svako zalivanje..imacu taman do kraja cvetanja..

a u indooru cu preci na bakterije,bakterije su meni ranije ceo stan usmrdele..a slavol ovaj sad,zucakste boje..nije nista bitno smrdeo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
06.04.2016
2
3
3
59
prvi put kad sam koristio slavol uzeo sam malo pakovanje.bio je zimski period i listovi na curama su bile ogromni,tamnozeleni.vidjelo se da im godi.nije smrdio.boje se ne sjecam.poslije 2 mala slavola uzeo sam litru.i poceo davati.vidio sam da nesto nije u redu.potom procitam na mojoj vutri tj. neko je savjetovao da se stavi 1-2 kocke šecera.i stavim.kad je to proradilo i pocelo da bazdi.ne mozes otvoriti od nekakvog vonja.i sto je najgore od svega toga sto mi nesto opet cure nisu sjajne.a naletio sam na neke patuljaste cure.sve mi se pojebalo.sad sad uzeo folifertil T al nisam jos poceo da koristim jer nemam šta tretirati.:(
 
Poslednja izmena od urednika:

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
sta se stekas :D

sledece zalivanje krecem ipak bakterije da rokam indikama,par ljudi je spomenulo da slavol nije bas svaki put kako treba i to..ovo je kao noviji proizvod..sta znam..

pazarim litar,cisto rekreativno..svakoj biljozi po 10 ml svako zalivanje..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and nostromo
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.