Balast - Prigusnica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.02.2016
8
3
3
34
Pretpostavljam da je glupo pitanje, ali:

Da li postoji razlika izmedju prigusnica za HPS i MH sijalice?
Posto vidim da mnogi u oglasima stavljaju u opis da je namenjena za jednu od dve vrste?

Naisao sam na ovu prigusnicu, ali je prodavac prodaje kao da je namenjena specijalno za MH...
Ja sam imao plan da na nju povezem HPS 250w... Da li je to izvodljivo?
 

Prilozi

  • prigusnica.png
    prigusnica.png
    299,5 KB · Pregleda: 50
05.04.2015
16
6
3
makedonija
Pozdrav svima!
Na ballast za hps i mh(shvabe 150w) priklucio sam 150 w MH sijalicu i dobio sam plavo zelenkastu nijansu,pa zam zamenio sa 250w ballast za zivinu i MH,i tada je blesnula kako treba,belo plavkasto,veoma razlicito nego u prvom pokusaju( tako ide vec nekoliko nedelja bez problema)...e sad,taj 250w balast isto od "shwabe" na koji pise da je za zivinu i mh 250w je izvadzen od ulicni reflektor na kome je bila ta 150 w MH sijalica...imao je i starter..
PITANJE: imam jos jedan balast(neki Tusrki) za zivinu sijalici,a ne pishe za MH,.dali bi mogao da ga iskoristim kao balast za MH 150w,i dali da ubacim u kolo i starter,posto na shemi na njega ne pishe da treba starter..ili da pokusam prvo sa 250 w MH pa ako spektar vetlosti ide u zeleno,znaci da je slab za 250 MH,i da probam pa da vrzem 150 kao u slucaju sa balas od ulicnog reflektora?...vrednosti su veoma blize,ovaj turski je sa malo vecim vrdnostima u odnos na onaj od ulicnog refletora i malo veci za santim u duzini,,,
Hvala ko me je razumeo i molim za pomoc..poz iz juga,iz Makedonije
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nije te bas lako razumeti al moze se ;) malo si zakomplikovao al generalno na balast za zivinu sijalicu mozes kaciti i mh i hps. e sad ne znam sta se desava sa onim prvospomenutim, ako pise da je za mh i hps trebalo bi da tera 150w mh. neki balasti za hps znaju praviti problema sa mh lampama. a ovo za starter, ne znam kakva je lampa, kruskaste obicno imaju starter u sebi
 
05.04.2015
16
6
3
makedonija
haha Power,ipak si me razumeo,to je to ustvari,ali finta je sto ta MH sjalica je 250w,a tubular,a izgleda kao 150 po velichini,sinoc sam malo prosurfovao i nasao sam dimenzije te sijalice,i ona ti bi 250w....ipak svaka ti cast sta si mi iskocio u susret,zdravlje pa cu napraviti i ja jedan dnevnik uskoro,da spodelim svoje iskustvo,koliko toliko,pomoglo bi nekome..poz svima koji su ljubiteli hortikulture" :)
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ja inace nisam neki elektricar i nevolim da se nesto puno da prckam oko struje,imam neko osnovno znanje koje mi je dovoljno za domacinstvo toliko da ne moram da zovem majstora.Pa bih pitao,sto se tice prigusnice/balasta interesujeme dali oni generalno imaju neki rok trajanja da tako kazem.Dali svremenom oslabe ti namotaji ili sta vec pa onda daju manje snage sto se odrazi kasnije na rad sijalice tipa da daju manje lumena.Ustvari sustina onog sto ja zelim da pitam je da posto sam resio da malo osvezim opremu,da kupim bolje sijalice jel su mi ove vec izrabljenje,pa sam ujedno mislio da kupim i prigusnicu ali nisu ni malo jeftini od 250w.Jel sto bih kupio novu prigusnicu ako mi ova sljaka kako treba kod mene je vec nekih 2god odradila par growa ali i ja sam je takodje uzeo polovnu tako da neznam koliko je radila kod predhodnog vlasnika.Tako da ako moze neko da me uputi kako da je proverim tipa dal radi istom snagom dal je izgubila moc rada ili sta vec.Malo je bzv ovo sto pisem ali me interesuje jbg tako da nezamerite na mojem banalnom pitanju.Jel za novac sto bih dao za nov balast mogu da kupim dobar reflektor Mirror WingReflektor L koji je u rangu cene jedne prigusnice od 250w.:spliff:
 
Poslednja izmena:
03.06.2016
4
0
1
27
Imam prigusnicu od 125w od HPM (High Pressure Mercury) sijalice, jel moze da se koristi HPS 150w illi moram kupiti novu prigusnicu
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ta prigusnica ti je adekvatna za takozvani zamenski hps od 110w (kruskastog oblika), nisam kacio nikad lampu od 150w, moguce da ce da radi ali ne punim kapacitetom. dok ne probas neces znati, al ako radi racunaj da gubis bar 40ak w i svakako gubitak u lumenima
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Glok

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
Balast (250W) je počeo opasno da se pregreva. Toliko da je nemoguće držati dlan ni 5 sekundi na njemu. Mogu li da očekujem da će uskoro riknuti? Mogu li šta učiniti da to predupredim? Nov nije jeftin, a ovaj nije odradio ni cela dva growa, smoriću se ako se to desi...:(
Izvalio sam da u nekom položaju hoće da pucketa (kao neke varnice da se čuju), ali sam ga namestio da se to ne čuje i radi dobro, osim činjenice da je užasno vreo.
 
25.10.2015
110
238
43
40
Bgd
Žice se tope. Crći će uskoro, tako da je najbolje da ga otvoriš i zameniš te žice unutra. Prvo slikaj da znaš kako da vratiš. Imao sam identičan problem i postoji post na forumu, potraži ako te zanima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 21 gram

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
, nadam se da je prikladno mesto za moje pitanje.
Jeste prikladno na pravom si mestu,mene samo zanima ta zivina prigusnica kako izgleda , bas nisam upucen a zanimame .Daj neku sliku a ja odo da vidm sta kaze cika guglu.
Evo me,ja mislim da je to to da moze na zivine prigusnice hps,samo tu treba jos i upaljac ili ti starter i da je normalno iste w sijalica i balast.Al bolje da sacekamo da vidimo sta kazu kolege,ja bih rekao teoretski da je to to.
 
Poslednja izmena:

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
jeli ima tko iskustva sa Control Gear 400W prigusnicom?

control-gear.jpg


u opisu pise:

Veoma kvalitetna i pouzdana prigušnica. Prigušnica je pogodna za HPS i MH žarulje. Može se koristiti u razdoblju vegetacije i cvjetanja. Prigušnica troši malo struje, veoma je tiha, ne pregrijava se kao obične prigušnice te je proizvedena u Europi. Električni kabel za u struju i za povezivanje reflektora su integrirani.

ima je za 360kn. dvojim izmedu ove i green power..