Balkon random sjeme

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.03.2008
31
79
18
43
Nikla u martu presadjivana 3 puta prezivila dva loma zbog oluje i leda dva gubitka lisca od insekata vase misljenje o njoj
 
10.03.2008
31
79
18
43
Izgubila je liscw prije par sedmica al je krenulo novo mislis da nema nista od nje?
Nema sanse za oporavak?
 
Poslednja izmena od urednika:
10.03.2008
31
79
18
43
Pa posle gubitka lisca pocela je pustati nove listove i pokazala je pol zasto da bacam ako je ziva i ako se oporavlja nakon toga pitam samo posto nisam iskusan da mi objasnite
 

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.599
258
druze ona sad treba da pravi cvetove a od cega ce da se odvija proces fotosinteze ako nema lisca,
to i da uspe da napravi koji cvet neces dobiti ukupno gram suve materije a tesko da ces i to dobiti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and ledeni6

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Nemoj npisati post za postom..razmisli prije nego pocnes pisati,pa to sve slozis u jedan..dva posta.
Ovako ti brisem pisano i premjestam.....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Jojoman

djonideep

Aktivan Član
24.10.2016
119
861
93
Home guerilla grow bez lisne mase.
Ne bi prepoznao da je weed , ako ni si spomnao da nabacuje listove ko sativa.
Ipak ako je ti je merak , onda teraj.
Pa sta bude.
 
10.03.2008
31
79
18
43
Bilo je lisne mase kao ko kod normalne biljke do prije par sedmica ovde sam od 2008 i nikad nisam imo problem sa uzgojem niti pisao ista nisam ovo je prvi put da pisem nesto jer me zanimalo moze li se kako spasiti ipak je tu od marta krasila balkon
 
Poslednja izmena:

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
Naravno da moze.
Ovako napravi:

Uzmi veliku teglu za zemlju, sto vecu mozes, znaci barem kantu jupola ali posto je jako vruce uzmi bar 50 litara kantu.
Napuni je sa fino, kvalitetnom zemljom. U sumrak, kad sunce zalazi, presadi biljku u vecu teglu. Dobro zalij sa barem 10 do 15 litara vode, polako sipaj da se ne stvore vodeni cepovi unutra.
Nakon presadivanja drzi je u hladu, nikako na direktnome suncu barem sljedecih 5 dana.
Nakon tjedan dana stavi je direkt na sunce, do tada se korijen vec treba ukorijeniti. Samo pazi da joj nije vruce, pogotovo pod ispod tegle sa zemljom, stavi stiropora ili drvenu dasku ispod kante da ti hladi i to je to.

Jos je rano, uspjet ce!

P.s. Nikada ne zalijevaj sa hladnom ili mlakom vodom. Uvijek koristi samo vodu koja je odstajala na suncu barem 1 cijeli dan jer ako je temperatura vode manja od temperature tla, tlo nece upiti vodu a korijen biljke ce se sokirati velikom temperaturnom razlikom (sjeti se kad vruce udes pod tus pa se ides tusirati hladnom vodom = shok!)
 
10.03.2008
31
79
18
43
Naravno da moze.
Ovako napravi:

Uzmi veliku teglu za zemlju, sto vecu mozes, znaci barem kantu jupola ali posto je jako vruce uzmi bar 50 litara kantu.
Napuni je sa fino, kvalitetnom zemljom. U sumrak, kad sunce zalazi, presadi biljku u vecu teglu. Dobro zalij sa barem 10 do 15 litara vode, polako sipaj da se ne stvore vodeni cepovi unutra.
Nakon presadivanja drzi je u hladu, nikako na direktnome suncu barem sljedecih 5 dana.
Nakon tjedan dana stavi je direkt na sunce, do tada se korijen vec treba ukorijeniti. Samo pazi da joj nije vruce, pogotovo pod ispod tegle sa zemljom, stavi stiropora ili drvenu dasku ispod kante da ti hladi i to je to.

Jos je rano, uspjet ce!

P.s. Nikada ne zalijevaj sa hladnom ili mlakom vodom. Uvijek koristi samo vodu koja je odstajala na suncu barem 1 cijeli dan jer ako je temperatura vode manja od temperature tla, tlo nece upiti vodu a korijen biljke ce se sokirati velikom temperaturnom razlikom (sjeti se kad vruce udes pod tus pa se ides tusirati hladnom vodom = shok!)


Hvala na savjetu i upustvu i pozitivnom stavu uradicu to sutra pa cu postaviti ovde kako je napredovala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: LupusHerbivor

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Po mom nekom iskustvu kroz dva tjedna bi trebalo zapoceti cvijetanje a u ovom slucaju nema sta cvijetati solucija presadivanja i sl bi mozda imalo smisla da je 6 mjesec al u polovici 8-mog nema bas puno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Brufem and flop87