bas je su super ovi moderatori...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

popirat

Banned
Banovan
29.05.2010
1
0
0
29
nabavim jedva jedvice bijednu 70w hps žarulju i preko 2 sata tražim po netu i forumu kako da to spojim sa prigušivačem i starterom... nema nigdije, ima istih tema koliko hoces, ali nijedna nije odgovarala ovom mojem kompletu, tako da nisam nasao gdije da spojim sta i kako... napisem post i stavim sliku i pitam za pomoc... dobijem poruku od "Power-Seed-a" da kao nisam pretraživao forum (sa pravilima sam upoznat)... nis, odoh spajat sam, i sta mi se desi? pregori mi žarulja, ono, puno hvala -.-" od velike ste pomoci.... fuj!
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
(nisan upoznat sa sitjuešnom niti tribam biti ali..)

Biti će bolje sljedeći put.

Samo dobre vibracije i ima da ta pregorjela hps-ica zaživi ka onih dana kad je bacala svoju toplu svijetlost u daljine i daljine, oh te daljine...

Power je i onako u zadnje vrijeme "where is my mind" modu tako da mu nije ni za zamjeriti ako je eventualno pogriješija :icon_lol:

a sad svi skupa refren:
I don't eat, I don't sleep,
I do nothing but think of you.
I don't eat, I don't sleep,
I do nothing but think of you.


You keep me under your spell,
You keep me under your spell,
You keep me under your spell.

:bananica
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
bravo,bravo aplauz !
potpuno si u pravu !
modovi su olosi najveci !

to sto 75 puta dnevno BRISU nepotrebne teme,kao sto je ova,jer neki clanovi nisu bas najjasnije upoznati sa pravilima,NEMA VEZE

to sto je potpuno svejedno dal' spajas 70w,150w ili 250w ili 400w ili 600w jer se spaja ISTO -a samim tim ti i link pomaze,koji je Power ostavio -nema veze


ali,POTPUNO si u pravu-tvoj je komplet toliko poseban,da nigde na netu nema kako spojiti UNIVERZALNE ZICE KOJE SE UVEK ISTO SPAJAJU za njega.

bra'o
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
Razmisljaj uvek par koraka unapred a ne da radis u hodu...Ima sema za spajanje ja sam svoj hps spojio prema uputstvu sa foruma i radi no problem,mucni malo glavom i manje duvaj :)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
03.07.2009
1.740
2.317
188
Bilo prošlo...

Lekcija naučena....

idemo dalje :)

(Loop previše si "agresivan" u tom svom nastupu opcenito sta se foruma tiče kad su ovakve, slične il idruge teme u điru...sendaš neku negativu energiju ;)...nhf ofc, ali sma mora da napisem,...ionako ce tema na grejvjard ;) )
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
nema ovdje boss-ova samo moderatora koji uskaču kad treba...:icon_mrgreen:

Popirat: nečitanje te koštalo 1 HPS 70w lampe,kupi drugu i čitaj,vidiš moro si spalit lampu da bi pročitao kako se spaja....:thumb:

počivala u miru Amen....:icon_lol:

Pogledajte prilog 1765
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
rasta3 je napisao(la):
Da nije modova nebi bilo ni ovog foruma sa kog si naučio nešto a power je ovde boss evo tema pa pogledaj možel pomoć
https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/4258-spajanje-hps-ice.htm

stavio sam link od ove teme koju je stavio i rasta3, a koja je u istom podforumu u kom je bilo postavljeno pitanje, ne znam sta nije jasno, objasnjenja i fotki za primer ima na 10 strana, ajd sad svaki clan koji ima hps nek otvori temu kako se spaja ponaosob bas njegova lampa, pa ne mogu da verujem... u krajnjem slucaju pitanje je moglo da bude u temi predvidjenoj za to a ne otvarati novu temu, ako nesto nije u redu zalite se gazdi foruma pa nek me smeni, necu se buniti, samo ce mi olaksati zivot malo... uz to dao sam infrakciju (5 points) koja je predvidjena pravilnikom za ovakve stvari a pravilnik nisam pisao ja.
okacio si fotku koja je prilicno losa, ne vide se dobro komponente, nisi rekao koja je lampa i koje je snage balast, a nesto ne vidim tamo starter, mozda ga i ima al fotka je takva da ga ja ne prepoznajem. fakat, zao mi lampe (nova je oko 5e, nije to neki trosak) al ajd objasni sad ovde sta pise na prigusnici, za koje je lampe i da li imas starter, bar da vidimo gde si pogresio pa sledeci put bude bolje... da sam ti ja spojio komplet pa riknula lampa imao bi pravo da gundjas, ovako zaista bez veze kriviti drugog zbog licne nesposobnosti ili nepaznje, peace

evo i doticne fotke
Pogledajte prilog 3662

ovako bi trebalo da bude spojen tvoj komplet, ne znam sta nije jasno na ovoj fotki, jedino meni nije jasno gde ti je starter, i sta ti je ono gore desno na fotki, jel to starter ili neki kondenzator.
http://imageshack.us/photo/my-images/268/p8100057.jpg/
isto to prikazano i ovde
https://forums.vutra.org/attachment...uzgoj/1088d1331852359-spajanje-hps-ice-01.jpg
pa sam cak i crtao na kolenu ljudima koji su pitanje postavili na pravo mesto, opet isto spajanje
http://postimage.org/image/faznizsyn/
pa sam ja postao fotku (uz objasnjenje u postu), opet je isti nacin spajanja
http://postimage.org/image/g87u45bdr/
i ovde dodatno prikazao ulaz-izlaz po pitanju kopcanja balasta
http://postimage.org/image/fkyo3x07z/
i evo za ovu priliku jos dve friske fotke

ko pored svaga ovoga ne moze da se snadje, bolje nek growa sa cfl, jbg. sta drugo da kazem

popirat je napisao(la):
ovaj moj komplet ima 250 godina...

godine nisu bitne, princip spajanja je uvek isti, nikada struja nije isla prvo u starter pa u balast, nikada lampu nisi i neces upliti bez startera, nikada lampu neces upaliti bez balasta, uvek je klasika, faza ide u balast, iz njega ide u starter u B, pa iz Lp ide na grlo, a nula ide direktno u N startera i odatle u grlo, uvek bilo i bice, sem u slucaju da ti ne treba starter jer je integrisan sa lampom ili balastom
eto, i sad je cela filozofija u jednom postu, ubuduce kod ovakvih pitanja samo dam link od ovog posta ;)

* * *

TripToPeru je napisao(la):
Power je i onako u zadnje vrijeme "where is my mind" modu tako da mu nije ni za zamjeriti ako je eventualno pogriješija :icon_lol: ...

nisam nigde pogrijesija, tako da ne znam sto se zaleces ako vec priznajes da nisi upoznat sa sitjuesnom

TripToPeru je napisao(la):
(nisan upoznat sa sitjuešnom niti tribam biti ali..) ...

* * *

popirat je napisao(la):
... od velike ste pomoci.... fuj!

ako mislis da nismo od pomoci potrazi pomoc na drugom mestu, ovo fuj je prilicno uvredljivo za sve koji se trude pomoci i trebalo bi da povuce infrakciju, al nemam vise zivaca trositi se ovde, a i nadam se da ti je to izletelo malo u afektu ;)
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
popirat je napisao(la):
nabavim jedva jedvice bijednu 70w hps žarulju i preko 2 sata tražim po netu i forumu kako da to spojim sa prigušivačem i starterom... nema nigdije, ima istih tema koliko hoces, ali nijedna nije odgovarala ovom mojem kompletu, tako da nisam nasao gdije da spojim sta i kako... napisem post i stavim sliku i pitam za pomoc... dobijem poruku od "Power-Seed-a" da kao nisam pretraživao forum (sa pravilima sam upoznat)... nis, odoh spajat sam, i sta mi se desi? pregori mi žarulja, ono, puno hvala -.-" od velike ste pomoci.... fuj!
nevidim da te je neko silio da spojis tu lampu mimo svojeg neznanja...a ovo na kraju ti stvarno nije trebalo ... i da si spojio po bilo kojoj osnovnoj shemi spoja hpsce ne bi ti izgorila zarulja...mogu ti se desiti 3 stvari ...radi ,neradi i titra u svakom slucaju ne bi odmah izgorila lampa... a to mi daje naslutiti da si nesto gadno krivo spojio.
Kriviti mozes iskljucivo sebe i svoju aljkavost za svoje postupke frend.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
nisam nigde pogrijesija, tako da ne znam sto se zaleces ako vec priznajes da nisi upoznat sa sitjuesnom

:signs054:

Ti više voliš čajanke i humor u stilu smiju se dvi babe krezube, ja volim više hard i tvrdo :icon_lol: , pa zbog toga nisi ni skuzija da je sve to samo malo šale...

Originally Posted by TripToPeru
Power je i onako u zadnje vrijeme "where is my mind" modu tako da mu nije ni za zamjeriti ako je eventualno pogriješija :icon_lol:

na kraju krajeva i smajli otkriva puno toga...

Tako da ne znam šta se zaljećeš kad si upoznat sa mojim humorom? :icon_lol:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
desava se da znate da promasite da li je humoru mesto ili ne... zbog vickastih i humoru sklonih umalo zlo&naopako nije napustio forum, svi kao da jedva cekaju da moderi nesto pogrese pa da ga tese neumesnim humorom, a ja fakat nista nisam u ovoj situaciji pogresio, no ok, sad sam upoznat sa tvojim humorom, nije bas da se znamo sem par reci preko chat-a, al tamo gde mu je mesto ispadne manje humora nego u ozboljnim temama gde neko mora da objasnjava i dokazuje da nije pogresio, zivi bili & peace to all
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
To ti je to...odlična, kvalitetna, neiscrpna tema poput ove...što je dobroga donjela? To da se ti ljutis na mene, to da se ja malo šalim i pokušavam olabaviti atmosferu (da nisi me zva na sluzbeni tel Klaun d.o.o. ali sma svejedno doša) pa me tjeras svojom netolerancijom da se ja ljutim na tebe...

Zašto se šalim? Jel ti ovo zoveš temom? Ti ovo zoveš ozbiljnom temom? daj molim te xD!

Pošalješ express na grejvjard i ostatak dana se igramo vatale ;) btw ja rad moda osporava nikad nisan, tko je njegova stvar...a sad na sunce :sun2::icon_lol:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
u pravu si, tema za graveyard, i ja sam sebi nasao da ulepsam jutro, jbg. al iskreno, osetljiv sam na to da neko kenja po onome sto radim, a radim najbolje sto znam, al ok, nikad svi nece biti zadovoljni, porirodno
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
to je taj rad kukova ;)...

Pošto se ne kuži još jednom ću...ja tvoj rad osporava nisan, kristalnije/jasni od ovog ne mogu da ti objasnim :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ma jasno ko kristalna kugla ;) samo opusteno

119tp35.jpg
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
Paznja, paznja i samo paznja! Ukoliko pazljivo citate tekst koji je neko napisao, iz istog mozete zakljuciti u kakvom je psihickom stanju autor teksta. Ukoliko primijetite da mu danas nije dan, onda malo olabavite. Pustite stvari da legnu na mjesto.

Razumijevanje mora da bude prisutno na svim stranama, pogotovo moderatori, koji su dobrovoljno na sebe preuzeli odgovornost da se staraju o forumu da funkcionise kako treba.

Mocnu Sjemenku i njegov prikazani trud oko foruma niko ne moze da spori, kao ni trud i zalaganje ostalih moderatora, osim sto sami sebe osporavaju.
To sto neki clan dize nosinu, jer mu niko nece pomoci na nacin da mu dodje kuci i sve to posarafa, nema neke tezine, ali kao svaki clan ima pravo na poneku gresku, s tim da je ova malo poveca, zbog gubitka samokontrole.

@popirat; nisi sam na forumu kome treba pomoc u vezi necega. Malo razumijevanja ti nece skoditi.
Ako potrazis pomoc, pomoci ce ti se, mozda ne istog trenutka, ali ce se naci neko da ti pomogne. Srdzbu kod moderatora izazivas samo zbog pogresne percepcije. Ako ti je u odgovoru na pitanje o spajanju hps-a napisano da procitas forum, onda se pod tim podrazumijeva da ces tu naci odgovor koji je vec napisan, a ne da te neko hoce odhebati, jer si naporan.

Ovako uzvratiti na sugestiju moze samo lijencina kome je mrsko i razmisliti u kojem podforumu je napisano o spajanju HPS-a, a da ne razmisljamo koliko ima volje za citanje tema.

Moja sugestija je da se, na neki nacin, izvines moderatorima, a posebno moderatoru koji ti je sugerisao da citas forum, jer ces time, osim uvidjanja vlastite greske, dati do znanja da si spreman prihvatiti ponudjenu pomoc, a kada si sposoban i spreman prihvatati lakse ce ti se pomoci.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
@ popirat . fotografiraj tu (specifichnu ) opremu shto imash i pukni fotku sa pitanjem kako se to spaja...i netko che ti znat pomoch..
evo ja sam, zahvaljujuchi strpljenju gdina-zlo&naopako u svojoj 30 i kusur ..nauchila spajat ..od spajanja i sastavljanja neonki do HPS i ventilatora...a sitnice tpa grlo i prekidach..to sada radim zavezanih ochiju i pod naponom ..
a ako sam ja to mogla nauchiti..koja nisam znala razliku izmedju napona, uzemljenja...eee onda fakat svako mozhe..
sretno..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.