Bay11 aka Grandaddy na 35x35x120 e27 Led

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ime vašeg dnevnika: Bay11 aka Grandaddy na 35x35x120 e27 Led

Datum nicanja sjemenke: 03.02.2020

Početak vegetacije:
06.02.2020

Breeder: Grand Daddy Purp

Strain: Bay 11

Vrsta uzgoja: Zemlja

Tehnika uzgoja: Low Stress Training, High Stress Training, Topping, FIMing, Defoliation

Rasvjeta u vegetaciji: LED

Snaga svijetla u vegetaciji (W): 75w

Rasvjeta u cvjetanju: LED

Snaga svijetla u cvjetanju (W): 100w

Nutrijenti: Plantella cvet, ako nadjen, ako ne, onda neko green garden i Slavol naravno

Ostala oprema: Vent za mijesanje zraka

Dodatne informacije: Ekipa, evo jos jednog :)
Kao sto rekoh, bi mi dosadno u nedelju, a sjetim se da negdje u supi imam bijelu šperploču, rekoh sebi neces dan gubiti, sklepaj si boks za preko ljeta makar ili za nesto vege faze :) tako i ucinih, sklepah ga, valjaće. Napravim diy reflektor sa 5 grla trenutno po 15w led e27 4000k, pa cemo posle dodati jos 2-3 grla u cvjetanju.

Znaci box je 35x35x120, upuh i ispuh su pasivni, unutra se suncaju 3 biljke, jos koji dan dok dvije ne predju u veliki box, onda ce zaliv da fura sam tu do kraja. Ubacicu cisto jedan-dva venta od kompa da mijesaju zrak i to je to.
Malo detaljnije o samom strejnu bude na prvom apdejtu za cirka 7-10dana :D
Pot ce biti nekih 10ak litara.
Zemlja Florabela
Rezim svjetla u vege fazi bice odokativan jer tajmer je u velikom boksu, a za cvjetanje, pa ću da kupim jos jedan, mozda :D

Cilj dnevnika je nesto kao ona Barbina tema, prakticna jednostavnost uzgajanja.
Znaci u grow stupam bez termohigrometra, ph metra, venta za izbacivanje zraka van, tajmera i ostalih pizdarija :D
Pa da vidimo hocu li uspjeti :)

To bi bilo to ekipa, ako sam sta zaboravio pitajte :D

Zivila Vutra.org kojoj smo duzni mnogo toga, a i mi zajedno s njom :)

Slike boxa: IMG_20200206_152616.jpg
IMG_20200206_152549.jpg
 
Poslednja izmena:

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Hahaha,@Himalaya sativasto, sativasto :D Potrudicu se da ga ne preraste :D Htio sam pineaple chunk al' reko daj da se borim malo bice zanimljivije :D Utroduplit ce se u strechu a :D

@Herb Gardener , ako ti tako kazes ok, javice se jos neko oko toga, mozda @1310 ili @superoperater ili @bigeskalibur :D Mada Big mi je oko toga rekao da bi nekih 100tinjak w tu bilo idealno. :thumb: Sad trenutno je 45w ,3 po 15w 4000k i 2 sijalice od 9w 6400k, stavim jos 2 od 15w umjesto ovih od 9w, tu su u kutiji i bude 75w ako je to dovoljno, sto praviti sebi posla onda oko kopcanja jos grla :D
Panel je na nekih 40cm od biljki.
Ekipa, ee, svi savjeti su dobrodosli, ipak je ovo PRVI LED GROW :D
 
Poslednja izmena:

jopezg

Aktivan Član
06.05.2017
852
5.555
233
Sretno, 100 w je super na taj prostor e 27 sam si mislim da ce ti malo bit jake ove od 15 w kroz neko vrijeme na tu visinu. Oce palit biljozu, bar u mom slucaju. Kod mene je na te dimenzije i po 12 w palilo, 9 grla po 10 w 11 w idealno :respect:
 

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Sa srecom :thumb: Slozio bi se sa kolegom iznad oko tih silalica od 15w mogle bi napraviti problem. I stavi neki ventic da izbacuje vazduh trebace ti u cvetanju.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Bravo , boks u par poteza i ledare sjaju. Trebalo bi kolege koji uzgajaju sa zaruljama poslusat, vidi hondin dnevnik sa 4000k zaruljama. Ovako na prvi pogled srednja zarulja je visak, tu se svijetla od ostalih zarulja preklapaju i tu imas dobru pokrivenost bez nje. Super grov je kod windfuckera ispao sa zaruljama. Gledat biljku, nema druge, ako stagnira onda je previse svijetla. Sretno , drzim fige za uspjesan grow! :joint2:
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Cu da pogledam japaneze,cim prije :D Ako izbacim srednju zarulju ostadose mi 4 , kako bi tek sa 9, 10, sijalica kao sto savjetuju kolege :D a i gdje da stavim 10 grla kad su sada sijalice na nekih 5-7 cm razmaka pa se svjetla preklapaju :D a veci reflektor za 5 cm, tesko ce unutra :D A i Bigeskalibur mi je savjetovao ove sijalice za ovaj boks :D a on je ekspert za stelt, mini boxeve aa :D
Cu i da je pratim :D stagniraju one pod ledom inace :D HPS JE MAMA :D
Hvala za srecu ekipa :D

Edit @1310 pregledao dnevnik, super, vidim bilo je sitnijih problemcica sa svjetlom da, malo spaljenih listova al rijesilo se. Al nigdje ne mogu da nadjem dimenzije boksa. Znas ti mozda koliki je?

ma sve ok,onda gledaj da su ti sijalice od 15w led tipa 3000-4000k to je 75w sasvim ok za jednu biozu ,idealno bi bilo da je jeacine 100w e to bi bilo full fullova za taj prostor i jednu curu,ti imas tu visinu u boxu nemas brige.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Visine and 1310

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
:wave: Evo mene da ti dosadujem i u ovom dnevniku i poželim sreću... :respect:Oko 100w je poželjno po jednoj biljkici, ali naravno da može i manje kao i više. Tvoja odluka. Ono što ti kolege nisu spomenuli a ja vjerujem da je izvedivo da i drugi box radi preko toga jednog tajmera...:rasta::djede:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Neka tebe i hvala za srecu :D Nece moci raditi preko jednog jer ce veliki box sigurno ranije na 12/12 nego mali :D Sto ne znaci da kad ga sustigne mali box nece moci raditi zajedno, ali mi treba 10m produznog kabla :D Jer sam ga morao premjestiti u drugu prostoriju :D Nemam gdje vise da se okrenem u sobi :D Zena zvrnda, sta si sve zgurao tu, ne mogu prodjem, zapinjem, oboricu nesto :D Lakse kupiti novi tajmer :D

Jbt cini mi se da ova vege faza pod ledom ide skroz sporo :D Bolje ovo hps odradjuje dosta :D Jesam li zabrijao ili?

Hahaha, @Dzankiii buraz poredim sa svojim prethodnim growovima, pod hps su za 10 dana biljoze bile skoro duplo vece :D ili sam zabrijao opet :D
 
Poslednja izmena:

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Jbt cini mi se da ova vege faza pod ledom ide skroz sporo :D Bolje ovo hps odradjuje dosta :D Jesam li zabrijao ili?
Nisam primetio da se iko zalio na to, a pratim sve sto ima veze sa LEDom jer ga i ja koristim, mada zanimljivo opazanje, sve je moguce, probaj da uporedis na osnovu nekih drugih dnevnika, sumnjam da si vec zabrljao, samo malo chill i pusti mozak da razmislja o necemu drugom ide vreme mnogo brze :D
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Sretno stari,volim micro growowe,100W je tu taman,samo drž se propisanog tj sigurnog razmaka i bude to prva liga,pratim.. :thumb: ::umirem:::respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin