Berba budova u odvojeno vreme

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.02.2015
142
118
43
32
Kingston,Jamaica
Procitao sam negde na netu da ljudi oberu zrele budove na vrhu a ove manje sto nisu gotovi ostave na cvetanju jos tipa nedelju dana dok ne sazriju. Posto sam negde na ovom forumu procitao da to ne treba nikako raditi zanima me misljenje sta je bolja opcija :rasta:

P.S. Ako je tema za yard prebacite me asap :rasta:
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Jedini razlog koji vidim zašto to ne raditi je dodatna potrošnja el. energije pa je najbolja opcija napravit pošten pruning tak da donji vrhovi ni ne postoje :)
ali svakako da se može brat odvojeno ako postoji razlika u zrelosti vrhova, tj. ako ima onih koji nisu primali adekvatnog svjetla. Oni koji imaju svjetla a možda su malo niže ne kaskaju baš u zrelosti od onih višljih.
 

zxw

Aktivan Član
14.07.2016
199
1.660
143
27
Ja sam prosli out posjeko gotovo citavu biljku nazalost prerano zbog budji samo sam ostavio jedno 3-4 minijaturne grane pri dnu. I sve to dobro zalio kad sam se vratio kroz mjesec imao sam sta vidit iz tih par minijaturnih grana (po 4-7cm) se razvila ponovo citava biljka. I nakon jos 15 dana sam otisao i pobrao oko 15-20gr suhog tako da se u outu isplati barem se meni isplatilo ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hallo