Berba / harvest - procjena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Ako ide razvuci na 10setak dana. Uvjeti idealni su 55-59% vlaga, 22-25 stupnjeva. Ovisno kako ti je lakse gadjati. Uglavnom u pocetku gubi puno a kasnije slabije. U svakom slucaju koristilo bi ti kada bi to sto si ovdje nama napisao da napises u youtube. Izbaciti ce ti slike i video sta i kako i koje je uputstvo.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Kad vidis prvi smedji, ako imas opcije, do tad ostavi. Iako nije ni to skroz gotovo jel, medjutim eto. Daleko od toga da nece i sad "raditi" ako skines, medjutim neces se pokajati.
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
Po slici djeluju mutni sa prozirnima,moze desetak dana jos sigurno samo je u dost losem stanju ko da je spaljena dost pa ovisi koliko se bude odrazilo u dozrijevanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420 and Misko21
30.07.2022
7
42
13
46
Citiranje bez potrebe. Nemoj stiskati odgovori nego samo kreni pisat. Preporuka citanje https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/
Ok.. tako ću i napravit.. hvala
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric
15.02.2023
5
15
3
41
Poštovanje, par dana iščitavam pa shvatih da vi imate , da se neko ne naljuti, najviše iskustva i naj pragmatičnije znanje. Pitanje je može li biljka rasti, Sativa je u pitanju, Black Dog, Amnesia ili Wedding Cake ..izvinjavam se, nisam siguran, procvetala je krajem septembra, jer leto nije videlo sunca u Beogradu a beše i hladno, i u vegetativnom stadijumu. Nikla iz zemlje krajem maja. Pistile su možda malo dobile amber boju ali Trihomi su još providni ali počinju lagano da bele, od vrha. Miriše i dalje opojno cela terasa, mada malo manje nego pre npr mesec dana.Ovo bi trebalo biti, po mom mišljenju, obzirom da prošle godine dobih 4 gospođe fine iz prvog pokušaja, gotovo za ne manje od još 60 dana. Terasa je u pitanju, zastakljena, prošle sam obrao u periodu od 25.12 do 02.02. Sve po P.S-u. Full HD. Ali ova današnja mi deluje , i po slikama , evo upoređujem je danas 15.02. je u fazi u kojoj su prošle bile sredinom novembra. Da čekam još mesec dana, do polu ambera, ali tu dolazimo do pitanja može li ona normalno rasti ovako 10, 11, 12 meseci...Đubrim je i dalje svaki drugi dan Plantellom za cvetanje, fosforom, voda samo od odležalih banana...Da li i koliko čekati, može li životni ciklus Sative trajati 12 meseci. Prvi put sam ovde pa dok ne okačim sliku, nadam se da je opis jasan. Hvala puno, Bojan.

Pogledajte prilog 43910 skidanje listova ili ti defolacija... zahteva precizan rad,neki je koriste 20-30 dana pre berbe i to pod uslovom da se uklanjaju stari listovi,cija je fotosinteticka aktivnost veoma slaba(a neki koriste,skidaj po volji,pa sta joj moze biti,to je samo biljka)... i uglavnom se uklanja od 15% do 25% listova... reakcija na defolaciju zavisi od puno cega,zemljista,klime,vlaznosti,toplote... koristi se uglavnon na severna podrucija... (gde ima hladnoce i vlage)... treba napomenut i to da je reakcija na defolaciju veoma bitna kod strainova canabisa... i najbitnije od svega treba cekati poboljsanje fitoklime da bi se odradio taj proces... Elem,da skratim... Zbog toga je potrebno da se za svaki strain obave ogledi u cilju razrade najpogodnije ampelotehnike njenog gajenja,pritom uzimajuci u obzir zemljiste i klimatske uslove sredine i nacina gajenja... licno sam radio defolaciju,bas sam pazio i obracao paznju sta skidam,kad skidam... desilo se to,da su samo cvetovi brze sazreli,a rad je bio znatno umanjen(ovaj zivot je kratak da bi mogao eksperimentisati o pomenutom,dovoljno sam video) ... canabis je posebna biljka,sad sto je neki svrstavaju u svakakve biljke,to je nesto drugo :) svaka biljka ne bitno dal je canabis,paprika,grozdje ili sta vec... ima svoj proces obradjivanja da bi dosao do zeljenih rezultata... ovo je samo moje misljenje koje sam podelio sa vama kolegama growerima :) peace

2 tjedna barem. Imas koji jos bud a da si nasao mutni koji? ili smedji?
Poštovanje, prvi put sam na forumu, vi ste mi odali utisak iskusnijeg korisnika te imam molbu, može li se direktno postaviti slika na ovu Web stranu ili mora link ka bezbednijem mestu :) Hvala, Bojan
 
Poslednja izmena:

Lovetogrow

može se sve..,a gajenje vutre,najviše!
27.08.2019
1.272
13.268
358
Oj Ekipa!
Eto mog klona ,LavenderOG se razpistoljio,al bi molio koji opinion.konstruktivan molim
Eto je danas, juče pod blicom...
Danas ubrata jedna grana za pogledat trihome pod svetlom sobe.. 20230215_122335.jpg 20230215_122302.jpg 20230215_122229.jpg a u tentu 20230215_153533.jpg 20230215_153526.jpg 20230215_153521.jpg 20230215_153516.jpg 20230215_153504.jpg 20230215_153459.jpg 20230215_121957.jpg peace i hvala za mnenje
Peace by Lovetogrow

Puštam do 70.dana, preporuka Some ,p da vidimo. U pravu jest ,i ja sam mnenja
Da se oboje trihomi braun!
Tak da ,pustam dalje..
Imam leda ,iz fish-water ,aquariijuma, i mogu nalomit led i stavit okolo biljke.ko ice flush ..ima ko mišljenje?
Mogu sada ovo lišće skinut,u vecini su bez trihoma gore.samo listovi..
 

Lovetogrow

može se sve..,a gajenje vutre,najviše!
27.08.2019
1.272
13.268
358
Hvala Ekipa na support-u!!
Danas il sutra pada Lavender OG.
Danas je 2.meseca od sviča (9.nedelja za koji dan).trihomi ljepo milky, sa malo amber .mada cilj bio ostavit je do 70.tog dana...
Imam mogučnost.da stavim ice ispod biljki.i to če jih izsokirati dodatno,... 20230219_113159.jpg 20230219_113139.jpg 20230219_113034.jpg 20230219_113026.jpg 20230217_131638.jpg peace by Lovetogrow
 

Lovetogrow

može se sve..,a gajenje vutre,najviše!
27.08.2019
1.272
13.268
358
Pozdrav Ekipa!
Svaki dan se situacija bliži kraju,eto je od danas..62+.dana cvat,Lavender OG-klon 20230220_192153.jpg 20230220_192146.jpg masnooo.to se voli! Strain nije "sabijenih vrhova)'barem kod mene ' al resina punooo punooo
Jedva čekam da idem rosin stisnut od nje 20230220_192141.jpg mnjamii...dobar strain.za pohvalit! Čak klon,koji je "bio " za odpis-eno rezultata
Peace by Lovetogrow and keep it green!
Btw,još ju puštam 2.dana, da osusi pot malo,a rezanja če bit sat,dva...sutra težko..preksutra!i ok če po-amber'it
 
15.02.2023
5
15
3
41
Poštovanje, par dana iščitavam pa shvatih da vi imate , da se neko ne naljuti, najviše iskustva i naj pragmatičnije znanje. Pitanje je može li biljka rasti, Sativa je u pitanju, Black Dog, Amnesia ili Wedding Cake ..izvinjavam se, nisam siguran, procvetala je krajem septembra, jer leto nije videlo sunca u Beogradu a beše i hladno, i u vegetativnom stadijumu. Nikla iz zemlje krajem maja. Pistile su možda malo dobile amber boju ali Trihomi su još providni ali počinju lagano da bele, od vrha. Miriše i dalje opojno cela terasa, mada malo manje nego pre npr mesec dana.Ovo bi trebalo biti, po mom mišljenju, obzirom da prošle godine dobih 4 gospođe fine iz prvog pokušaja, gotovo za ne manje od još 60 dana. Terasa je u pitanju, zastakljena, prošle sam obrao u periodu od 25.12 do 02.02. Sve po P.S-u. Full HD. Ali ova današnja mi deluje , i po slikama , evo upoređujem je danas 15.02. je u fazi u kojoj su prošle bile sredinom novembra. Da čekam još mesec dana, do polu ambera, ali tu dolazimo do pitanja može li ona normalno rasti ovako 10, 11, 12 meseci...Đubrim je i dalje svaki drugi dan Plantellom za cvetanje, fosforom, voda samo od odležalih banana...Da li i koliko čekati, može li životni ciklus Sative trajati 12 meseci. Prvi put sam ovde pa dok ne okačim sliku, nadam se da je opis jasan. Hvala puno, Bojan.





Poštovanje, prvi put sam na forumu, vi ste mi odali utisak iskusnijeg korisnika te imam molbu, može li se direktno postaviti slika na ovu Web stranu ili mora link ka bezbednijem mestu :) Hvala, Bojan
Vidim smeju se neki objavi, a ne vidim iti jedan razlog tome..Iskusnom groweru i dobrom čoveku opis bi bio sasvim dovoljan, ukoliko bi imao dobre namere, a ne da se na ovako ozbiljnom forumu i temi, podsmeva, zaista ne znam čemu. Da, biljka je u cvasti već 7 meseci i 21dan, od 01.09.2022, Indica je u pitanju, geografski položaj Centralna Vojvodina, ali obzirom da je ukupna količina svetlosne i toplotne energije koju je dobila , skoro pa minorna, ona se ponaša i izgleda u skladu sa uslovima, u njenom relativnom referentnom sistemu ona je tek u početku novembra. Poslednjih 3,4 dana sija sunce neprekidno, i svaki head je se ne napumpao i očvrsnuo, kao do sada što je svakodnevno činio, već su se krenuli praviti novi budovi nad ovima već postojećima. Inače imam oko 3000 saksjia, mahom tropskih biljaka, palmi i sukulenata, te mi metabolizam dikotiledonih biljaka nije stran, kao ni efekat produženog cvata, koji se sa par nedelja kod određenih vrsta, može produžiti u nekoliko meseci, uz uslove naravno. Reper su mi prošlogodišnje 4, koje su besprekorno odradile ceo proces i bile izuzetan, školski primer proizvoda. Nadam se da sam sad bio preciznji, produžena cvast je dakle u pitanju, zakasnela i produžena, te je ovo pitanje izgleda za ovoga puta Diplomiranog Agronoma,, obzirom da je nekima ovaj fenomen, koji nam može dati i najbitnije odgovore za možda i najtzeža pitanja, smešan...Još se i rugaju ljudi. Ali ok, nema veze. Ukoliko neko zaista ozbiljan misli da može da da neki sugestivan predlog, ja bih mu bio i više nego zahvalan. Eto. Sorry ako sam neko uvredio i pozdrav. Sliku bih okačio ali ovaj user interface je toliko kontra-intuitivan da i poruku ako pošaljem sam zadovoljan. 90 posto ih je sada već milky i počinje lagano po koji postotak Amber trihoma da se javlja.
Pozdrav, hvala i pardon još jednom