Berba / harvest - procjena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Bacha je napisao(la):
. . . i koliko jos otprilike moram cekati da sazriju?? nisam nestrpljiv ali bi htio da uspije...

p.s. slike cu postat posljepodne ako budem u mogucnosti a do tada cjenim bilo kakvu pomoc.tnx

Daj fotke sto pre, a po pitanju sazrevanja, racunaj da ti je neki minimum za outdoor 50~60 dana za indika dominantne sorte, a moze da se razvuce i do 3~4 meseca kod sativa, pa sad proceni, mada sve to zavisi dosta i od objektivnih okolnosti u kojima rastu. Nemoj biti nestrpljiv, nema razloga da ne uspe, i daj sto bolje fotke da vidimo te devojcice, ako moze neki makro da vidimo i te "kao hedove", sretno.
 
27.06.2011
20
0
0
32
sada sam prilično siguran da su 1. i 2. ženke,nek one uspiju i ja sretan...za 3. čemo vidjet...e sad jel mogu ja uploudat slike na forum direkt ili moram preko photobucketa ili rapidsharea?

zlo&naopako je napisao(la):
Dok ne staviš koju sliku, teško da će ti netko moći pomoći. Do tada pogledaj malo ovaj članak: https://forums.vutra.org/content/554-muska-ili-zenska-biljka.html

je,1. i 2. su definitivno zenske...tnx...
 
Poslednja izmena od urednika:

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
3 Billjka po tvom opisu je muska.ta banana..mozda se varam kad nevidim.mozes ja mislim uploadat i prek foruma al neznam kako.ja uploadam prek image shacka.a ako kazes da je banana otvorena to znaci da ti vec oploduje zenke odnosno ispusta polen.AKO je muska.
 
27.06.2011
20
0
0
32
da ali ta banana je samo na vrhu...a na internodama se tek nešto razvija tako da nisam siguran sta zapravo je...

Uostalom,zar nebi bilo prerano za oprasivanje...jos su premlade...a uostalom slika govori 1000 rijeci :)
 
Poslednja izmena od urednika:

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Raspravljati bez slika je jako teško. Riskiraš krivi odgovor i sporije dobiješ pomoć. Ali tvoje su biljke...
Spojeno ovdje u postoječu temu s konkretnim naslovom
 
27.06.2011
20
0
0
32
Aha...dakle ako netko nije u poziciji slikat ili nema sredstva,mogučnosti itd. nemoze postavljat teme kako bi saznao sve sto moze da bi osigurao opstanak svoje biljke jer su to pre ''delikatne'' stvari...gle,znam da je pomalo besmisleno bez slike,ali mozda netko ima sličan problem pa zna i ovako,ako nista drugo covjeku je utjeha i barem otprilike zna,ali ajmo bubnut te teme u groblje gdje niko negleda pa nek on ostane popišan.
Nista osobno,ali u pravilniku pise da damo svoje ideje i razmisljanja kako postat bolji...pa eto
 
Poslednja izmena od urednika:

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Hehe hajde vračam i bez slike. Ti za svoje biljke riskiraš možda pogrešne odgovore. Još malo če svaki upaljač imati kameru pa se zamislim...ništa strašno.
Bilo bi dobro da se raspravlja sa slikama hoču reči jer brže dobiješ odgovor i točnije a onda je i forum jasniji.
Ti opisuješ biljke na jedan način ali mi ih možda zamišljamo drugačije. Netko priča da su počeli pistili a ima mudonju u trečem tjednu cvijetanja itd.
Tvoje biljke, gradiš svoju reputaciju growom i prezentacijom...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Green 100%
05.08.2011
22
0
1
33

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
o da, lepo izgleda ali moras jos cekati, ako znas kada je procvetala racunaj bar 50~60ak dana cvetanja, a u zavisnosti od sorte, vremena, itd. moz' da bude i vise, samo strpljivo
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
@mota
na dobrom ste putu i ti i biljkice,
redovno gnoji nekim gnojivom za cvjetanje i pazi da ne pretjeras s tim, ni kolicinom ni koliko cesto,
pa za 2-3 tjedna upet nakaci slike
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Shota123

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......kako decki kazu, redovito gnoji gnojivom za cvjetanje i uzivaj u punjenju plodova....a ima ona sigurno jos mjesec dana ako ne i vise, izgleda mi kao na pola puta al na dobrih pola puta.....:)
 
05.08.2011
22
0
1
33
Pocela je s cvjetanjem oko 1. 8., ja sam mislio da je ona već za branje :D gnojim ih 1 tjedno. hvala vam na odg, sačekat ću još pa opet stavit slike kakvo je stanje. fala jos jednom :D
 
12.09.2011
11
0
1
36
jel moze neko da mi kaze za koliko ovo da uberem i koja je ovo vrsta bio bih puno zahvalan.....
11092011482.jpg
11092011485.jpg
11092011486.jpg


ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
darko140288 je napisao(la):
jel moze neko da mi kaze za koliko ovo da uberem i koja je ovo vrsta bio bih puno zahvalan.....
11092011482.jpg
11092011485.jpg
11092011486.jpg

...
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

da li mislis koji strain ili da li spada u sativu ili indicu, za strain ti niko na forumu ne moze reci koji je, to jedino ako narucis brendirano seme pa dobijes sa njim "papire", a za pricu o sativa/indica moras dati fotku cele biljke, pa mozemo pokusati da procenimo, mada kako obicno kazem, najcesce su hibridi u pitanju, pa se eventualno moze govoriti o tome sta je dominantnije (i to samo po pitanju fenotipa). cela prica o hibridima svodi se najcesce na to da npr. dobijes sativu obucenu u indica fenotip, tako da recimo dobijes tipican sativa "hihgh" efekat dok pljugas, a biljka moz da izgleda nisko i prilicno indica like, da ima kraci period cvetanja kao indica itd. znaci, pored fenotipa kranji sud donosis i kada je probas, peace i daj eventualno jos koju ostriju fotku cele biljke, a za berbu budi maksimalno strpljiv i nemoj da te buni taj ljubicasti ton na hedu, to jos nije zrelo.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
brateeeeeeeeeeeee, to ti je purple haze, šta ne vidiš na cvjetovima kakvi su? al ćeš je se načekat, morat ćeš po snijegu do nje da je ubereš kad bude zrela...

zajebavam se, ali koliko vidim, pistile su stvarno ljubičaste...
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
dada, za ovu češ se načekat... moja iskustva sa farbanim sorticama su uvijek bila JAKO DUGO CVJETANJE .. ( out ) - još ako je hejza malo unutra, zbilja ćeš ju morat brati po snijegu :icon_lol: :icon_wink:

samo čekaj, ovo za snijeg je šala.. ali ja sam ih znao brati sredinom - krajem 10. mjeseca... plus k tome, što je vani hladnije biljka je više ljubičastija, a ove imaju potencijala biti ljubičaste
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
metalmaniac je napisao(la):
brateeeeeeeeeeeee, to ti je purple haze, šta ne vidiš na cvjetovima kakvi su? al ćeš je se načekat, morat ćeš po snijegu do nje da je ubereš kad bude zrela...

zajebavam se, ali koliko vidim, pistile su stvarno ljubičaste...

ma, ljubicaste pistile imas na gomili hibrida al' dobar ti fazon skroz, jos da je purple haze x thai, onda bi se zaista nacekao, jer doticni strain bude u cvetu od 16 do 20 nedelja, da odlepis, goru nisam sreo... definitivno nije za nas outdoor

SiD je napisao(la):
dada, za ovu češ se načekat... moja iskustva sa farbanim sorticama su uvijek bila JAKO DUGO CVJETANJE .. ( out ) - još ako je hejza malo unutra, zbilja ćeš ju morat brati po snijegu :icon_lol: :icon_wink:

samo čekaj, ovo za snijeg je šala.. ali ja sam ih znao brati sredinom - krajem 10. mjeseca... plus k tome, što je vani hladnije biljka je više ljubičastija, a ove imaju potencijala biti ljubičaste

ma kakva sala, spomenuti purple haze x thai dozreva krajem 12 i prva polovina 01 meseca, covece, no u pravu si za boju kada krene mraz, ali do mraza jos ima a ova je farbana u startu, bas me zanimaju fotke za mesec il dva (ako je sativa), samo strpljivo darko, moze da ispadne jako zanimljivo uz adekvatno odrzavanje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: adolf